Ξηροί Καρποί & Σπόροι

115 προϊόντα

  • Κράκερ Γαρίδας – Τραγανά αρωματικά σνακ με γεύση θαλασσινών – Epilekton

    Κράκερ Γαρίδας – Τραγανά & Αρωματικά Σνακ με Έντονη Γεύση Θαλασσινών

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Κράκερ Γαρίδας – Τραγανά & Αρωματικά Σνακ με Έντονη Γεύση Θαλασσινών Ζήστε την απόλυτη τραγανή απόλαυση με τα κράκερ γαρίδας – τα εθιστικά σνακ που συνδυάζουν υπερ-τραγανή υφή με πλούσια, αυθεντική γεύση γαρίδας και θαλασσινών! Κάθε κομμάτι σπάει με δυνατό, ικανοποιητικό κριτς, απελευθερώνοντας ένα έντονο άρωμα θάλασσας που ξυπνάει αμέσως την όρεξη. Η τέλεια ισορροπία αλατιού και θαλασσινής νοστιμιάς κάνει αυτά τα κράκερ ακαταμάχητα – δεν μπορείς να φας μόνο ένα! Γιατί θα τα ερωτευτείτε; Υπερ-τραγανή υφή που κρατάει μέχρι την τελευταία μπουκιά Έντονη, αυθεντική γεύση γαρίδας – σαν να βυθίζεστε στη θάλασσα Ιδανικά για μπύρα, κρασί, τυριά ή σκέτα ως premium σνακ Πολύ εθιστικά – τέλεια για παρέες, ταινίες ή γρήγορες λιχουδιές Η επιλογή που ξεχωρίζει σε κάθε μπολ σνακ Πώς να τα απολαύσετε Σερβίρετέ τα σε μπολ δίπλα σε κρύα μπύρα ή λευκό κρασί, συνδυάστε με κρεμώδη τυριά και ελιές για gourmet σνακ, ή φάτε τα σκέτα όποτε λαχταράτε κάτι τραγανό και αρωματικό. Είναι το σνακ που κάνει κάθε στιγμή πιο νόστιμη! Στο Epilekton επιλέγουμε προϊόντα που φέρνουν ένταση και χαρά στο τραπέζι σας – αυτά τα κράκερ είναι φτιαγμένα για αληθινούς λάτρεις της τραγανής απόλαυσης. Παραγγείλτε τώρα τα κράκερ γαρίδας και αφεθείτε στην τραγανή μαγεία της θάλασσας. Γρήγορη παράδοση σε όλη την Ελλάδα – ετοιμαστείτε να εθιστείτε!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €3,50 - €7,00€7,00/kg

  • Μαύρος Παπαρουνόσπορος Υψηλής Ποιότητας - Epilekton

    Μαύρος Παπαρουνόσπορος Υψηλής Ποιότητας

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Ο μαύρος παπαρουνόσπορος από το Epilekton προέρχεται από επιλεγμένες καλλιέργειες, εξασφαλίζοντας κορυφαία ποιότητα και φρεσκάδα. Αυτοί οι μικροί, αλλά ισχυροί σπόροι, προέρχονται από το φυτό της παπαρούνας και είναι γνωστοί για την πλούσια, καρυδένια γεύση τους και την τραγανή υφή τους. Ιδανικοί για μαγειρική και ζαχαροπλαστική, προσθέτουν μοναδικό άρωμα και θρεπτική αξία σε κάθε πιάτο. Οι παπαρουνόσποροι μας συλλέγονται με προσοχή και συσκευάζονται για να διατηρούν τη φυσική τους νοστιμιά, καθιστώντας τους απαραίτητο συστατικό για κάθε κουζίνα. Οφέλη Θρεπτική αξία: Πλούσιος σε φυτικές ίνες, πρωτεΐνες, και υγιεινά λιπαρά για ισορροπημένη διατροφή. Υποστήριξη υγείας: Περιέχει αντιοξειδωτικά που προστατεύουν από τις ελεύθερες ρίζες. Ενίσχυση γεύσης: Προσδίδει μοναδική καρυδένια γεύση σε γλυκά και αλμυρά πιάτα. Ευελιξία χρήσης: Ιδανικός για σαλάτες, ψωμιά, ζαχαροπλαστική, ή ως topping. Φυσικό προϊόν: Καθαρό, χωρίς πρόσθετα, για υγιεινές επιλογές. Διατροφικές Πληροφορίες Θερμίδες: 525 kcal ανά 100g Πρωτεΐνες: 18g ανά 100g Λιπαρά: 42g ανά 100g (εκ των οποίων 4.5g κορεσμένα) Υδατάνθρακες: 28g ανά 100g (εκ των οποίων 3g σάκχαρα) Φυτικές ίνες: 19.5g ανά 100g Μέταλλα: Πλούσιος σε μαγγάνιο, ασβέστιο, και μαγνήσιο. Προτεινόμενες Χρήσεις ή Συνταγές Ο μαύρος παπαρουνόσπορος είναι ένα ευέλικτο συστατικό που αναβαθμίζει κάθε συνταγή. Ακολουθούν ιδέες για να τον εντάξετε στη διατροφή σας: Σαλάτες: Πασπαλίστε σε πράσινες σαλάτες ή σαλάτες με δημητριακά για τραγανή υφή. Ψωμιά και αρτοσκευάσματα: Προσθέστε σε ζύμες για ψωμί, τσουρέκια ή μπισκότα. Smoothies: Αναμείξτε μια κουταλιά σε smoothies για έξτρα θρεπτικά συστατικά. Dressing: Συνδυάστε με λεμόνι και ελαιόλαδο για ένα γευστικό dressing σαλάτας. Συνταγή: Λεμονάτα Μπισκότα με Παπαρουνόσπορο Υλικά: 100g παπαρουνόσπορος, 200g αλεύρι, 100g βούτυρο, 80g ζάχαρη, 1 αυγό, ξύσμα λεμονιού. Οδηγίες: Ανακατέψτε τα υλικά, πλάστε μικρά μπισκότα, ψήστε στους 180°C για 12-15 λεπτά. Απολαύστε! Συμβουλές Αποθήκευσης Θερμοκρασία: Φυλάξτε σε δροσερό, ξηρό μέρος, μακριά από υγρασία και φως. Συσκευασία: Χρησιμοποιήστε αεροστεγές δοχείο για να διατηρήσετε τη φρεσκάδα. Διάρκεια: Καταναλώστε εντός 8 μηνών για βέλτιστη γεύση. Ψυγείο: Για μακροχρόνια αποθήκευση, διατηρήστε στο ψυγείο έως 12 μήνες.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €1,75 - €7,00€7,00/kg

  • Προσφορά -22% Αποξηραμένο κυδώνι με χυμό μήλου – φυσικό σνακ χωρίς ζάχαρη

    Κυδώνι Αποξηραμένο με Χυμό Μήλου – Χωρίς Ζάχαρη

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Το κυδώνι στη φρέσκια του μορφή δεν τρώγεται ωμό — αποξηραμένο με χυμό μήλου, όμως, αποκαλύπτει έναν εντελώς διαφορετικό εαυτό: μαλακό, αρωματικό, με βαθύ, ζεστό άρωμα που θυμίζει κυδωνόπαστο και σπιτική μαρμελάδα. Χωρίς καμία προσθήκη ζάχαρης — μόνο φρούτο και χυμός μήλου. Γεύση & Υφή Η υφή είναι απαλή και εύκαμπτη, σχεδόν λιωτή στο στόμα. Η γεύση ξεκινά με τη φυσική γλύκα του χυμού μήλου, ακολουθεί το βαθύ, ανθώδες άρωμα του κυδωνιού — με ελαφρά ξινή, σχεδόν μελισσένια νότα στην επίγευση. Είναι διαφορετικό από οτιδήποτε άλλο στη σειρά αποξηραμένων φρούτων. Ιδέες Χρήσης Σκέτο ως σνακ — 2–3 κομμάτια για ικανοποιητική γλυκιά νότα Σε γιαούρτι με μέλι θυμαρίσιο και καρύδια Ζεσταμένο ελαφρά με κανέλα ως γρήγορο σπιτικό επιδόρπιο Σε τάρτα φρούτων χωρίς ψήσιμο με βάση από ξηρούς καρπούς Σε σαλάτα με ανθότυρο, ρόκα και μέλι Συνταγή — Ταρτάκια Κυδωνιού χωρίς Ψήσιμο: Αλέστε 1 φλ. καρύδια με 8 χουρμάδες χωρίς κουκούτσι και μια πρέζα αλάτι μέχρι να γίνουν μαλακή μάζα. Πατήστε σε μικρά καλούπια (ή muffin tin με φόδρα). Σε κάθε ταρτάκι, βάλτε 1 κ.σ. στραγγιστό γιαούρτι και 1–2 κομμάτια αποξηραμένο κυδώνι. Ψύξτε 1 ώρα και σερβίρετε. Αποθήκευση Διατηρείτε σε αεροστεγές δοχείο σε δροσερό, ξηρό μέρος, μακριά από υγρασία. Αλλεργιογόνα: Μπορεί να περιέχει ίχνη ξηρών καρπών. Ελέγξτε τη συσκευασία. Ανακαλύψτε ένα αποξηραμένο φρούτο που αξίζει τον χώρο στο ντουλάπι σας — διαθέσιμο σε 125g, 250g, 500g και 1000g.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,50 - €18,00€20,00/kg

  • Cranberry Γιαούρτι - Epilekton

    Cranberry Γιαούρτι

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Οι αποξηραμένες cranberries με επικάλυψη γιαούρτι είναι ένα γλυκό προϊόν πλούσιο σε γεύση και θρεπτικά συστατικά. Οι κόκκινες και γεμάτες αρώματα cranberries υποστούν τη διαδικασία αποξήρανσης διατηρώντας τη φυσική τους γεύση και αξία. Η επικάλυψη γιαούρτι προσδίδει μια νότα φρεσκάδας και απαλότητας δημιουργώντας μια απολαυστική συνδυαστική γευστική εμπειρία. Είναι ιδανικές για να απολαμβάνονται σαν επιδόρπιο να προσθέτονται σε γλυκά μούσλι παγωτό και να αποτελούν μια υγιεινή και νόστιμη επιλογή για όλες τις ώρες της ημέρας. Απολαύστε την γλυκόξινη γεύση των αποξηραμένων cranberries με τη λαχταριστή νότα του γιαουρτιού και απογειώστε την γευστική εμπειρία σας.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €1,60 - €15,00€16,00/kg

  • Omega 3 Power Mix με cranberries χωρίς ζάχαρη, μαύρη σταφίδα Κορίνθου, κολοκυθόσπορο, αμύγδαλα Tuono και ψημένα φουντούκια Epilekton

    Omega 3 Power Mix - Premium Μείγμα με Cranberries χωρίς Ζάχαρη & Μαύρη Κορινθιακή Σταφίδα

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Omega 3 Power Mix: Η Φυσική Απάντηση στην Αντιοξειδωτική Προστασία Το Omega 3 Power Mix της Epilekton είναι ένας γαστρονομικός θησαυρός σχεδιασμένος για όσους αναζητούν την τέλεια ισορροπία ανάμεσα στην ενέργεια και την υγεία της καρδιάς. Συνδυάζοντας εκλεκτούς ξηρούς καρπούς με υπερτροφές (superfoods), αυτό το μείγμα αποτελεί την ιδανική επιλογή για ένα πολυτελές και θρεπτικό σνακ.) Η Δύναμη των Superfoods Η μοναδικότητα αυτού του mix έγκειται στα Cranberries (25%), τα οποία είναι αποξηραμένα σε χυμό μήλου χωρίς καθόλου προσθήκη επεξεργασμένης ζάχαρης, διατηρώντας την ευχάριστη οξύτητά τους. Μαζί με την αυθεντική Μαύρη Κορινθιακή Σταφίδα (20%), προσφέρουν μια πλούσια πηγή αντιοξειδωτικών και φυσικών ινών που τονώνουν τον οργανισμό. Τραγανή Απόλαυση & Ωφέλιμα Λιπαρά Η βάση του μείγματος αποτελείται από κολοκυθόσπορο (25%), πλούσιο σε ψευδάργυρο, και τα εκλεκτά αμύγδαλα ποικιλίας Tuono (20%) που προσφέρουν μια απαλή, γλυκιά γεύση. Η γευστική εμπειρία ολοκληρώνεται με ψημένα φουντούκια (10%), τα οποία προσθέτουν μια έντονη, καβουρδισμένη επίγευση και επιπλέον τραγανή υφή, δημιουργώντας έναν ακαταμάχητο συνδυασμό. Γιατί να επιλέξετε το Omega 3 Power Mix; Φυσική Γλυκύτητα: Χωρίς επεξεργασμένη ζάχαρη, με τη γλυκάδα του χυμού μήλου και της σταφίδας. Καρδιοπροστατευτική Δράση: Υψηλή περιεκτικότητα σε Ωμέγα-3 και μονοακόρεστα λιπαρά οξέα. Premium Συστατικά: Με ελληνική Κορινθιακή σταφίδα και αμύγδαλα ανώτερης ποιότητας. Ενισχύστε την ημέρα σας με τη δύναμη της φύσης. Το Omega 3 Power Mix είναι το απόλυτο καύσιμο για το σώμα και το πνεύμα σας.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €3,40 - €34,00€17,00/kg

  • Keto Energy Mix με καρύδια, αμύγδαλα Tuono, πεκάν, κολοκυθόσπορο και λευκή φιστικόψιχα - Ωμό μείγμα ξηρών καρπών Epilekton

    Keto Energy Mix - Με Καρύδια Καστοριάς & Ελληνικά Αμύγδαλα Tuono

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Keto Energy Mix: Η Απόλυτη Πηγή Ενέργειας με Καρύδια Καστοριάς Ανακαλύψτε το Keto Energy Mix της Epilekton, ένα προσεκτικά σχεδιασμένο μείγμα που συνδυάζει την υψηλή γαστρονομία με τις ανάγκες της κετογονικής διατροφής. Αυτό το premium σνακ αποτελείται από 100% ωμούς, ποιοτικούς ξηρούς καρπούς και σπόρους, αναδεικνύοντας τον πλούτο της ελληνικής γης. Ελληνική Υπεροχή και Γεύση Η καρδιά του μείγματος χτυπά στην ελληνική επαρχία. Χρησιμοποιούμε εκλεκτά καρύδια Καστοριάς (30%), ονομαστά για την πλούσια, γεμάτη γεύση τους και τα υψηλά επίπεδα Ωμέγα-3 λιπαρών. Η εμπειρία συμπληρώνεται από το ελληνικό αμύγδαλο ποικιλίας Tuono (25%), προσφέροντας μια γλυκιά και τραγανή αντίθεση που απογειώνει το γευστικό αποτέλεσμα. Πολυτελής Σύνθεση Συστατικών Το μείγμα ολοκληρώνεται με το βουτυρένιο Πεκάν Αμερικής (15%) και τη λευκή ωμή φιστικόψιχα (10%) για βελούδινη υφή, ενώ ο κολοκυθόσπορος (20%) προσθέτει τη απαραίτητη δόση μετάλλων και τραγανότητας. Είναι το ιδανικό "καύσιμο" για τον εγκέφαλο και το σώμα σας, παρέχοντας σταθερή ενέργεια χωρίς τις αυξομειώσεις του σακχάρου. Γιατί να επιλέξετε το δικό μας Mix; Τοπική Προέλευση: Με αυθεντικά καρύδια Καστοριάς και αμύγδαλα Tuono από την Ελλάδα. Κετογονική Υπεροχή: Υψηλά καλά λιπαρά, εξαιρετικά χαμηλοί υδατάνθρακες. Άριστη Ποιότητα: 100% ωμοί και ανεπεξέργαστοι καρποί, χωρίς προσθήκη αλατιού ή ζάχαρης. Επενδύστε στην υγεία σας με την ποιότητα της Epilekton. Δοκιμάστε το Keto Energy Mix σήμερα.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €3,40 - €34,00€17,00/kg

  • Καραμελωμένο Φουντούκι Βανίλια - Epilekton

    Καραμελωμένο Φουντούκι Βανίλια

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Για τους λάτρεις της γεύσης και της πολυτέλειας παρουσιάζουμε το "Καραμελωμένο Φουντούκι Βανίλια"! Αυτό το εξαιρετικό γλυκό προϊόν συνδυάζει την πλούσια γεύση του φουντουκιού με την απαλή γλύκα της βανίλιας δημιουργώντας μια απόλυτα εθιστική γευστική εμπειρία.Οι αρωματικοί φουντουκιοί καραμελώνονται με την υπέροχη γεύση της βανίλιας δίνοντας έναν μοναδικό συνδυασμό που θα σας ενθουσιάσει. Η κρεμώδης γλύκα της βανίλιας συμπληρώνει τέλεια το χαρακτηριστικό άρωμα του φουντουκιού δημιουργώντας μια απολαυστική εμπειρία που θα σας συνοδεύει σε κάθε μπουκιά.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,10 - €20,00€21,00/kg

  • Μάγκο Αποξηραμένο Χωρίς Ζάχαρη - Epilekton

    Μάγκο Αποξηραμένο Χωρίς Ζάχαρη

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Το Μάνγκο Αποξηραμένο Χωρίς Ζάχαρη είναι ένα τροπικό και υγιεινό σνακ, που φέρνει τη φυσική γλύκα και την χυμώδη γεύση του μάνγκο σε κάθε μπουκιά, χωρίς περιττά πρόσθετα. Αποξηραμένο με φυσικό τρόπο, διατηρεί το λαμπερό πορτοκαλί χρώμα και την απαλή υφή του, προσφέροντας μια καθαρή, εξωτική απόλαυση που σας ταξιδεύει σε τροπικούς παραδείσους. Πλούσιο σε φυτικές ίνες, αντιοξειδωτικά και βιταμίνες A και C, το μάνγκο αποξηραμένο χωρίς ζάχαρη ενισχύει το ανοσοποιητικό, υποστηρίζει την καλή πέψη και παρέχει φυσική ενέργεια, καθιστώντας το ιδανικό για όσους αναζητούν ένα υγιεινό και φυσικό σνακ. Χωρίς προσθήκη ζάχαρης, σας επιτρέπει να απολαμβάνετε τη γνήσια γεύση του μάνγκο με μηδενικές ενοχές. Απολαύστε το με διάφορους τρόπους: Σαν σνακ: Ένα τροπικό σνακ για κάθε στιγμή της ημέρας Με πρωινό: Προσθέστε το σε γιαούρτι, smoothies ή δημητριακά για φυσική γλύκα Σε συνταγές: Χρησιμοποιήστε το σε σαλάτες, γλυκά ή energy bars για εξωτική γεύση Εντάξτε το Μάνγκο Αποξηραμένο Χωρίς Ζάχαρη στη διατροφή σας και απολαύστε έναν νόστιμο και υγιεινό τρόπο να γεμίσετε τις στιγμές σας με τροπική απόλαυση!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,50 - €20,00€25,00/kg

  • Ταχίνι Ολικής Άλεσης 685γρ σε Βάζο – Φυσικό & Πλούσιο

    Ταχίνι Ολικής Άλεσης 685γρ σε Βάζο – Φυσικό & Πλούσιο

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Ταχίνι Ολικής Άλεσης 685γρ – Το πιο πλούσιο & Φυσικό Ταχίνι Το Ταχίνι Ολικής Άλεσης 685γρ παρασκευάζεται από ολόκληρο σουσάμι (με το φλοιό), προσφέροντας βαθιά, αυθεντική γεύση και υψηλή θρεπτική αξία. Η ολική άλεση διατηρεί όλες τις φυσικές ίνες, μέταλλα και θρεπτικά συστατικά του σουσαμιού, ενώ η υφή είναι κρεμώδης και πλούσια. Ως ιδιοκτήτης του Epilekton, επέλεξα αυτή την παρτίδα ταχινιού ολικής άλεσης 685γρ σε γυάλινο βάζο για την εξαιρετική ποιότητά της, την καθαρή γεύση σουσαμιού και την υψηλή περιεκτικότητα σε θρεπτικά συστατικά. Δεν περιέχει πρόσθετα, ζάχαρη, αλάτι ή συντηρητικά – μόνο καθαρό, καβουρδισμένο σουσάμι. Πλούσιο σε φυτικές πρωτεΐνες, υγιή λιπαρά, ασβέστιο, μαγνήσιο, σίδηρο και φυτικές ίνες, το ταχίνι ολικής άλεσης είναι ιδανικό για καθημερινή διατροφή. Ταιριάζει σε όσους θέλουν θρεπτικό πρωινό, υγιεινά σνακ, χορτοφαγικές/vegan συνταγές ή ενίσχυση της διατροφής τους με φυσικά συστατικά. Η μεγάλη συσκευασία 685γρ είναι πρακτική για οικογενειακή χρήση. Στο Epilekton ελέγχουμε κάθε παρτίδα για φρεσκάδα και ποιότητα, ώστε να απολαμβάνετε ένα ταχίνι με αυθεντική γεύση και μέγιστη θρεπτική αξία. Απλώστε το σε ψωμί, προσθέστε το σε smoothies, γιαούρτι, σάλτσες ή χρησιμοποιήστε το σε γλυκά και αλμυρές συνταγές. Απολαύστε την πλούσια γεύση του ολικής άλεσης ταχινιού κάθε μέρα – γεμίστε το καλάθι σας σήμερα.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €7,75 €7,75/kg

  • Champion's Breakfast | Μείγμα Μούσλι - Epilekton

    Champion's Breakfast | Μείγμα Μούσλι

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Το Champion's Breakfast είναι το απόλυτο μείγμα μούσλι για να ξεκινήσετε τη μέρα σας με δύναμη, ενέργεια και υπέροχη γεύση! Σχεδιασμένο για όσους αναζητούν έναν υγιεινό και γευστικό τρόπο να ενισχύσουν τη διατροφή τους, αυτό το μοναδικό μείγμα συνδυάζει νιφάδες βρώμης, ινδοκάρυδο φλέικς, απυρήνους χουρμάδες, ηλιόσπορους, cranberries, κολοκυθόσπορους και αμύγδαλα φιλέ. Προερχόμενο από προσεκτικά επιλεγμένες πρώτες ύλες υψηλής ποιότητας, το Champion's Breakfast προσφέρει έναν πλούτο θρεπτικών συστατικών, όπως φυτικές ίνες, πρωτεΐνες και υγιή λιπαρά, που υποστηρίζουν έναν ενεργό τρόπο ζωής. Χωρίς γενετικά τροποποιημένους οργανισμούς, είναι η ιδανική επιλογή για χορτοφάγους, vegans ή όποιον θέλει να απολαμβάνει φυσικές γεύσεις. Η ισορροπημένη υφή και η πλούσια γεύση του το καθιστούν ιδανικό για πρωινό, σνακ ή ακόμα και ως συνοδευτικό σε υγιεινά γεύματα. Είτε είστε αθλητής, είτε απλά θέλετε να ξεκινήσετε τη μέρα σας με ενέργεια, το Champion's Breakfast σας δίνει την ώθηση που χρειάζεστε! Οφέλη Ενίσχυση ενέργειας: Οι νιφάδες βρώμης και οι χουρμάδες παρέχουν φυσικούς υδατάνθρακες για σταθερή ενέργεια όλη την ημέρα. Πλούσιο σε φυτικές ίνες: Υποστηρίζει την υγεία του πεπτικού συστήματος και προάγει τον κορεσμό. Υψηλή περιεκτικότητα σε αντιοξειδωτικά: Τα cranberries και οι ηλιόσποροι προστατεύουν τα κύτταρα από το οξειδωτικό στρες. Πηγή πρωτεϊνών: Τα αμύγδαλα και οι κολοκυθόσποροι ενισχύουν τη μυϊκή αποκατάσταση και ανάπτυξη. Υγιή λιπαρά: Το ινδοκάρυδο και οι σπόροι συμβάλλουν στην καρδιακή υγεία. Ευέλικτο & γευστικό: Ιδανικό για πρωινό, σνακ ή δημιουργικές συνταγές. Διατροφικές Πληροφορίες (ανά 100g) Θερμίδες: ~400 kcal Πρωτεΐνες: 10g Υδατάνθρακες: 60g (εκ των οποίων σάκχαρα: 15g) Φυτικές Ίνες: 8g Λιπαρά: 15g (εκ των οποίων κορεσμένα: 4g) Μαγνήσιο: 20% της Ημερήσιας Συνιστώμενης Πρόσληψης Σίδηρος: 15% της Ημερήσιας Συνιστώμενης Πρόσληψης Προτεινόμενες Χρήσεις ή Συνταγές Το Champion's Breakfast είναι εξαιρετικά ευέλικτο και μπορεί να ενσωματωθεί σε πολλές συνταγές ή να καταναλωθεί μόνο του. Ακολουθούν μερικές προτάσεις: Μπολ Πρωινού με Γιαούρτι: Αναμείξτε το μούσλι με ελληνικό γιαούρτι, μέλι και φρέσκα φρούτα, όπως μούρα ή μπανάνα, για ένα θρεπτικό και γευστικό πρωινό. Ενεργειακές Μπάρες: Ανακατέψτε το μούσλι με λιωμένη μαύρη σοκολάτα και μέλι, πλάστε σε μπάρες και ψύξτε για ένα υγιεινό σνακ. Smoothie Bowl: Προσθέστε το Champion's Breakfast πάνω από ένα smoothie με μπανάνα, σπανάκι και αμυγδαλόγαλα για επιπλέον υφή και θρεπτικά συστατικά. Σαλάτα με Μούσλι: Χρησιμοποιήστε το ως topping σε πράσινες σαλάτες με κατσικίσιο τυρί και βινεγκρέτ για μια πρωτότυπη πινελιά. Συμβουλή: Για επιπλέον γεύση, προσθέστε κανέλα ή βανίλια στο μπολ σας! Συμβουλές Αποθήκευσης Διατηρήστε το Champion's Breakfast σε αεροστεγές δοχείο σε δροσερό, ξηρό μέρος, μακριά από υγρασία και άμεσο ηλιακό φως. Αποφύγετε την έκθεση σε υψηλές θερμοκρασίες για να διατηρηθεί η φρεσκάδα των ξηρών καρπών και των σπόρων. Καταναλώστε εντός 3 μηνών από το άνοιγμα για βέλτιστη γεύση και υφή. Ελέγξτε για οσμές ή αλλαγές στην υφή πριν τη χρήση για να εξασφαλίσετε την ποιότητα.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,50 - €8,00€10,00/kg

  • Φιστίκι Αράπικο Ανάλατο Ελληνικό – Τραγανά φυσικά φιστίκια χωρίς αλάτι – Epilekton

    Φιστίκι Αράπικο Ανάλατο Ελληνικό – Τραγανό & Φυσικό Σνακ

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Φιστίκι Αράπικο Ανάλατο Ελληνικό – Τραγανό & Φυσικό Σνακ Ανακαλύψτε την καθαρή, αυθεντική απόλαυση του φιστίκι αράπικο ανάλατο – τραγανών φιστικιών που το ελαφρύ καβούρδισμα έχει αναδείξει τη φυσική τους γλυκύτητα και το πλούσιο άρωμα αραχίδας χωρίς ίχνος αλατιού! Κάθε μπουκιά αποκαλύπτει μια ισορροπημένη, βουτυρώδη γεύση φιστικιού με τέλεια τραγανή υφή – ιδανικό για όσους προτιμούν τις ήπιες, φυσικές γεύσεις. Η απουσία αλατιού αφήνει τη γνήσια νοστιμιά να πρωταγωνιστεί, κάνοντας αυτά τα φιστίκια ακαταμάχητα για καθημερινή απόλαυση ή δημιουργική κουζίνα. Γιατί θα τα ερωτευτείτε; Φυσική γλυκιά γεύση φιστικιού χωρίς αλάτι – καθαρή και εθιστική Ιδανική τραγανότητα από ελαφρύ καβούρδισμα, με κρεμώδη υφή μέσα Έντονο, ζεστό άρωμα ψητού φιστικιού που ξυπνάει την όρεξη Πολυδιάστατα: σνακ, topping σε γιαούρτι, βάση για φυστικοβούτυρο ή συστατικό σε γλυκά Η τέλεια επιλογή για στιγμές που θέλετε κάτι απλό, νόστιμο και ποιοτικό Απολαύστε τα όπως σας αρέσει Φάτε τα σκέτα για καθαρή απόλαυση, ανακατέψτε τα σε κρεμώδες γιαούρτι με φρούτα, φτιάξτε σπιτικό φυστικοβούτυρο, προσθέστε τα σε σαλάτες για έξτρα υφή ή χρησιμοποιήστε τα σε μπισκότα και ενεργειακές μπάρες για φυσική γλυκύτητα. Είναι η ιδανική πρώτη ύλη για δημιουργικούς και νόστιμους συνδυασμούς! Στο Epilekton επιλέγουμε με φροντίδα τα καλύτερα για να φέρουμε στο τραπέζι σας την απόλυτη ποιότητα και γεύση. Παραγγείλτε τώρα το φιστίκι αράπικο ανάλατο και νιώστε τη φυσική νοστιμιά σε κάθε χούφτα. Γρήγορη παράδοση σε όλη την Ελλάδα – η απόλαυση ξεκινά εδώ!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,50 - €8,00€8,33/kg

  • Προσφορά -17% Granola με Μήλο & Κανέλα Χωρίς Προθήκη Ζάχαρης – Τραγανή & Αρωματική από την Epilekton

    Granola με Μήλο & Κανέλα Χωρίς Προθήκη Ζάχαρης

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Granola με Μήλο & Κανέλα Χωρίς Προθήκη Ζάχαρης Αφεθείτε στη μαγευτική αρμονία της Granola με Μήλο & Κανέλα χωρίς προσθήκη ζάχαρης από την Epilekton! Μια τραγανή, αρωματική απόλαυση που συνδυάζει τη φυσική γλυκύτητα του αποξηραμένου μήλου με το ζεστό, ανακουφιστικό άρωμα της κανέλας – όλα χωρίς καμία προσθήκη ζάχαρης. Φτιαγμένη με προσοχή από υψηλής ποιότητας νιφάδες βρώμης και φυσικά υλικά, αυτή η granola προσφέρει υπέροχη τραγανή υφή και ισορροπημένη γεύση που ξυπνά τις αισθήσεις σας κάθε πρωί ή στιγμή της ημέρας. Γιατί θα την ερωτευτείτε Φυσική γλυκύτητα μόνο από το μήλο – χωρίς τεχνητά γλυκαντικά ή πρόσθετη ζάχαρη Ζεστό, comfort άρωμα κανέλας που θυμίζει σπιτικό γλυκό Ιδανική για vegan διατροφή και όσους αναζητούν πιο καθαρές επιλογές Πολυδιάστατη χρήση: με γιαούρτι, γάλα φυτικής προέλευσης, σκέτη ως σνακ ή ακόμα και σε σπιτικές μπάρες ενέργειας Premium επιλογή από την Epilekton – προσεκτικά επιλεγμένα υλικά για μέγιστη απόλαυση Ξεκινήστε τη μέρα σας με ενέργεια και πραγματική γεύση! Είτε το απολαμβάνετε στο μπολ του πρωινού σας είτε παίρνετε μια χούφτα μαζί σας στη δουλειά, αυτή η granola είναι ο τέλειος σύντροφος για όσους αγαπούν το καλό και το νόστιμο. Προσθέστε στο καλάθι τώρα και αναβαθμίστε το καθημερινό σας πρωινό ή σνακ σε κάτι πραγματικά ξεχωριστό!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €6,25 - €12,00€12,50/kg

  • Καραμελωμένα αμύγδαλα κοκτέιλ – premium ξηροί καρποί Epilekton

    Καραμελωμένο Αμύγδαλο Κοκτέιλ

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Καραμελωμένο Αμύγδαλο Κοκτέιλ Γνωρίστε τα premium καραμελωμένα αμύγδαλα κοκτέιλ – ολόκληρα, τραγανά αμύγδαλα ντυμένα με χρυσαφένια, λαμπερή καραμέλα που λιώνει στο στόμα! Η χαρακτηριστική γεύση του αμυγδάλου, ελαφρώς γλυκιά και βουτυράτη, αναδεικνύεται εξαιρετικά μέσα από τη γλυκιά, τραγανή κρούστα καραμέλας. Ιδανικά ως σνακ, κέρασμα στην παρέα ή συνοδευτικό στο ποτό σας. Τα καραμελωμένα αμύγδαλα είναι ένα κλασικό, διαχρονικό αγαπημένο που δεν απογοητεύει ποτέ. Γιατί θα τα λατρέψετε: Ολόκληρα αμύγδαλα με τραγανή καραμέλα Βουτυράτη γεύση αμυγδάλου με γλυκιά κρούστα Κλασική, αγαπημένη γεύση σε premium ποιότητα Διαθέσιμα σε 200g και 500g Προσθέστε τα στο καλάθι σας τώρα! Παραγγείλτε από το www.epilekton.gr!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €4,00 - €10,00€20,00/kg

  • Καραμελωμένα φιστίκια κοκτέιλ – premium σνακ Epilekton

    Καραμελωμένο Φιστίκι Κοκτέιλ

    1 κριτική

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Καραμελωμένο Φιστίκι Κοκτέιλ Το αγαπημένο σνακ σε premium εκδοχή: τραγανά φιστίκια κοκτέιλ με λαμπερή, χρυσαφένια καραμέλα που τραγανίζει σε κάθε δάγκωμα! Η κλασική, αγαπημένη γεύση του φιστικιού αποκτά νέα διάσταση με τη γλυκιά, καραμελωμένη κρούστα που σε τυλίγει από το πρώτο κομμάτι. Ιδανικά για κέρασμα σε παρέα, ως συνοδευτικό ποτού, στο σινεμά ή ως γλυκό σνακ που κόβει τη λιγούρα. Η μεγάλη ποικιλία συσκευασιών (250g, 500g, 1kg) τα κάνει τέλεια για κάθε ανάγκη. Γιατί θα τα λατρέψετε: Τραγανά φιστίκια κοκτέιλ με χρυσαφένια καραμέλα Εθιστική γλυκύτητα και crunch Ιδανικά για παρέα, ποτό ή σνακ Διαθέσιμα σε 250g, 500g και οικογενειακή 1kg Προσθέστε τα στο καλάθι σας τώρα! Παραγγείλτε από το www.epilekton.gr!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,50 - €10,00€10,00/kg

  • Protein Trail Mix |Μείγμα Ξηρών Καρπών - Epilekton

    Protein Trail Mix | Μείγμα Ξηρών Καρπών

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Ανακαλύψτε την απόλυτη πηγή ενέργειας και πρωτεΐνης με το μείγμα μας που περιέχει αμύγδαλα κασιούς σταφίδες κολοκυθόσπορο αρωματικά φρυγανισμένα ζαμπόν φιστίκια και αποξηραμένο ανανά. Αυτό το μείγμα διαθέτει την τέλεια ισορροπία πρωτεΐνης και γεύσης προσφέροντας σας την ιδανική ενέργεια για τις περιπέτειες σας στη φύση ή την καθημερινότητα.Απολαύστε αυτό το μείγμα πρωτεΐνης ως εύκολο και υγιεινό σνακ κατά τη διάρκεια των πεζοποριών ποδηλασιών ή άλλων outdoor δραστηριοτήτων. Συνδυάστε το με γιαούρτι ή φρούτα για ένα γευστικό πρωινό πλούσιο σε πρωτεΐνες. Επίσης μπορείτε να το προσθέσετε σε δημητριακά ή σαλάτες για να προσφέρετε έξτρα υγεία και γεύση στο γεύμα σας.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,50 - €13,00€16,67/kg

  • Φιστίκια Κελυφωτά Ψημένα με Αλάτι – Τραγανά κελυφωτά φιστίκια Epilekton

    Φιστίκια Κελυφωτά Ελληνικά Ψημένα με Αλάτι

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Content for Φιστίκια Κελυφωτά Ελληνικά Ψημένα με Αλάτι Product Title:"Φιστίκια Κελυφωτά Ελληνικά Ψημένα με Αλάτι - Υγιεινό Σνακ" Body:Τα Φιστίκια Κελυφωτά Ελληνικά Ψημένα με Αλάτι είναι ένα κλασικό και απολαυστικό σνακ που φέρνει την παράδοση της ελληνικής γεύσης στο τραπέζι σας. Ψημένα με προσοχή και ελαφρώς αλατισμένα, αυτά τα κελυφωτά φιστίκια προσφέρουν τραγανή υφή και ισορροπημένη αλμυρή γεύση, ενώ το κέλυφος προσθέτει τη χαρά της αποφλοίωσης. Ιδανικά για υγιεινό σνακ, για να συνοδεύσουν το ποτό σας ή για να τα χρησιμοποιήσετε σε συνταγές, αποτελούν μια θρεπτική επιλογή για κάθε στιγμή της ημέρας. Διατροφικά Οφέλη: Υψηλή περιεκτικότητα σε πρωτεΐνες (περίπου 25γρ ανά 100γρ), για ενέργεια και χορταστικότητα. Πλούσια σε υγιή λιπαρά, όπως μονοακόρεστα και πολυακόρεστα, που υποστηρίζουν την καρδιαγγειακή υγεία. Περιέχουν βιταμίνη Ε και μαγνήσιο, ενισχύοντας το ανοσοποιητικό και το νευρικό σύστημα. Χωρίς πρόσθετα συντηρητικά, για ένα φυσικό και υγιεινό σνακ. Τρόποι Χρήσης: Σνακ: Αποφλοιώστε και απολαύστε τα ως τραγανά φιστίκια για ένα διασκεδαστικό και υγιεινό διάλειμμα. Συνοδευτικό: Συνδυάστε τα με μπίρα, κρασί ή ούζο για τις στιγμές χαλάρωσής σας. Μαγειρική: Αφαιρέστε το κέλυφος και προσθέστε τα σε σαλάτες ή φτιάξτε φιστικοβούτυρο για υγιεινά γεύματα. Ζαχαροπλαστική: Χρησιμοποιήστε τα σε μπισκότα, μπάρες ενέργειας ή κέικ για αλμυρή νοστιμιά. Εναλλακτική Χρήση: Ψιλοκόψτε τα (χωρίς κέλυφος) και πασπαλίστε τα σε πιάτα stir-fry ή σούπες για πλούσια γεύση. Προέλευση:Καλλιεργούνται και παράγονται στην Ελλάδα, από περιοχές γνωστές για την ποιότητα των φιστικιών τους. Διατήρηση:Φυλάξτε τα σε σκοτεινό και δροσερό μέρος (5°C – 15°C) για να διατηρήσουν την τραγανότητα και τη φρεσκάδα τους. Προσοχή: Μπορεί να περιέχουν ίχνη αλλεργιογόνων—ελέγξτε αν έχετε αλλεργία σε φιστίκια ή ξηρούς καρπούς. Παραγγείλετε τώρα από το Epilekton και απολαύστε τη γεύση της Ελλάδας σε κάθε μπουκιά!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €3,00 - €28,00€30,00/kg

  • Ανανάς Αποξηραμόνος Ζαχαρωτός - Epilekton

    Ανανάς Αποξηραμόνος Ζαχαρωτός

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Απολαύστε την εξωτική γεύση του αποξηραμένου ανανά με γλυκιά επικάλυψη ζάχαρης.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €1,50 - €13,00€15,00/kg

  • Granola με μέλι και σταφίδες - Epilekton

    Granola με μέλι και σταφίδες

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Η granola με μέλι είναι ένα υγιεινό και νόστιμο δημητριακό μείγμα που περιλαμβάνει βρώμη ξηρούς καρπούς αποξηραμένα φρούτα και φυσικά γλυκαντικά όπως το μέλι. Το μέλι προσφέρει φυσική γλυκύτητα και την ιδανική υφή στην granola κάνοντάς την τέλειο συντροφιά για γιαούρτι γάλα ή σκέτο.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,50 - €10,00€10,00/kg

  • Πεπόνι Χωρίς Ζάχαρη - Υγιεινό & Δροσερό Σνακ - Epilekton

    Πεπόνι Χωρίς Ζάχαρη - Υγιεινό & Δροσερό Σνακ

    1 κριτική

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Απολαύστε το Πεπόνι Χωρίς Ζάχαρη, ένα θρεπτικό και δροσερό σνακ που διατηρεί τη φυσική γλυκύτητα και τα αρώματα του ώριμου πεπονιού! Φτιαγμένο με φυσική αποξήρανση που διατηρεί τις βιταμίνες A, C και τα αντιοξειδωτικά, χωρίς προσθήκη ζάχαρης ή τεχνητά πρόσθετα, είναι ιδανικό για υγιεινή διατροφή, vegans και όσους προσέχουν τη σιλουέτα τους. Τέλειο ως σνακ στο χέρι, προσθήκη σε γιαούρτι, smoothies, κέικ ή σαλάτες, προσφέρει μια αναζωογονητική γεύση που θυμίζει καλοκαίρι. Αγοράστε τώρα και εντάξτε τη φυσική νοστιμιά του πεπονιού στη διατροφή σας! Γιατί να Επιλέξετε το Πεπόνι Χωρίς Ζάχαρη;Το Πεπόνι Χωρίς Ζάχαρη ξεχωρίζει για τη φυσική του επεξεργασία που διατηρεί τα θρεπτικά συστατικά, προσφέροντας ένα δροσερό και υγιεινό σνακ χωρίς ζάχαρη. Χρήσεις στο Σνάκινγκ & τη ΔιατροφήΑπολαύστε το σκέτο, προσθέστε το σε γιαούρτι, smoothie, κέικ, μπισκότα ή σαλάτες. Είναι επίσης ιδανικό για κομπόστες και διακόσμηση γλυκών. Οφέλη για την ΥγείαΠλούσιο σε βιταμίνες A, C και αντιοξειδωτικά, το πεπόνι ενισχύει το ανοσοποιητικό σύστημα, την όραση και την υγεία του δέρματος, ενώ είναι χαμηλό σε θερμίδες. Πώς να το ΑπολαύσετεΚαταναλώστε το κατευθείαν ή ενσωματώστε το σε συνταγές. Διατηρήστε σε δροσερό, ξηρό μέρος για να διατηρήσει τη φρεσκάδα του έως 12 μήνες.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,50 - €18,00€20,00/kg

  • Αμυγδαλοβούτυρο Λευκό Φυσικό 200γρ - Epilekton

    Αμυγδαλοβούτυρο Λευκό Φυσικό 200γρ

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Απολαύστε το Αμυγδαλοβούτυρο Λευκό, 100% φυσικό και χωρίς πρόσθετα! Αυτό το κρεμώδες βούτυρο αμυγδάλου είναι χωρίς συντηρητικά, γλουτένη, ζάχαρη και φοινικέλαιο, ιδανικό για όσους αναζητούν υγιεινές επιλογές. Με πλούσια γεύση και απαλή υφή, είναι τέλειο για να αλείψετε σε ψωμί, τηγανίτες ή να προσθέσετε σε smoothies. Φτιαγμένο με αγάπη για την υγεία και τη γεύση, αυτό το vegan προϊόν φέρνει την ποιότητα της φύσης στο πιάτο σας. Παραγγείλετε τώρα από το Epilekton στην Καστοριά και ανακαλύψτε την απόλυτη γεύση της φυσικής απόλαυσης!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €5,60

  • Ηλιόσπορος Ψημένος χωρίς Αλάτι - Epilekton

    Ηλιόσπορος Ψημένος χωρίς Αλάτι

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Οι Ψημένοι Ηλιόσποροι Χωρίς Αλάτι είναι ένα υγιεινό και νόστιμο σνακ, φτιαγμένο από τους σπόρους του ηλιοτροπίου, που συνδυάζει φυσική γεύση και τραγανή υφή. Μέσα από τη διαδικασία ψησίματος, οι ηλιόσποροι αποκτούν μια αρωματική κρούστα και ένα καθαρό, φυσικό άρωμα, προσφέροντας την αυθεντική γεύση του ηλιόσπορου χωρίς την προσθήκη αλατιού. Είναι η ιδανική επιλογή για όσους αποφεύγουν το αλάτι στη διατροφή τους, ενώ θέλουν να απολαύσουν ένα θρεπτικό και γευστικό σνακ. Πλούσιοι σε φυτικές ίνες, πρωτεΐνες, βιταμίνες και μέταλλα, οι ηλιόσποροι προσφέρουν φυσική ενέργεια και υποστηρίζουν την υγεία σας, καθιστώντας τους μια υγιεινή επιλογή για κάθε στιγμή της ημέρας. Απολαύστε τους με διάφορους τρόπους: Σαν σνακ: Ιδανικοί για γρήγορη απόλαυση χωρίς αλάτι Σε σαλάτες και γεύματα: Προσθέστε τραγανή υφή σε σαλάτες ή bowls Σε συνταγές: Ενισχύστε ψωμιά, granola ή energy bars με τη φυσική τους γεύση Εντάξτε τους Ψημένους Ηλιόσπορους Χωρίς Αλάτι στη διατροφή σας για μια νόστιμη και υγιεινή επιλογή που συνδυάζει γεύση και θρεπτική αξία!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €1,50 - €6,00€6,00/kg

  • Καραμελωμένο Φουντούκι Φράουλα Ροζ Σοκολάτα - Epilekton

    Καραμελωμένο Φουντούκι Φράουλα Ροζ Σοκολάτα

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Ανακαλύψτε την απόλυτη γαστρονομική απόλαυση με το Καραμελωμένο Φουντούκι Φράουλα Ροζ Σοκολάτα. Αυτό το εκπληκτικό γλυκό προϊόν συνδυάζει την απαλή γεύση του φουντουκιού με τη φρεσκάδα της φράουλας και την πεντανόστιμη ροζ σοκολάτα δημιουργώντας μια απόλυτα εθιστική εμπειρία γεύσης.Οι καραμελωμένοι φουντουκιοί συνοδεύονται από την απολαυστική γεύση της φράουλας και τη ροζ σοκολάτας προσφέροντας έναν μοναδικό συνδυασμό γεύσεων που θα σας ταξιδέψει στον κόσμο της γλυκύτητας και της απόλαυσης. Η απαλή και κρεμώδης γεύση της φράουλας συνδυάζεται με τη γλυκιά ροζ σοκολάτα δημιουργώντας μια εκρηκτική γευστική συμφωνία.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €4,20 - €40,00€42,00/kg

  • Φιστικοψίχα Λευκά Ωμά – Αφράτα ωμά φιστίκια για σνακ & συνταγές – Epilekton

    Φιστικοψίχα Λευκή Ωμή – Αφράτα & Πεντανόστιμα Φιστίκια

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Φιστικοψίχα Λευκά Ωμά – Αφράτα & Πεντανόστιμα Φιστίκια Ανακαλύψτε την καθαρή, αφράτη απόλαυση των φιστικοψίχα λευκά ωμά – των πιο λευκών και καθαρών φιστικιών που ξεχωρίζουν για την ελαφριά τραγανή υφή και την πλούσια, φυσική γεύση φιστικιού! Με την απαλή, κρεμώδη εμφάνιση και την ατόφια νοστιμιά τους, αυτά τα ωμά φιστικοψίχα είναι η ιδανική βάση για κάθε στιγμή απόλαυσης. Η ελαφριά τραγανότητά τους και η γλυκιά-ξηρή γεύση τα κάνουν ακαταμάχητα – είτε τα τρώτε σκέτα, είτε τα χρησιμοποιείτε σε συνταγές. Γιατί να τα ερωτευτείτε; Καθαρή, λευκή εμφάνιση που δείχνει την ποιότητα από την πρώτη ματιά Αφράτη & ελαφριά υφή με ιδανική τραγανότητα Ατόφια γεύση φιστικιού χωρίς επεξεργασία – γνήσια και πλούσια Πολυδιάστατα: σνακ, σαλάτες, μπισκότα, σοκολατάκια, κέικ ή σπιτικό φυστικοβούτυρο Η τέλεια επιλογή για όσους αγαπούν τα απλά, ποιοτικά και νόστιμα υλικά Πώς να τα απολαύσετε Φάτε τα σκέτα σαν premium σνακ, ρίξτε τα σε σαλάτες για έξτρα υφή και γεύση, ψήστε τα ελαφρά για έντονο άρωμα, ή χρησιμοποιήστε τα σε γλυκά για τραγανή πινελιά. Είναι η ιδανική πρώτη ύλη για δημιουργικούς και νόστιμους συνδυασμούς! Στο Epilekton επιλέγουμε προσεκτικά τα καλύτερα υλικά που φέρνουν χαρά και γεύση στο τραπέζι σας – αυτά τα φιστικοψίχα είναι φτιαγμένα για αληθινούς γνώστες. Παραγγείλτε τώρα τα φιστικοψίχα λευκά ωμά και αναβαθμίστε το σνακ ή τις συνταγές σας. Γρήγορη παράδοση σε όλη την Ελλάδα – η απόλαυση ξεκινά εδώ!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,50 - €5,00€5,00/kg

  • Ηλιόσπορος Ψημένος με Αλάτι - Epilekton

    Ηλιόσπορος Ψημένος με Αλάτι

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Οι Ψημένοι Ηλιόσποροι με Αλάτι είναι ένα δημοφιλές και υγιεινό σνακ, προερχόμενο από τους σπόρους του ηλιοτροπίου, που συνδυάζει αρωματική γεύση και τραγανή υφή. Μέσα από τη διαδικασία ψησίματος, οι ηλιόσποροι αποκτούν μια αρωματική νότα και κρούστα, ενώ το αλάτι προσθέτει μια ελαφριά αλμυρή γεύση που δένει αρμονικά με το φυσικό φυστικέλαιο του ηλιόσπορου, δημιουργώντας μια ακαταμάχητη απόλαυση. Πλούσιοι σε φυτικές ίνες, πρωτεΐνες, βιταμίνες και μέταλλα, οι ηλιόσποροι προσφέρουν μια θρεπτική επιλογή για τις καθημερινές σας προτιμήσεις, υποστηρίζοντας την υγεία και δίνοντας φυσική ενέργεια. Απολαύστε τους με διάφορους τρόπους: Σαν σνακ: Ιδανικοί για γρήγορη απόλαυση οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας Σε σαλάτες: Προσθέστε τραγανή υφή σε σαλάτες ή bowls Με ποτά: Συνδυάστε τους με μπύρα ή αρωματικό τσάι για χαλαρές στιγμές Εντάξτε τους Ψημένους Ηλιόσπορους με Αλάτι στη διατροφή σας για μια νόστιμη και υγιεινή επιλογή που συνδυάζει γεύση και θρεπτική αξία!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €1,50 - €6,00€6,00/kg

Ξηροί καρποί - Epilekton

© 2026 Epilekton, Με την υποστήριξη της Shopify

    • American Express
    • Apple Pay
    • Google Pay
    • Maestro
    • Mastercard
    • Union Pay
    • Visa