Δημοφιλή προϊόντα
-
Μαρμελάδα Μανταρίνι Χωρίς Ζάχαρη To Filema Tis Lelas
Μαρμελάδα Μανταρίνι Χωρίς Ζάχαρη To Filema Tis Lelas Η Μαρμελάδα Μανταρίνι χωρίς προσθήκη ζάχαρης της To Filema Tis Lelas αποτυπώνει την ξεχωριστή, αρωματική ψυχή των Πελοποννησιακών μανταρινιών. Με περιεκτικότητα τουλάχιστον 75% σε φρούτο, προσφέρει φωτεινή, εσπεριδοειδή γεύση με φυσική γλυκύτητα και ελαφρύ πικάντικο φινάλε, χαρακτηριστικό των ώριμων μανταρινιών. Η υφή είναι απαλή και λαμπερή, ιδανική για καθημερινή απόλαυση. Πληροφορίες για το Προϊόν Παρασκευασμένη με φρέσκα ελληνικά μανταρίνια, χυμό σταφυλιού και λεμονιού, χωρίς τεχνητά πρόσθετα. Προσφέρει χαμηλότερες θερμίδες (180 kcal/100g) σε σχέση με συμβατικές μαρμελάδες, υψηλή περιεκτικότητα σε εδώδιμες ίνες (2,8g) και φυσικά σάκχαρα από το φρούτο. Εξαιρετική επιλογή για Μεσογειακή διατροφή, vegan και όσους επιθυμούν καθαρή γεύση χωρίς προσθήκη ζάχαρης. Γεύση & Υφή Φωτεινή, ζουμερή και αρωματική γεύση ώριμου μανταρινιού με νότες εσπεριδοειδών, ελαφρύ γλυκόξινο ισορροπημένο προφίλ και φυσική φρεσκάδα. Απαλή υφή που διατηρεί κομμάτια φρούτου για αυθεντική αίσθηση. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Σε γιαούρτι με ξηρούς καρπούς για ισορροπημένο πρωινό. Ως γέμιση σε κρέπες, τηγανίτες ή γαλλικά τοστ. Συνδυασμός με λευκά τυριά ή γραβιέρα για γλυκό-αλμυρό πιάτο. Σε cheesecake, κέικ εσπεριδοειδών ή σορμπέ. Ως glaze σε ψητά κρέατα ή σαλάτες με πικρά χόρτα. Σε παραδοσιακά γλυκά όπως τσουρέκι ή μπακλαβά για φρέσκο twist. Φέρτε τη δροσερή γεύση Πελοποννησιακών μανταρινιών στο τραπέζι σας. Παραγγείλτε σήμερα από το epilekton.gr με δωρεάν αποστολή σε όλη την Ελλάδα!
€5,00
-
Μαρμελάδα Φρούτα Δάσους Χωρίς Ζάχαρη The Mighty Forest Fruits
Μαρμελάδα Φρούτα Δάσους Χωρίς Ζάχαρη The Mighty Forest Fruits Η Μαρμελάδα Φρούτα Δάσους "The Mighty Forest Fruits" είναι ένας πανδαιμόνιο γεύσεων από τα πιο αγαπημένα δασικά φρούτα. Με 75% περιεκτικότητα σε φρούτα (φράουλα, βατόμουρο, κεράσι, φραγκοστάφυλο και μύρτιλο), προσφέρει ισορροπημένη γλυκόξινη γεύση, πλούσιο άρωμα και βαθύ χρώμα. Χωρίς προσθήκη ζάχαρης, απολαμβάνετε την αυθεντική φυσική γλυκύτητα και την υφή με κομμάτια φρούτων. Πληροφορίες για το Προϊόν Συνδυασμός ελληνικών δασικών φρούτων με φυσικούς χυμούς. Παρέχει 246 kcal ανά 100g, φυσικά σάκχαρα και εδώδιμες ίνες. Πλούσια σε αντιοξειδωτικά από τα μούρα, ταιριάζει σε vegan, Μεσογειακή και υγιεινή διατροφή, προσφέροντας απόλαυση χωρίς ενοχές. Γεύση & Υφή Σύνθετη γεύση με νότες κόκκινων φρούτων: γλυκιά φράουλα, ελαφρώς ξινή βατόμουρο και κεράσι, βαθιά μυρτιλιά. Φρέσκια, ζουμερή υφή με κομμάτια φρούτων που αναδεικνύουν την πολυπλοκότητα. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Σε γιαούρτι με granola ή ξηρούς καρπούς για superfood πρωινό. Ως topping σε παγωτό, cheesecake ή pancakes. Σε φρυγανιές και ρυζογκοφρέτες με φυστικοβούτυρο. Σε κέικ, muffins ή τάρτες φρούτων. Ως γέμιση σε κρέπες ή συνοδευτικό σε τυριά. Σε σαλάτες με φρέσκα χόρτα για γλυκόξινη νότα. Αφεθείτε στη μαγεία των δασικών φρούτων χωρίς συμβιβασμούς. Παραγγείλτε τώρα από το epilekton.gr και απολαύστε δωρεάν αποστολή σε όλη την Ελλάδα!
€6,70
-
Μαρμελάδα Τομάτα με Γλυκάνισο & Κάρδαμο Χωρίς Ζάχαρη 400g
Μαρμελάδα Τομάτα με Γλυκάνισο & Κάρδαμο Χωρίς Ζάχαρη 400g Η Μαρμελάδα Τομάτα "The Fab Tomato" με Γλυκάνισο & Κάρδαμο είναι μια gourmet δημιουργία που μετατρέπει την ταπεινή τομάτα σε εκλεπτυσμένη εμπειρία. Με 75% τομάτα και εξαιρετικά αρώματα γλυκάνισου και κάρδαμου, προσφέρει γλυκόξινη γεύση με ζεστά, αρωματικά φινάλε που ξαφνιάζει ευχάριστα. Ιδανική για όσους αναζητούν πρωτότυπες, αλμυρές-γλυκές γεύσεις χωρίς προσθήκη ζάχαρης. Πληροφορίες για το Προϊόν Παρασκευασμένη με ώριμες ελληνικές τομάτες, φυσικούς χυμούς και επιλεγμένα μπαχαρικά. Έχει χαμηλές θερμίδες (171 kcal/100g), καλή περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη για μαρμελάδα και φυσικά σάκχαρα. Ταιριάζει σε keto-friendly, vegan και Μεσογειακές συνταγές, προσφέροντας πολυπλοκότητα γεύσης χωρίς ενοχές. Γεύση & Υφή Γλυκόξινη βάση ώριμης τομάτας με έντονα αρωματικά νότα γλυκάνισου (γλυκό, λουλουδάτο) και κάρδαμου (ζεστό, εσπεριδοειδές), ελαφρύ πικάντικο από πιπέρι. Πλούσια, σαν κονφιτούρα υφή με κομμάτια τομάτας. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Ως συνοδευτικό σε λευκά τυριά (φέτα, μανούρι) και αλλαντικά. Σε σαλάτες με ρόκα, μοτσαρέλα και βαλσάμικο. Ως glaze σε ψάρια, κοτόπουλο ή χοιρινό. Σε ντιπ με κρακεράκια, μπαστούνια λαχανικών ή μανιτάρια. Σε σάντουιτς ή burgers για gourmet twist. Σε τυριά ψητά ή μεσογειακά πιάτα με ελαιόλαδο. Αναβαθμίστε τα πιάτα σας με αυτή την ξεχωριστή μαρμελάδα τομάτας. Παραγγείλτε τώρα από το epilekton.gr με δωρεάν αποστολή σε όλη την Ελλάδα!
€5,90
-
Μαρμελάδα Φράουλα Χωρίς Ζάχαρη The Explosive Strawberry
Μαρμελάδα Φράουλα Χωρίς Ζάχαρη The Explosive Strawberry Η Μαρμελάδα Φράουλα "The Explosive Strawberry" είναι μια ζουμερή έκρηξη καλοκαιρινής γεύσης. Με τουλάχιστον 75% φράουλες, προσφέρει έντονο άρωμα, φυσική γλυκύτητα και λαμπερό κόκκινο χρώμα. Χωρίς προσθήκη ζάχαρης, διατηρεί την αυθεντική φρεσκάδα και υφή των φρέσκων φρούτων. Πληροφορίες για το Προϊόν Παρασκευασμένη με φρέσκες φράουλες και φυσικούς χυμούς. Παρέχει 265 kcal/100g, υψηλή περιεκτικότητα σε εδώδιμες ίνες (2,5g) και φυσικά σάκχαρα. Πλούσια σε βιταμίνη C από τις φράουλες, ταιριάζει σε vegan, Μεσογειακή και υγιεινή διατροφή. Γεύση & Υφή Έντονα γλυκιά και ζουμερή γεύση ώριμης φράουλας με ελαφρύ ξινό φινάλε από λεμόνι. Απαλή υφή με κομμάτια φρούτου που αναδεικνύουν την αυθεντική αίσθηση. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Σε ελληνικό γιαούρτι με μέλι ή granola. Ως topping σε παγωτό, cheesecake ή pancakes. Σε φρυγανιές, κρέπες και γαλλικά τοστ. Ως γέμιση σε τάρτες, muffins ή κέικ. Σε σαλάτες φρούτων ή με φρέσκα μούρα. Σε παιδικά γλυκά και σνακ. Απολαύστε την εκρηκτική γεύση φράουλας χωρίς συμβιβασμούς. Παραγγείλτε τώρα από το epilekton.gr με δωρεάν αποστολή σε όλη την Ελλάδα!
€5,90
-
Γλυκό Σύκο χωρίς Ζάχαρη To Filema Tis Lelas
Γλυκό Σύκο χωρίς Ζάχαρη To Filema Tis Lelas Το Γλυκό Σύκο χωρίς προσθήκη ζάχαρης είναι ένα ξεχωριστό παραδοσιακό γλυκό από άγρια σύκα που φυτρώνουν στο βουνό. Με υψηλή περιεκτικότητα σε φρούτο, προσφέρει πλούσια, γλυκιά γεύση με χαρακτηριστική υφή και άρωμα που θυμίζει ελληνική φύση. Πληροφορίες για το Προϊόν Παρασκευασμένο με φρέσκα άγρια σύκα και φυσικούς χυμούς. Παρέχει φυσικά σάκχαρα, ίνες και χαμηλά λιπαρά. Ιδανικό για vegan και υγιεινή διατροφή. Γεύση & Υφή Γλυκιά, πλούσια γεύση σύκου με μαλακή υφή και κομμάτια φρούτου. Χαρακτηριστική αίσθηση άγριου φρούτου. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Σε γιαούρτι για υγιεινό σνακ. Ως συνοδευτικό με καφέ ή τυριά. Σε γλυκά, κέικ ή cheesecake. Με ξηρούς καρπούς για πλούσιο πρωινό. Σε παραδοσιακά γλυκά του κουταλιού. Ως topping σε επιδόρπια. Ανακαλύψτε την αυθεντική γεύση άγριου σύκου σε υγιεινή μορφή. Παραγγείλτε τώρα από το epilekton.gr με δωρεάν αποστολή!
€6,50
-
Γλυκό Κυδώνι χωρίς Ζάχαρη To Filema Tis Lelas
Γλυκό Κυδώνι χωρίς Ζάχαρη To Filema Tis Lelas Το Γλυκό Κυδώνι χωρίς προσθήκη ζάχαρης είναι ένα αρωματικό παραδοσιακό γλυκό από φρέσκα κυδώνια της περιοχής Κιάτου. Με 78% φρούτο και φυσικό αρμπαρόριζα, προσφέρει χαρακτηριστική γεύση, ευχάριστη υφή και υπέροχο άρωμα που θυμίζει ελληνικά σπίτια. Πληροφορίες για το Προϊόν Παρασκευασμένο με επιλεγμένα κυδώνια, φυσικούς χυμούς και αρμπαρόριζα. Παρέχει 232 kcal/100g και καλή περιεκτικότητα σε ίνες. Ιδανικό για vegan και παραδοσιακή ελληνική διατροφή. Γεύση & Υφή Απαλή, αρωματική γεύση κυδωνιού με νότες αρμπαρόριζας. Μαλακή υφή με κομμάτια φρούτου, χαρακτηριστική των γλυκών του κουταλιού. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Σε γιαούρτι για κλασικό ελληνικό σνακ. Ως συνοδευτικό με καφέ ή τσάι. Σε cheesecake ή άλλα γλυκά. Με τυριά ή σε παραδοσιακά γλυκά. Σε νερό για δροσιστικό ρόφημα. Ως γέμιση σε κέικ ή πάστες. Ανακαλύψτε την αυθεντική γεύση κυδωνιού σε υγιεινή εκδοχή. Παραγγείλτε τώρα από το epilekton.gr με δωρεάν αποστολή!
€6,00
-
Γλυκό Κεράσι χωρίς Ζάχαρη To Filema Tis Lelas
Γλυκό Κεράσι χωρίς Ζάχαρη To Filema Tis Lelas Το Γλυκό Κεράσι χωρίς προσθήκη ζάχαρης είναι ένα εξαιρετικό σπιτικό γλυκό του κουταλιού από φρέσκα κεράσια Βοδενών. Με 78% περιεκτικότητα σε φρούτο, προσφέρει βαθύ κόκκινο χρώμα, ισορροπημένη γλυκόξινη γεύση και πλούσιο άρωμα. Ιδανικό για παραδοσιακές στιγμές απόλαυσης χωρίς ενοχές. Πληροφορίες για το Προϊόν Παρασκευασμένο με φρέσκα κεράσια και φυσικούς χυμούς. Παρέχει 232 kcal/100g, καλές ίνες και φυσικά σάκχαρα. Πλούσιο σε αντιοξειδωτικά, ταιριάζει σε vegan και υγιεινές διατροφές. Γεύση & Υφή Γλυκόξινη γεύση ώριμου κερασιού με βαθύ χρώμα και μαλακή υφή. Κλασική αίσθηση γλυκού του κουταλιού με κομμάτια φρούτου. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Σε γιαούρτι για κλασικό ελληνικό σνακ. Ως topping σε παγωτό ή cheesecake. Για διακόσμηση τούρτων και γλυκών. Σε ποτήρι με παγωμένο νερό. Με τυριά ή σε comfort επιδόρπια. Σε παραδοσιακά γλυκά του κουταλιού. Απολαύστε την αυθεντική γεύση κερασιού σε υγιεινή μορφή. Παραγγείλτε τώρα από το epilekton.gr με δωρεάν αποστολή!
€6,60
-
Μαρμελάδα Βερίκοκο Χωρίς Ζάχαρη The OMG Apricot 240g
Μαρμελάδα Βερίκοκο Χωρίς Ζάχαρη The OMG Apricot 240g Η Μαρμελάδα Βερίκοκο "The OMG Apricot" της To Filema Tis Lelas είναι μια έκρηξη καλοκαιρινής γεύσης σε βάζο. Με τουλάχιστον 75% ώριμα ελληνικά βερίκοκα, παρασκευασμένη παραδοσιακά χωρίς καμία προσθήκη ζάχαρης, προσφέρει έντονη φρουτώδη γεύση, φυσική γλυκύτητα και πλούσιο άρωμα που ξεχωρίζει από τις συμβατικές μαρμελάδες. Η υφή είναι απαλή, λαμπερή και διατηρεί την αυθεντική αίσθηση του φρέσκου φρούτου. Πληροφορίες για το Προϊόν Προερχόμενη από ελληνικά βερίκοκα, αυτή η μαρμελάδα χρησιμοποιεί χυμό σταφυλιού και λεμονιού ως φυσικά γλυκαντικά και συντηρητικά. Είναι ιδανική επιλογή για όσους αναζητούν φυσικά προϊόντα με μειωμένη πρόσληψη ζάχαρης. Ανά 100g παρέχει 246 kcal, σημαντική περιεκτικότητα σε εδώδιμες ίνες (1,4g) και πολύ χαμηλά λιπαρά, ενώ τα φυσικά σάκχαρα προέρχονται αποκλειστικά από τα φρούτα. Ταιριάζει απόλυτα σε Μεσογειακή διατροφή, vegan και gluten-free τρόπο ζωής. Γεύση & Υφή Έντονα φρουτώδης και αρωματική γεύση ώριμου βερίκοκου με νότες εσπεριδοειδών από το λεμόνι. Φυσική γλυκύτητα χωρίς τεχνητό aftertaste, απαλή και βελούδινη υφή που λιώνει εύκολα στο στόμα. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Σε ελληνικό γιαούρτι με μέλι ή ξηρούς καρπούς για πλούσιο πρωινό. Ως γέμιση σε τηγανίτες, κρέπες ή φρυγανιές. Σε τυριά όπως φέτα ή γραβιέρα για γλυκό-αλμυρό συνδυασμό. Σε παγωτά, κέικ ή cheesecake ως topping. Σε σαλάτες με ρόκα, καρύδια και τυρί. Σε παραδοσιακά γλυκά όπως γαλακτομπούρεκο για twist. Ανακαλύψτε την αυθεντική γεύση ελληνικού βερίκοκου χωρίς συμβιβασμούς. Παραγγείλτε τώρα από το epilekton.gr και απολαύστε δωρεάν αποστολή σε όλη την Ελλάδα!
€5,00
-
Τσάι Βοτάνων Φλογερό Ποτάμι - Αρωματικό Μείγμα Φρούτων
Αφεθείτε στη ζεστή αγκαλιά ενός αφεψήματος με εκρηκτικό χαρακτήρα και σαγηνευτικό άρωμα. Το Τσάι Βοτάνων Φλογερό Ποτάμι προσφέρει μια μοναδική οπτική και γευστική εμπειρία, καθώς εκχυλίζεται σε ένα εντυπωσιακό, βαθύ κόκκινο χρώμα και πλημμυρίζει τον χώρο με τις πικάντικές νότες της κανέλας, του γαρύφαλλου και τη φρουτώδη οξύτητα του αγριοκέρασου.Το «Φλογερό Ποτάμι» είναι ένα εξαιρετικό κοκτέιλ αποξηραμένων φρούτων, βοτάνων και μπαχαρικών, σχεδιασμένο για να προσφέρει μέγιστη γευστική ικανοποίηση χωρίς τεχνητά αρώματα. Η βάση από ιβίσκο χαρίζει υπόξινη δομή, τα κομμάτια αποξηραμένου μήλου και η φλούδα πορτοκαλιού προσφέρουν φυσική γλυκύτητα και φρεσκάδα εσπεριδοειδών. Είναι φυσικά ελεύθερο καφεΐνης και κατάλληλο για όλες τις ώρες της ημέρας.Γεύση & ΆρωμαΗ γεύση είναι στιβαρή, γεμάτη και πολυεπίπεδη. Η έντονη οξύτητα του ιβίσκου και του αγριοκέρασου ισορροπεί με τη γλυκύτητα του μήλου, ενώ η επίγευση κυριαρχείται από το πικάντικο, γλυκά θερμό προφίλ της κανέλας και του γαρύφαλλου.Προτεινόμενες Χρήσεις Θερμαντικό Ρόφημα: Ιδανικό για τις κρύες ημέρες του χειμώνα, σερβιρισμένο ζεστό σε μεγάλη κούπα. Φυσικό Γλυκαντικό: Συνδυάζεται άψογα με μια κουταλιά μέλι καστανιάς ή πεύκου που τονίζει τον πικάντικο χαρακτήρα των μπαχαρικών. Home-made Iced Tea: Εκχυλίστε σε ζεστό νερό, αφήστε να κρυώσει και σερβίρετε με πάγο, φέτα πορτοκάλι και ξυλάκι κανέλας. Γιορτινά Punch: Χρησιμοποιήστε το ως βάση για ζεστά γιορτινά ροφήματα, προσθέτοντας κόκκινο κρασί ή χυμό ροδιού. Συνοδευτικό Γλυκών: Συνοδεύει άριστα σιροπιαστά, μελομακάρονα, κέικ καρότου ή τάρτες σοκολάτας. Αφήστε τις αισθήσεις σας να παρασυρθούν από το πιο αρωματικό και φλογερό ποτάμι γεύσεων. Αποκτήστε το μείγμα βοτάνων σήμερα από το epilekton.gr και απολαύστε δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 50€ σε όλη την Ελλάδα!
€4,30 - €35,50€43,00/kg
-
Τσάι Βοτάνων Ήρεμη Νύχτα - Μείγμα με Χαμομήλι & Μέντα
Αφεθείτε στην απόλυτη ηρεμία ενός φυσικού αφεψήματος που σχεδιάστηκε για να κλείνει όμορφα την ημέρα σας. Το Τσάι Βοτάνων Ήρεμη Νύχτα συνδυάζει την απαλότητα του χαμομηλιού με τη δροσιά της μέντας, ενώ οι υπόγειες, ζεστές νότες της κανέλας και του κάρδαμου δημιουργούν ένα μεθυστικό άρωμα που προδιαθέτει για χαλάρωση.Το μείγμα «Ήρεμη Νύχτα» είναι μια προσεκτικά μελετημένη σύνθεση από παραδοσιακά βότανα και εκλεκτά μπαχαρικά. Βασίζεται στο κλασικό χαμομήλι και το φασκόμηλο, τα οποία αποξηραίνονται με ήπιες μεθόδους ώστε να διατηρούν αναλλοίωτα τα φυσικά τους αιθέρια έλαια. Η προσθήκη της μέντας προσφέρει μια διακριτική αναζωογόνηση, ενώ η κανέλα και το κάρδαμο (κακουλέ) προσθέτουν μια γλυκιά, πικάντικη πολυπλοκότητα. Ως καθαρό μείγμα βοτάνων, δεν περιέχει καφεΐνη ή θεΐνη — το πλέον κατάλληλο ρόφημα για τις βραδινές ώρες.Γεύση & ΆρωμαΤο γευστικό προφίλ του αφεψήματος είναι ισορροπημένο, απαλό και έντονα αρωματικό. Η αρχική γήινη και λουλουδάτη αίσθηση του χαμομηλιού και του φασκόμηλου διαδέχεται η δροσερή, καθαρή επίγευση της μέντας, ενώ στο βάθος κυριαρχεί η ζεστασιά και η φυσική γλυκύτητα της κανέλας και του κάρδαμου.Προτεινόμενες Χρήσεις Βραδινό Τελετουργικό: Απολαύστε ένα ζεστό φλιτζάνι μισή ώρα πριν τον ύπνο για να χαλαρώσετε από την ένταση της ημέρας. Με Ελληνικό Μέλι: Συνδυάζεται ιδανικά με αυθεντικό μέλι ελάτης, βελανιδιάς ή θυμαρίσιο που ενισχύει τις γλυκές νότες των μπαχαρικών. Κρύο Αφέψημα (Ice Tea): Εκχυλίστε σε ζεστό νερό, αφήστε να κρυώσει και σερβίρετε με πάγο και μια φέτα λεμόνι για δροσερό ρόφημα. Συνοδευτικό: Ταιριάζει υπέροχα με ελαφριά σνακ, κράκερ βρώμης, παξιμαδάκια χαρουπιού ή αποξηραμένα φρούτα. Χαρίστε στον εαυτό σας τη χαλάρωση που του αξίζει. Παραγγείλτε το Τσάι Βοτάνων Ήρεμη Νύχτα τώρα και απολαύστε δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 50€ σε όλη την Ελλάδα!
€4,30 - €35,50€43,00/kg
-
Μήλο Αποξηραμένο σε Κυβάκια
Ανακαλύψτε τη συμπυκνωμένη γλυκύτητα και το πλούσιο άρωμα του φρούτου σε κάθε μικρή μπουκιά. Αυτά τα αποξηραμένα κυβάκια μήλου ξεχωρίζουν για το λαμπερό, χρυσαφένιο τους χρώμα, την ευχάριστα μαλακή και μαστιχωτή τους υφή, καθώς και για την ισορροπημένη τους γεύση που συνδυάζει ιδανικά τη φυσική φρουτώδη οξύτητα με τη ζαχαρώδη γλυκύτητα.Τα αποξηραμένα κυβάκια μήλου της OSKAR εισάγονται από την Ταϊλάνδη, μια περιοχή με εξαιρετική παράδοση στην παραγωγή και επεξεργασία premium αποξηραμένων φρούτων. Η διαδικασία κοπής σε ομοιόμορφα κυβάκια καθιστά το προϊόν έτοιμο για άμεση χρήση, προσφέροντας απόλυτη ευκολία.Γεύση & ΥφήΗ γεύση του προϊόντος είναι έντονα φρουτώδης, γλυκιά και καθαρή, με μια διακριτική, αναζωογονητική οξύτητα από το κιτρικό οξύ. Η υφή είναι μαλακή, εύκολη στη μάσηση και δεν κολλάει, διατηρώντας την απαραίτητη υγρασία για να παραμείνει το μήλο γευστικό και ζουμερό.Προτεινόμενες Χρήσεις Αρτοποιία & Ζαχαροπλαστική: Ιδανικό υλικό για να εμπλουτίσετε σπιτικά κέικ, μάφιν, τσουρέκια, μηλόπιτες ή μπάρες δημητριακών. Πρωινά Γεύματα: Προσθέστε μια κουταλιά κυβάκια μήλου στο καθημερινό σας oatmeal ή στα corn flakes μαζί με κανέλα Κεϋλάνης. Ελληνικό Γιαούρτι: Συνδυάζεται μοναδικά με παραδοσιακό στραγγιστό γιαούρτι, καρύδια και μέλι για ένα ελαφρύ και τονωτικό σνακ. Σαλάτες: Δώστε μια γλυκιά, φρουτώδη νότα σε πράσινες σαλάτες με ρόκα, σπανάκι και βινεγκρέτ εσπεριδοειδών. Trail Mix: Ανακατέψτε τα με κάσιους, σταφίδες και φουντούκια για το δικό σας custom μείγμα. Δώστε μια premium φρουτώδη πινελιά στις δημιουργίες σας. Αποκτήστε τα αποξηραμένα κυβάκια μήλου OSKAR τώρα και απολαύστε δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 50€ σε όλη την Ελλάδα!
€4,20 - €34,50€16,80/kg
-
Κουμκουάτ Αφυδατωμένο με Ζάχαρη - Ολόκληρος Καρπός
Απολαύστε την εξωτική γοητεία και την εκρηκτική γεύση των ολόκληρων καρπών κουμκουάτ στην πιο γλυκιά τους εκδοχή. Αυτά τα αφυδατωμένα κουμκουάτ διακρίνονται για τη μαλακή, μαστιχωτή τους υφή και το έντονο πορτοκαλί τους χρώμα, ενώ η λεπτή κρυστάλλινη στρώση ζάχαρης εξισορροπεί τέλεια τη φυσική, υπόξινη και ελαφρώς πικράζουσα προσωπικότητα του μοναδικού αυτού εσπεριδοειδούς. Επιλεγμένα και επεξεργασμένα με ήπια αφυδάτωση για να συμπυκνωθούν τα φυσικά τους αρώματα, αποτελούν ένα από τα πιο εξαιρετικά εξωτικά αποξηραμένα φρούτα που μπορείτε να βρείτε. Συστατικά: Ζάχαρη (52%), Κουμκουάτ (42,49%), Μαλτόζη (5%), Αλάτι (0,3%), Ρυθμιστής οξύτητας: Ε509 (0,2%), Συντηρητικό: Ε220 (0,01%). Αλλεργιογόνα: Περιέχει διοξείδιο του θείου / θειώδη (E220). Μπορεί να περιέχει ίχνη από αμύγδαλα, φουντούκια, καρύδια, κάσιους, πεκάν, βραζιλιάνικα φιστίκια, φιστίκια Αιγίνης, μακαντάμια και αραχίδες. Γεύση & Υφή Το γευστικό προφίλ είναι έντονα φρουτώδες, γλυκό και πλούσιο, με τις χαρακτηριστικές πικάντικες νότες της φλούδας του κουμκουάτ να προσφέρουν ένα πολυεπίπεδο αποτέλεσμα. Η υφή παραμένει μαλακή και μαστιχωτή, καθιστώντας το ιδιαίτερα ελκυστικό τόσο για άμεση κατανάλωση όσο και για μαγειρική χρήση. Προτεινόμενες Χρήσεις Αυτούσιο Σνακ: Ιδανικό τονωτικό σνακ για το γραφείο ή τις καθημερινές δραστηριότητές σας. Ελληνικό Γιαούρτι: Ψιλοκόψτε το και ανακατέψτε με στραγγιστό γιαούρτι, θυμαρίσιο μέλι και αμύγδαλα. Πλατώ Τυριών: Συνοδεύει ιδανικά παλαιωμένη γραβιέρα ή μανούρι, προσφέροντας γλυκιά αντίθεση. Ζαχαροπλαστική & Αρτοποιία: Ενσωματώστε το σε κέικ, τσουρέκια, μπάρες δημητριακών ή διακοσμήστε τάρτες και σοκολατένια γλυκά. Πράσινες Σαλάτες: Προσθέστε σε σαλάτες με ρόκα, σπανάκι και κατσικίσιο τυρί για εξωτική νότα εσπεριδοειδών. Αναβαθμίστε τα σνακ και τις δημιουργίες σας με τη μοναδική γλυκόξινη γεύση του ολόκληρου κουμκουάτ. Παραγγείλτε σήμερα από το epilekton.gr!
€4,20 - €34,50€16,80/kg
-
10 Μπαχαρικά – Η Πλήρης Συλλογή Επίλεκτον
10 Μπαχαρικά – Η Πλήρης Συλλογή ΕπίλεκτονΔέκα μπαχαρικά που αντιπροσωπεύουν όλο τον κόσμο της γεύσης — από τη βαθιά χρυσή ζεστασιά του κουρκούμα ως το φρέσκο, εσπεριδοειδές άρωμα του κολίανδρου. Αν ψάχνετε για ένα kit που δεν θα χρειαστεί να συμπληρωθεί σύντομα, αυτό είναι η αρχή και το τέλος της αναζήτησης.Τι περιέχει το kitΤα 8 μεσογειακά βασικά, πλαισιωμένα από δύο από τα πιο δημοφιλή μπαχαρικά παγκοσμίως: Πιπέρι Μαύρο Τριμμένο (50g) — Η αδιαπέραστη βάση κάθε κουζίνας. Ρίγανη Ελληνική (25g) — Έντονη και αρωματική, χαρακτηριστικά ελληνική. Πάπρικα Γλυκιά (50g) — Χρώμα, γλυκύτητα και βάθος σε κάθε πιάτο. Κύμινο Τριμμένο (50g) — Γήινο και ζεστό, η ψυχή των οσπρίων. Κανέλα Κεϋλάνης Τριμμένη (30g) — Λεπτή γλύκα για αλμυρό και γλυκό. Θυμάρι Αποξηραμένο (20g) — Αρωματικό βότανο για ψητά και μαρινάδες. Σκόρδο Αφυδατωμένο (50g) — Πρακτικό, έντονο, αδιαμφισβήτητο. Δαφνοφύλλα (15g) — Το αθόρυβο μυστικό κάθε βραστού. Κιτρινορίζα Κουρκούμας (50g) — Χρυσό χρώμα, ήπια γήινη γεύση, ιδανική σε ρύζι, σούπες και smoothies. Κολάνδρο Τριμμένο (50g) — Φρέσκο, ελαφρά εσπεριδοειδές άρωμα που ταιριάζει σε κάρι, ψάρι και λαχανικά. Γεύση & ΆρωμαΑυτά τα δέκα μπαχαρικά μαζί δεν είναι απλώς μια συλλογή — είναι μια παλέτα. Το πιπέρι και το σκόρδο δίνουν την ένταση, η ρίγανη και το θυμάρι το ελληνικό χαρακτήρα, ο κουρκούμας και ο κολίανδρος ανοίγουν τον ορίζοντα. Κάθε πιάτο βρίσκει εδώ αυτό που χρειάζεται.Προτεινόμενες Χρήσεις Κάρι λαχανικών ή κοτόπουλου: κουρκούμας, κολίανδρος, κύμινο, πάπρικα — έτοιμη βάση Ρύζι κουρκούμα: λίγο βούτυρο, κουρκούμα, πιπέρι, αλάτι — χρυσό και αρωματικό Ψάρι στο φούρνο: κολίανδρος, σκόρδο, λεμόνι, θυμάρι, ελαιόλαδο Κοτόπουλο με μεσογειακή μαρινάδα: ρίγανη, θυμάρι, σκόρδο, πιπέρι Χουμούς: κύμινο, κολίανδρος, σκόρδο — η αυθεντική Μεσανατολική γεύση Απλή συνταγή: Σούπα κόκκινης φακής — τηγανίστε σκόρδο και κρεμμύδι, προσθέστε κύμινο, κουρκούμα, κολίανδρο και πάπρικα, ρίξτε φακές και ζωμό. 25 λεπτά και έχετε μια ζεστή, θρεπτική σούπα που μυρίζει σε όλο το σπίτι. Αποθήκευση Αποθηκεύστε σε δροσερό, σκοτεινό και στεγνό μέρος — μακριά από υγρασία και πηγές θερμότητας Ο κουρκούμας αφήνει χρώμα — φυλάξτε τον σε χωριστό δοχείο για αποφυγή λεκέδων Χρησιμοποιήστε εντός 12–18 μηνών από το άνοιγμα για βέλτιστο αποτέλεσμα Το απόλυτο δώρο για μαγειρικούς ενθουσιαστές — ή η καλύτερη επένδυση για τη δική σας κουζίνα. Διαθέσιμο με δωρεάν αποστολή. Δείτε όλη τη σειρά μπαχαρικών Epilekton.
€7,50
-
8 Μεσογειακά Μπαχαρικά – Ελληνική Κουζίνα
8 Μεσογειακά Μπαχαρικά – Η Πλήρης Ελληνική ΚουζίναΜυρίστε ένα κατσαρόλι που σιγοβράζει με δάφνη και θυμάρι, ή ένα κρέας που ψήνεται αργά με σκόρδο και ρίγανη. Αυτά τα οκτώ μπαχαρικά και βότανα είναι η ραχοκοκαλιά της ελληνικής και μεσογειακής κουζίνας — επιλεγμένα για να καλύπτουν κάθε πιάτο, από το πιο απλό ως το πιο παραδοσιακό.Τι περιέχει το kitΠεριλαμβάνει τα 5 βασικά μπαχαρικά και τρία επιπλέον αρωματικά βότανα που ορίζουν την ελληνική γεύση: Πιπέρι Μαύρο Τριμμένο (50g) — Ζεστό, έντονο, απαραίτητο παντού. Ρίγανη Ελληνική (25g) — Αρωματική ορεινή ρίγανη, πιο δυνατή από την ιταλική. Πάπρικα Γλυκιά (50g) — Βαθύ χρώμα, γλυκιά γεύση, ιδανική για στιφάδο και σάλτσες. Κύμινο Τριμμένο (50g) — Γήινο και ζεστό· το μυστικό όπλο σε όσπρια και κιμά. Κανέλα Κεϋλάνης Τριμμένη (30g) — Λεπτή και γλυκιά, αναντικατάστατη στον μουσακά. Θυμάρι Αποξηραμένο (20g) — Φρέσκο αρωματικό άρωμα που χαρίζει βάθος σε ψητά, σούπες και μαρινάδες. Σκόρδο Αφυδατωμένο (50g) — Πρακτικό και έντονο· ιδανικό όταν θέλετε τη γεύση σκόρδου χωρίς τον κόπο. Δαφνοφύλλα (15g) — Το αθόρυβο μυστικό κάθε βραστού, κόκορα κρασάτου και φακής. Γεύση & ΆρωμαΤα οκτώ αυτά υλικά μαζί αναδημιουργούν την αίσθηση της ελληνικής παραδοσιακής κουζίνας: το ξηρό άρωμα της ρίγανης, η γήινη βαρύτητα του κύμινου, η ζεστή γλύκα της κανέλας, η διακριτική δύναμη της δάφνης. Δεν είναι απλώς μπαχαρικά — είναι μνήμη γεύσης.Προτεινόμενες Χρήσεις Στιφάδο: σκόρδο, δάφνη, πάπρικα, πιπέρι, κύμινο — η κλασική βάση Μαρινάδα αρνιού ή κοτόπουλου: ρίγανη, θυμάρι, σκόρδο, ελαιόλαδο, λεμόνι Φακές ή φασόλια: δάφνη + κύμινο + πάπρικα για γεύση που θυμίζει σπίτι Ψητά λαχανικά: θυμάρι, σκόρδο, πιπέρι — απλά και νόστιμα Σάλτσα ντομάτας: ρίγανη, δάφνη, σκόρδο — η βάση για παστίτσιο και μακαρονάδα Απλή συνταγή: Κοτόπουλο λεμονάτο στο φούρνο — αλείψτε με ελαιόλαδο, ρίγανη, θυμάρι, σκόρδο, πιπέρι, χυμό λεμονιού. Ψήστε στους 180°C για 50–60 λεπτά. Αποτέλεσμα: κρέας που αποχωρίζεται μόνο του από το κόκαλο. Αποθήκευση Αποθηκεύστε σε δροσερό, σκοτεινό και στεγνό μέρος μακριά από πηγές θερμότητας Τα δαφνόφυλλα διατηρούνται έως 2 χρόνια σε κλειστή συσκευασία Χρησιμοποιήστε τα υπόλοιπα μπαχαρικά εντός 12–18 μηνών από το άνοιγμα Το ιδανικό kit για όποιον μαγειρεύει σοβαρά — ή θέλει να αρχίσει. Διαθέσιμο με δωρεάν αποστολή. Δείτε όλα τα μπαχαρικά μας για να επεκτείνετε τη συλλογή σας.
€7,50
-
5 Βασικά Μπαχαρικά – Starter Kit Κουζίνας
5 Βασικά Μπαχαρικά – Starter Kit ΚουζίναςΠέντε μπαχαρικά. Άπειρες δυνατότητες. Αυτό το kit έχει σχεδιαστεί για όποιον θέλει να μαγειρεύει με αυτοπεποίθηση — είτε στήνει την κουζίνα του για πρώτη φορά, είτε αναζητά μια ολοκληρωμένη επιλογή δώρου που πραγματικά χρησιμοποιείται.Τι περιέχει το kitΚάθε προϊόν έχει επιλεγεί γιατί εμφανίζεται σχεδόν παντού — από την καθημερινή ελληνική μαγειρική ως τις πιο δημιουργικές συνταγές: Πιπέρι Μαύρο Τριμμένο (50g) — Η βάση κάθε μαγειρικής. Έντονο, ζεστό, με ελαφριά πικάντικη μυρωδιά που αναδύεται μόλις ανοίξετε το καπάκι. Ρίγανη Ελληνική (25g) — Αρωματική, ξερή, με τη χαρακτηριστική ένταση της ελληνικής ορεινής ρίγανης. Αναντικατάστατη στη σαλάτα, στο κρέας, στην πίτσα. Πάπρικα Γλυκιά (50g) — Βαθύ κόκκινο χρώμα, γλυκόξινη γεύση, απαλό άρωμα καπνού. Δίνει χρώμα και βάθος σε κάθε πιάτο χωρίς να καίει. Κύμινο Τριμμένο (50g) — Γήινο, ελαφρά πικρό, με μια ζεστασιά που κρατά. Απαραίτητο σε όσπρια, κιμά και μαρινάδες. Κανέλα Κεϋλάνης Τριμμένη (30g) — Γλυκιά, λεπτή, λιγότερο καυστική από την κοινή κανέλα. Ταιριάζει εξίσου στο γλυκό και στο αλμυρό. Γεύση & ΆρωμαΤα πέντε αυτά μπαχαρικά αντιπροσωπεύουν όλο το φάσμα της μαγειρικής γεύσης: καυτερό, αρωματικό, γλυκό, γήινο, έντονο. Μαζί, καλύπτουν τις ανάγκες της καθημερινής κουζίνας χωρίς να χρειαστείτε τίποτε άλλο για να ξεκινήσετε.Προτεινόμενες Χρήσεις Μαρινάδα για κοτόπουλο: ελαιόλαδο, πάπρικα, κύμινο, πιπέρι, σκόρδο — μία ώρα και ψήστε Χωριάτικη σαλάτα με ρίγανη και φρεσκοτριμμένο πιπέρι Φακές ή ρεβίθια με κύμινο και πάπρικα για βάθος γεύσης Κανέλα σε χυλοπίτες, μουσακά ή παστίτσιο — όπως στην παραδοσιακή ελληνική συνταγή Ρόφημα με κανέλα & μέλι για ζεστές βραδιές Απλή συνταγή: Ψητά λαχανικά — πιπεριές, κολοκυθάκια, μελιτζάνες — με ελαιόλαδο, ρίγανη, πάπρικα, πιπέρι. 200°C, 30 λεπτά. Τέλειο συνοδευτικό. Αποθήκευση Φυλάξτε κάθε μπαχαρικό σε δροσερό, σκοτεινό μέρος, μακριά από υγρασία και άμεσο ηλιακό φως Χρησιμοποιήστε εντός 12–18 μηνών από το άνοιγμα για βέλτιστο άρωμα Αποφύγετε την αποθήκευση δίπλα στο μάτι της κουζίνας — η ζέστη μειώνει τα αιθέρια έλαια Ιδανικό για νέα σπίτια, πρώτη κουζίνα ή δώρο σε όποιον αγαπά το μαγείρεμα. Διαθέσιμο με δωρεάν αποστολή. Δείτε όλα τα μπαχαρικά μας για να συνθέσετε τη δική σας συλλογή.
€5,50
-
Καραμελωμένο Κάσιους με Βανίλια
Καραμελωμένο Κάσιους με Βανίλια Αφεθείτε σε μια βελούδινη απόλαυση: τραγανά κάσιους με λαμπερή καραμέλα και ζεστό, γλυκό άρωμα βανίλιας! Η κλασική καραμέλα αποκτά νέα διάσταση με τη βαθιά, ζεστή νότα της βανίλιας, δημιουργώντας ένα σνακ εξαιρετικά αρωματικό και ακαταμάχητο. Κάθε κάσιους είναι βουτυράτο εσωτερικά και τραγανό εξωτερικά, με τη βανίλια να χαρίζει μια ζεστή, γλυκιά αύρα σε κάθε δάγκωμα. Τέλεια ως premium σνακ, κέρασμα ή δώρο. Γιατί θα τα λατρέψετε: Βελούδινα κάσιους με καραμέλα και βανίλια Ζεστό, αρωματικό άρωμα βανίλιας Εξαιρετική τραγανότητα Διαθέσιμα σε 200g και 500g Προσθέστε τα στο καλάθι σας τώρα! Παραγγείλτε από το www.epilekton.gr!
€4,80 - €12,00€24,00/kg
-
Cannolini με Γέμιση Κρέμα Bueno & Επικάλυψη Μαύρης Σοκολάτας Βομβύλας 170g
Cannolini με Γέμιση Κρέμα Bueno & Επικάλυψη Μαύρης Σοκολάτας Βομβύλας 170g Ζήστε μια μοναδική απόλαυση με τα τραγανά Cannolini γεμιστά με πλούσια κρέμα Bueno! Αυτά τα premium πουράκια wafer συνδυάζουν την ελαφριά, τραγανή υφή του ρολάκια με την ακαταμάχητη, βελούδινη και αρωματική γέμιση κρέμας Bueno, ενώ η εξωτερική επικάλυψη μαύρης σοκολάτας προσθέτει βαθιά γεύση, έντονο crunch και υπέροχη αντίθεση. Κάθε δάγκωμα είναι καθαρή απόλαυση: τραγανό εξωτερικά, κρεμώδες και γεμάτο άρωμα εσωτερικά, με την πλούσια μαύρη σοκολάτα να ολοκληρώνει την εμπειρία. Ιδανικά για γρήγορο σνακ στο γραφείο, ως γλυκό συνοδευτικό στον καφέ σας, για παιδικές στιγμές ή ως ξεχωριστό δώρο που φέρνει χαμόγελα. Γιατί θα τα λατρέψετε: Έντονη, απολαυστική γεύση κρέμας Bueno σε κάθε μπουκιά Ισορροπημένη τραγανότητα και κρεμώδης υφή Προσεγμένη επικάλυψη μαύρης σοκολάτας για extra αίσθηση Κομψή συσκευασία δώρου 170g – έτοιμα για προσφορά Μην αντισταθείτε σε αυτή την premium γεύση! Προσθέστε τα Cannolini Bueno στο καλάθι σας τώρα και απολαύστε μια εμπειρία που θα σας κάνει να θέλετε κι άλλο. Παραγγείλτε άμεσα από το www.epilekton.gr και νιώστε τη διαφορά της ποιότητας!
€4,50
-
Cannolini με Γέμιση Κρέμα Πραλίνα Φουντουκιού Βομβύλας 170g
Cannolini με Γέμιση Κρέμα Πραλίνα Φουντουκιού Βομβύλας 170g Αφεθείτε στην απόλυτη απόλαυση με τα τραγανά Cannolini γεμιστά με πλούσια κρέμα πραλίνα φουντουκιού! Αυτά τα premium πουράκια συνδυάζουν την τέλεια τραγανή υφή του λεπτού ρολάκια με την ακαταμάχητη, βελούδινη γέμιση φουντουκιού – μια εμπειρία που ξυπνά όλες τις αισθήσεις. Με την χαρακτηριστική επικάλυψη που δίνει extra crunch και γεύση, κάθε μπουκιά είναι καθαρή απόλαυση: τραγανό εξωτερικά, κρεμώδες και αρωματικό εσωτερικά. Ιδανικά για καθημερινή απόλαυση στο γραφείο, ως γλυκό σνακ μετά το φαγητό ή ως ξεχωριστό δώρο σε αγαπημένους σας. Γιατί να τα επιλέξετε: Έντονη γεύση και άρωμα φουντουκιού σε κάθε δάγκωμα Υπέροχη τραγανή υφή που διαρκεί Προσεγμένη συσκευασία δώρου 170g – τέλεια παρουσίαση Ιδανικά για συνδυασμό με καφέ, τσάι ή γλυκό κρασί Μην αντισταθείτε στον πειρασμό! Προσθέστε τα στο καλάθι σας τώρα και απολαύστε μια premium γεύση που θα σας κάνει να επιστρέφετε ξανά και ξανά. Παραγγείλτε σήμερα τα Cannolini πραλίνα φουντουκιού από το Epilekton.gr και νιώστε τη διαφορά της ποιότητας!
€4,50
-
Πάπρικα Πιπεριάς Φλωρίνης Άπαλη Pella's Delicacies 180g
Πάπρικα Πιπεριάς Φλωρίνης Άπαλη Pella's Delicacies 180g Βυθιστείτε στη βελούδινη, μεστή απόλαυση της πάπρικας πιπεριάς Φλωρίνης άπαλης από την Pella's Delicacies – ένα χειροποίητο αριστούργημα που απογειώνει τη γλύκα και το άρωμα της ψητής κόκκινης πιπεριάς! Με βαθύ κόκκινο χρώμα, κρεμώδη υφή και έντονο, ζεστό άρωμα ψητού, αυτό το άλειμμα ξυπνάει τις αισθήσεις από την πρώτη κουταλιά. Τέλειο για να αλείψετε σε φρυγανιές και κράκερ, να συνδυάσετε με τυριά, να προσθέσετε σε σάντουιτς, ψητά κρέατα ή να χρησιμοποιήσετε ως βάση για σάλτσες και ορεκτικά που εντυπωσιάζουν. Γιατί θα την ερωτευτείτε; Γλυκιά & βελούδινη: Η φυσική γλύκα της πιπεριάς σε απαλή, κρεμώδη υφή Έντονο άρωμα ψητού: Βαθύ, καπνιστό και ακαταμάχητο σε κάθε μπουκιά Χειροποίητο 100%: Με μεράκι και προσεγμένη παρασκευή Πλούσιο χρώμα που κάνει κάθε πιάτο εντυπωσιακό Ιδανική για καθημερινές απολαύσεις, γκουρμέ δημιουργίες ή ως ξεχωριστό δώρο για τους λάτρεις των έντονων, αυθεντικών γεύσεων. Προσθέστε μαγεία και ζεστασιά στο τραπέζι σας! Παραγγείλτε τώρα την πάπρικα πιπεριάς Φλωρίνης άπαλη Pella's Delicacies και αφεθείτε στην premium διαφορά!
€4,70 €4,20
-
Κρέμα Βαλσάμικο Βατόμουρο Pella's Delicacies 200ml
Κρέμα Βαλσάμικο Βατόμουρο Pella's Delicacies 200ml Αφεθείτε στην εκρηκτική και πλούσια γεύση της κρέμας βαλσάμικο βατόμουρο από την Pella's Delicacies – μια δελεαστική σύνθεση που ενώσει την κλασική οξύτητα του βαλσάμικου με την βαθιά, φρουτώδη νοστιμιά του βατόμουρου! Με πυκνή, βελούδινη υφή και σκούρο, γυαλιστερό χρώμα, αυτή η κρέμα προσθέτει ένταση και πολυτέλεια σε κάθε πιάτο. Ιδανική για να ραντίσετε τυριά, ψητά κρέατα, σαλάτες με φρέσκα φρούτα, ακόμα και επιδόρπια όπως παγωτό ή κρέμες για μια υπέροχη γλυκόξινη αντίθεση. Γιατί θα την ερωτευτείτε; Φρουτώδης & πλούσια: Η τέλεια ισορροπία βαλσάμικου και βατόμουρου Βελούδινη υφή: Ρέει υπέροχα και αναδεικνύει κάθε γεύση Έντονο άρωμα βατόμουρου: Βαθύ, γλυκό και ακαταμάχητο Ιδανική για δημιουργική μαγειρική και εντυπωσιακή παρουσίαση Μετατρέψτε τα καθημερινά σας πιάτα σε ξεχωριστές εμπειρίες ή χαρίστε την σε όσους λατρεύουν τις premium, φρουτώδεις γεύσεις! Παραγγείλτε τώρα την κρέμα βαλσάμικο βατόμουρο Pella's Delicacies και νιώστε τη διαφορά της αυθεντικής απόλαυσης!
€5,00 €4,50 €22,50/L
-
Κρέμα Βαλσάμικο με Σύκο Pella's Delicacies 200ml
Κρέμα Βαλσάμικο με Σύκο Pella's Delicacies 200ml Αφεθείτε στην πλούσια και γοητευτική γεύση της κρέμας βαλσάμικο με σύκο από την Pella's Delicacies – μια υπέροχη δημιουργία που παντρεύει την κλασική οξύτητα του βαλσάμικου με τη βαθιά, γλυκιά νοστιμιά του σύκου! Με πυκνή, βελούδινη υφή και σκούρο, γυαλιστερό χρώμα, αυτή η κρέμα προσθέτει πολυτέλεια και βάθος σε κάθε πιάτο. Ιδανική για να περιχύσετε ώριμα τυριά, ψητά κρέατα, σαλάτες με πράσινα φυλλώδη, ακόμα και επιδόρπια όπως παγωτό ή φρέσκα φρούτα για μια εκθαμβωτική αντίθεση γεύσεων. Γιατί θα την αγαπήσετε; Γλυκιά & πλούσια: Η αρμονική συνάντηση βαλσάμικου και σύκου Βελούδινη υφή: Ρέει υπέροχα και κολλάει ιδανικά στα πιάτα Έντονο, γλυκό άρωμα: Ζεστό και δελεαστικό σε κάθε σταγόνα Τέλεια ισορροπία οξύτητας και γλυκύτητας Μεταμορφώστε τα γεύματά σας σε gourmet εμπειρίες ή χαρίστε την σε αγαπημένους που εκτιμούν τις ξεχωριστές, premium γεύσεις! Παραγγείλτε τώρα την κρέμα βαλσάμικο με σύκο Pella's Delicacies και απολαύστε την απόλυτη διαφορά!
€5,00 €4,50 €22,50/L
-
Κρέμα Βαλσάμικο με Πορτοκάλι Pella's Delicacies 200ml
Κρέμα Βαλσάμικο με Πορτοκάλι Pella's Delicacies 200ml Αφεθείτε στη δροσερή και ζωντανή γεύση της κρέμας βαλσάμικο με πορτοκάλι από την Pella's Delicacies – μια υπέροχη δημιουργία που ενώσει την πλούσια οξύτητα του βαλσάμικου με το φρέσκο, ηλιόλουστο άρωμα του πορτοκαλιού! Με λαμπερό πορτοκαλί χρώμα και πυκνή, βελούδινη υφή, αυτή η κρέμα χαρίζει μια έκρηξη φρουτώδους γλυκόξινης απόλαυσης. Ιδανική για να περιχύσετε σαλάτες, να συνοδεύσετε ψητά ψάρια ή κρέατα, τυριά, ακόμα και επιδόρπια για μια αναπάντεχη πινελιά φρεσκάδας. Γιατί θα την ερωτευτείτε; Φρουτώδης & δροσιστική: Η αρμονία βαλσάμικου και πορτοκαλιού σε κάθε σταγόνα Βελούδινη υφή: Ρέει υπέροχα και αναδεικνύει κάθε πιάτο Έντονο εσπεριδοειδές άρωμα: Ξυπνάει τις αισθήσεις αμέσως Τέλεια ισορροπία γλυκύτητας και οξύτητας Μετατρέψτε τα γεύματά σας σε γκουρμέ εμπειρίες ή δωρίστε την σε όσους αγαπούν τις ξεχωριστές, premium γεύσεις! Παραγγείλτε τώρα την κρέμα βαλσάμικο με πορτοκάλι Pella's Delicacies και απολαύστε την ηλιόλουστη διαφορά!
€5,00 €4,50
-
Chutney Σύκο με Μουστάρδα Pella's Delicacies 220g
Chutney Σύκο με Μουστάρδα Pella's Delicacies 220g Εξερευνήστε την υπέροχη γεύση του chutney σύκο με μουστάρδα από την Pella's Delicacies – ένα χειροποίητο θησαύρο που παντρεύει τη γλυκιά νοστιμιά του σύκου με την πικάντικη ζωντάνια της μουστάρδας! Πλούσιο, αρωματικό και με υπέροχη υφή, αυτό το chutney προσφέρει γλυκόξινη ισορροπία με νότες πιπεράτες, ιδανικό για να αναδείξει τυριά, ψητά κρέατα, αλλαντικά ή ακόμα και πουλερικά. Μια γεύση που ξυπνάει τις αισθήσεις σε κάθε μπουκιά. Γιατί θα το αγαπήσετε; Γλυκόξινο & πικάντικο: Η αρμονική συνάντηση σύκου και μουστάρδας Χειροποίητο 100%: Με μεράκι και φροντίδα Vegan & Ελληνικό: Καθαρή, φυτική απόλαυση Ορατά σποράκια μουστάρδας για έξτρα υφή και άρωμα Τέλειο για gourmet πιάτα, τυροπιάτα ή ως ξεχωριστό δώρο σε λάτρεις των έντονων γεύσεων. Φέρτε πολυτέλεια στο τραπέζι σας! Παραγγείλτε τώρα το chutney σύκο με μουστάρδα Pella's Delicacies και ζήστε την premium διαφορά!
€5,40 €4,40
-
Λάδι Λευκής Τρούφας Plantin 100ml – Πολυτελές Άρωμα & Γεύση
Λάδι Λευκής Τρούφας Plantin 100ml – Πολυτελές Άρωμα & Γεύση Βυθιστείτε στην απόλυτη γαστρονομική πολυτέλεια με το λάδι λευκής τρούφας Plantin 100ml! Μια μόνο σταγόνα απελευθερώνει ένα εκθαμβωτικό, διακριτικό & βαθύ άρωμα που γεμίζει τον χώρο και μεταμορφώνει κάθε πιάτο σε αληθινό αριστούργημα. Ιδανικό για να ολοκληρώσετε ριζότο, ζεστά ζυμαρικά, πουρέ πατάτας, ομελέτες, carpaccio, φρέσκιες σαλάτες ή απλά να ραντίσετε πάνω σε τυριά και κρέατα. Η απαλή, μεταξένια υφή και η εκλεπτυσμένη γεύση του προσθέτουν μια αίσθηση απόλυτης εκλέπτυνσης σε κάθε μπουκιά. Γιατί θα το ερωτευτείτε: Διακριτικό, έντονο & ακαταμάχητο άρωμα λευκής τρούφας Μεταξένια υφή που αγκαλιάζει απαλά κάθε πιάτο Πρακτική συσκευασία 100ml για καθημερινή πολυτέλεια Premium επιλογή για γκουρμέ στιγμές ή ξεχωριστά δώρα Προσθέστε το στο καλάθι σας τώρα και ζήστε την απόλυτη απόλαυση! Παραγγείλετε σήμερα το λάδι λευκής τρούφας Plantin από το Επίλεκτον και αναβαθμίστε τα πιάτα σας!
€12,90 €9,90