Δημοφιλή προϊόντα
-
Κακουλές
Οι κακουλές είναι μικρά και αρωματικά μπαχαρικά σπόροι που προέρχονται από το φυτό Carum carvi γνωστό και ως κύμινο. Οι σπόροι αυτοί έχουν μια ιδιαίτερη και ευχάριστη γεύση που συνδυάζει ελαφριά γλυκύτητα με ελαφριά πικάντικη νότα.Οι κακουλές χρησιμοποιούνται ευρέως στη μαγειρική ιδίως στα αρωματικά και καρυκευμένα φαγητά. Προσθέτουν μοναδική γεύση σε ψάρια λαχανικά σάλτσες και ψωμί δίνοντας μια ανατολίτικη αίσθηση στα πιάτα. Επιπλέον οι κακουλές έχουν φαρμακευτικές ιδιότητες χρησιμοποιούνται για να βελτιώσουν τη διάθεση και να καταπραΰνουν το πεπτικό σύστημα.Ανακαλύψτε τη μαγεία των κακουλών και δοκιμάστε νέες συνταγές για να εμπλουτίσετε την κουζίνα σας με τις αρωματικές και γευστικές τους ιδιότητες. Προσθέστε τις κακουλές στα αγαπημένα σας πιάτα και δώστε τους μια νότα μοναδικότητας προσφέροντας μια αξέχαστη γαστρονομική εμπειρία σε κάθε μπουκιά.
€4,50 - €90,00€90,00/kg
-
Nuts 4 Nuts | Μείγμα Ξηρών Καρπών
Το Nuts 4 Nuts είναι το απόλυτο μείγμα φυσικών νόστιμων ξηρών καρπών! Αυτό το εκλεκτό μείγμα περιλαμβάνει την πλούσια γεύση του κασιούς τις γλυκές και τραγανές σταφίδες τα τραγανά peanuts τα υγιεινά καρύδια και τα απολαυστικά αμύγδαλα.Απολαύστε το Nuts 4 Nuts ως υγιεινό και θρεπτικό σνακ όλες τις ώρες της ημέρας! Το πλούσιο μείγμα αυτών των φυσικών καρπών σας παρέχει ενέργεια και θρεπτικές ουσίες που χρειάζεστε για να διατηρήσετε την ενεργητικότητά σας καθ' όλη τη διάρκεια της ημέρας!
€2,50 - €13,00€16,67/kg
-
Βασιλικός Ψιλόφυλλος
Ο "Βασιλικός" είναι ένα αρωματικό ετήσιο φυτό γνωστό και ως μαγειρικό βότανο. Με έντονη πικάντικη και γλυκιά μυρωδιά αποτελεί σημαντικό συστατικό στην ιταλική και ασιατική κουζίνα. Απολαύστε τη γευστική εμπειρία που προσφέρει ο "Βασιλικός" σε πίτσες σάλτσες και πολλές άλλες συνταγές.
€1,50 - €10,00€15,00/kg
-
Καυτερό Σώς | The Last Dine
Η The Last Dine από τη Chileli είναι μια καυτερή σάλτσα που απογειώνει τα γεύματα σας με μοναδικό συνδυασμό πιπεριών και αρωματικών συστατικών. Ιδανική για μαρινάδες, σάλτσες και κρέατα. Συστατικά: (Παρακαλώ επισκεφθείτε τον ιστότοπο του προμηθευτή για αναλυτικά συστατικά.) Προτεινόμενη Χρήση: Χρησιμοποιήστε την σε μαρινάδες, σάλτσες και κρέατα για έντονη γεύση και άρωμα.
€11,00
-
Παραδοσιακά Grissini Χειροποίητα 200g Mario Fongo
Παραδοσιακά Grissini Χειροποίητα 200g Mario Fongo Ανακαλύψτε την αυθεντική γεύση του Πιεμόντε με τα κλασικά χειροποίητα grissini της Mario Fongo! Μακριά 38 cm, τραγανά μέχρι την τελευταία μπουκιά, με πλούσιο άρωμα από 100% ιταλικό έξτρα παρθένο ελαιόλαδο και φυσική μακρά ζύμωση που δίνει βάθος γεύσης και εξαιρετική υφή. Φτιαγμένα με μεράκι και παραδοσιακή τεχνική – κάθε μπαστουνάκι τεντώνεται στο χέρι – προσφέρουν αυτή την ιδανική τραγανότητα που λατρεύουμε στα ιταλικά σνακ. Η απλή, καθαρή σύνθεση αναδεικνύει την ποιότητα των υλικών: αλεύρι, νερό, αλάτι, μαγιά, λίγο λαρδί και γενναιόδωρο έξτρα παρθένο ελαιόλαδο. Έντονο άρωμα ελαιόλαδου και ψωμιού που ξυπνάει όρεξη Τραγανή, αέρινη υφή που σπάει με ικανοποιητικό ήχο Ιδανικά για κάθε περίσταση: ορεκτικά, συνοδευτικά, σνακ Τέλεια συμπληρώνουν τυριά, αλλαντικά, ντιπ ή σούπες Η συσκευασία 200g είναι πρακτική για καθημερινή απόλαυση ή για να εντυπωσιάσετε σε δείπνα και πάρτι. Προσθέστε τα τώρα στο καλάθι σας και μετατρέψτε κάθε γεύμα σε ιταλική γιορτή!
€7,50 €37,50/kg
-
Καρυδόψιχα 1/2 Πεταλούδα Χιλής
Καρυδόψιχα 1/2 Πεταλούδα Χιλής Ανοίγετε το σακουλάκι και βλέπετε ολόκληρες μισές ψίχες — η «πεταλούδα», όπως τη λένε, γιατί έτσι μοιάζει το καρύδι όταν βγαίνει άθικτο από το κέλυφος. Μυρίζει ζεστό, ελαφρώς γλυκό καρύδι, σαν να μόλις το σπάσατε. Είναι η ψίχα που βάζετε εκεί όπου το καρύδι πρέπει να φαίνεται: πάνω στο κέικ, στο πιάτο με τα τυριά, δίπλα στον καφέ. Στο Επίλεκτον την κρατάμε δίπλα στο 1/4, για όσους θέλουν το καρύδι ολόκληρο. Πληροφορίες Προϊόντος Πρόκειται για καρυδόψιχα σε μισές (1/2, «πεταλούδα»), εισαγωγής από τη Χιλή. Δεν έχει αλάτι και δεν έχει ψηθεί: ανοιχτόχρωμη, καθαρή ψίχα, έτοιμη για χρήση. Διατίθεται σε 250 γρ., 400 γρ. και 1 κιλό. Αλλεργιογόνα: περιέχει καρύδια (ξηρούς καρπούς). Παράγεται σε χώρο όπου επεξεργάζονται και άλλοι ξηροί καρποί. Γεύση & Υφή Επειδή η ψίχα είναι ολόκληρη, κρατάει περισσότερο το άρωμά της και τα λάδια της — το δάγκωμα είναι τραγανό απ' έξω και βουτυράτο από μέσα. Η γεύση είναι καθαρή καρυδιού: λίγη γλύκα στη μέση, ελαφριά πικράδα στο τέλος, χωρίς το ταγκό άρωμα της ψίχας που έχει μείνει ανοιχτή. Οι μισές φαίνονται ωραία και στο πιάτο και στο μπολ — δεν είναι τρίμμα. Προτεινόμενες Χρήσεις Σκέτη χούφτα το απόγευμα, δίπλα στον καφέ ή με ένα κομμάτι σύκο. Σε πιατέλα τυριών: δίπλα σε γραβιέρα, κατσικίσιο ή μπλε τυρί, με λίγο μέλι. Για διακόσμηση: μία πεταλούδα πάνω σε κάθε μελομακάρονο, στην καρυδόπιτα ή στο κέικ πριν μπει στον φούρνο. Στο γιαούρτι του πρωινού, με μέλι και κανέλα. Σε σαλάτα: με ρόκα, αχλάδι και παρμεζάνα· σπάστε τες με το χέρι αν τις θέλετε μικρότερες. Καραμελωμένες σε τηγάνι με λίγο μέλι ή ζάχαρη, για γαρνιτούρα σε γλυκά και σαλάτες. Αποθήκευση Κλείστε καλά τη συσκευασία ή μεταφέρετε σε αεροστεγές δοχείο, μακριά από φως και υγρασία. Σε δροσερό ντουλάπι διατηρεί το άρωμά της· για μεγαλύτερη διάρκεια βάλτε την στο ψυγείο. Μην την αφήνετε ανοιχτή δίπλα στον φούρνο — το καρύδι παίρνει εύκολα ξένες μυρωδιές. Μία γρήγορη ερώτηση Ποια η διαφορά από το 1/4; Το μέγεθος. Η πεταλούδα είναι ολόκληρες μισές ψίχες — ιδανική για σνακ και διακόσμηση. Το 1/4 είναι ήδη κομμένο σε τέταρτα, έτοιμο να μπει σε ζύμες και γεμίσεις. Κρατήστε μια συσκευασία στο ντουλάπι για τη χούφτα του απογεύματος ή για το γλυκό που θέλει κάτι από πάνω. 250 γρ., 400 γρ. ή 1 κιλό, με δωρεάν αποστολή από 30€.
€4,00 - €14,50
-
Riceball Καπουτσίνο – Μπαλάκια Ρυζιού με Σοκολάτα
Riceball Καπουτσίνο – Μπαλάκια Ρυζιού με Σοκολάτα Αφήνετε τον καφέ στο τραπέζι και πιάνετε ένα μπαλάκι. Σπάει με μικρό κριτς — μέσα ρύζι, απέξω σοκολάτα που μυρίζει καπουτσίνο. Όχι άρωμα φιαλιδίου. Άρωμα καφέ με γάλα, γλυκό, ζεστό, σαν να ανοίξατε το καπάκι της κούπας. Γι’ αυτό μπήκε στο ράφι του Επίλεκτον. Δεν είναι άλλη μία μπάρα σοκολάτας. Είναι το σνακ του απογεύματος: μικρό, τραγανό, τελειώνει σε δύο δαγκώματα και σας γυρίζει στον καφέ. Πληροφορίες Προϊόντος Τραγανά μπαλάκια από ρυζάλευρο, με επικάλυψη σοκολάτας γεύσης καπουτσίνο. Προέλευση: Ευρωπαϊκή Ένωση. Συστατικά: ζάχαρη, βούτυρο κακάο, πλήρες γάλα σε σκόνη, ρυζάλευρο, άμυλο καλαμποκιού, αποβουτυρωμένο γάλα σε σκόνη, αλεύρι σίτου, σιρόπι γλυκόζης, λεκιθίνη σόγιας (E322), φυσική γεύση βανίλιας, αραβικό κόμμι (E414), αλάτι, βύνη κριθαριού, ανθρακικό νάτριο (E500), κακαομάζα, γεύση καπουτσίνο. Αλλεργιογόνα: Περιέχει γάλα, γλουτένη (αλεύρι σίτου, βύνη κριθαριού) και σόγια. Ενδέχεται να περιέχει ίχνη φιστικιού, σησαμιού και άλλων ξηρών καρπών. Γεύση & Υφή Η πρώτη επαφή είναι η σοκολάτα: λεία, γαλακτερή, με τη γλύκα του καπουτσίνο μπροστά και μια ελαφρά πικράδα κακάο από πίσω. Αμέσως μετά σπάει το μπαλάκι. Το ρύζι είναι ελαφρύ, τραγανό, σχεδόν αέρινο — δεν μασιέται σαν μπισκότο, κριτσανίζει. Δεν είναι βαρύ γλυκό. Τελειώνει γρήγορα. Γι’ αυτό το χέρι πάει στο δεύτερο πριν κρυώσει ο καφές. Η γεύση καπουτσίνο μένει στο στόμα λίγο περισσότερο από τη σοκολάτα· είναι αυτό που τα ξεχωρίζει από τα σκέτα μπαλάκια κακάο. Προτεινόμενες Χρήσεις Σκέτα, δίπλα στον εσπρέσο ή τον φραπέ — μία χούφτα, όχι πιάτο. Σε μπολ με παγωτό βανίλια ή καφέ: ρίξτε τα την τελευταία στιγμή, για να μείνουν τραγανά. Πάνω σε κρέμα ή γιαούρτι γλυκό, αντί για κομμάτια μπισκότου. Σε γιορτινό τραπέζι, σε μικρό μπολ ανάμεσα στα ξηρά — φεύγουν πρώτα. Στη ζαχαροπλαστική: πασπαλίστε τα πάνω σε τούρτα σοκολάτας ή σε μους καφέ αφού κρυώσει το γλυκό. Στο γραφείο, αντί για δεύτερο γλυκό του μηχανήματος — έχουν ήδη τη γεύση του καφέ μέσα. Αποθήκευση Σε δροσερό μέρος, έως 10°C, μακριά από ήλιο και υγρασία. Κλείνετε καλά τη συσκευασία — η σοκολάτα μαλακώνει στη ζέστη και τα μπαλάκια χάνουν το κριτς. Καταναλώστε πριν την ημερομηνία της συσκευασίας. Μία γρήγορη ερώτηση Έχουν γλουτένη; Ναι. Περιέχουν αλεύρι σίτου και βύνη κριθαριού. Δεν είναι επιλογή για όσους αποφεύγουν τη γλουτένη. Βάλτε τα δίπλα στην καφετιέρα. Ο καφές μένει καφές — απλώς αποκτά παρέα που μυρίζει το ίδιο. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες από 30€.
€5,00 - €22,00€25,00/kg
-
Μάγκο Αποξηραμένο με Ζάχαρη
Μάγκο Αποξηραμένο με Ζάχαρη Ανοίγετε το σακουλάκι και μυρίζει μάγκο — γλυκό, ώριμο, σχεδόν σαν κομπόστα. Η φέτα είναι μαλακή, λίγο διαφανής στο φως, με μια λεπτή κρούστα ζάχαρης στην άκρη. Δεν τρίζει. Λυγίζει. Και στο στόμα έρχεται πρώτα η γλύκα, μετά ο καρπός. Αυτό είναι το μάγκο που οι περισσότεροι περιμένουν από το αποξηραμένο σακουλάκι. Όχι το στεγνό και ξινό. Το ζαχαρωμένο, το μαλακό, αυτό που κάθεται δίπλα στον καφέ σαν μικρό γλυκό. Γι’ αυτό μπήκε στο ράφι του Επίλεκτον: γιατί όταν ζητάτε μάγκο, συχνά ζητάτε ακριβώς αυτή τη μπουκιά. Πληροφορίες Προϊόντος Προέλευση: Ταιλάνδη. Φέτες αποξηραμένου, ζαχαρωμένου μάγκο. Συστατικά: αποξηραμένο μάγκο 71,79%, ζάχαρη 27%, ρυθμιστής οξύτητας: κιτρικό οξύ, συντηρητικό: μεταδιθειώδες νάτριο. Διατροφικά στοιχεία ανά 100g: 340 kcal, λιπαρά 0 g, υδατάνθρακες 85 g (εκ των οποίων σάκχαρα 68 g), φυτικές ίνες 2 g, πρωτεΐνες 0 g, αλάτι 0,34 g. Αλλεργιογόνα: Περιέχει σουλφίτες (μεταδιθειώδες νάτριο). Συσκευάζεται σε χώρο που επεξεργάζεται ξηρούς καρπούς. Διαθέσιμες συσκευασίες: 200g, 500g και 1kg. Γεύση & Υφή Η φέτα είναι μαλακή και ελαστική, με τις ίνες του καρπού να φαίνονται ακόμα. Δεν είναι μαρμελάδα και δεν είναι τσιπ. Είναι η μέση: μαστιχωτή, ζουμερή για αποξηραμένο φρούτο, γλυκιά από την πρώτη στιγμή. Η ζάχαρη δεν κάθεται σαν ξεχωριστή σκόνη πάνω στο μάγκο. Έχει μπει μέσα του. Γι’ αυτό η γεύση είναι τροπική και στρογγυλή, χωρίς την ξινή κόψη του ανάλατου αποξηραμένου. Στο τέλος μένει μια μικρή οξύτητα από το κιτρικό — αρκετή για να μην είναι καραμέλα. Το χρώμα είναι κίτρινο προς το χρυσαφί. Όσο πιο διαφανής η φέτα, τόσο πιο μαλακή στη μπουκιά. Προτεινόμενες Χρήσεις Σκέτο, δύο-τρεις φέτες δίπλα στον καφέ ή στο γραφείο. Πάνω σε στραγγιστό γιαούρτι. Αν θέλετε αντίθεση, ρίξτε και λίγη καρύδα ή καβουρδισμένο φυστίκι. Σε σαλάτα με κοτόπουλο, ρόκα και lime — κόψτε τη φέτα σε λωρίδες την τελευταία στιγμή. Σε κέικ, muffins ή ρυζόγαλο: ψιλοκόψτε και ανακατέψτε στο τέλος, όσο το γλυκό είναι χλιαρό. Σε smoothie με μπανάνα και γάλα καρύδας — δύο φέτες φτάνουν για άρωμα. Σε σπιτικές μπάρες με ταχίνι και νιφάδες βρώμης: το μάγκο δίνει υγρασία και γλύκα, οπότε το μέλι το μετράτε λιγότερο. Αποθήκευση Σε αεροστεγές δοχείο, δροσερό και ξηρό, μακριά από τον ήλιο. Μέγιστη θερμοκρασία συντήρησης 21°C. Μετά το άνοιγμα κλείνετε καλά — οι φέτες μαζεύουν υγρασία και κολλάνε μεταξύ τους. Καταναλώστε πριν την ημερομηνία της συσκευασίας. Μία γρήγορη ερώτηση Είναι το ίδιο με το μάγκο χωρίς ζάχαρη; Όχι. Αυτό έχει ζάχαρη στη συνταγή και είναι πιο μαλακό, πιο γλυκό, πιο «γλυκό του σακουλιού». Το χωρίς ζάχαρη είναι άλλη μπουκιά — πιο στεγνή, πιο κοντά στον καρπό. Αν θέλετε μάγκο που να κάθεται στο χέρι σαν μικρό γλυκό και όχι σαν ξηρό φρούτο διαίτης, αυτή είναι η φέτα. Ξεκινήστε από τα 200g ή πάρτε 500g και 1kg αν μπαίνει σε γιαούρτι και κέικ μέσα στην εβδομάδα. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες από 30€.
€3,00 - €13,00€15,00/kg
-
Σκοτεινό Πεκάν – Μείγμα με Κράνμπερις & Φιστίκι
Σκοτεινό Πεκάν – Μείγμα με Κράνμπερις & Φιστίκι Ανοίγετε το σακουλάκι και το μπολ γεμίζει σκούρο — κράνμπερις, σταφίδα Κορίνθου, σχεδόν μαύρο φρούτο. Και μέσα του, αμέσως, το πεκάν: μεγάλο, ανοιχτό, βουτυρένιο. Σπάει στο χέρι πριν φτάσει στο στόμα. Αυτό είναι το μείγμα. Όχι μια χούφτα που «έχει και πεκάν». Μια χούφτα που ξεκινά από το πεκάν. Το Σκοτεινό Πεκάν μπήκε στο ράφι του Επίλεκτον γιατί το πεκάν σπανίζει ως πρωταγωνιστής. Στα περισσότερα μείγματα χάνεται ανάμεσα σε οκτώ υλικά. Εδώ έχει χώρο: ωμό, μισό, από Αμερική, με αρκετή παρουσία ώστε κάθε μπουκιά να το βρίσκει πρώτο. Πληροφορίες Προϊόντος Το μείγμα έχει τέσσερα υλικά, σε σταθερή αναλογία: ωμά πεκάν Αμερικής, κράνμπερις αποξηραμένα σε χυμό μήλου, φιστίκια ωμά αποφλοιωμένα και μαύρες σταφίδες Κορίνθου. Το πεκάν κρατά την πρώτη θέση. Το κράνμπερι και η σταφίδα φέρνουν γλύκα και ξινίλα· το φιστίκι μπαίνει για χρώμα και τραγανό σπάσιμο. Τα κράνμπερις γλυκαίνουν με χυμό μήλου, χωρίς προσθήκη ζάχαρης. Τα πεκάν και τα φιστίκια μένουν ωμά — δεν ψήνονται, ώστε η γεύση να μείνει καθαρή. Αλλεργιογόνα: Περιέχει πεκάν και φιστίκια (ξηρούς καρπούς). Παράγεται σε χώρο που επεξεργάζεται και άλλους ξηρούς καρπούς. Διαθέσιμες συσκευασίες: 200g, 500g, 1kg και 2,5kg. Γεύση & Υφή Το πεκάν είναι μαλακό στο δάγκωμα, με την κρεμώδη καρδιά που το ξεχωρίζει από το αμύγδαλο και το καρύδι. Δεν τρίζει όπως ο ψημένος καρπός· λιώνει λίγο και αφήνει επίγευση βουτύρου. Το κράνμπερι κόβει αμέσως αυτή τη γλύκα με μια σύντομη, φρουτώδη ξινίλα. Η σταφίδα Κορίνθου έρχεται πιο μικρή, πιο συμπυκνωμένη, σχεδόν μελάτη — άλλη γλύκα από τη σταφίδα σουλτανίνα, πιο βαθιά, πιο «σκοτεινή». Το ωμό φιστίκι σπάει ανάμεσά τους. Μικρότερο, πιο στεγνό, με την πράσινη γεύση που καθαρίζει το στόμα πριν την επόμενη χούφτα. Γι’ αυτό δεν βαριέστε το μείγμα στην τρίτη χούφτα. Άλλη μπουκιά πεκάν, άλλη κράνμπερι, άλλη σταφίδα. Προτεινόμενες Χρήσεις Σκέτο, δίπλα στον απογευματινό καφέ ή στο γραφείο — δεν θέλει πιάτο. Πάνω σε στραγγιστό γιαούρτι, με λίγο μέλι αν το θέλετε πιο γλυκό. Σε σαλάτα: σε μπολ βάλτε σπανάκι ή ρόκα, λίγη φέτα, μια χούφτα Σκοτεινό Πεκάν και λάδι με ξίδι βαλσάμικο. Το πεκάν και το κράνμπερι κάνουν τη δουλειά που συνήθως ψάχνετε με τρία υλικά χωριστά. Στη βρώμη ή στα overnight oats, αντί για σταφίδα σκέτη. Δίπλα σε τυρί — ειδικά δίπλα σε ημίσκληρο ή σε μπλε τυρί, το πεκάν στέκεται σαν να φτιάχτηκε γι’ αυτό το πιάτο. Σε κέικ, muffins ή μπισκότα: ψιλοκόψτε μια ποσότητα και ρίξτε τη στη ζύμη αντί για το συνηθισμένο μείγμα ξηρών καρπών. Αποθήκευση Κρατήστε το σε αεροστεγές δοχείο, μακριά από φως και ζέστη — το πεκάν έχει έλαια που οξειδώνονται εύκολα. Δροσερό, ξηρό μέρος. Το καλοκαίρι προτιμήστε δροσερό ντουλάπι ή ψυγείο. Κλειστή συσκευασία, σε δροσερό και ξηρό μέρος: έως 4 μήνες. Μετά το άνοιγμα, αεροστεγώς: καλύτερα μέσα σε 4–6 εβδομάδες. Μία γρήγορη ερώτηση Τα πεκάν είναι ψημένα; Όχι. Είναι ωμά, όπως και τα φιστίκια. Το ψήσιμο θα έδινε άλλο άρωμα· εδώ θέλουμε τη βουτυρένια, καθαρή γεύση του καρπού όπως είναι. Αν σας λείπει ένα μείγμα που να μυρίζει πεκάν από την πρώτη χούφτα — και όχι απλώς να το αναφέρει στα υλικά — αυτό είναι. Ξεκινήστε από τα 200g ή πάρτε 1kg και 2,5kg αν το βάζο αδειάζει γρήγορα. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες από 30€.
€5,25 - €52,50€26,25/kg
-
Λευκά Αμύγδαλα με Κράνμπερι – Μείγμα με Φιστίκι
Λευκά Αμύγδαλα με Κράνμπερι – Μείγμα με Φιστίκι Ανοίγετε το σακουλάκι και το πρώτο που βλέπετε είναι το αμύγδαλο — λευκό, καθαρό, χωρίς φλούδα. Μετά το σκούρο κράνμπερι, το πράσινο φιστίκι, ο ηλιόσπορος. Είναι μείγμα που δείχνει φωτεινό στο μπολ. Και στο στόμα αρχίζει ήπια, σχεδόν γλυκά, πριν έρθει η ξινίλα του κράνμπερι. Το βάλαμε στο ράφι του Επίλεκτον γι’ αυτόν ακριβώς τον λόγο. Το αμύγδαλο με κράνμπερι το ζητάνε συνέχεια. Εδώ δεν είναι δύο υλικά πεταμένα μαζί. Το λευκό αμύγδαλο κρατά τον πρώτο λόγο — πιο μαλακό από το αμύγδαλο με τη φλούδα, χωρίς την πικρίλα της πέτσας — και τα υπόλοιπα δουλεύουν γύρω του. Πληροφορίες Προϊόντος Το μείγμα έχει τέσσερα υλικά, σε σταθερή αναλογία: λευκά αμύγδαλα (αποφλοιωμένα), κράνμπερις αποξηραμένα σε χυμό μήλου, φιστίκια αποφλοιωμένα και ηλιόσπορος. Το αμύγδαλο και το κράνμπερι είναι το ζευγάρι. Το φιστίκι και ο ηλιόσπορος μπαίνουν για τραγανότητα και χρώμα, όχι για να κλέψουν τη γεύση. Τα κράνμπερις γλυκαίνουν με χυμό μήλου, χωρίς προσθήκη ζάχαρης. Αλλεργιογόνα: Περιέχει αμύγδαλα και φιστίκια (ξηρούς καρπούς). Παράγεται σε χώρο που επεξεργάζεται και άλλους ξηρούς καρπούς. Διαθέσιμες συσκευασίες: 200g, 500g, 1kg και 2,5kg. Γεύση & Υφή Το λευκό αμύγδαλο είναι τραγανό απ’ έξω και μαλακό από μέσα, με γεύση καθαρή — σχεδόν γλυκιά, χωρίς το πικρό τελείωμα της φλούδας. Γι’ αυτό το μείγμα κάθεται εύκολα το πρωί· δεν έχει τον «βαρύ» χαρακτήρα του ψημένου καρπού. Το κράνμπερι μπαίνει αμέσως μετά και κόβει. Ξινό, φρουτώδες, λίγο μαστιχωτό δίπλα στο στεγνό αμύγδαλο. Το φιστίκι σπάει μικρότερο, με την πράσινη γεύση που ξυπνά το στόμα. Ο ηλιόσπορος είναι το πιο λεπτό τραγανό — ένα μικρό κριτς ανάμεσα στις μεγάλες μπουκιές. Δεν είναι μείγμα που μοιάζει σε κάθε χούφτα. Άλλη φορά πιάνετε δύο αμύγδαλα, άλλη ένα κράνμπερι με φιστίκι. Προτεινόμενες Χρήσεις Σκέτο, στο συρτάρι του γραφείου ή δίπλα στον καφέ — η πιο καθαρή χούφτα της σειράς. Πάνω σε στραγγιστό γιαούρτι. Το λευκό αμύγδαλο και το κράνμπερι φτάνουν· το μέλι το χρειάζεστε μόνο αν το θέλετε πιο γλυκό. Πρωινό σε ένα λεπτό: σε μπολ βάλτε 3–4 κουταλιές γιαούρτι και μια χούφτα Λευκά Αμύγδαλα με Κράνμπερι. Αν έχετε φρέσκο μήλο, προσθέστε δύο λεπτές φέτες — δένει με τον χυμό μήλου του κράνμπερι. Σε σαλάτα με ρόκα, κατσικίσιο τυρί και λάδι. Πασπαλίστε στο τέλος, μην το ανακατέψετε πολύ — ο ηλιόσπορος χάνεται. Στη βρώμη ή στα overnight oats, αντί για σταφίδα. Σε σπιτικές μπάρες ή granola: δέστε μια ποσότητα με ταχίνι και λίγο μέλι, πλάστε και αφήστε στο ψυγείο. Αποθήκευση Κρατήστε το σε αεροστεγές δοχείο, μακριά από υγρασία και ζέστη. Δροσερό, σκοτεινό μέρος. Το καλοκαίρι προτιμήστε δροσερό ντουλάπι. Κλειστή συσκευασία, σε δροσερό και ξηρό μέρος: έως 4 μήνες. Μετά το άνοιγμα, αεροστεγώς: καλύτερα μέσα σε 4–6 εβδομάδες. Μία γρήγορη ερώτηση Τι είναι τα λευκά αμύγδαλα; Αμύγδαλα χωρίς τη φλούδα. Η γεύση είναι πιο ήπια και πιο καθαρή από το αμύγδαλο με την πέτσα — γι’ αυτό το μείγμα κάθεται τόσο εύκολα στο γιαούρτι. Αν θέλετε τη χούφτα αμύγδαλο–κράνμπερι χωρίς βαριά επίγευση και χωρίς δεύτερη σκέψη το πρωί, αυτό είναι το μείγμα. Ξεκινήστε από τα 200g ή πάρτε 1kg και 2,5kg αν αδειάζει το βάζο μέσα στην εβδομάδα. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες από 30€.
€5,25 - €52,50€26,25/kg
-
Μπανάνα Πρωινού – Μείγμα Φουντουκιού & Σοκολάτας
Μπανάνα Πρωινού – Μείγμα Φουντουκιού & Σοκολάτας Βάζετε το μπολ στο τραπέζι πριν τον καφέ. Μια κουταλιά στραγγιστό γιαούρτι, και από πάνω πέφτει μπανάνα που σπάει ελαφρά, ένα ψημένο φουντούκι χωρίς φλούδα, μια σταγόνα σοκολάτας υγείας ΙΟΝ και το ξινό κράνμπερι. Το πρωινό παύει να είναι η βιασύνη ανάμεσα στο ξυπνητήρι και την πόρτα. Γίνεται η πρώτη σωστή μπουκιά της ημέρας. Το Μπανάνα Πρωινού μπήκε στο ράφι του Επίλεκτον γι’ αυτόν ακριβώς τον λόγο. Δεν είναι άλλο ένα μείγμα «για ενέργεια». Είναι το μείγμα που στήνουμε όταν θέλουμε γεύση πρωινού — μπανάνα, φουντούκι, σοκολάτα — χωρίς να ανάψουμε φούρνο και χωρίς την κολλώδη μπανάνα του σακουλιού που μοιάζει με ζαχαρωτό. Πληροφορίες Προϊόντος Το μείγμα έχει τέσσερα υλικά, σε σταθερή αναλογία: ψημένα φουντούκια χωρίς φλούδα, φέτες μπανάνας λυοφιλιωμένης, σταγόνες σοκολάτας υγείας ΙΟΝ και κράνμπερις αποξηραμένα σε χυμό μήλου. Πρωταγωνιστούν η μπανάνα και το φουντούκι. Η σοκολάτα και το κράνμπερι μπαίνουν για βάθος και αντίστιξη, όχι για να καλύψουν τα υπόλοιπα. Η μπανάνα είναι λυοφιλιωμένη: κρατά άρωμα και σχήμα του καρπού, χωρίς τη βαριά υφή της κλασικής αποξηραμένης. Τα φουντούκια ψήνονται και καθαρίζονται από τη φλούδα, ώστε κάθε μπουκιά να είναι ομοιόμορφη, τραγανή και βουτυρένια. Η σοκολάτα είναι υγείας ΙΟΝ — η γεύση που οι περισσότεροι αναγνωρίζουν αμέσως. Τα κράνμπερις γλυκαίνουν με χυμό μήλου, χωρίς προσθήκη ζάχαρης. Αλλεργιογόνα: Περιέχει φουντούκια (ξηρούς καρπούς). Η σοκολάτα υγείας ΙΟΝ περιέχει λεκιθίνη σόγιας. Μπορεί να περιέχει ίχνη άλλων ξηρών καρπών, γάλακτος και πρωτεΐνης σίτου. Διαθέσιμες συσκευασίες: 200g, 500g, 1kg και 2,5kg. Γεύση & Υφή Ανοίγετε τη συσκευασία και μυρίζει μπανάνα — καθαρή, ώριμη, σαν να μόλις ανοίξατε τον καρπό. Η φέτα είναι ελαφριά, σχεδόν αέρινη, και σπάει στο στόμα αντί να τραβιέται. Αμέσως μετά έρχεται το ψημένο φουντούκι: γεμάτο, καβουρδισμένο, χωρίς την πικρίλα της φλούδας. Η ΙΟΝ λιώνει αργά ανάμεσα στα δύο. Δεν κυριαρχεί· δένει τη γλύκα της μπανάνας με το φουντούκι, όπως στο κλασικό δίδυμο των γλυκών, μόνο που εδώ κάθεται σε μείγμα πρωινού. Το κράνμπερι με τον χυμό μήλου κόβει τη ροή με μια σύντομη, ξινή νότα. Γι’ αυτό η δεύτερη χούφτα δεν είναι ίδια με την πρώτη — και γι’ αυτό το χέρι επιστρέφει στο μπολ. Προτεινόμενες Χρήσεις Σε στραγγιστό γιαούρτι, σκέτο ή με μια κουταλιά μέλι αν το θέλετε πιο γλυκό. Πρωινό σε ένα λεπτό: σε μπολ βάλτε 3–4 κουταλιές ελληνικό γιαούρτι και μια γενναιόδωρη χούφτα Μπανάνα Πρωινού. Αν έχετε φρέσκια μπανάνα στο σπίτι, προσθέστε και δύο φέτες — το λυοφιλιωμένο και το φρέσκο δουλεύουν μαζί. Στη βρώμη ή στα overnight oats, αντί για σταφίδα· η μπανάνα και το κράνμπερι αλλάζουν όλο το μπολ. Σκέτο, στο συρτάρι του γραφείου ή στην τσάντα. Κρατήστε το μακριά από ζέστη, γιατί η σοκολάτα λιώνει. Ως topping σε smoothie bowl, πάνω από κακάο ή ταχίνι. Σε σπιτικές μπάρες: δέστε μια ποσότητα με ταχίνι ή λίγη λιωμένη σοκολάτα υγείας, πλάστε και αφήστε στο ψυγείο μέχρι να δέσει. Αποθήκευση Κρατήστε το σε αεροστεγές δοχείο, μακριά από υγρασία — η λυοφιλιωμένη μπανάνα μαλακώνει εύκολα αν πιει αέρα. Δροσερό, σκοτεινό μέρος. Η σοκολάτα και τα έλαια του ψημένου φουντουκιού δεν αντέχουν τη ζέστη δίπλα στο καλοριφέρ ή στο αυτοκίνητο. Κλειστή συσκευασία, σε δροσερό και ξηρό μέρος: έως 4 μήνες. Μετά το άνοιγμα, αεροστεγώς: καλύτερα μέσα σε 4–6 εβδομάδες, όσο η μπανάνα κρατάει το τραγανό της. Το καλοκαίρι προτιμήστε δροσερό ντουλάπι ή ψυγείο. Μία γρήγορη ερώτηση Είναι μόνο για πρωινό; Όχι. Στέκεται το ίδιο καλά ως σνακ μέσα στην ημέρα. Το όνομα λέει πού κάθεται καλύτερα στο τραπέζι — δεν σας περιορίζει στην πρώτη ώρα. Κρατήστε ένα βάζο στον πάγκο. Το πρωί που δεν έχετε όρεξη να μαγειρέψετε τίποτα, το μπολ γεμίζει σε δευτερόλεπτα και μυρίζει μπανάνα πριν καν βράσει ο καφές. Ξεκινήστε από τα 200g ή πάρτε 1kg και 2,5kg αν το σπίτι το τελειώνει γρήγορα. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες από 30€.
€3,80 - €36,00€19,00/kg
-
Ζαμπούκο Flos — Άνθη
Ζαμπούκο Flos — Άνθη Βράζει το νερό, ρίχνετε μια πρέζα άνθη στο φλιτζάνι και σε λίγα λεπτά το δωμάτιο μυρίζει ανθισμένο χωράφι — γλυκό, ελαφρώς μελισσοκομικό, σαν να ανοίξατε παράθυρο τον Ιούνιο. Αυτό είναι το ζαμπούκο Flos: τα ίδια τα άνθη, αποξηραμένα, έτοιμα για ρόφημα. Στο Επίλεκτον το κρατάμε γιατί είναι το βότανο που αλλάζει ένα απλό βραστό νερό χωρίς να το βαραίνει. Δεν φωνάζει. Απλώς γεμίζει το φλιτζάνι. Πληροφορίες Προϊόντος Ζαμπούκο Flos — αποξηραμένα άνθη (όχι καρπός, όχι σιρόπι). Μικρά κιτρινοπράσινα ανθάκια με λεπτά κοτσάνια, όπως έρχονται για αφέψημα. Χωρίς καφεΐνη. Διατίθεται σε 100 γρ., 250 γρ. και 1 κιλό. Αλλεργιογόνα: παράγεται σε χώρο όπου επεξεργάζονται ξηροί καρποί και άλλα βότανα. Γεύση & Υφή Στεγνά, τα άνθη είναι ελαφρά και τραγανά στο χέρι. Στο νερό μαλακώνουν αμέσως και δίνουν χρώμα χρυσοκίτρινο, διαυγές. Η γεύση είναι λεπτή: λίγο μέλι, λίγο πράσινο σταφύλι, μια υπαινικτική πικράδα στο τέλος που κρατάει το ρόφημα από το να γίνει «αρωματικό νερό». Δεν μοιάζει με χαμομήλι. Είναι πιο ανοιχτό, πιο ανθηρό — το ρόφημα που πίνετε όταν θέλετε κάτι ζεστό χωρίς το βάρος του μαύρου τσαγιού. Προτεινόμενες Χρήσεις Κλασικό αφέψημα: 1 κουταλάκι του γλυκού άνθη σε 200 ml νερό που μόλις έβρασε. Σκεπάστε 5–7 λεπτά, σουρώστε. Μέλι μόνο αν το θέλετε πιο στρογγυλό. Κρύο, το καλοκαίρι: διπλή δόση, κρυώστε, παγάκια και μια φέτα λεμόνι. Μαζί με φλαμούρι ή μελισσόχορτο, το βράδυ, όταν το σπίτι ησυχάζει. Σε σπιτικό σιρόπι: βράστε άνθη με νερό και ζάχαρη ή μέλι, σουρώστε — για σόδα, παγωτό ή γλυκό του κουταλιού. Μια πρέζα στη ζύμη για κέικ λεμονιού ή σε κομπόστα μήλου — δίνει άρωμα χωρίς να φαίνεται. Σε καράφα νερού με ροδέλα πορτοκαλιού, στο τραπέζι, αντί για έτοιμο αρωματισμένο νερό. Αποθήκευση Κλείστε αεροστεγώς, μακριά από φως και υγρασία — τα άνθη χάνουν άρωμα γρήγορα αν μείνουν ανοιχτά. Δροσερό ντουλάπι, όχι δίπλα στον φούρνο ή στα μπαχαρικά με έντονη μυρωδιά. Χρησιμοποιήστε πρώτα ό,τι ανοίξατε· το κλειστό σακουλάκι κρατάει το άρωμα καλύτερα. Μία γρήγορη ερώτηση Είναι το ίδιο με τον καρπό του ζαμπούκου; Όχι. Το Flos είναι τα άνθη. Ο καρπός (τα μαύρα μούρα) έχει άλλη γεύση και άλλη χρήση. Εδώ μιλάμε μόνο για το άνθος, για ρόφημα και άρωμα. Κρατήστε ένα σακουλάκι δίπλα στο χαμομήλι και έχετε έτοιμο το ρόφημα της αλλαγής εποχής — ζεστό τον χειμώνα, παγωμένο τον Ιούνιο. 100 γρ., 250 γρ. ή 1 κιλό, με δωρεάν αποστολή από 30€.
€3,80 - €35,00€38,00/kg
-
Πορτοκάλι Αποξηραμένο σε Ροδέλες
Πορτοκάλι Αποξηραμένο σε Ροδέλες Ανοίγετε το σακουλάκι και το σπίτι μυρίζει πορτοκάλι — όχι χυμό από μπουκάλι, αλλά φλούδα που μόλις την έξυσαν πάνω από ζεστό νερό. Οι ροδέλες είναι λεπτές, με τη σάρκα σκούρα πορτοκαλί και τη φλούδα να κρατάει σχήμα. Στο Επίλεκτον τις βάλαμε δίπλα στο αποξηραμένο λεμόνι γιατί κάνουν την ίδια δουλειά με άλλο χαρακτήρα: πιο γλυκές, πιο ζεστές, έτοιμες για το χειμωνιάτικο φλιτζάνι ή για το ταψί των Χριστουγέννων. Πληροφορίες Προϊόντος Αποξηραμένο πορτοκάλι κομμένο σε ροδέλες, με τη φλούδα. Ολόκληρη η φέτα — σάρκα και φλούδα μαζί — χωρίς επικάλυψη σοκολάτας και χωρίς γυαλάδα καραμέλας. Διατίθεται σε 100 γρ., 500 γρ. και 1 κιλό. Αλλεργιογόνα: παράγεται σε χώρο όπου επεξεργάζονται ξηροί καρποί. Γεύση & Υφή Η πρώτη μπουκιά είναι σφιχτή, σχεδόν τραγανή στην άκρη της φλούδας, και πιο μαλακή στο κέντρο. Η γεύση ξεκινά γλυκιά, σαν πορτοκάλι που έμεινε λίγο παραπάνω στο δέντρο, και κλείνει με ελαφριά πικράδα από τη φλούδα — αυτή που θέλετε στο τσάι και στο γλυκό του κουταλιού. Αν τη βάλετε σε ζεστό νερό, το υγρό παίρνει χρώμα κεχριμπαρί και μυρίζει αμέσως Κυριακή: κανέλα κάπου κοντά, φούρνος ανοιχτός, πορτοκάλι στο ταψί. Προτεινόμενες Χρήσεις Στο τσάι ή στο ζεστό νερό: μία ροδέλα στο φλιτζάνι, δύο λεπτά, και το ρόφημα αλλάζει χαρακτήρα. Σε καράφα με νερό και κανέλα, στο τραπέζι του μεσημεριού — το νερό παίρνει άρωμα χωρίς ζάχαρη. Πάνω σε κέικ πορτοκαλιού ή σε τάρτα, ως γαρνιτούρα που φαίνεται και τρώγεται. Ψιλοκομμένη στη ζύμη για κουλουράκια, μελομακάρονα ή χριστουγεννιάτικο ψωμί. Σε γλυκό του κουταλιού ή σε σιρόπι: βράστε τις ροδέλες με νερό και λίγο μέλι μέχρι να μαλακώσουν. Σε σαλάτα με ρόκα, καρύδια και ανθότυρο — μία ροδέλα κομμένη στα δύο δίνει πικρόγλυκη νότα χωρίς να «φωνάζει». Αποθήκευση Κλείστε αεροστεγώς, μακριά από υγρασία και άμεσο φως — αλλιώς μαλακώνουν και χάνουν άρωμα. Σε δροσερό ντουλάπι διατηρούνται καλά· μην τις αφήνετε δίπλα στον φούρνο. Αν μαλακώσουν, λίγα λεπτά σε χαμηλό φούρνο τις ξανακάνουν τραγανές για γαρνιτούρα. Μία γρήγορη ερώτηση Τρώγεται η φλούδα; Ναι. Η ροδέλα είναι ολόκληρη: σάρκα και φλούδα μαζί. Η φλούδα δίνει το άρωμα και την ελαφριά πικράδα· αν τη θέλετε πιο μαλακή, βράστε την λίγο στο σιρόπι ή στο τσάι. Κρατήστε ένα σακουλάκι στο ντουλάπι και έχετε πορτοκάλι έτοιμο όποτε ανάβετε τον βραστήρα ή ανοίγετε το ταψί. 100 γρ., 500 γρ. ή 1 κιλό, με δωρεάν αποστολή από 30€.
€2,80 - €24,00€28,00/kg
-
Γλυκόριζα Coupe σε Κομμάτια
Γλυκόριζα Coupe σε Κομμάτια Ανοίγετε το σακουλάκι και μυρίζει αμέσως γλυκό, σχεδόν μελωμένο ξύλο — σαν να έχετε βάλει στη φωτιά ένα χειμωνιάτικο αφέψημα πριν καν βράσει το νερό. Η γλυκόριζα coupe δεν είναι σκόνη που χάνεται στο φλιτζάνι ούτε ολόκληρη ρίζα που θέλει ώρα να δώσει. Είναι κομμένη στο σωστό μέγεθος: αρκετά λεπτή για να βγάλει γρήγορα χαρακτήρα, αρκετά στέρεα για να κρατήσει σώμα στο ρόφημα. Την κρατάμε στο Επίλεκτον γιατί αυτή η κοπή δουλεύει στην πράξη. Σε ζεστό νερό βγάζει γλυκύτητα χωρίς να γίνει σιρόπι. Σε μείγματα βοτάνων κάθεται δίπλα στην κανέλα και το τζίντζερ χωρίς να τα πνίξει. Και στη ζαχαροπλαστική δίνει εκείνη τη γνώριμη, βαθιά νότα που θυμίζει παλιές καραμέλες — όχι τεχνητό άρωμα, αλλά ρίζα. Πληροφορίες Προϊόντος Ρίζα γλυκόριζας σε κομμένα κομμάτια (coupe). Προέλευση: Κίνα. Διατίθεται σε 100γρ, 250γρ και 1 κιλό. Προορίζεται για παραδοσιακή χρήση ως αφέψημα και ως αρωματικό συστατικό στη μαγειρική και τη ζαχαροπλαστική. Δεν αποτελεί φαρμακευτικό προϊόν. Αν λαμβάνετε αγωγή ή έχετε ευαισθησία, συμβουλευτείτε τον γιατρό σας πριν την τακτική κατανάλωση. Αλλεργιογόνα: δεν ανήκει στα κύρια υποχρεωτικά αλλεργιογόνα. Παράγεται και συσκευάζεται σε χώρο που χειρίζεται ξηρούς καρπούς, σπόρους και μπαχαρικά. Γεύση & Υφή Τα κομμάτια είναι ξυλώδη, ανοιχτό καφέ προς κίτρινο, με πιο σκούρες ίνες ανάμεσα. Στο χέρι μυρίζουν γλυκά και γήινα μαζί. Στο φλιτζάνι το ρόφημα παίρνει χρυσαφένιο χρώμα και μια γεύση που ξεκινά μελαχρινή-γλυκιά και καταλήγει με ελαφριά πικράδα φλοιού — αυτό το τελείωμα είναι που την κάνει ενδιαφέρουσα και όχι σκέτα ζαχαρένια. Αν την αφήσετε λίγο παραπάνω στο νερό, το σώμα πυκνώνει. Αν τη βγάλετε νωρίτερα, μένει πιο καθαρή και αρωματική. Έχετε τον έλεγχο. Προτεινόμενες Χρήσεις Αφέψημα: 1 κουταλάκι του γλυκού ανά φλιτζάνι, ζεστό νερό, 8–10 λεπτά. Στραγγίστε. Προσθέστε μέλι θυμαριού αν θέλετε πιο στρογγυλή γεύση. Χειμωνιάτικο μείγμα: μαζί με κανέλα, μια φλούδα πορτοκαλιού και λίγο τζίντζερ — για τα βράδια που κάθεστε στο τραπέζι με ένα βιβλίο. Ζαχαροπλαστική: σε σιρόπια για πίτες, σε μπισκότα με μπαχαρικά, σε σπιτικές καραμέλες. Ροφήματα: μια πρέζα σε ζεστό γάλα ή σε κακάο, αντί για έτοιμο άρωμα. Αλμυρά: πολύ μικρή ποσότητα σε μαρινάδες κρέατος ή σε σάλτσες με βάθος — όπως θα βάλατε μια σταγόνα πετιμέζι. Παγωμένο: διπλή δόση, κρύο νερό, μερικές ώρες στο ψυγείο, με λεμόνι. Αποθήκευση Σε αεροστεγές δοχείο, μακριά από φως, υγρασία και έντονα αρώματα. Προτιμήστε γυάλινο ή κεραμικό δοχείο, όχι ανοιχτή σακούλα στο ράφι με τα μπαχαρικά. Καταναλώστε κατά προτίμηση εντός εύλογου χρόνου από το άνοιγμα για να κρατήσει το άρωμα. Μία γρήγορη ερώτηση Τι σημαίνει «coupe»; Είναι η κομμένη μορφή της ρίζας — κομμάτια έτοιμα για αφέψημα, χωρίς να χρειάζεται να σπάσετε ολόκληρη ρίζα στο γουδί. Κρατήστε ένα σακουλάκι στο ντουλάπι και έχετε έτοιμη γλυκύτητα για τσάι, σιρόπι ή ζεστό ρόφημα όποτε τη χρειαστείτε. Διαθέσιμη σε 100γρ, 250γρ και 1 κιλό, με δωρεάν αποστολή για παραγγελίες από 30€.
€2,50 - €20,00€25,00/kg
-
Λεμόνι Αποξηραμένο σε Ροδέλες
Λεμόνι Αποξηραμένο σε Ροδέλες Ανοίγετε το σακουλάκι και ο χώρος μυρίζει αμέσως λεμόνι — σαν να μόλις ξύσατε φρέσκια φλούδα πάνω από ζεστό νερό. Οι ροδέλες είναι συμπυκνωμένες: η ξινίλα μένει ζωντανή, η φλούδα δίνει βάθος, και μια μικρή πικράδα κρατάει τη γεύση από το να γίνει επίπεδη. Στο Επίλεκτον το βάλαμε στο ράφι γιατί είναι το είδος λεμονιού που αλλάζει ένα ρόφημα ή ένα γλυκό χωρίς να το πνίγει. Πληροφορίες Προϊόντος Αποξηραμένες ροδέλες λεμονιού, με φλούδα και σάρκα. Ιδανικές για ροφήματα, ζαχαροπλαστική και διακόσμηση. Αλλεργιογόνα: Μπορεί να περιέχει ίχνη ξηρών καρπών, σουσαμιού ή θειωδών. Γεύση & Υφή Η πρώτη εντύπωση είναι το άρωμα της φλούδας — καθαρό, εσπεριδοειδές, χωρίς να μυρίζει «ξερό». Στο στόμα η ροδέλα είναι ελαφρά δερματώδης στα άκρα και πιο μαλακή στο κέντρο. Η γεύση ξεκινά ξινή, μετά έρχεται το πικρό της φλούδας και κλείνει με μια ήπια, σχεδόν μελισσένια νότα από τη σάρκα που έχει συμπυκνωθεί στο στέγνωμα. Δεν είναι καραμέλα. Είναι λεμόνι που κράτησε χαρακτήρα. Προτεινόμενες Χρήσεις Ζεστό ρόφημα: ρίξτε 1–2 ροδέλες σε ζεστό νερό με ένα κουταλάκι μέλι. Αφήστε 3–4 λεπτά και πιείτε το όπως είναι, χωρίς να το σουρώσετε αν σας αρέσει το βάθος της φλούδας. Παγωμένο τσάι και κανάτα νερού: δύο ροδέλες σε κρύο νερό με δυόσμο ή βασιλικό — για το τραπέζι του μεσημεριού. Κοκτέιλ και απεριτίφ: μία ροδέλα στο ποτήρι αντί για φρέσκια φέτα· δεν λιώνει και αφήνει άρωμα ως το τέλος. Γλυκά: ψιλοκόψτε τη φλούδα πάνω σε γιαούρτι με μέλι, σε κέικ πορτοκαλιού ή σε μπισκότα βουτύρου. Αλμυρό: μία ροδέλα στο ταψί με κοτόπουλο λεμονάτο ή σε μαρινάδα για ψάρι, μαζί με ελαιόλαδο και ρίγανη. Διακόσμηση: σε πιατέλα τυριών ή σε γιορτινό κέικ — το χρώμα της φλούδας μένει ζωντανό. Αποθήκευση Κλείστε αεροστεγώς, μακριά από υγρασία και άμεσο φως. Σε δροσερό ντουλάπι διατηρεί άρωμα για μεγάλο διάστημα· αν μαλακώσει από υγρασία, αφήστε τη λίγο στον αέρα πριν τη χρησιμοποιήσετε σε ρόφημα. Μία γρήγορη ερώτηση Παίρνει ζάχαρη το αποξηραμένο λεμόνι σε ροδέλες; Οι ροδέλες αυτές είναι αποξηραμένο φρούτο, όχι ζαχαρωμένο γλυκό. Η γεύση τους είναι ξινή και αρωματική — γι’ αυτό δουλεύουν τόσο καλά σε τσάι και αλμυρές συνταγές. Κρατήστε ένα σακουλάκι στο ντουλάπι και το λεμόνι είναι πάντα έτοιμο: για το απογευματινό τσάι, για το ποτήρι του καλεσμένου, για το ταψί της Κυριακής. Διαθέσιμο σε 100g, 500g και 1kg, με δωρεάν αποστολή σε παραγγελίες από 30€.
€2,80 - €24,00€28,00/kg
-
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Τριαντάφυλλο 450g
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Τριαντάφυλλο 450g Το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Τριαντάφυλλο είναι ένα εκλεπτυσμένο γλυκό του κουταλιού που συνδυάζει την κρεμώδη βανίλια με το χαρακτηριστικό, λεπτό και ρομαντικό άρωμα τριαντάφυλλου. Το λευκό σιρόπι αποκτά μια διακριτική ροζ απόχρωση από τα πέταλα (34%), προσφέροντας μια πολυτελή γευστική εμπειρία που θυμίζει ανατολίτικους κήπους. Πληροφορίες για το Προϊόν Παρασκευασμένο από την οικογενειακή εταιρεία ΧΑΛΒΑΣ ΚΥΡΓΙΟΝ στη Δράμα με παραδοσιακές μεθόδους. Περιέχει υψηλή αναλογία τριαντάφυλλου. Διατροφικά προσφέρει 302 kcal ανά 100g, κυρίως από υδατάνθρακες (84g με 63g σάκχαρα), μηδενικά λιπαρά. Ιδανικό για ειδικές στιγμές και όσους αγαπούν αρωματικά γλυκά. Γεύση & Υφή Γλυκό σιρόπι με πλούσιο άρωμα βανίλιας και χαρακτηριστική, λεπτή γεύση ροδοπέταλων. Η υφή είναι πυκνή και βελούδινη με μικρά κομμάτια πετάλων. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Διαλύστε μία κουταλιά σε κρύο νερό για το κλασικό δροσιστικό υποβρύχιο. Χρησιμοποιήστε ως topping σε γιαούρτι, παγωτό ή cheesecake. Συνοδέψτε με τσάι, καφέ ή λικέρ. Ιδανικό για ρομαντικά επιδόρπια και γάμους. Προσθέστε σε κρέμες ή μους για εκλεπτυσμένη γεύση. Συνδυάστε με ξηρούς καρπούς ή τυριά. Φέρτε το μοναδικό άρωμα τριαντάφυλλου στο σπίτι σας. Παραγγείλτε το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Τριαντάφυλλο σήμερα με δωρεάν αποστολή!
€5,00
-
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Σύκο 450g
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Σύκο 450g Το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Σύκο συνδυάζει την απαλή, κρεμώδη βανίλια με την πλούσια, γλυκιά και ελαφρώς ξηρή γεύση του σύκου. Το σιρόπι είναι πυκνό και αρωματικό, ενώ τα κομμάτια σύκου (34%) προσφέρουν μια ξεχωριστή υφή και βαθιά καραμελωμένη γεύση που θυμίζει μεσογειακούς κήπους. Πληροφορίες για το Προϊόν Παρασκευασμένο από την οικογενειακή επιχείρηση ΧΑΛΒΑΣ ΚΥΡΓΙΟΝ στη Δράμα με υψηλής ποιότητας συστατικά. Περιέχει 34% γλυκό σύκο. Διατροφικά προσφέρει 299 kcal ανά 100g, κυρίως από υδατάνθρακες (79g με 40g σάκχαρα), μηδενικά λιπαρά και πολύ χαμηλή περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη και αλάτι. Ιδανικό για όσους αναζητούν φυσικές, παραδοσιακές γεύσεις. Γεύση & Υφή Γλυκό σιρόπι με έντονο άρωμα βανίλιας και πλούσια, καραμελωμένη γεύση σύκου με ελαφρές νότες ξηρών καρπών. Η υφή είναι πυκνή και βελούδινη με μαλακά κομμάτια φρούτου. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Διαλύστε μία κουταλιά σε κρύο νερό για το κλασικό υποβρύχιο ρόφημα. Χρησιμοποιήστε ως topping σε γιαούρτι, παγωτό βανίλια ή κρέμες. Συνοδέψτε με ελληνικό καφέ ή τσάι. Ιδανικό για cheesecake, μους ή γλυκά με ξηρούς καρπούς. Προσθέστε σε πρωινά μπολ ή smoothies. Συνδυάστε με τυριά για gourmet πιάτα. Ανακαλύψτε την ξεχωριστή γεύση σύκου σε συνδυασμό με βανίλια. Παραγγείλτε το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Σύκο σήμερα με δωρεάν αποστολή!
€5,00
-
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Πορτοκάλι 450g
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Πορτοκάλι 450g Το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Πορτοκάλι συνδυάζει την κλασική βανίλια με την έντονη, ζουμερή και ελαφρώς πικρή γεύση πορτοκαλιού. Το πυκνό σιρόπι γεμίζει με γενναιόδωρα κομμάτια πορτοκαλιού (34%), δημιουργώντας μια φωτεινή, καλοκαιρινή γεύση που αναδύεται δυνατά όταν διαλύεται σε κρύο νερό. Πληροφορίες για το Προϊόν Παρασκευασμένο από την οικογενειακή επιχείρηση ΧΑΛΒΑΣ ΚΥΡΓΙΟΝ στη Δράμα. Περιέχει 34% γλυκό πορτοκάλι. Διατροφικά προσφέρει 308 kcal ανά 100g, κυρίως από υδατάνθρακες (78g με 60g σάκχαρα), μηδενικά λιπαρά. Ιδανικό για φρουτώδεις, αναζωογονητικές απολαύσεις. Γεύση & Υφή Γλυκό σιρόπι με πλούσιο άρωμα βανίλιας και έντονη γεύση φρέσκου πορτοκαλιού με ελαφρές νότες εσπεριδοειδών. Η υφή είναι πυκνή με μαλακά, ζουμερά κομμάτια φρούτου. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Διαλύστε μία κουταλιά σε κρύο νερό για δροσιστικό ρόφημα. Χρησιμοποιήστε ως topping σε γιαούρτι, παγωτό ή κρέμες. Συνοδέψτε με καφέ ή τσάι. Ιδανικό για γλυκά με εσπεριδοειδή ή cheesecake. Προσθέστε σε smoothies ή πρωινά μπολ. Συνδυάστε με ξηρούς καρπούς για ισορροπημένο σνακ. Ανακαλύψτε την κλασική γεύση πορτοκαλιού σε συνδυασμό με βανίλια. Παραγγείλτε το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Πορτοκάλι σήμερα με δωρεάν αποστολή!
€5,00
-
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Λεμόνι 450g
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Λεμόνι 450g Το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Λεμόνι συνδυάζει την απαλή βανίλια με την έντονη, ξινή και αναζωογονητική γεύση λεμονιού. Το πυκνό σιρόπι και τα κομμάτια λεμονιού (34%) δημιουργούν μια φωτεινή, καλοκαιρινή εμπειρία που ξυπνά τις αισθήσεις αμέσως. Πληροφορίες για το Προϊόν Παρασκευασμένο από την οικογενειακή εταιρεία ΧΑΛΒΑΣ ΚΥΡΓΙΟΝ στη Δράμα. Περιέχει υψηλή αναλογία λεμονιού. Διατροφικά προσφέρει 301 kcal ανά 100g, κυρίως από υδατάνθρακες (78g με 60g σάκχαρα), μηδενικά λιπαρά. Ιδανικό για δροσιστικές, φρουτώδεις στιγμές. Γεύση & Υφή Γλυκό σιρόπι με πλούσιο άρωμα βανίλιας και έντονη, ξινή γεύση φρέσκου λεμονιού. Η υφή είναι πυκνή με ζουμερά κομμάτια λεμονιού. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Διαλύστε μία κουταλιά σε κρύο νερό για δροσιστικό ρόφημα. Χρησιμοποιήστε ως topping σε γιαούρτι, παγωτό βανίλια ή cheesecake. Συνοδέψτε με τσάι ή καφέ. Ιδανικό για γλυκά με εσπεριδοειδή. Προσθέστε σε smoothies ή λεμονάδες. Συνδυάστε με φρέσκα φρούτα για ελαφριά επιδόρπια. Φέρτε τη φρεσκάδα του λεμονιού στο τραπέζι σας. Παραγγείλτε το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Λεμόνι σήμερα με δωρεάν αποστολή!
€5,00
-
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Κυδώνι 450g
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Κυδώνι 450g Το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Κυδώνι προσφέρει την κρεμώδη βανίλια σε αρμονία με το χαρακτηριστικό, αρωματικό και ελαφρώς ξινό κυδώνι. Το πυκνό σιρόπι και τα κομμάτια κυδωνιού (34%) δημιουργούν μια παραδοσιακή, κομψή γεύση που ξεχωρίζει για την ισορροπία γλυκού και φρουτώδους. Πληροφορίες για το Προϊόν Παρασκευασμένο από την οικογενειακή επιχείρηση ΧΑΛΒΑΣ ΚΥΡΓΙΟΝ στη Δράμα. Περιέχει υψηλή περιεκτικότητα σε κυδώνι (34%). Διατροφικά παρέχει 303 kcal ανά 100g, κυρίως από υδατάνθρακες (79g με 53g σάκχαρα), μηδενικά λιπαρά. Ιδανικό για κλασικές, υγιεινές απολαύσεις. Γεύση & Υφή Γλυκό σιρόπι με πλούσιο άρωμα βανίλιας και χαρακτηριστική γεύση κυδωνιού με νότες μήλου-άχλαδου. Η υφή είναι πυκνή και βελούδινη με μαλακά κομμάτια φρούτου. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Διαλύστε μία κουταλιά σε κρύο νερό για το κλασικό υποβρύχιο. Χρησιμοποιήστε ως topping σε γιαούρτι, παγωτό ή κρέμες. Συνοδέψτε με ελληνικό καφέ ή τσάι. Ιδανικό για γλυκά με μήλα ή αχλάδια. Προσθέστε σε cheesecakes ή μους. Συνδυάστε με τυριά για gourmet πιάτα. Ανακαλύψτε την αυθεντική γεύση κυδωνιού με βανίλια. Παραγγείλτε το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Κυδώνι σήμερα με δωρεάν αποστολή!
€5,00
-
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Κοκτέιλ 450g
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Κοκτέιλ 450g Το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Κοκτέιλ είναι ένα διασκεδαστικό και πολύχρωμο γλυκό του κουταλιού με κύβους πορτοκαλιού και άλλων φρούτων σε ζωηρά χρώματα. Το κρεμώδες σιρόπι βανίλιας συνδυάζεται με τα ζουμερά, γλυκά κομμάτια φρούτων, δημιουργώντας μια παιχνιδιάρικη γεύση και υφή που ξεχωρίζει. Πληροφορίες για το Προϊόν Παρασκευασμένο από την οικογενειακή εταιρεία ΧΑΛΒΑΣ ΚΥΡΓΙΟΝ στη Δράμα. Περιέχει 34% κοκτέιλ φρούτων σε κύβους. Διατροφικά προσφέρει 310 kcal ανά 100g, κυρίως από υδατάνθρακες (79g με 55,2g σάκχαρα), μηδενικά λιπαρά. Ιδανικό για όσους θέλουν μια χαρούμενη, φρουτώδη απόλαυση. Γεύση & Υφή Γλυκό σιρόπι με απαλό άρωμα βανίλιας και γλυκιά γεύση πορτοκαλιού με άλλα φρούτα. Η υφή είναι πυκνή με χρωματιστά, μαλακά κομμάτια φρούτων που προσφέρουν ενδιαφέρον μάσημα. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Διαλύστε μία κουταλιά σε κρύο νερό για δροσιστικό ρόφημα. Χρησιμοποιήστε ως topping σε γιαούρτι, παγωτό ή κρέμες. Ιδανικό για παιδικά γλυκά και οικογενειακά τραπέζια. Προσθέστε σε smoothies ή fruit salads. Συνοδέψτε με καφέ ή τσάι. Χρησιμοποιήστε σε cheesecake ή μους για χρώμα. Φέρτε χρώμα και γεύση στο τραπέζι σας με το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Κοκτέιλ. Παραγγείλτε σήμερα με δωρεάν αποστολή!
€5,00
-
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Κεράσι 450g
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Κεράσι 450g Το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Κεράσι προσφέρει την ισορροπημένη γλυκιά γεύση βανίλιας σε συνδυασμό με τα ζουμερά, αρωματικά κεράσια. Το πυκνό λευκό σιρόπι κρύβει μέσα του γενναιόδωρα κομμάτια κερασιού (34%), δημιουργώντας μια ελκυστική ροζ απόχρωση και μια γευστική εμπειρία που θυμίζει καλοκαιρινά φρούτα. Το άρωμα βανίλιας αναδύεται δυνατά όταν διαλύεται σε κρύο νερό. Πληροφορίες για το Προϊόν Παρασκευασμένο με παραδοσιακές συνταγές από την οικογενειακή επιχείρηση ΧΑΛΒΑΣ ΚΥΡΓΙΟΝ στη Δράμα. Περιέχει 34% γλυκό κεράσι από φρούτα 55%. Διατροφικά, παρέχει 303 kcal ανά 100g κυρίως από υδατάνθρακες (70g), με μηδενικά λιπαρά. Είναι μια ελαφριά, φρουτώδης επιλογή για παραδοσιακές απολαύσεις. Γεύση & Υφή Γλυκό σιρόπι με πλούσιο άρωμα βανίλιας και γλυκά, ελαφρώς ξινά κεράσια. Η υφή είναι πυκνή και μεταξένια με ορατά κομμάτια φρούτου που δίνουν ενδιαφέρον μάσημα. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Διαλύστε μία κουταλιά σε κρύο νερό για το αυθεντικό υποβρύχιο ρόφημα. Χρησιμοποιήστε ως topping σε γιαούρτι, παγωτό ή cheesecake. Συνοδέψτε με ελληνικό καφέ ή τσάι. Ιδανικό για γλυκά κουταλιού και παιδικά επιδόρπια. Προσθέστε σε κρέμες ή μους για επιπλέον άρωμα. Συνδυάστε με ξηρούς καρπούς για gourmet σνακ. Ανακαλύψτε την κλασική γεύση κερασιού σε συνδυασμό με βανίλια. Παραγγείλτε το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Κεράσι σήμερα με δωρεάν αποστολή!
€5,00
-
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Φράουλα 450g
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Φράουλα 450g Το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Φράουλα συνδυάζει την κλασική, γλυκιά και αρωματική βανίλια με την έντονη, ζουμερή γεύση φράουλας. Το λευκό σιρόπι βανίλιας γεμίζει με κομμάτια κόκκινης φράουλας (34%), δημιουργώντας μια ελκυστική οπτική και γευστική εμπειρία. Η υφή είναι πυκνή και βελούδινη, ενώ το άρωμα βανίλιας αναδύεται αμέσως μόλις διαλυθεί σε κρύο νερό. Πληροφορίες για το Προϊόν Παρασκευασμένο από την οικογενειακή εταιρεία ΧΑΛΒΑΣ ΚΥΡΓΙΟΝ στη Δράμα με παραδοσιακές μεθόδους. Περιέχει υψηλή αναλογία φρούτου (34% γλυκό φράουλα από φράουλες 55%). Διατροφικά προσφέρει 312 kcal ανά 100g, κυρίως από υδατάνθρακες (84g με 62g σάκχαρα), μηδενικά λιπαρά και πολύ χαμηλή πρωτεΐνη. Ιδανικό για όσους θέλουν μια γλυκιά, φρουτώδη απόλαυση. Γεύση & Υφή Γλυκό σιρόπι με πλούσιο άρωμα βανίλιας και ζουμερές, γλυκές-ξινές φράουλες. Η γεύση είναι φρέσκια και καλοκαιρινή, με μεταξένια υφή και ορατά κομμάτια φρούτου που προσφέρουν ευχάριστο μάσημα. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Διαλύστε μία κουταλιά σε κρύο νερό για το κλασικό δροσιστικό υποβρύχιο. Χρησιμοποιήστε ως topping σε γιαούρτι, παγωτό βανίλια ή κρέμες. Συνοδέψτε με καφέ, τσάι ή φραπέ. Ιδανικό για γλυκά κουταλιού, cheesecake ή μους φράουλας. Προσθέστε σε παιδικά γλυκά ή smoothies. Συνδυάστε με φρέσκα φρούτα για ελαφριά επιδόρπια. Φέρτε τη φρεσκάδα της φράουλας και το άρωμα βανίλιας στο τραπέζι σας. Παραγγείλτε το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Φράουλα σήμερα με δωρεάν αποστολή!
€5,00
-
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Βύσσινο 450g
Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Βύσσινο 450g Το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Βύσσινο είναι ένα κλασικό ελληνικό γλυκό του κουταλιού που συνδυάζει την απαλή, κρεμώδη γεύση βανίλιας με την έντονη ξινή φρεσκάδα του βύσσινου. Το λευκό σιρόπι βανίλιας κρύβει μέσα του γενναιόδωρα κομμάτια βύσσινου (34%), δημιουργώντας μια αρμονική αντίθεση γλυκού-ξινού που ξυπνά αμέσως τις αισθήσεις. Η υφή είναι πυκνή και βελούδινη, ιδανική για να «βουτήξει» κανείς το κουτάλι και να απολαύσει το άρωμα βανίλιας που αναδύεται στο κρύο νερό. Πληροφορίες για το Προϊόν Παρασκευασμένο από την οικογενειακή επιχείρηση ΧΑΛΒΑΣ ΚΥΡΓΙΟΝ στη Δράμα, αυτό το υποβρύχιο ακολουθεί παραδοσιακές συνταγές με υψηλή περιεκτικότητα σε φυσικά συστατικά. Περιέχει 34% γλυκό βύσσινο από φρούτα 55% βύσσινο. Διατροφικά, προσφέρει 300 kcal ανά 100g, κυρίως από υδατάνθρακες (79g), με μηδενικά λιπαρά και πολύ χαμηλή περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη και αλάτι. Είναι κατάλληλο για όσους αναζητούν μια ελαφριά, παραδοσιακή απόλαυση χωρίς λιπαρά. Γεύση & Υφή Γλυκό-βανιλιασμένο σιρόπι με έντονο, αυθεντικό άρωμα βανίλιας και ζουμερά, ελαφρώς ξινά κομμάτια βύσσινου. Η υφή είναι πυκνή, γυαλιστερή και μεταξένια, με μικρά κομμάτια φρούτου που προσφέρουν ευχάριστο μάσημα. Ιδανικός συνδυασμός για όσους αγαπούν γλυκά με αντίθεση γεύσεων (γλυκό + ξινό). Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Διαλύστε μία κουταλιά σε ένα ποτήρι κρύο νερό για το κλασικό «υποβρύχιο» ρόφημα. Συνοδέψτε με ελληνικό καφέ φίλτρου ή φραπέ. Χρησιμοποιήστε ως topping σε γιαούρτι, παγωτό βανίλια ή cheesecake. Προσθέστε σε κρέμες, μους ή γλυκά κουταλιού για επιπλέον άρωμα και υφή. Ιδανικό για παιδικά γλυκά και οικογενειακά τραπέζια. Συνδυάστε με ξηρούς καρπούς ή τυριά για gourmet πιάτα. Ανακαλύψτε την αυθεντική γεύση της Ελλάδας με το Υποβρύχιο Βανίλια με Γλυκό Βύσσινο. Παραγγείλτε τώρα από το epilekton.gr με δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των €X!
€5,00