Νέες Αφίξεις
-
Μήλο Αποξηραμένο σε Κυβάκια
Ανακαλύψτε τη συμπυκνωμένη γλυκύτητα και το πλούσιο άρωμα του φρούτου σε κάθε μικρή μπουκιά. Αυτά τα αποξηραμένα κυβάκια μήλου ξεχωρίζουν για το λαμπερό, χρυσαφένιο τους χρώμα, την ευχάριστα μαλακή και μαστιχωτή τους υφή, καθώς και για την ισορροπημένη τους γεύση που συνδυάζει ιδανικά τη φυσική φρουτώδη οξύτητα με τη ζαχαρώδη γλυκύτητα.Τα αποξηραμένα κυβάκια μήλου της OSKAR εισάγονται από την Ταϊλάνδη, μια περιοχή με εξαιρετική παράδοση στην παραγωγή και επεξεργασία premium αποξηραμένων φρούτων. Η διαδικασία κοπής σε ομοιόμορφα κυβάκια καθιστά το προϊόν έτοιμο για άμεση χρήση, προσφέροντας απόλυτη ευκολία.Γεύση & ΥφήΗ γεύση του προϊόντος είναι έντονα φρουτώδης, γλυκιά και καθαρή, με μια διακριτική, αναζωογονητική οξύτητα από το κιτρικό οξύ. Η υφή είναι μαλακή, εύκολη στη μάσηση και δεν κολλάει, διατηρώντας την απαραίτητη υγρασία για να παραμείνει το μήλο γευστικό και ζουμερό.Προτεινόμενες Χρήσεις Αρτοποιία & Ζαχαροπλαστική: Ιδανικό υλικό για να εμπλουτίσετε σπιτικά κέικ, μάφιν, τσουρέκια, μηλόπιτες ή μπάρες δημητριακών. Πρωινά Γεύματα: Προσθέστε μια κουταλιά κυβάκια μήλου στο καθημερινό σας oatmeal ή στα corn flakes μαζί με κανέλα Κεϋλάνης. Ελληνικό Γιαούρτι: Συνδυάζεται μοναδικά με παραδοσιακό στραγγιστό γιαούρτι, καρύδια και μέλι για ένα ελαφρύ και τονωτικό σνακ. Σαλάτες: Δώστε μια γλυκιά, φρουτώδη νότα σε πράσινες σαλάτες με ρόκα, σπανάκι και βινεγκρέτ εσπεριδοειδών. Trail Mix: Ανακατέψτε τα με κάσιους, σταφίδες και φουντούκια για το δικό σας custom μείγμα. Δώστε μια premium φρουτώδη πινελιά στις δημιουργίες σας. Αποκτήστε τα αποξηραμένα κυβάκια μήλου OSKAR τώρα και απολαύστε δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 50€ σε όλη την Ελλάδα!
€4,20 - €34,50€16,80/kg
-
Κουμκουάτ Αφυδατωμένο με Ζάχαρη - Ολόκληρος Καρπός
Απολαύστε την εξωτική γοητεία και την εκρηκτική γεύση των ολόκληρων καρπών κουμκουάτ στην πιο γλυκιά τους εκδοχή. Αυτά τα αφυδατωμένα κουμκουάτ διακρίνονται για τη μαλακή, μαστιχωτή τους υφή και το έντονο πορτοκαλί τους χρώμα, ενώ η λεπτή κρυστάλλινη στρώση ζάχαρης εξισορροπεί τέλεια τη φυσική, υπόξινη και ελαφρώς πικράζουσα προσωπικότητα του μοναδικού αυτού εσπεριδοειδούς. Επιλεγμένα και επεξεργασμένα με ήπια αφυδάτωση για να συμπυκνωθούν τα φυσικά τους αρώματα, αποτελούν ένα από τα πιο εξαιρετικά εξωτικά αποξηραμένα φρούτα που μπορείτε να βρείτε. Συστατικά: Ζάχαρη (52%), Κουμκουάτ (42,49%), Μαλτόζη (5%), Αλάτι (0,3%), Ρυθμιστής οξύτητας: Ε509 (0,2%), Συντηρητικό: Ε220 (0,01%). Αλλεργιογόνα: Περιέχει διοξείδιο του θείου / θειώδη (E220). Μπορεί να περιέχει ίχνη από αμύγδαλα, φουντούκια, καρύδια, κάσιους, πεκάν, βραζιλιάνικα φιστίκια, φιστίκια Αιγίνης, μακαντάμια και αραχίδες. Γεύση & Υφή Το γευστικό προφίλ είναι έντονα φρουτώδες, γλυκό και πλούσιο, με τις χαρακτηριστικές πικάντικες νότες της φλούδας του κουμκουάτ να προσφέρουν ένα πολυεπίπεδο αποτέλεσμα. Η υφή παραμένει μαλακή και μαστιχωτή, καθιστώντας το ιδιαίτερα ελκυστικό τόσο για άμεση κατανάλωση όσο και για μαγειρική χρήση. Προτεινόμενες Χρήσεις Αυτούσιο Σνακ: Ιδανικό τονωτικό σνακ για το γραφείο ή τις καθημερινές δραστηριότητές σας. Ελληνικό Γιαούρτι: Ψιλοκόψτε το και ανακατέψτε με στραγγιστό γιαούρτι, θυμαρίσιο μέλι και αμύγδαλα. Πλατώ Τυριών: Συνοδεύει ιδανικά παλαιωμένη γραβιέρα ή μανούρι, προσφέροντας γλυκιά αντίθεση. Ζαχαροπλαστική & Αρτοποιία: Ενσωματώστε το σε κέικ, τσουρέκια, μπάρες δημητριακών ή διακοσμήστε τάρτες και σοκολατένια γλυκά. Πράσινες Σαλάτες: Προσθέστε σε σαλάτες με ρόκα, σπανάκι και κατσικίσιο τυρί για εξωτική νότα εσπεριδοειδών. Αναβαθμίστε τα σνακ και τις δημιουργίες σας με τη μοναδική γλυκόξινη γεύση του ολόκληρου κουμκουάτ. Παραγγείλτε σήμερα από το epilekton.gr!
€4,20 - €34,50€16,80/kg
-
Πορτοκάλι Στικς Ελληνικά - Αρωματική Φλούδα Πορτοκαλιού
Ανακαλύψτε τη συμπυκνωμένη φρεσκάδα των ελληνικών εσπεριδοειδών σε κάθε μπουκιά. Αυτά τα στικς πορτοκαλιού ξεχωρίζουν για το λαμπερό τους χρώμα, την ημιδιάφανη υφή τους και το μεθυστικό άρωμα της αυθεντικής φλούδας πορτοκαλιού που απελευθερώνεται μόλις τα δοκιμάσετε. Τα στικς πορτοκαλιού της OSKAR παράγονται στην Ελλάδα, χρησιμοποιώντας επιλεγμένες φλούδες που υπόκεινται σε μια προσεκτική διαδικασία ζαχαρώδους επεξεργασίας για να διατηρήσουν την ελαστικότητά τους. Συστατικά: Πορτοκάλι, Ζάχαρη, Γλυκόζη, Κιτρικό οξύ (Ε330), Σορβικό κάλιο (Ε202), Αρωματικές ύλες. Αλλεργιογόνα: Μπορεί να περιέχει ίχνη από θειώδη. Γεύση & Υφή Η γεύση είναι ένας ισορροπημένος συνδυασμός της φυσικής οξύτητας του πορτοκαλιού και της γλυκύτητας του σιροπιού, με μια ελαφριά πικρίζουσα επίγευση που χαρακτηρίζει το αιθέριο έλαιο της φλούδας. Η υφή τους είναι μαστιχωτή και μαλακή — ενσωματώνονται τέλεια σε ζύμες και κρέμες. Προτεινόμενες Χρήσεις Ζαχαροπλαστική: Ψιλοκόψτε τα σε τσουρέκια, κέικ ή βασιλόπιτες για έξτρα άρωμα. Επικάλυψη Σοκολάτας: Βουτήξτε σε λιωμένη μαύρη σοκολάτα για κλασικά orangettes. Πρωινό: Προσθέστε στο γιαούρτι με καρύδια και μέλι. Γαρνίρισμα Ποτών: Ιδανικό για κοκτέιλ τύπου Old Fashioned ή ζεστό τσάι. Πιατέλες Τυριών: Υπέροχο με γραβιέρα Κρήτης και παλαιωμένα κίτρινα τυριά. Φέρτε το άρωμα των ελληνικών περιβολιών στην κουζίνα σας. Παραγγείλτε σήμερα από το epilekton.gr!
€4,20 - €34,50€16,80/kg
-
Αμύγδαλα Καραμελωμένα με Κακάο & Ξύσμα Πορτοκαλιού
Φανταστείτε ένα τραγανό αμύγδαλο καλυμμένο με λαχταριστή καραμέλα κακάο, εμπλουτισμένη με φρέσκο, αρωματικό ξύσμα πορτοκαλιού. Κάθε μπουκιά προσφέρει απόλυτη ισορροπία γλυκύτητας, ελαφριάς πικράδας και βαθιάς γεύσης κακάο. Τα Αμύγδαλα Καραμελωμένα με Κακάο & Ξύσμα Πορτοκαλιού της Epilekton είναι η premium απόλαυση που θα λατρέψετε – ιδανικά για καθημερινό σνακ, δώρα ή δημιουργικές συνταγές. Με 60% αμύγδαλα υψηλής ποιότητας, αυτά τα καραμελωμένα αμύγδαλα ξεχωρίζουν για την εξαιρετική τους υφή και γεύση. Η λεπτή καραμελωμένη κρούστα από μέλι και ζάχαρη αγκαλιάζει κάθε αμύγδαλο, ενώ το 4% κακάο και το 2% αποξηραμένο ξύσμα πορτοκαλιού δημιουργούν μια μοναδική, εθιστική γευστική εμπειρία. Παρασκευασμένα στην Ελλάδα, αποτελούν ιδανική επιλογή για όσους αναζητούν ποιοτικά προϊόντα με αυθεντικές γεύσεις. Πληροφορίες για το προϊόν: Υψηλή περιεκτικότητα σε αμύγδαλα (60%) Εμπλουτισμένα με κακάο και φυσικό ξύσμα πορτοκαλιού Τέλεια για καθημερινή απόλαυση, γιορτινά τραπέζια και δημιουργικές συνταγές Γεύση & Υφή Έντονη σοκολατένια γεύση κακάο με γλυκιά νότα μέλι και φρέσκια εσπεριδοειδή αρωματική πινελιά από πορτοκάλι. Τραγανή, ελαφρώς κολλώδης κρούστα που σπάει ευχάριστα και αποκαλύπτει το πλούσιο, γεμάτο αμύγδαλο εσωτερικό. Προτεινόμενες Χρήσεις Απολαύστε τα σαν premium σνακ δίπλα στον καφέ ή το τσάι σας οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας. Χρησιμοποιήστε τα ως γαρνίρισμα σε παγωτά, γιαούρτια με μέλι ή κρέμες για εντυπωσιακό αποτέλεσμα. Προσθέστε τα σε brownies, cookies, energy balls ή granola για extra γεύση και υφή. Σερβίρετέ τα σε μπολ ως gourmet mix σε πάρτι, γιορτές και εταιρικές εκδηλώσεις. Συνδυάστε τα με κόκκινο κρασί ή δυνατό ελληνικό καφέ για απόλυτη αρμονία γεύσεων. Απλή συνταγή: Λιώστε μαύρη σοκολάτα, βουτήξτε τα αμύγδαλα και πασπαλίστε με λίγο extra κακάο – έτοιμα σπιτικά σοκολατάκια σε 15 λεπτά. Αποθήκευση Διατηρήστε σε ξηρό και δροσερό μέρος, μακριά από υγρασία και άμεσο ηλιακό φως. Μετά το άνοιγμα, κλείστε καλά τη συσκευασία ή μεταφέρετε σε αεροστεγές δοχείο για να διατηρήσουν την τραγανότητά τους. Εμπλουτίστε το ντουλάπι σας με αυτή την ξεχωριστή απόλαυση από την Epilekton. Προσθέστε στο καλάθι σας σήμερα και απολαύστε δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 30€ σε όλη την Ελλάδα.
€4,30 - €41,00€21,50/kg
-
Φυστίκια Καραμελωμένα με Wasabi
Φανταστείτε ένα τραγανό φυστίκι καλυμμένο με γλυκιά καραμέλα που κρύβει μέσα της την καυτερή, αρωματική δύναμη της wasabi. Κάθε μπουκιά ξεκινά γλυκά και τελειώνει με μια έντονη, δροσερή πικάντικη επίγευση που σας ξυπνάει όλες τις αισθήσεις. Τα Φυστίκια Καραμελωμένα με Wasabi της Epilekton είναι το τέλειο spicy σνακ για όσους βαρέθηκαν τα συνηθισμένα και θέλουν κάτι διαφορετικό, εθιστικό και γεμάτο χαρακτήρα. Με υψηλή περιεκτικότητα 64% φυστίκια, αυτά τα καραμελωμένα φυστίκια προσφέρουν εξαιρετική ποιότητα και ισορροπημένη γεύση. Η λεπτή καραμελωμένη κρούστα από μέλι και ζάχαρη αγκαλιάζει κάθε φυστίκι, ενώ η προσθήκη wasabi 0,4% δημιουργεί μια μοναδική αντίθεση γλυκού-πικάντικου που κάνει το σνακ αυτό ξεχωριστό. Παρασκευασμένα στην Ελλάδα, είναι ιδανικά για όσους αναζητούν premium ξηρούς καρπούς με έντονες, gourmet γεύσεις. Πληροφορίες για το προϊόν: Περιεκτικότητα σε φυστίκια: 64% Εμπλουτισμένα με αυθεντική wasabi Ιδανικά για μεγάλες οικογένειες, πάρτι, εταιρικές εκδηλώσεις ή χονδρική αγορά Γεύση & Υφή Γλυκιά καραμελωμένη αρχή με τραγανή υφή που εξελίσσεται σε δυνατή, δροσερή καυτερότητα wasabi. Ιδανική ισορροπία γλυκού και πικάντικου που δημιουργεί εθιστική επίγευση. Προτεινόμενες Χρήσεις Απολαύστε τα σαν spicy σνακ δίπλα σε μπύρα, κρασί ή κοκτέιλ. Συνδυάστε τα με ασιατικά πιάτα, σούσι ή stir-fry για extra πικάντικη νότα. Χρησιμοποιήστε τα σε σαλάτες, bowls ή ως topping σε noodles. Ιδανικά για πάρτι, movie nights και εταιρικές συναντήσεις. Προσθέστε τα σε homemade trail mix με άλλους ξηρούς καρπούς για contrast γεύσεων. Απλή συνταγή: Ανακατέψτε με ποπ κορν και λίγο extra wasabi powder για ultimate spicy snack mix. Αποθήκευση Διατηρήστε σε ξηρό και δροσερό μέρος, μακριά από υγρασία και άμεσο ηλιακό φως. Μετά το άνοιγμα, κλείστε καλά τη συσκευασία ή μεταφέρετε σε αεροστεγές δοχείο για να διατηρήσουν την τραγανότητά τους. Κάντε το ντουλάπι σας πιο ενδιαφέρον με αυτό το μοναδικό spicy σνακ. Προσθέστε τα Φυστίκια Καραμελωμένα με Wasabi στο καλάθι σας σήμερα και απολαύστε δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 30€ σε όλη την Ελλάδα.
€4,70 - €45,00€11,75/kg
-
Κάσιους Καραμελωμένα Cocktail Mix
Ένα εντυπωσιακό, πολύχρωμο μείγμα τραγανών καραμελωμένων κάσιους σε τέσσερις διαφορετικές γεύσεις που ξεσηκώνουν τις αισθήσεις. Από την κλασική καραμέλα με σουσάμι και κανέλα μέχρι τις φρουτώδεις νότες βατόμουρου, ανανά και περγαμόντο, κάθε μπουκιά είναι μια μικρή γιορτή γεύσεων και χρωμάτων. Τα Κάσιους Καραμελωμένα Cocktail Mix της Epilekton είναι το απόλυτο σνακ για όσους θέλουν κάτι ξεχωριστό, εορταστικό και εθιστικά νόστιμο. Με υψηλή περιεκτικότητα 58% κάσιους, αυτό το premium cocktail mix συνδυάζει την πλούσια υφή του κάσιους με λεπτή, τραγανή καραμελωμένη κρούστα από μέλι και ζάχαρη. Κάθε κομμάτι είναι προσεκτικά αρωματισμένο με φυσικές γεύσεις και χρωματισμένο με ζωντανά χρώματα, δημιουργώντας ένα visually εντυπωσιακό και γευστικά πλούσιο αποτέλεσμα. Ιδανικό για μεγάλες συσκευασίες, είναι η τέλεια επιλογή για πάρτι, εταιρικές εκδηλώσεις, δώρα ή χονδρική απόλαυση. Πληροφορίες για το προϊόν: Περιεκτικότητα σε κάσιους: 58% 4 διαφορετικές γεύσεις σε ένα mix Καθαρό βάρος: 3 kg Πολύχρωμο και εορταστικό – ιδανικό για κάθε περίσταση Γεύση & Υφή Τραγανή καραμελωμένη κρούστα που σπάει ευχάριστα και αποκαλύπτει το κρεμώδες εσωτερικό του κάσιους. Γλυκές νότες μέλι, κανέλας και βανίλιας σε συνδυασμό με φρουτώδεις και εσπεριδοειδείς πινελιές που δημιουργούν απόλυτη γευστική αρμονία. Προτεινόμενες Χρήσεις Σερβίρετε σε μεγάλο μπολ ως εντυπωσιακό σνακ σε πάρτι, γενέθλια και εταιρικές συγκεντρώσεις. Χρησιμοποιήστε το ως gourmet topping σε παγωτά, γιαούρτια ή cheesecake. Προσθέστε σε cheese boards μαζί με τυριά και κρασιά για τέλεια ισορροπία γεύσεων. Ιδανικό για movie nights, road trips και καθημερινό σνακ. Δημιουργήστε δικά σας trail mix συνδυάζοντάς το με άλλους ξηρούς καρπούς. Απλή συνταγή: Ανακατέψτε με σοκολάτα λευκή ή μαύρη και φτιάξτε σπιτικά energy bars ή clusters. Αποθήκευση Διατηρήστε σε ξηρό και δροσερό μέρος, μακριά από υγρασία και άμεσο ηλιακό φως. Μετά το άνοιγμα, κλείστε καλά τη συσκευασία ή μεταφέρετε σε αεροστεγές δοχείο για μέγιστη διατήρηση της τραγανότητας. Κάντε κάθε στιγμή πιο ξεχωριστή με αυτό το πολύχρωμο και γευστικό μείγμα. Προσθέστε τα Κάσιους Καραμελωμένα Cocktail Mix στο καλάθι σας σήμερα και απολαύστε δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 30€ σε όλη την Ελλάδα.
€5,00 - €48,00€25,00/kg
-
Κάσιους Καραμελωμένα με Τσίλι
Φανταστείτε ένα τραγανό κάσιους καλυμμένο με λαχταριστή γλυκιά καραμέλα που κρύβει μέσα της την έντονη, καυτερή δύναμη της τσίλι. Κάθε μπουκιά ξεκινά γλυκά και τελειώνει με μια δυνατή, εθιστική πικάντικη επίγευση που σας ξυπνάει. Τα Κάσιους Καραμελωμένα με Τσίλι της Epilekton είναι το τέλειο spicy σνακ για όσους αναζητούν κάτι διαφορετικό, γεμάτο χαρακτήρα και απόλυτα εθιστικό. Με υψηλή περιεκτικότητα 60% κάσιους, αυτά τα καραμελωμένα κάσιους προσφέρουν πλούσια υφή και εξαιρετική ποιότητα. Η λεπτή καραμελωμένη κρούστα από μέλι και ζάχαρη αγκαλιάζει κάθε κάσιους, ενώ η προσθήκη 1% τσίλι δημιουργεί μια συναρπαστική αντίθεση γλυκού-πικάντικου. Παρασκευασμένα στην Ελλάδα, αποτελούν ιδανική επιλογή για όσους λατρεύουν τις έντονες γεύσεις και τα gourmet σνακ. Πληροφορίες για το προϊόν: Περιεκτικότητα σε κάσιους: 60% Πικάντικο με τσίλι 1% Τέλειο για spicy lovers και όσους θέλουν κάτι ξεχωριστό Γεύση & Υφή Γλυκιά καραμελωμένη αρχή με τραγανή υφή που εξελίσσεται σε δυνατή, καυτερή γεύση τσίλι. Ιδανική ισορροπία γλυκού και πικάντικου που αφήνει μια μακρά, εθιστική επίγευση. Προτεινόμενες Χρήσεις Απολαύστε τα ως spicy σνακ δίπλα σε μπύρα, κρασί ή κοκτέιλ. Συνδυάστε με ασιατικά πιάτα, tacos, nachos ή quesadillas. Χρησιμοποιήστε τα σε σαλάτες, bowls ή ως topping σε burgers. Ιδανικά για movie nights, πάρτι και εταιρικές συγκεντρώσεις. Προσθέστε σε trail mix για extra πικάντικη νότα. Απλή συνταγή: Ανακατέψτε με ποπ κορν και λίγο extra καυτερή πιπεριά για ultimate spicy snack mix. Αποθήκευση Διατηρήστε σε ξηρό και δροσερό μέρος, μακριά από υγρασία και άμεσο ηλιακό φως. Μετά το άνοιγμα, κλείστε καλά τη συσκευασία ή μεταφέρετε σε αεροστεγές δοχείο για να διατηρήσουν την τραγανότητά τους. Προσθέστε ένταση και γεύση στο ντουλάπι σας με αυτό το μοναδικό spicy σνακ. Βάλτε τα Κάσιους Καραμελωμένα με Τσίλι στο καλάθι σας σήμερα και απολαύστε δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 30€ σε όλη την Ελλάδα.
€5,00 - €48,00€25,00/kg
-
Κοκτέιλ Μπραζιλιάν Μιξ – Spicy Σνακ Mix
Ανακαλύψτε το Κοκτέιλ Μπραζιλιάν Μιξ – ένα εκρηκτικό, πολύχρωμο και πικάντικο μείγμα σνακ που συνδυάζει τραγανά αράπικα φυστίκια, ρύζι, καλαμπόκι και διάφορα επικαλυμμένα κομμάτια με έντονες γεύσεις τσίλι, τυριού και μπαχαρικών. Κάθε χούφτα προσφέρει ποικιλία υφών και γεύσεων που ξυπνούν τις αισθήσεις και ταιριάζουν απόλυτα με μπύρα, κοκτέιλ ή ως συνοδευτικό σε πάρτι. Το τέλειο spicy mix για όσους αγαπούν τις δυνατές, gourmet γεύσεις. Αυτό το Brazilian-style cocktail mix είναι ιδανικό για όσους θέλουν κάτι πιο ενδιαφέρον από τα συνηθισμένα σνακ. Με υψηλή περιεκτικότητα σε αράπικα φυστίκια (35%) και ποικιλία από τραγανά κομμάτια ρυζιού, καλαμποκιού και πατάτας, εμπλουτισμένα με καυτερά μπαχαρικά, τσίλι και αρώματα τυριού. Το μείγμα αυτό προσφέρει εξαιρετική ποικιλία σε γεύση και υφή, κάνοντάς το ακαταμάχητο για κάθε περίσταση. Πληροφορίες για το προϊόν: Πλούσιο σε αράπικα φυστίκια (35%) Έντονες πικάντικες και τυρένιες γεύσεις Ιδανικό για μεγάλες συσκευασίες και χονδρική Πολύχρωμο και ελκυστικό visually Γεύση & Υφή Έντονα πικάντικη γεύση τσίλι και μπαχαρικών με νότες τυριού, σε τραγανή υφή από τα διάφορα υλικά. Ισορροπημένη καυτερότητα που δεν υπερβάλλει αλλά δημιουργεί εθιστική επίγευση. Προτεινόμενες Χρήσεις Ιδανικό σνακ δίπλα σε κρύα μπύρα, κοκτέιλ ή κρασί. Σερβίρετε σε μπολ σε πάρτι, movie nights και εταιρικές εκδηλώσεις. Συνοδέψτε με ασιατικά ή μεξικάνικα πιάτα για extra πικάντικη νότα. Χρησιμοποιήστε ως topping σε σαλάτες ή bowls. Δημιουργήστε δικά σας mixes με άλλους ξηρούς καρπούς. Απλή συνταγή: Ανακατέψτε με τυριά και ελιές για γρήγορο party platter. Αποθήκευση Διατηρήστε σε ξηρό και δροσερό μέρος, μακριά από υγρασία και άμεσο ηλιακό φως. Μετά το άνοιγμα, κλείστε καλά τη συσκευασία ή μεταφέρετε σε αεροστεγές δοχείο. Κάντε τα πάρτι και τις βραδιές σας πιο γευστικά με αυτό το spicy Brazilian mix. Προσθέστε το Κοκτέιλ Μπραζιλιάν Μιξ στο καλάθι σας σήμερα και απολαύστε δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των .0€ σε όλη την Ελλάδα.
€4,70 - €46,00€11,75/kg
-
Τσίπς Λαχανικών Mix – Πολύχρωμα & Τραγανά
Ανακαλύψτε την απόλαυση των Τσίπς Λαχανικών Mix – ένα πολύχρωμο, τραγανό και γευστικό σνακ από πραγματικά λαχανικά. Με φέτες καρότου, μωβ γλυκοπατάτας, κολοκυθιού, μπρόκολου, πράσινου ραπανιού και άλλων λαχανικών, κάθε μπουκιά προσφέρει φυσική γλυκύτητα, ελαφριά αλμύρα και πλούσια υφή. Ιδανικό για όσους θέλουν μια πιο υγιεινή εναλλακτική στα κλασικά τσιπς, χωρίς να θυσιάσουν τη νοστιμιά. Τα Τσίπς Λαχανικών της Epilekton είναι φτιαγμένα από φρέσκα λαχανικά που κόβονται σε λεπτές φέτες, τηγανίζονται ελαφρά σε φοινικέλαιο και καρυκεύονται με αλάτι και φυσικά αρώματα. Το αποτέλεσμα είναι ένα εθιστικό μείγμα με έντονα χρώματα και τραγανή υφή που ξεχωρίζει για την ποικιλία του. Με υψηλή περιεκτικότητα σε φυτικές ίνες και φυσικά συστατικά, αποτελεί εξαιρετική επιλογή για καθημερινό σνακ, παιδικά σνακ, συνοδευτικό σε μπύρα ή ακόμα και ως topping σε σαλάτες και πιάτα. Πληροφορίες για το προϊόν: Ποικιλία λαχανικών: καρότο, μωβ γλυκοπατάτα, κολοκύθα, μπρόκολο, κολοκυθάκι, ραπανάκι κ.ά. Χαμηλή περιεκτικότητα σε λιπαρά σε σχέση με κλασικά τσιπς Ιδανικό για χονδρική, εστιατόρια, καφετέριες και οικογενειακή χρήση Γεύση & Υφή Τραγανή και ελαφριά υφή με φυσική γλυκύτητα από τα λαχανικά, ελαφρύ αλάτι και αρωματικά καρυκεύματα. Τα χρώματα παραμένουν ζωντανά και η γεύση είναι ισορροπημένη – ούτε πολύ γλυκιά ούτε υπερβολικά αλμυρή. Προτεινόμενες Χρήσεις Απολαύστε τα σαν υγιεινό σνακ δίπλα στον καφέ, το τσάι ή τη μπύρα σας. Σερβίρετέ τα σε μπολ σε πάρτι, παιδικά πάρτι και οικογενειακές συγκεντρώσεις. Χρησιμοποιήστε τα ως συνοδευτικό σε σούπες, σαλάτες ή δίπλα σε dips (χούμους, τζατζίκι, γουακαμόλε). Προσθέστε τα σπασμένα σε σάντουιτς ή wraps για extra τραγανότητα. Ιδανικά για lunchbox παιδιών και υγιεινά σνακ στο γραφείο. Απλή συνταγή: Ανακατέψτε με ξηρούς καρπούς και αποξηραμένα φρούτα για gourmet trail mix. Αποθήκευση Διατηρήστε σε δροσερό και ξηρό μέρος, μακριά από υγρασία και άμεσο ηλιακό φως. Μετά το άνοιγμα, κλείστε καλά τη συσκευασία ή μεταφέρετε σε αεροστεγές δοχείο για να διατηρήσουν την τραγανότητά τους. Καταναλώστε κατά προτίμηση πριν από την ημερομηνία λήξης της παρτίδας. Εμπλουτίστε το ντουλάπι σας με αυτό το πολύχρωμο και υγιεινό σνακ. Προσθέστε τα Τσίπς Λαχανικών στο καλάθι σας σήμερα και απολαύστε δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 30€ σε όλη την Ελλάδα.
€5,80 - €61,50€29,00/kg
-
Τσίπς Μανιταριών Shiitake – Τραγανά & Αρωματικά
Ανακαλύψτε την ξεχωριστή γεύση των Τσίπς Μανιταριών Shiitake – τραγανά, αρωματικά και γεμάτα umami. Φτιαγμένα από υψηλής ποιότητας μανιτάρια Shiitake (80%), αυτά τα τσίπς προσφέρουν έντονη, βαθιά γεύση που θυμίζει ψητά μανιτάρια με ελαφριά αλμύρα. Ιδανικά για όσους αναζητούν μια διαφορετική, υγιεινή και gourmet εναλλακτική στα κλασικά σνακ. Με 80% περιεκτικότητα σε μανιτάρια Shiitake, αυτά τα τσίπς ξεχωρίζουν για την πλούσια διατροφική τους αξία και την εξαιρετική τους υφή. Κόβονται λεπτά, τηγανίζονται ελαφρά σε φοινικέλαιο και καρυκεύονται με μαλτόζη και αλάτι, ώστε να διατηρούν την αυθεντική γεύση και το άρωμα των μανιταριών. Αποτελούν εξαιρετική πηγή πρωτεΐνης και φυτικών ινών, ενώ η χαμηλή περιεκτικότητα σε υδατάνθρακες σε σχέση με άλλα τσιπς τα κάνει ιδανική επιλογή για low-carb διατροφές και keto-friendly στιγμές. Πληροφορίες για το προϊόν: Περιεκτικότητα σε μανιτάρια Shiitake: 80% Πλούσια σε πρωτεΐνη (18,3g/100g) και φυτικές ίνες Γεύση & Υφή Έντονο umami άρωμα και γεύση ψητών μανιταριών με ελαφριά τραγανή υφή που σπάει ευχάριστα. Ισορροπημένη αλμύρα χωρίς να καλύπτει τη φυσική γεύση του μανιταριού. Προτεινόμενες Χρήσεις Απολαύστε τα σαν premium σνακ δίπλα σε μπύρα, κρασί ή κοκτέιλ. Χρησιμοποιήστε τα ως topping σε σαλάτες, σούπες, ριζότο ή πιάτα με κρέας/λαχανικά. Συνδυάστε με dips (τζατζίκι, χούμους, guacamole) για extra γευστική εμπειρία. Ιδανικά για υγιεινά σνακ στο γραφείο ή στο σχολείο. Προσθέστε σπασμένα σε trail mix με ξηρούς καρπούς. Απλή συνταγή: Ανακατέψτε με τυριά, ελιές και ξηρούς καρπούς για gourmet cheese board. Αποθήκευση Διατηρήστε σε δροσερό και ξηρό μέρος, μακριά από υγρασία και άμεσο ηλιακό φως. Μετά το άνοιγμα, κλείστε καλά τη συσκευασία ή μεταφέρετε σε αεροστεγές δοχείο για να διατηρήσουν την τραγανότητά τους. Καταναλώστε κατά προτίμηση πριν από την ημερομηνία λήξης της παρτίδας. Εμπλουτίστε τις γευστικές σας στιγμές με αυτό το μοναδικό σνακ umami. Προσθέστε τα Τσίπς Μανιταριών Shiitake στο καλάθι σας σήμερα και απολαύστε δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 30€ σε όλη την Ελλάδα.
€6,70 - €65,00€33,50/kg
-
Φυστικοβούτυρο Crunchy 100% Φυσικό Karpus 300g
Απολαύστε το απόλυτο φυστικοβούτυρο με τραγανά κομμάτια φυστικιού που χαρίζουν μοναδική υφή και αυθεντική γεύση. Το Φυστικοβούτυρο Crunchy της Karpus είναι 100% φυσικό, παρασκευασμένο με υψηλής ποιότητας αράπικα φυστίκια από την Αργεντινή. Ιδανικό για όσους αναζητούν καθαρή ενέργεια και πλούσια γεύση χωρίς συμβιβασμούς. Πληροφορίες Προϊόντος Παράγεται στην Ελλάδα από την Karpus με 90% αράπικα φυστίκια και σταθεροποιητή. Ελληνικό προϊόν με πρώτη ύλη από Αργεντινή. Πλούσιο σε πρωτεΐνη (25g ανά 100g) και υγιή λιπαρά, χωρίς αλάτι και χωρίς προσθήκη ζάχαρης. Συστατικά 90% αράπικα φυστίκια Αργεντινής, σταθεροποιητής. Αλλεργιογόνα Περιέχει φυστίκια. Μπορεί να περιέχει ίχνη άλλων ξηρών καρπών. Γεύση & Υφή Έντονη, αυθεντική γεύση ψημένου φυστικιού με τραγανά κομμάτια που προσφέρουν ευχάριστο crunch σε κάθε κουταλιά. Η υφή είναι κρεμώδης αλλά με χαρακτηριστική τραγανότητα, τέλεια για άλειμμα ή μαγείρεμα. Προτεινόμενες Χρήσεις Άλειμμα σε φρυγανιές, τοστ ή pancakes για πλούσιο πρωινό Βάση για smoothies και πρωτεϊνικές σακούλες Συστατικό σε σπιτικές μπάρες ενέργειας και μπισκότα Σάλτσα για κοτόπουλο ή λαχανικά σε ασιατικές συνταγές Προσθήκη σε γιαούρτι με μέλι και μπανάνα Ιδανικό για fitness bowls και post-workout σνακ Αποθήκευση Διατηρείστε σε δροσερό και ξηρό μέρος. Μετά το άνοιγμα καταναλώστε εντός 3 μηνών. Μπορεί να εμφανιστεί φυσικό λάδι στην επιφάνεια — ανακατέψτε καλά πριν τη χρήση. Προσθέστε το Φυστικοβούτυρο Crunchy Karpus στο καλάθι σας και αναβαθμίστε την καθημερινή σας διατροφή με καθαρή γεύση και ποιότητα. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 50€!
€4,95
-
ChocoBee Φυστικοβούτυρο με Κακάο & Μέλι 300g
Γνωρίστε το ChocoBee, το φυστικοβούτυρο που συνδυάζει την κρεμώδη γεύση ψημένων φυστικιών με πλούσιο κακάο και φυσικό μέλι. Μια απόλαυση που θυμίζει σοκολάτα, αλλά παραμένει 100% φυσική και γεμάτη θρεπτικά συστατικά. Ιδανικό για όσους θέλουν να απολαμβάνουν μια gourmet εμπειρία χωρίς ενοχές. Πληροφορίες Προϊόντος Παράγεται στην Ελλάδα από την Karpus με 90% αράπικα φυστίκια Αργεντινής, 5% μέλι από την Καστοριά και 2% κακάο σκόνη Ε.Ε. Ελληνικό προϊόν, χωρίς προσθήκη ζάχαρης πέρα από το φυσικό μέλι. Πλούσιο σε πρωτεΐνη (22,4g/100g) και υγιή λιπαρά. Συστατικά 90% αράπικα φυστίκια Αργεντινής, 5% μέλι Καστοριάς, κακάο σκόνη 2% Ε.Ε., σταθεροποιητής. Αλλεργιογόνα Περιέχει φυστίκια και μέλι. Μπορεί να περιέχει ίχνη άλλων ξηρών καρπών. Γεύση & Υφή Έντονη γεύση κακάου και μέλιτος που ισορροπεί τέλεια με το αυθεντικό άρωμα φυστικιού. Η υφή είναι κρεμώδης με ελαφριά τραγανότητα από τα φυστίκια, ενώ το φυσικό λάδι στην επιφάνεια είναι σημάδι ποιότητας — ανακατέψτε πριν τη χρήση. Προτεινόμενες Χρήσεις Άλειμμα σε φρυγανιές, pancakes ή τοστ για απολαυστικό πρωινό Προσθήκη σε smoothies και πρωτεϊνικά shakes Βάση για σπιτικές μπάρες σοκολάτας ή energy balls Γέμιση σε κρέπες, βάφλες και muffins Σνακ με φρούτα (μήλο, μπανάνα) ή σε γιαούρτι Αποθήκευση Διατηρείστε σε δροσερό και ξηρό μέρος. Μετά το άνοιγμα καταναλώστε εντός 3 μηνών. Ανακατέψτε καλά πριν κάθε χρήση λόγω φυσικού διαχωρισμού λαδιού. Ανακαλύψτε την απόλυτη απόλαυση με το ChocoBee Φυστικοβούτυρο και εμπλουτίστε το pantry σας με ελληνική ποιότητα. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 50€!
€5,95
-
Κρόκερ Φυστικόψιχα (Salty & Sweet)
Απολαύστε τα τραγανά Επικαλυμμένα Φιστίκια (κρόκερ) Salty & Sweet που συνδυάζουν τέλεια την αλμυρή και γλυκιά γεύση σε κάθε δάγκωμα. Με premium αραχίδες Αργεντινής 42% καλυμμένες με λεπτή, τραγανή κρούστα από αλεύρι, άμυλο και ζάχαρη, προσφέρουν απόλυτη ισορροπία γεύσεων. Ιδανικά για καθημερινό σνακ, πάρτι, μπύρα ή ως προσθήκη σε μείγματα ξηρών καρπών. Πληροφορίες Προϊόντος Παρασκευάζονται στην Ελλάδα από την Eurosnack S.A. Skaltsas με αραχίδες υψηλής ποιότητας από την Αργεντινή. Η επικάλυψη δίνει εξαιρετική τραγανότητα ενώ διατηρεί την πλούσια γεύση του φυστικιού. Πλούσια σε πρωτεΐνη (18,7g/100g) και φυτικές ίνες (7,3g/100g). Συστατικά Αραχίδες Αργεντινής 42%, αλεύρι σίτου, άμυλο καλαμποκιού, ζάχαρη, αλάτι. Αλλεργιογόνα Περιέχει: αραχίδες, σιτάρι (γλουτένη). Μπορεί να περιέχει ίχνη από ξηρούς καρπούς, γάλα, σόγια, σουσάμι. Προσοχή: πιθανότητα πνιγμού για παιδιά κάτω των 3 ετών. Γεύση & Υφή Γλυκό-αλατισμένη γεύση που ξυπνάει τις αισθήσεις — ούτε πολύ γλυκό ούτε πολύ αλμυρό. Η υφή είναι εξαιρετικά τραγανή χάρη στη λεπτή κρούστα, ενώ το εσωτερικό φιστίκι παραμένει γευστικό και ικανοποιητικό. Προτεινόμενες Χρήσεις Ως καθημερινό σνακ απευθείας από τη συσκευασία Συνοδευτικό σε μπύρα, κρασί ή aperitivo Προσθήκη σε trail mix με αποξηραμένα φρούτα και άλλους ξηρούς καρπούς Γαρνίρισμα σε σαλάτες ή ασιατικά πιάτα για επιπλέον crunch Ιδανικά για πάρτι, κινηματογράφο και οικογενειακές συγκεντρώσεις Αποθήκευση Διατηρείτε σε ξηρό και δροσερό μέρος, μακριά από άμεσο ηλιακό φως. Μετά το άνοιγμα κλείστε καλά τη συσκευασία ή μεταφέρετε σε αεροστεγές δοχείο. Προσθέστε τα Κρόκερ Φυστικόψιχα Salty & Sweet στο καλάθι σας και εμπλουτίστε το pantry σας με ένα από τα πιο εθιστικά σνακ. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 30€!
€2,80 - €28,00€7,00/kg
-
Νιφάδες Αποξηραμένων Φρούτων – Πολύχρωμο Σνακ για Κάθε Μέρα
Ανακαλύψτε τις πολύχρωμες και τραγανές Μικτές Νιφάδες Αποξηραμένων Φρούτων που μετατρέπουν κάθε στιγμή σε απόλαυση. Συνδυασμός μπανάνας, φράουλας, ακτινιδίου, μήλου, κίτρινου ροδάκινου και τζουτζούμπε με φυσική γλυκύτητα και έντονα χρώματα. Ιδανικές για υγιεινό σνακ, πρωινό ή δημιουργία gourmet γκρανόλας. Πληροφορίες Προϊόντος Προέλευση: Κίνα. Τα φρούτα κόβονται σε λεπτές νιφάδες, αποξηραίνονται και εμπλουτίζονται με φοινικέλαιο και μαλτόζη για καλύτερη υφή και διατήρηση. Συσκευάζονται σε προστατευτική ατμόσφαιρα για μέγιστη φρεσκάδα. Πλούσιες σε φυτικές ίνες (11,9g/100g). Συστατικά Μπανάνα, τζουτζούμπε, φοινικέλαιο, ακτινίδιο, μήλο, κίτρινο ροδάκινο, φράουλα, μαλτόζη. Γεύση & Υφή Γλυκιά φρουτώδης γεύση με κυρίαρχα αρώματα μπανάνας και φράουλας. Η υφή είναι εξαιρετικά τραγανή και ελαφριά, χωρίς να κολλάει, ενώ τα κομμάτια διατηρούν τα ζωντανά χρώματα των φρούτων. Προτεινόμενες Χρήσεις Ως υγιεινό σνακ απευθείας από τη συσκευασία Προσθήκη σε πρωινό γιαούρτι, γάλα ή oatmeal Βασικό συστατικό για σπιτική γκρανόλα και μπάρες ενέργειας Topping σε παγωτά, κρέμες και cheesecake Σε smoothie bowls ή ως διακόσμηση γλυκών Ιδανικό για σχολικά σνακ, ταξίδια και office bowls Αποθήκευση Διατηρείτε σε δροσερό και ξηρό μέρος, μακριά από ηλιακό φως. Μετά το άνοιγμα κλείστε καλά ή μεταφέρετε σε αεροστεγές δοχείο. Best before: 12 μήνες από την παραγωγή. Προσθέστε τις Νιφάδες Αποξηραμένων Φρούτων στο καλάθι σας και γεμίστε το pantry σας με χρώμα, γεύση και θρεπτικά συστατικά. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 30€!
€6,40 - €64,00€32,00/kg
-
Νιφάδες Φαγόπυρου – Χωρίς Γλουτένη
Νιφάδες Φαγόπυρου – Χωρίς Γλουτένη Φανταστείτε ένα πρωινό που μυρίζει ζεστό ψωμί και ξηρούς καρπούς, σε ένα μπολ που ετοιμάζετε σε δύο λεπτά. Οι νιφάδες φαγόπυρου έχουν ακριβώς αυτή τη μαγεία: ελαφριές, χρυσαφένιες, με μια διακριτική καρυδάτη γλύκα που ταιριάζει εξίσου με γιαούρτι, μέλι ή λαχανικά. Αν δεν έχετε ακόμα δοκιμάσει φαγόπυρο σε νιφάδες, αυτή είναι η καλύτερη αφορμή να ξεκινήσετε. Πληροφορίες Προϊόντος Οι νιφάδες φαγόπυρου παρασκευάζονται από σπόρους φαγόπυρου που πλακώνονται σε λεπτές νιφάδες, διατηρώντας τα φυσικά τους θρεπτικά συστατικά. Παρά το παραπλανητικό του όνομα, το φαγόπυρο δεν σχετίζεται με το σιτάρι — είναι φυσικά χωρίς γλουτένη και ανήκει στην οικογένεια των ψευδοδημητριακών. Αποτελεί πηγή φυτικών ινών και φυτικής πρωτεΐνης, και ταιριάζει απόλυτα σε ένα ισορροπημένο πρωινό ή σε υγιεινά σνακ κατά τη διάρκεια της ημέρας. Γεύση & Υφή Οι νιφάδες φαγόπυρου έχουν μια ήπια, γήινη γλυκύτητα με νότες καβουρδισμένου καρπού — σαν να έχετε κάνει granola στο φούρνο, χωρίς τον κόπο. Η υφή τους είναι ελαφριά και τραγανή όταν τις τρώτε ξερές, και μαλακώνει ευχάριστα μέσα σε γάλα ή γιαούρτι χωρίς να γίνεται χυλός. Το άρωμά τους είναι λεπτό και ζεστό — ιδανικό για κρύα πρωινά. Προτεινόμενες Χρήσεις Πρωινό μπολ: Στρώστε νιφάδες σε μπολ με ελληνικό γιαούρτι, μέλι Θυμαριού και φρέσκα σύκα ή μπανάνα — έτοιμο σε 2 λεπτά. Σπιτική granola: Αναμείξτε με μέλι, κανέλα και αποξηραμένα κράνμπερι, απλώστε σε λαδόκολλα και ψήστε στους 160°C για 15 λεπτά. Αφήστε να κρυώσει και αποθηκεύστε σε βάζο. Υγιεινές μπάρες: Συνδυάστε με ταχίνι, μέλι και κομματάκια σοκολάτας για σπιτικές μπάρες ενέργειας χωρίς ψήσιμο. Topping σε σαλάτες: Πασπαλίστε πάνω σε χειμωνιάτικη σαλάτα με ρόκα, παντζάρι και φέτα για επιπλέον τραγανότητα. Smoothie bowl: Χρησιμοποιήστε τες ως topping σε smoothie bowl με γάλα αμυγδάλου και φρέσκα φρούτα. Αποθήκευση Διατηρήστε σε δροσερό, ξηρό μέρος, μακριά από υγρασία και άμεσο ηλιακό φως. Μετά το άνοιγμα, μεταφέρετε σε αεροστεγές δοχείο για να διατηρήσουν την τραγανότητά τους. Προσθέστε τις νιφάδες φαγόπυρου στο καλάθι σας σήμερα και ανακαλύψτε έναν νέο αγαπημένο τρόπο να ξεκινάτε τη μέρα σας. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 30€!
€2,50 - €11,00€6,25/kg
-
10 Μπαχαρικά – Η Πλήρης Συλλογή Επίλεκτον
10 Μπαχαρικά – Η Πλήρης Συλλογή ΕπίλεκτονΔέκα μπαχαρικά που αντιπροσωπεύουν όλο τον κόσμο της γεύσης — από τη βαθιά χρυσή ζεστασιά του κουρκούμα ως το φρέσκο, εσπεριδοειδές άρωμα του κολίανδρου. Αν ψάχνετε για ένα kit που δεν θα χρειαστεί να συμπληρωθεί σύντομα, αυτό είναι η αρχή και το τέλος της αναζήτησης.Τι περιέχει το kitΤα 8 μεσογειακά βασικά, πλαισιωμένα από δύο από τα πιο δημοφιλή μπαχαρικά παγκοσμίως: Πιπέρι Μαύρο Τριμμένο (50g) — Η αδιαπέραστη βάση κάθε κουζίνας. Ρίγανη Ελληνική (25g) — Έντονη και αρωματική, χαρακτηριστικά ελληνική. Πάπρικα Γλυκιά (50g) — Χρώμα, γλυκύτητα και βάθος σε κάθε πιάτο. Κύμινο Τριμμένο (50g) — Γήινο και ζεστό, η ψυχή των οσπρίων. Κανέλα Κεϋλάνης Τριμμένη (30g) — Λεπτή γλύκα για αλμυρό και γλυκό. Θυμάρι Αποξηραμένο (20g) — Αρωματικό βότανο για ψητά και μαρινάδες. Σκόρδο Αφυδατωμένο (50g) — Πρακτικό, έντονο, αδιαμφισβήτητο. Δαφνοφύλλα (15g) — Το αθόρυβο μυστικό κάθε βραστού. Κιτρινορίζα Κουρκούμας (50g) — Χρυσό χρώμα, ήπια γήινη γεύση, ιδανική σε ρύζι, σούπες και smoothies. Κολάνδρο Τριμμένο (50g) — Φρέσκο, ελαφρά εσπεριδοειδές άρωμα που ταιριάζει σε κάρι, ψάρι και λαχανικά. Γεύση & ΆρωμαΑυτά τα δέκα μπαχαρικά μαζί δεν είναι απλώς μια συλλογή — είναι μια παλέτα. Το πιπέρι και το σκόρδο δίνουν την ένταση, η ρίγανη και το θυμάρι το ελληνικό χαρακτήρα, ο κουρκούμας και ο κολίανδρος ανοίγουν τον ορίζοντα. Κάθε πιάτο βρίσκει εδώ αυτό που χρειάζεται.Προτεινόμενες Χρήσεις Κάρι λαχανικών ή κοτόπουλου: κουρκούμας, κολίανδρος, κύμινο, πάπρικα — έτοιμη βάση Ρύζι κουρκούμα: λίγο βούτυρο, κουρκούμα, πιπέρι, αλάτι — χρυσό και αρωματικό Ψάρι στο φούρνο: κολίανδρος, σκόρδο, λεμόνι, θυμάρι, ελαιόλαδο Κοτόπουλο με μεσογειακή μαρινάδα: ρίγανη, θυμάρι, σκόρδο, πιπέρι Χουμούς: κύμινο, κολίανδρος, σκόρδο — η αυθεντική Μεσανατολική γεύση Απλή συνταγή: Σούπα κόκκινης φακής — τηγανίστε σκόρδο και κρεμμύδι, προσθέστε κύμινο, κουρκούμα, κολίανδρο και πάπρικα, ρίξτε φακές και ζωμό. 25 λεπτά και έχετε μια ζεστή, θρεπτική σούπα που μυρίζει σε όλο το σπίτι. Αποθήκευση Αποθηκεύστε σε δροσερό, σκοτεινό και στεγνό μέρος — μακριά από υγρασία και πηγές θερμότητας Ο κουρκούμας αφήνει χρώμα — φυλάξτε τον σε χωριστό δοχείο για αποφυγή λεκέδων Χρησιμοποιήστε εντός 12–18 μηνών από το άνοιγμα για βέλτιστο αποτέλεσμα Το απόλυτο δώρο για μαγειρικούς ενθουσιαστές — ή η καλύτερη επένδυση για τη δική σας κουζίνα. Διαθέσιμο με δωρεάν αποστολή. Δείτε όλη τη σειρά μπαχαρικών Epilekton.
€7,50
-
8 Μεσογειακά Μπαχαρικά – Ελληνική Κουζίνα
8 Μεσογειακά Μπαχαρικά – Η Πλήρης Ελληνική ΚουζίναΜυρίστε ένα κατσαρόλι που σιγοβράζει με δάφνη και θυμάρι, ή ένα κρέας που ψήνεται αργά με σκόρδο και ρίγανη. Αυτά τα οκτώ μπαχαρικά και βότανα είναι η ραχοκοκαλιά της ελληνικής και μεσογειακής κουζίνας — επιλεγμένα για να καλύπτουν κάθε πιάτο, από το πιο απλό ως το πιο παραδοσιακό.Τι περιέχει το kitΠεριλαμβάνει τα 5 βασικά μπαχαρικά και τρία επιπλέον αρωματικά βότανα που ορίζουν την ελληνική γεύση: Πιπέρι Μαύρο Τριμμένο (50g) — Ζεστό, έντονο, απαραίτητο παντού. Ρίγανη Ελληνική (25g) — Αρωματική ορεινή ρίγανη, πιο δυνατή από την ιταλική. Πάπρικα Γλυκιά (50g) — Βαθύ χρώμα, γλυκιά γεύση, ιδανική για στιφάδο και σάλτσες. Κύμινο Τριμμένο (50g) — Γήινο και ζεστό· το μυστικό όπλο σε όσπρια και κιμά. Κανέλα Κεϋλάνης Τριμμένη (30g) — Λεπτή και γλυκιά, αναντικατάστατη στον μουσακά. Θυμάρι Αποξηραμένο (20g) — Φρέσκο αρωματικό άρωμα που χαρίζει βάθος σε ψητά, σούπες και μαρινάδες. Σκόρδο Αφυδατωμένο (50g) — Πρακτικό και έντονο· ιδανικό όταν θέλετε τη γεύση σκόρδου χωρίς τον κόπο. Δαφνοφύλλα (15g) — Το αθόρυβο μυστικό κάθε βραστού, κόκορα κρασάτου και φακής. Γεύση & ΆρωμαΤα οκτώ αυτά υλικά μαζί αναδημιουργούν την αίσθηση της ελληνικής παραδοσιακής κουζίνας: το ξηρό άρωμα της ρίγανης, η γήινη βαρύτητα του κύμινου, η ζεστή γλύκα της κανέλας, η διακριτική δύναμη της δάφνης. Δεν είναι απλώς μπαχαρικά — είναι μνήμη γεύσης.Προτεινόμενες Χρήσεις Στιφάδο: σκόρδο, δάφνη, πάπρικα, πιπέρι, κύμινο — η κλασική βάση Μαρινάδα αρνιού ή κοτόπουλου: ρίγανη, θυμάρι, σκόρδο, ελαιόλαδο, λεμόνι Φακές ή φασόλια: δάφνη + κύμινο + πάπρικα για γεύση που θυμίζει σπίτι Ψητά λαχανικά: θυμάρι, σκόρδο, πιπέρι — απλά και νόστιμα Σάλτσα ντομάτας: ρίγανη, δάφνη, σκόρδο — η βάση για παστίτσιο και μακαρονάδα Απλή συνταγή: Κοτόπουλο λεμονάτο στο φούρνο — αλείψτε με ελαιόλαδο, ρίγανη, θυμάρι, σκόρδο, πιπέρι, χυμό λεμονιού. Ψήστε στους 180°C για 50–60 λεπτά. Αποτέλεσμα: κρέας που αποχωρίζεται μόνο του από το κόκαλο. Αποθήκευση Αποθηκεύστε σε δροσερό, σκοτεινό και στεγνό μέρος μακριά από πηγές θερμότητας Τα δαφνόφυλλα διατηρούνται έως 2 χρόνια σε κλειστή συσκευασία Χρησιμοποιήστε τα υπόλοιπα μπαχαρικά εντός 12–18 μηνών από το άνοιγμα Το ιδανικό kit για όποιον μαγειρεύει σοβαρά — ή θέλει να αρχίσει. Διαθέσιμο με δωρεάν αποστολή. Δείτε όλα τα μπαχαρικά μας για να επεκτείνετε τη συλλογή σας.
€7,50
-
5 Βασικά Μπαχαρικά – Starter Kit Κουζίνας
5 Βασικά Μπαχαρικά – Starter Kit ΚουζίναςΠέντε μπαχαρικά. Άπειρες δυνατότητες. Αυτό το kit έχει σχεδιαστεί για όποιον θέλει να μαγειρεύει με αυτοπεποίθηση — είτε στήνει την κουζίνα του για πρώτη φορά, είτε αναζητά μια ολοκληρωμένη επιλογή δώρου που πραγματικά χρησιμοποιείται.Τι περιέχει το kitΚάθε προϊόν έχει επιλεγεί γιατί εμφανίζεται σχεδόν παντού — από την καθημερινή ελληνική μαγειρική ως τις πιο δημιουργικές συνταγές: Πιπέρι Μαύρο Τριμμένο (50g) — Η βάση κάθε μαγειρικής. Έντονο, ζεστό, με ελαφριά πικάντικη μυρωδιά που αναδύεται μόλις ανοίξετε το καπάκι. Ρίγανη Ελληνική (25g) — Αρωματική, ξερή, με τη χαρακτηριστική ένταση της ελληνικής ορεινής ρίγανης. Αναντικατάστατη στη σαλάτα, στο κρέας, στην πίτσα. Πάπρικα Γλυκιά (50g) — Βαθύ κόκκινο χρώμα, γλυκόξινη γεύση, απαλό άρωμα καπνού. Δίνει χρώμα και βάθος σε κάθε πιάτο χωρίς να καίει. Κύμινο Τριμμένο (50g) — Γήινο, ελαφρά πικρό, με μια ζεστασιά που κρατά. Απαραίτητο σε όσπρια, κιμά και μαρινάδες. Κανέλα Κεϋλάνης Τριμμένη (30g) — Γλυκιά, λεπτή, λιγότερο καυστική από την κοινή κανέλα. Ταιριάζει εξίσου στο γλυκό και στο αλμυρό. Γεύση & ΆρωμαΤα πέντε αυτά μπαχαρικά αντιπροσωπεύουν όλο το φάσμα της μαγειρικής γεύσης: καυτερό, αρωματικό, γλυκό, γήινο, έντονο. Μαζί, καλύπτουν τις ανάγκες της καθημερινής κουζίνας χωρίς να χρειαστείτε τίποτε άλλο για να ξεκινήσετε.Προτεινόμενες Χρήσεις Μαρινάδα για κοτόπουλο: ελαιόλαδο, πάπρικα, κύμινο, πιπέρι, σκόρδο — μία ώρα και ψήστε Χωριάτικη σαλάτα με ρίγανη και φρεσκοτριμμένο πιπέρι Φακές ή ρεβίθια με κύμινο και πάπρικα για βάθος γεύσης Κανέλα σε χυλοπίτες, μουσακά ή παστίτσιο — όπως στην παραδοσιακή ελληνική συνταγή Ρόφημα με κανέλα & μέλι για ζεστές βραδιές Απλή συνταγή: Ψητά λαχανικά — πιπεριές, κολοκυθάκια, μελιτζάνες — με ελαιόλαδο, ρίγανη, πάπρικα, πιπέρι. 200°C, 30 λεπτά. Τέλειο συνοδευτικό. Αποθήκευση Φυλάξτε κάθε μπαχαρικό σε δροσερό, σκοτεινό μέρος, μακριά από υγρασία και άμεσο ηλιακό φως Χρησιμοποιήστε εντός 12–18 μηνών από το άνοιγμα για βέλτιστο άρωμα Αποφύγετε την αποθήκευση δίπλα στο μάτι της κουζίνας — η ζέστη μειώνει τα αιθέρια έλαια Ιδανικό για νέα σπίτια, πρώτη κουζίνα ή δώρο σε όποιον αγαπά το μαγείρεμα. Διαθέσιμο με δωρεάν αποστολή. Δείτε όλα τα μπαχαρικά μας για να συνθέσετε τη δική σας συλλογή.
€5,50
-
Κούμ Κουάτ με Σοκολάτα Υγείας Το Περιβόλι του Παππού 250γρ
Κούμ Κουάτ με Σοκολάτα Υγείας Το Περιβόλι του Παππού 250γρ – Ξινή-Γλυκιά Τροπική Απόλαυση Τα Κούμ Κουάτ με Σοκολάτα Υγείας "Το Περιβόλι του Παππού" συνδυάζουν το χαρακτηριστικό ξινό-γλυκό άρωμα του μικρού εσπεριδοειδούς κουμ κουάτ με την πλούσια, ελαφρώς πικρή γεύση σοκολάτας υγείας. Κάθε ολόκληρο κουμ κουάτ είναι προσεκτικά καλυμμένο, δημιουργώντας έναν ισορροπημένο και ιδιαίτερο γευστικό συνδυασμό. Ως ιδιοκτήτης του Epilekton, επέλεξα αυτό το προϊόν από την παραδοσιακή σειρά "Το Περιβόλι του Παππού" για την υψηλή ποιότητά του, την αυθεντική γεύση και την προσεγμένη επικάλυψη σοκολάτας. Το κουμ κουάτ διατηρεί τη φυσική του ξινή νότα και το έντονο άρωμα, ενώ η σοκολάτα υγείας προσθέτει μια εκλεπτυσμένη πινελιά χωρίς να καλύπτει τον χαρακτήρα του φρούτου. Ιδανικό για καθημερινή απόλαυση, για δώρα ή ως πιο υγιεινή εναλλακτική στα κλασικά γλυκά. Ταιριάζει σε όσους αγαπούν τον συνδυασμό φρούτου και σοκολάτας, σε λάτρεις της σοκολάτας υγείας και σε όσους αναζητούν ένα ποιοτικό, ξεχωριστό σνακ με ελληνική υπογραφή. Μπορείτε να το απολαύσετε σκέτο, να το σερβίρετε με καφέ ή τσάι, ή να το χρησιμοποιήσετε δημιουργικά σε επιδόρπια. Στο Epilekton ελέγχουμε κάθε παρτίδα για φρεσκάδα και ποιότητα, ώστε να φτάνει στο σπίτι σας ένα προϊόν με εξαιρετική γεύση και υφή. Απολαύστε τον μοναδικό συνδυασμό κουμ κουάτ και σοκολάτας υγείας – γεμίστε το καλάθι σας σήμερα.
€5,50
-
Omega 3 Power Mix - Premium Μείγμα με Cranberries χωρίς Ζάχαρη & Μαύρη Κορινθιακή Σταφίδα
Omega 3 Power Mix: Η Φυσική Απάντηση στην Αντιοξειδωτική Προστασία Το Omega 3 Power Mix της Epilekton είναι ένας γαστρονομικός θησαυρός σχεδιασμένος για όσους αναζητούν την τέλεια ισορροπία ανάμεσα στην ενέργεια και την υγεία της καρδιάς. Συνδυάζοντας εκλεκτούς ξηρούς καρπούς με υπερτροφές (superfoods), αυτό το μείγμα αποτελεί την ιδανική επιλογή για ένα πολυτελές και θρεπτικό σνακ.) Η Δύναμη των Superfoods Η μοναδικότητα αυτού του mix έγκειται στα Cranberries (25%), τα οποία είναι αποξηραμένα σε χυμό μήλου χωρίς καθόλου προσθήκη επεξεργασμένης ζάχαρης, διατηρώντας την ευχάριστη οξύτητά τους. Μαζί με την αυθεντική Μαύρη Κορινθιακή Σταφίδα (20%), προσφέρουν μια πλούσια πηγή αντιοξειδωτικών και φυσικών ινών που τονώνουν τον οργανισμό. Τραγανή Απόλαυση & Ωφέλιμα Λιπαρά Η βάση του μείγματος αποτελείται από κολοκυθόσπορο (25%), πλούσιο σε ψευδάργυρο, και τα εκλεκτά αμύγδαλα ποικιλίας Tuono (20%) που προσφέρουν μια απαλή, γλυκιά γεύση. Η γευστική εμπειρία ολοκληρώνεται με ψημένα φουντούκια (10%), τα οποία προσθέτουν μια έντονη, καβουρδισμένη επίγευση και επιπλέον τραγανή υφή, δημιουργώντας έναν ακαταμάχητο συνδυασμό. Γιατί να επιλέξετε το Omega 3 Power Mix; Φυσική Γλυκύτητα: Χωρίς επεξεργασμένη ζάχαρη, με τη γλυκάδα του χυμού μήλου και της σταφίδας. Καρδιοπροστατευτική Δράση: Υψηλή περιεκτικότητα σε Ωμέγα-3 και μονοακόρεστα λιπαρά οξέα. Premium Συστατικά: Με ελληνική Κορινθιακή σταφίδα και αμύγδαλα ανώτερης ποιότητας. Ενισχύστε την ημέρα σας με τη δύναμη της φύσης. Το Omega 3 Power Mix είναι το απόλυτο καύσιμο για το σώμα και το πνεύμα σας.
€3,40 - €34,00€17,00/kg
-
Keto Energy Mix - Με Καρύδια Καστοριάς & Ελληνικά Αμύγδαλα Tuono
Keto Energy Mix: Η Απόλυτη Πηγή Ενέργειας με Καρύδια Καστοριάς Ανακαλύψτε το Keto Energy Mix της Epilekton, ένα προσεκτικά σχεδιασμένο μείγμα που συνδυάζει την υψηλή γαστρονομία με τις ανάγκες της κετογονικής διατροφής. Αυτό το premium σνακ αποτελείται από 100% ωμούς, ποιοτικούς ξηρούς καρπούς και σπόρους, αναδεικνύοντας τον πλούτο της ελληνικής γης. Ελληνική Υπεροχή και Γεύση Η καρδιά του μείγματος χτυπά στην ελληνική επαρχία. Χρησιμοποιούμε εκλεκτά καρύδια Καστοριάς (30%), ονομαστά για την πλούσια, γεμάτη γεύση τους και τα υψηλά επίπεδα Ωμέγα-3 λιπαρών. Η εμπειρία συμπληρώνεται από το ελληνικό αμύγδαλο ποικιλίας Tuono (25%), προσφέροντας μια γλυκιά και τραγανή αντίθεση που απογειώνει το γευστικό αποτέλεσμα. Πολυτελής Σύνθεση Συστατικών Το μείγμα ολοκληρώνεται με το βουτυρένιο Πεκάν Αμερικής (15%) και τη λευκή ωμή φιστικόψιχα (10%) για βελούδινη υφή, ενώ ο κολοκυθόσπορος (20%) προσθέτει τη απαραίτητη δόση μετάλλων και τραγανότητας. Είναι το ιδανικό "καύσιμο" για τον εγκέφαλο και το σώμα σας, παρέχοντας σταθερή ενέργεια χωρίς τις αυξομειώσεις του σακχάρου. Γιατί να επιλέξετε το δικό μας Mix; Τοπική Προέλευση: Με αυθεντικά καρύδια Καστοριάς και αμύγδαλα Tuono από την Ελλάδα. Κετογονική Υπεροχή: Υψηλά καλά λιπαρά, εξαιρετικά χαμηλοί υδατάνθρακες. Άριστη Ποιότητα: 100% ωμοί και ανεπεξέργαστοι καρποί, χωρίς προσθήκη αλατιού ή ζάχαρης. Επενδύστε στην υγεία σας με την ποιότητα της Epilekton. Δοκιμάστε το Keto Energy Mix σήμερα.
€3,40 - €34,00€17,00/kg
-
Καραμελωμένο Καρύδι με Άρωμα Βανίλια
Καραμελωμένο Καρύδι με Άρωμα Βανίλια Ανακαλύψτε τη μαγεία του καρυδιού σε premium εκδοχή: τραγανά καραμελωμένα καρύδια με ζεστό, γλυκό άρωμα βανίλιας! Η χαρακτηριστική, ελαφρώς πικρή γεύση του καρυδιού αναδεικνύεται υπέροχα μέσα από τη χρυσαφένια καραμέλα, ενώ η βανίλια προσθέτει ένα βαθύ, ζεστό άρωμα που ολοκληρώνει την εμπειρία. Κάθε κομμάτι είναι μια αντίθεση υφών: τραγανή καραμέλα εξωτερικά, κρεμώδες καρύδι εσωτερικά, με τη βανίλια να δένει τα πάντα αρμονικά. Ιδανικά ως σνακ, κέρασμα ή δώρο. Γιατί θα τα λατρέψετε: Ολόκληρα καρύδια με τραγανή καραμέλα βανίλιας Ζεστό, αρωματικό άρωμα βανίλιας Μοναδική αντίθεση γλυκού και ελαφρώς πικρού Διαθέσιμα σε 200g και 500g Προσθέστε τα στο καλάθι σας τώρα! Παραγγείλτε από το www.epilekton.gr!
€4,00 - €10,00€20,00/kg
-
Καραμελωμένο Κάσιους με Βανίλια
Καραμελωμένο Κάσιους με Βανίλια Αφεθείτε σε μια βελούδινη απόλαυση: τραγανά κάσιους με λαμπερή καραμέλα και ζεστό, γλυκό άρωμα βανίλιας! Η κλασική καραμέλα αποκτά νέα διάσταση με τη βαθιά, ζεστή νότα της βανίλιας, δημιουργώντας ένα σνακ εξαιρετικά αρωματικό και ακαταμάχητο. Κάθε κάσιους είναι βουτυράτο εσωτερικά και τραγανό εξωτερικά, με τη βανίλια να χαρίζει μια ζεστή, γλυκιά αύρα σε κάθε δάγκωμα. Τέλεια ως premium σνακ, κέρασμα ή δώρο. Γιατί θα τα λατρέψετε: Βελούδινα κάσιους με καραμέλα και βανίλια Ζεστό, αρωματικό άρωμα βανίλιας Εξαιρετική τραγανότητα Διαθέσιμα σε 200g και 500g Προσθέστε τα στο καλάθι σας τώρα! Παραγγείλτε από το www.epilekton.gr!
€4,80 - €12,00€24,00/kg
-
Καραμελωμένο Κάσιους Αλμυρό
Καραμελωμένο Κάσιους Αλμυρό Ο πιο εθιστικός γευστικός συνδυασμός: βελούδινα κάσιους με τραγανή καραμέλα και μια αλμυρή νότα που εκπλήσσει ευχάριστα! Η κλασική γλυκιά καραμέλα συναντά τη λεπτή αλμύρα, δημιουργώντας μια αντίθεση γεύσεων που σε κάνει να μην μπορείς να σταματήσεις. Η απαλή, βουτυράτη υφή του κάσιους ντύνεται με τραγανή γλυκο-αλμυρή καραμέλα, χαρίζοντας ένα σνακ που ικανοποιεί κάθε λιγούρα – γλυκιά και αλμυρή ταυτόχρονα. Τέλεια για παρέα, ως συνοδευτικό ποτού ή ως premium σνακ. Γιατί θα τα λατρέψετε: Βελούδινα κάσιους με γλυκο-αλμυρή καραμέλα Μοναδική αντίθεση γλυκού και αλμυρού Εθιστικό crunch σε κάθε μπουκιά Διαθέσιμα σε 200g και 500g Προσθέστε τα στο καλάθι σας τώρα! Παραγγείλτε από το www.epilekton.gr!
€4,80 - €12,00€24,00/kg