Προϊόντα

565 προϊόντα

  • Σινάπι κίτρινος - Epilekton

    Σινάπι Κίτρινο

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Το Σινάπι Κίτρινο είναι μια πλούσια και αρωματική σάλτσα, φτιαγμένη για να δίνει ένταση στις γεύσεις σας. Αυτό το φυσικό προϊόν προσφέρει μια κλασική γεύση μουστάρδας, ιδανικό για κάθε κουζίνα. Υλικά: Σπόροι μουστάρδας Μπορεί να περιέχει: Φιστίκια, λούπινο, ξηρούς καρπούς, σέλινο, σουσάμι, σόγια Διατροφικές Σκέψεις: Προσφέρει 518 kcal ανά 100g, με 36g λιπαρά, 16g υδατάνθρακες (6.8g ζάχαρη) και 26g πρωτεΐνη—καταναλώνεται με μέτρο λόγω θερμίδων. Κατάλληλο για vegan διατροφή, αν και περιέχει πιθανά αλλεργιογόνα (ελέγξτε συστατικά). Χαμηλό σε αλάτι (0.03g)—επιβεβαιώστε με προμηθευτή για γλουτένη λόγω σταυροειδών μολύνσεων. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε: Απλώστε το σε λουκάνικα, σάντουιτς ή μπιφτέκια για πικάντικη γεύση. Χρησιμοποιήστε το ως βάση για σάλτσες ή μαρινάδες σε κρέατα και λαχανικά. Προσθέστε το σε σαλάτες ή dips για μια τολμηρή νότα. Προσοχή: Μπορεί να περιέχει αλλεργιογόνα—ελέγξτε αν έχετε ευαισθησίες. Παραγγείλετε τώρα από το Epilekton και αναδείξτε τις συνταγές σας!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,50 - €9,00€10,00/kg

  • Σκόρδο Αφυδατωμένο - Epilekton

    Σκόρδο Αφυδατωμένο

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Το αφυδατωμένο σκόρδο είναι μια πρακτική και διατηρημένη μορφή του φυτού Allium sativum γνωστού ως σκόρδο. Μετά την αποξήρανση το σκόρδο διατηρεί την έντονη γεύση και άρωμά του προσφέροντας την ιδανική προσθήκη σε μια ποικιλία πιάτων.Το αφυδατωμένο σκόρδο μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε σοτέ ψητά σάλτσες συνταγές με κρέας και λαχανικά καθώς και σε σούπες. Η διαδικασία αφύδατωσης ενισχύει τη γεύση του σκόρδου και προσθέτει μια ευχάριστη πικάντικη νότα στις μαγειρικές σας δημιουργίες.Απολαύστε το αφυδατωμένο σκόρδο στις συνταγές σας για να προσθέσετε πλούσια γεύση και άρωμα. Χρησιμοποιήστε το με μέτρο καθώς η γεύση του σκόρδου είναι έντονη και μπορεί να ενισχύσει τα υπόλοιπα συστατικά της συνταγής σας. Εξερευνήστε τις δυνατότητες του αφυδατωμένου σκόρδου και δώστε στα πιάτα σας μια νότα γεύσης που θα εντυπωσιάσει τους ουρανίσκους σας.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €1,60 - €15,00€16,00/kg

  • Σκόρδο Αφυδατωμένο Flakes - Epilekton

    Σκόρδο Αφυδατωμένο Flakes

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Το αφυδατωμένο σκόρδο φλούδες είναι μια εξαιρετική επιλογή για να απολαύσετε την έντονη γεύση και άρωμα του σκόρδου χωρίς την ανάγκη να το καθαρίζετε και να το κόβετε. Πρόκειται για φρέσκο σκόρδο που έχει αφαιρεθεί η υγρασία του παραμένοντας όμως γεμάτο με γεύση και θρεπτικές ουσίες.Το αφυδατωμένο σκόρδο φλούδες μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε πολλές συνταγές. Προσθέστε το σε σάλτσες μαρινάδες αλλαντικά σούπες ριζότο ψητά λαχανικά αλλά και σε φρέσκες σαλάτες δίνοντας μια διακριτική πινελιά ζωντάνιας στα πιάτα σας.Εκτός από την ιδιαίτερη γεύση που προσφέρει το σκόρδο είναι γνωστό για τις ευεργετικές του ιδιότητες. Είναι πλούσιο σε αντιοξειδωτικά βιταμίνες και μέταλλα που συμβάλλουν στην υποστήριξη του ανοσοποιητικού συστήματος και στη βελτίωση της γενικής υγείας.Προσθέστε το αφυδατωμένο σκόρδο φλούδες στην κουζίνα σας και ανακαλύψτε τις απανταχού χρήσεις του. Απογειώστε τη γεύση των πιάτων σας με αυτό το φυσικό και αρωματικό μπαχαρικό!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,10 - €20,00€21,00/kg

  • Σκοτεινό Πεκάν – Μείγμα με Κράνμπερις & Φιστίκι

    Σκοτεινό Πεκάν – Μείγμα με Κράνμπερις & Φιστίκι

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Σκοτεινό Πεκάν – Μείγμα με Κράνμπερις & Φιστίκι Ανοίγετε το σακουλάκι και το μπολ γεμίζει σκούρο — κράνμπερις, σταφίδα Κορίνθου, σχεδόν μαύρο φρούτο. Και μέσα του, αμέσως, το πεκάν: μεγάλο, ανοιχτό, βουτυρένιο. Σπάει στο χέρι πριν φτάσει στο στόμα. Αυτό είναι το μείγμα. Όχι μια χούφτα που «έχει και πεκάν». Μια χούφτα που ξεκινά από το πεκάν. Το Σκοτεινό Πεκάν μπήκε στο ράφι του Επίλεκτον γιατί το πεκάν σπανίζει ως πρωταγωνιστής. Στα περισσότερα μείγματα χάνεται ανάμεσα σε οκτώ υλικά. Εδώ έχει χώρο: ωμό, μισό, από Αμερική, με αρκετή παρουσία ώστε κάθε μπουκιά να το βρίσκει πρώτο. Πληροφορίες Προϊόντος Το μείγμα έχει τέσσερα υλικά, σε σταθερή αναλογία: ωμά πεκάν Αμερικής, κράνμπερις αποξηραμένα σε χυμό μήλου, φιστίκια ωμά αποφλοιωμένα και μαύρες σταφίδες Κορίνθου. Το πεκάν κρατά την πρώτη θέση. Το κράνμπερι και η σταφίδα φέρνουν γλύκα και ξινίλα· το φιστίκι μπαίνει για χρώμα και τραγανό σπάσιμο. Τα κράνμπερις γλυκαίνουν με χυμό μήλου, χωρίς προσθήκη ζάχαρης. Τα πεκάν και τα φιστίκια μένουν ωμά — δεν ψήνονται, ώστε η γεύση να μείνει καθαρή. Αλλεργιογόνα: Περιέχει πεκάν και φιστίκια (ξηρούς καρπούς). Παράγεται σε χώρο που επεξεργάζεται και άλλους ξηρούς καρπούς. Διαθέσιμες συσκευασίες: 200g, 500g, 1kg και 2,5kg. Γεύση & Υφή Το πεκάν είναι μαλακό στο δάγκωμα, με την κρεμώδη καρδιά που το ξεχωρίζει από το αμύγδαλο και το καρύδι. Δεν τρίζει όπως ο ψημένος καρπός· λιώνει λίγο και αφήνει επίγευση βουτύρου. Το κράνμπερι κόβει αμέσως αυτή τη γλύκα με μια σύντομη, φρουτώδη ξινίλα. Η σταφίδα Κορίνθου έρχεται πιο μικρή, πιο συμπυκνωμένη, σχεδόν μελάτη — άλλη γλύκα από τη σταφίδα σουλτανίνα, πιο βαθιά, πιο «σκοτεινή». Το ωμό φιστίκι σπάει ανάμεσά τους. Μικρότερο, πιο στεγνό, με την πράσινη γεύση που καθαρίζει το στόμα πριν την επόμενη χούφτα. Γι’ αυτό δεν βαριέστε το μείγμα στην τρίτη χούφτα. Άλλη μπουκιά πεκάν, άλλη κράνμπερι, άλλη σταφίδα. Προτεινόμενες Χρήσεις Σκέτο, δίπλα στον απογευματινό καφέ ή στο γραφείο — δεν θέλει πιάτο. Πάνω σε στραγγιστό γιαούρτι, με λίγο μέλι αν το θέλετε πιο γλυκό. Σε σαλάτα: σε μπολ βάλτε σπανάκι ή ρόκα, λίγη φέτα, μια χούφτα Σκοτεινό Πεκάν και λάδι με ξίδι βαλσάμικο. Το πεκάν και το κράνμπερι κάνουν τη δουλειά που συνήθως ψάχνετε με τρία υλικά χωριστά. Στη βρώμη ή στα overnight oats, αντί για σταφίδα σκέτη. Δίπλα σε τυρί — ειδικά δίπλα σε ημίσκληρο ή σε μπλε τυρί, το πεκάν στέκεται σαν να φτιάχτηκε γι’ αυτό το πιάτο. Σε κέικ, muffins ή μπισκότα: ψιλοκόψτε μια ποσότητα και ρίξτε τη στη ζύμη αντί για το συνηθισμένο μείγμα ξηρών καρπών. Αποθήκευση Κρατήστε το σε αεροστεγές δοχείο, μακριά από φως και ζέστη — το πεκάν έχει έλαια που οξειδώνονται εύκολα. Δροσερό, ξηρό μέρος. Το καλοκαίρι προτιμήστε δροσερό ντουλάπι ή ψυγείο. Κλειστή συσκευασία, σε δροσερό και ξηρό μέρος: έως 4 μήνες. Μετά το άνοιγμα, αεροστεγώς: καλύτερα μέσα σε 4–6 εβδομάδες. Μία γρήγορη ερώτηση Τα πεκάν είναι ψημένα; Όχι. Είναι ωμά, όπως και τα φιστίκια. Το ψήσιμο θα έδινε άλλο άρωμα· εδώ θέλουμε τη βουτυρένια, καθαρή γεύση του καρπού όπως είναι. Αν σας λείπει ένα μείγμα που να μυρίζει πεκάν από την πρώτη χούφτα — και όχι απλώς να το αναφέρει στα υλικά — αυτό είναι. Ξεκινήστε από τα 200g ή πάρτε 1kg και 2,5kg αν το βάζο αδειάζει γρήγορα. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες από 30€.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €5,25 - €52,50€26,25/kg

  • Προσφορά -18% Σοκολάτα Καραμέλα & Αλάτι Θάλασσας – Ακαταμάχητος συνδυασμός γλυκού & αλμυρού

    Σοκολάτα Καραμέλα & Αλάτι Θάλασσας

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Σοκολάτα Καραμέλα & Αλάτι Θάλασσας Ζήστε την απόλυτη απόλαυση με τη Σοκολάτα Καραμέλα & Αλάτι Θάλασσας – τον τέλειο συνδυασμό γλυκιάς πολυτέλειας και απαλής αλμύρας που μαγεύει κάθε αίσθηση! Πλούσια σοκολάτα που λιώνει στο στόμα, γενναιόδωρη γέμιση καραμέλας με βελούδινη υφή και τραγανά κρυσταλλάκια αλατιού θάλασσας που αναδεικνύουν κάθε μπουκιά. Μια premium επιλογή που μετατρέπει κάθε στιγμή σε μικρή γιορτή. Η μαγεία της γεύσης σε κάθε τετράγωνο Έντονη γλυκύτητα καραμέλας που λιώνει απαλά Τραγανή πινελιά αλατιού θάλασσας για ισορροπημένη αρμονία Βελούδινη υφή σοκολάτας υψηλής ποιότητας Ιδανική για μόνη της, με καφέ ή ως δώρο πολυτέλειας Μην αντισταθείτε στον πειρασμό… αφεθείτε στην απόλαυση! Προσθέστε στο καλάθι τώρα και χαρίστε στον εαυτό σας ή στους αγαπημένους σας αυτή την ακαταμάχητη εμπειρία!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €5,50 €4,50 €45,00/kg

  • Προσφορά -19% Μαύρη Σοκολάτα 85% Κακάο – Έντονη & πλούσια γεύση για τους λάτρεις

    Σοκολάτα Μαύρη 85% Κακάο

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Σοκολάτα Μαύρη 85% Κακάο Αφεθείτε στην έντονη απόλαυση της Σοκολάτας Μαύρης 85% Κακάο – μια premium επιλογή για όσους αγαπούν την βαθιά, πλούσια και αληθινά ισορροπημένη γεύση σοκολάτας! Με υψηλή περιεκτικότητα σε κακάο, αυτή η σοκολάτα προσφέρει έντονο άρωμα, βελούδινη υφή που λιώνει απαλά στο στόμα και μια ευγενική πικράδα που ξυπνά τις αισθήσεις. Συσκευασία 90g – αρκετή για να απολαύσετε αργά και με ηδονή κάθε τετράγωνο. Γιατί θα γίνει η αγαπημένη σας Βαθιά, πλούσια γεύση κακάο με τέλεια ισορροπία Βελούδινη υφή που λιώνει στο στόμα Έντονο άρωμα που διαρκεί Ιδανική σκέτη, με καφέ ή κρασί για τους λάτρεις της έντονης γεύσης Η τέλεια σοκολάτα για στιγμές απόλυτης απόλαυσης και μικρές πολυτέλειες στην καθημερινότητά σας. Προσθέστε στο καλάθι τώρα και χαρίστε στον εαυτό σας αυτή την εκλεπτυσμένη εμπειρία!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €5,90 €4,80 €53,33/kg

  • Προσφορά -21% Σοκολάτα με Αμύγδαλα – Πλούσια γεύση & τραγανή υφή

    Σοκολάτα με Αμύγδαλα

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Σοκολάτα με Αμύγδαλα Ανακαλύψτε την τέλεια αρμονία γεύσης στη Σοκολάτα με Αμύγδαλα – ένα premium δημιούργημα που συνδυάζει την πλούσια σοκολάτα με ολόκληρα τραγανά αμύγδαλα για μια ακαταμάχητη εμπειρία! Βελούδινη σοκολάτα που λιώνει απαλά στο στόμα, συνοδευόμενη από ολόκληρα αμύγδαλα που προσθέτουν τραγανή υφή και έντονη ξηροκαρπική γεύση. Συσκευασία 90g – ιδανική για προσωπική απόλαυση ή ως δώρο στους λάτρεις της σοκολάτας. Η απόλαυση σε κάθε μπουκιά Πλούσια, βελούδινη σοκολάτα υψηλής ποιότητας Ολόκληρα τραγανά αμύγδαλα για τέλεια αντίθεση υφών Ισορροπημένη γεύση γλυκού και ξηροκαρπικού Ιδανική σκέτη, με καφέ ή ως μικρή πολυτέλεια στην ημέρα σας Μην χάσετε αυτή την premium απόλαυση που θα σας κάνει να θέλετε ακόμα ένα κομμάτι! Προσθέστε στο καλάθι τώρα και αφεθείτε στην απόλυτη σοκολατένια απόλαυση!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €6,20 €4,90 €54,44/kg

  • Σουμάχ Τριμμένο - Epilekton

    Σουμάχ Τριμμένο

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Η τριμμένη σουμάχ είναι ένα μοναδικό μπαχαρικό με πλούσια γεύση και έντονο άρωμα που προέρχεται από τις κόκκινες και ξινές μούρες του δέντρου Rhus coriaria. Αποτελεί κομβικό συστατικό στη μεσογειακή και μέση ανατολίτικη κουζίνα προσφέροντας μια εξαιρετική πινελιά σε πολλά πιάτα.Η τριμμένη σουμάχ είναι γνωστή για τη φυσική της οξύτητα που προσδίδει ζωντάνια στα φαγητά. Χρησιμοποιείται ευρέως σε σαλάτες μαρινάδες κρέατα ψάρια και αρτοσκευάσματα. Επιπλέον η σουμάχ προσθέτει μια ευχάριστη πικάντικη νότα και ενισχύει τις γεύσεις σε σάλτσες και αρωματικά φαγητά.Δοκιμάστε την τριμμένη σουμάχ στις μαγειρικές σας δημιουργίες και ανακαλύψτε τον πλούτο των γεύσεων που προσφέρει αυτό το μοναδικό μπαχαρικό. Εξερευνήστε νέες συνταγές και δώστε στα πιάτα σας μια ανατολίτικη πινελιά με την τριμμένη σουμάχ προσφέροντας μια αξέχαστη γαστρονομική εμπειρία.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €1,50 - €12,00€15,00/kg

  • Σπαγγέτι χωρίς γλουτένη 500γρ – κλασικά ιταλικά ζυμαρικά για σάλτσες και γιορτές

    Σπαγγέτι Χωρίς Γλουτένη 400γρ – Κλασικά για Αυθεντικά Ιταλικά Πιάτα

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Σπαγγέτι Χωρίς Γλουτένη – Κλασικά για Αυθεντικά Ιταλικά Πιάτα Φέρτε την κλασική ιταλική γοητεία στο ελληνικό σας τραπέζι με τα Σπαγγέτι Χωρίς Γλουτένη, φτιαγμένα από premium ρύζι και καλαμπόκι για ελαστική υφή και πλούσια γεύση χωρίς ίχνος γλουτένης. Μακριά και λεπτά, μαγειρεύονται σε μόλις 12 λεπτά, αγκαλιάζοντας κάθε σάλτσα με άψογη αρμονία. Ιδανικά για καθημερινά οικογενειακά δείπνα, ρομαντικά γεύματα ή γιορτινά τραπέζια Χριστουγέννων 2025 – φανταστείτε τα με μπολόνεζ και τριμμένη παρμεζάνα, για μια γεύση που θυμίζει ζεστές ιταλικές νύχτες. Στο Epilekton.gr, επιλέγουμε μόνο κορυφαία gluten-free προϊόντα για να απολαμβάνετε ελευθερία και ποιότητα σε κάθε πιρουνιά. Γιατί να Επιλέξετε τα Σπαγγέτι Χωρίς Γλουτένη; Τα σπαγγέτι μας διατηρούν την al dente υφή χάρη στην προσεκτική επεξεργασία, χωρίς πρόσθετα ή συντηρητικά, προσφέροντας αυθεντική εμπειρία που δεν υστερεί σε παραδοσιακά ζυμαρικά. Με μήκος 250mm, πάχος 1,4mm και διάμετρο 1,8mm, είναι τέλεια για σάλτσες που τυλίγονται ιδανικά γύρω τους. Χωρίς γλουτένη, ιδανικά για άτομα με κοιλιοκάκη, υγιεινή διατροφή ή vegan επιλογές – χρησιμοποιήστε τα σε κλασικές συνταγές, ως δώρο σε λάτρεις της pasta ή σε εορταστικά πιάτα. Συνδυάστε με τα ξηρά σύκα μας για γλυκόξινη σαλάτα, με τα μπαχαρικά βασιλικού για αρωματική σάλτσα πέστο, ή με τα ψημένα φουντούκια για τραγανή υφή σε καυτά πιάτα. Οφέλη: Κλασικό σχήμα που απορροφά σάλτσες, εξασφαλίζοντας πλούσια γεύση σε κάθε μπουκιά. Φυσικά υλικά χωρίς γλουτένη, υποστηρίζοντας εύκολη πέψη και καθημερινή ενέργεια. Γρήγορο μαγείρεμα σε 12 λεπτά, ιδανικό για πολυάσχολες ελληνικές ρουτίνες. Διατροφικά Στοιχεία (ανά μερίδα 100g, περίπου): Θερμίδες: 350 kcal Πρωτεΐνη: 6g Υδατάνθρακες: 77g Φυτικές Ίνες: 2g Λίπη: 1.5g Προτεινόμενες Χρήσεις και Συνταγές Σπαγγέτι Μπολονέζ: Βράστε 12 λεπτά, προσθέστε σάλτσα κιμά με ντομάτα και βασιλικό – κλασικό πιάτο για 4 άτομα σε 25 λεπτά. Πέστο με Φρέσκα Λαχανικά: Ανακατέψτε με πέστο, κερατάκια και σπανάκι – ελαφρύ και θρεπτικό για καλοκαιρινές βραδιές. Καρβονάρα Χωρίς Αυγά: Με μπέικον, κρέμα και παρμεζάνα – γιορτινό comfort food για χειμωνιάτικα δείπνα. Συμβουλές Αποθήκευσης Διατηρήστε σε δροσερό, ξηρό και σκοτεινό μέρος, μακριά από υγρασία. Μετά το άνοιγμα, φυλάξτε σε αεροστεγές δοχείο και καταναλώστε εντός 30 ημερών. Βρασμένα σπαγγέτι διατηρούνται στο ψυγείο έως 2 ημέρες ή στην κατάψυξη έως 3 μήνες. Αναβαθμίστε τα γεύματά σας τώρα με τα Σπαγγέτι Χωρίς Γλουτένη! Παραγγείλτε πριν τις 15 Δεκεμβρίου για έγκαιρη Χριστουγεννιάτικη παράδοση, δωρεάν μεταφορικά άνω €30 και εμπιστοσύνη από 500+ ελληνικά σπίτια.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €3,48

  • Σπορια Τσια - Epilekton

    Σπόροι Τσία – Superfood με Ωμέγα-3 & Φυτικές Ίνες

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Σπόροι Τσία – Superfood με Ωμέγα-3 & Φυτικές Ίνες Μικροί σε μέγεθος, τεράστιοι σε θρεπτική αξία: οι σπόροι τσία είναι ένα από τα πιο πυκνά σε θρεπτικά superfood που μπορείτε να προσθέσετε στην καθημερινή σας διατροφή. Ωμοί, φυσικοί, χωρίς επεξεργασία — απλά προσθέστε τους σε ό,τι φτιάχνετε και αφήστε τη φύση να κάνει τη δουλειά της. Πληροφορίες Προϊόντος Οι σπόροι τσία (Salvia hispanica) είναι ωμοί, φυσικά επεξεργασμένοι χωρίς πρόσθετα. Όταν έρθουν σε επαφή με υγρό, δημιουργούν ένα φυσικό τζελ που βοηθά στον κορεσμό και στην πέψη. Πλούσιοι σε ωμέγα-3 λιπαρά οξέα, φυτικές ίνες, πρωτεΐνη, ασβέστιο και μαγνήσιο. Κατάλληλοι για vegan και χωρίς γλουτένη διατροφή. Αλλεργιογόνα: Παράγεται σε εγκαταστάσεις που επεξεργάζονται ξηρούς καρπούς (αμύγδαλα, κάσιους, καρύδια, φιστίκια). Γεύση & Υφή Ουδέτεροι στη γεύση — ελαφρώς ξηροκαρπώδεις όταν τρώγονται ωμοί, αλλά σχεδόν αδιόρατοι σε smoothies και puddings. Η δύναμή τους είναι η υφή: μόλις μουλιαστούν, δημιουργούν ένα ζελέ που δίνει σώμα σε ροφήματα και γλυκά χωρίς τη χρήση πηκτικών. Προτεινόμενες Χρήσεις Chia pudding: 3 κ.σ. τσία + 200ml γάλα αμυγδάλου + λίγο μέλι — ανακατέψτε, αφήστε 4 ώρες στο ψυγείο και σερβίρετε με φρούτα Smoothies & χυμοί: Προσθέστε 1–2 κ.σ. για φυσικά πυκνή υφή και extra θρεπτική αξία Πρωινά: Ρίξτε σε βρώμη, granola ή γιαούρτι για superfood boost Ψωμί & baking: Χρησιμοποιήστε ως αντικατάστατο αυγού (1 κ.σ. τσία + 3 κ.σ. νερό = 1 αυγό) Σαλάτες: Πασπαλίστε για extra θρεπτική αξία χωρίς να αλλοιώσετε τη γεύση Αποθήκευση Αποθηκεύστε σε αεροστεγές δοχείο σε δροσερό, σκοτεινό μέρος Αποφύγετε την υγρασία — οι ωμοί σπόροι απορροφούν νερό εύκολα Σε θερμοκρασία δωματίου: έως 24 μήνες | Στο ψυγείο: διατηρείται ακόμα καλύτερα Οι σπόροι τσία είναι ένα από τα ευκολότερα superfoods να ενταχθούν στην καθημερινή σας ρουτίνα. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω του ορίου.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €3,90 - €39,00€9,75/kg

  • Σταγόνες Μίνι Σοκολάτας ΙΟΝ 56% Κακάο - Epilekton

    Σταγόνες Μίνι Σοκολάτας ΙΟΝ 56% Κακάο

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Οι Σταγόνες Μίνι Σοκολάτας ΙΟΝ φέρνουν κορυφαίες στιγμές δημιουργίας στην κουζίνα σας! Αυτή η κουβερτούρα, η νο1 σε πωλήσεις στην ελληνική αγορά, είναι η αγαπημένη επιλογή των Ελλήνων ζαχαροπλαστών χάρη στην εύκολη επεξεργασία, την πλούσια γεύση και την υψηλή απόδοσή της. Με 56% περιεκτικότητα σε στερεά κακάο, οι μίνι σταγόνες προσφέρουν ακόμα μεγαλύτερη ευκολία στη χρήση, λιώνοντας ομοιόμορφα για τέλεια αποτελέσματα σε κάθε συνταγή. Ιδανικές για κάθε ζαχαροπλαστική δημιουργία, από κέικ και μπισκότα μέχρι γλάσο και σοκολατένιες λιχουδιές. Διατροφικά Οφέλη: Περιεκτικότητα 56% σε στερεά κακάο, για πλούσια γεύση και αντιοξειδωτικές ιδιότητες. Πηγή μαγνησίου και σιδήρου, που υποστηρίζουν την ενέργεια και την υγεία του αίματος. Χωρίς συνθετικά αρώματα, για φυσική απόλαυση σοκολάτας. Ιδανική για ελεγχόμενη κατανάλωση σε μικρές ποσότητες, προσθέτοντας γεύση χωρίς υπερβολές. Τρόποι Χρήσης: Ζαχαροπλαστική: Χρησιμοποιήστε τις μίνι σταγόνες σε κέικ, μάφιν ή μπισκότα για ομοιόμορφη κατανομή σοκολάτας. Λιώσιμο: Λιώστε τις για να φτιάξετε γλάσο, ganache ή σοκολατένιες σάλτσες για επιδόρπια. Διακόσμηση: Πασπαλίστε τις πάνω από παγωτά, γιαούρτι ή κρέπες για έξτρα σοκολατένια απόλαυση. Σνακ: Απολαύστε τις σκέτες ως μικρές μπουκιές σοκολάτας για μια γλυκιά απόλαυση. Εναλλακτική Χρήση: Αναμείξτε τις σε smoothies ή σπιτικές μπάρες ενέργειας για πλούσια γεύση. Προέλευση:Παράγεται στην Ελλάδα από την ΙΟΝ, έναν από τους πιο αξιόπιστους παραγωγούς σοκολάτας στην ελληνική αγορά. Διατήρηση:Φυλάξτε τις σε δροσερό και ξηρό μέρος (15°C – 20°C), μακριά από υγρασία και άμεσο ηλιακό φως, για να διατηρήσουν την υφή και τη γεύση τους. Προσοχή: Περιέχει κακάο και μπορεί να περιέχει ίχνη γαλακτοκομικών ή ξηρών καρπών—ελέγξτε αν έχετε αλλεργίες. Παραγγείλετε τώρα από το Epilekton και δημιουργήστε γλυκές στιγμές με την καλύτερη κουβερτούρα!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €1,10 - €10,00€11,00/kg

  • Σταφίδα Μαύρη Κορινθου - Epilekton

    Σταφίδα Μαύρη Κορινθου - Epilekton

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Σταφίδα Μαύρη Κορινθου - Epilekton Ανακαλύψτε την ανώτερη μαύρη σταφίδα Κορινθου από την Epilekton: μικρές, πυκνές, γεμάτες έντονη φυσική γλυκύτητα και πλούσιο άρωμα. Αυτές οι premium αποξηραμένες σταφίδες προσφέρουν τέλεια ισορροπία υφής – μαλακές αλλά με χαρακτηριστική μαστιχωτή αίσθηση – και βαθύ μαύρο χρώμα που μαρτυρά την ποιότητά τους. Ιδανικές για υγιεινό σνακ, προσθέτουν γλυκιά νότα σε σαλάτες, κέικ, μπισκότα, παραδοσιακά ψωμιά ή ενεργειακές μπάρες. Η φυσική τους γλυκύτητα και η πλούσια γεύση τις κάνουν απαραίτητες σε κάθε κουζίνα – τέλειες για καθημερινή απόλαυση ή δώρο γεύσης. Κύρια χαρακτηριστικά: Έντονη, φυσική γλυκύτητα και βαθύ άρωμα Μικρό μέγεθος, πυκνή υφή, ιδανική μαστιχωτή αίσθηση Πολύτιμο υλικό για ζαχαροπλαστική, σνακ και μαγειρική Προσεκτικά επιλεγμένες για σταθερή premium ποιότητα Αφεθείτε στη γοητεία της μαύρης σταφίδας Κορινθου – ένα προϊόν που συνδυάζει παράδοση και απόλαυση. Προσθέστε τις στο καλάθι σας σήμερα και απολαύστε κάθε χούφτα! Παραγγείλετε τώρα από το epilekton.gr και απολαύστε γρήγορη παράδοση!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,00 - €8,00€8,00/kg

  • Σταφίδες με λευκή σοκολάτα – premium γλυκό σνακ Epilekton

    Σταφίδα με Λευκή Σοκολάτα

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Σταφίδα με Λευκή Σοκολάτα Απολαύστε τον κλασικό αγαπημένο συνδυασμό σε premium εκδοχή: ζουμερές, γλυκές σταφίδες καλυμμένες με βελούδινη λευκή σοκολάτα! Η φυσική γλυκύτητα της σταφίδας ταιριάζει αρμονικά με τη ζεστή, κρεμώδη γεύση της λευκής σοκολάτας, δημιουργώντας ένα σνακ που είναι αδύνατο να αφήσετε. Κάθε σταφίδα είναι μαλακή και ζουμερή εσωτερικά, με λεία στρώση λευκής σοκολάτας εξωτερικά. Τέλεια για μικρές στιγμές απόλαυσης, ως τοπ σε γιαούρτι, σε μείγμα trail mix ή ως γλυκό κέρασμα. Γιατί θα τα λατρέψετε: Ζουμερές σταφίδες με βελούδινη λευκή σοκολάτα Φυσική γλυκύτητα και κρεμώδης απόλαυση Ιδανικές μόνες ή σε συνδυασμούς Διαθέσιμες σε 200g και 500g Προσθέστε τις στο καλάθι σας τώρα και απολαύστε! Παραγγείλτε από το www.epilekton.gr!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €4,00 - €10,00€20,00/kg

  • Σταφίδα Κορινθιακή - Epilekton

    Σταφίδα Ξανθή Κορινθιακή – Πλούσια σε Αντιοξειδωτικά για Υγιεινά Σνακ

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Σταφίδα Ξανθή Κορινθιακή – Πλούσια σε Αντιοξειδωτικά για Υγιεινά Σνακ Ανακαλύψτε τη Σταφίδα Ξανθή Κορινθιακή, τις χρυσαφένιες, γλυκές σταφίδες που φέρνουν την αυθεντική γεύση των ηλιόλουστων αμπελώνων της Κορινθίας στο ελληνικό σας τραπέζι! Αυτές οι premium σταφίδες, από εκλεκτά σταφύλια της ποικιλίας Κορινθιακή, αφυδατώνονται φυσικά χωρίς προσθήκη ζάχαρης ή συντηρητικών, διατηρώντας τη μαλακή, ζουμερή υφή τους και τα πολύτιμα θρεπτικά συστατικά τους. Ιδανικές για υγιεινή διατροφή, vegan συνταγές και όσους προσέχουν τη σιλουέτα τους, προσθέτουν φυσική γλύκα σε γλυκά, σνακ ή σαλάτες. Είτε τις απολαμβάνετε σκέτες για γρήγορη ενέργεια είτε τις εντάσσετε σε χριστουγεννιάτικα μελομακάρονα του 2025, αυτές οι σταφίδες ξυπνούν την περηφάνια για την ελληνική παράδοση, προσφέροντας μια γλυκιά, αρωματική εμπειρία που ενώνει τις οικογενειακές στιγμές. Εμπιστευμένες από 500+ ελληνικά νοικοκυριά, είναι η τέλεια επιλογή για γιορτινές απολαύσεις γεμάτες υγεία και νοστιμιά! Γιατί να Επιλέξετε τη Σταφίδα Ξανθή Κορινθιακή; Η Σταφίδα Ξανθή Κορινθιακή ξεχωρίζει για την έντονη, φυσική γλυκύτητά της και την απαλή, χρυσαφιά υφή που λιώνει στο στόμα, προσφέροντας ενέργεια χωρίς ενοχές. Πλούσια σε αντιοξειδωτικά, όπως πολυφαινόλες, υποστηρίζει την καρδιακή υγεία και ενισχύει το ανοσοποιητικό, ενώ οι φυτικές ίνες προάγουν την υγιή πέψη και την αίσθηση κορεσμού. Με υψηλή περιεκτικότητα σε σίδηρο και βιταμίνες του συμπλέγματος Β, είναι ιδανική για την ισορροπημένη Μεσογειακή διατροφή που αγαπούν οι Έλληνες, προσθέτοντας μια παραδοσιακή νότα σε κάθε συνταγή. Η φυσική τους επεξεργασία εξασφαλίζει μέγιστη διατήρηση θρεπτικών στοιχείων, καθιστώντας τις απαραίτητες για τις γιορτές του Q4 και την καθημερινή σας απόλαυση. Πλούσια σε αντιοξειδωτικά: Ενισχύει την καρδιά και το ανοσοποιητικό σύστημα. Υψηλή σε φυτικές ίνες: Βοηθά στην πέψη και προάγει τον κορεσμό. Φυσική πηγή ενέργειας: Με σίδηρο και βιταμίνες για καθημερινή τόνωση. Ιδανική για Κάθε Στιγμή Μεταμορφώστε τις γιορτινές σας συνταγές του 2025 με τη Σταφίδα Ξανθή Κορινθιακή: προσθέστε τη σε ελληνικό γιαούρτι με Κανέλα Κεϋλάνης Τριμμένη για θρεπτικό πρωινό, φτιάξτε trail mix με Αμύγδαλα Ψημένα για χριστουγεννιάτικα δώρα ή ενσωματώστε τη σε παραδοσιακά γλυκά με Βασιλικούς Χουρμάδες Large για γλυκιά ισορροπία. Σερβίρετέ τη σκέτη ως on-the-go σνακ ή χρησιμοποιήστε τη σε σαλάτες για φυσική γλύκα – η ευελιξία της την καθιστά απαραίτητη για οικογενειακές συγκεντρώσεις. Μοιραστείτε τη δημιουργία σας με #EpilektonSnacks και κερδίστε ένα καλάθι αξίας €50! Διατροφικές Πληροφορίες (ανά 30g μερίδα) Θερμίδες: 90 kcal Πρωτεΐνη: 0.9g Φυτικές Ίνες: 1.9g Σάκχαρα (φυσικά): 21g Λιπαρά: 0.1g Παραγγείλτε Τώρα για τις Γιορτές! Ετοιμαστείτε για τις χριστουγεννιάτικες απολαύσεις του 2025 με τη Σταφίδα Ξανθή Κορινθιακή! Παραγγείλτε έως 15 Δεκεμβρίου για έγκαιρη παράδοση και απολαύστε δωρεάν μεταφορικά για αγορές άνω των €30 σε όλη την Ελλάδα. Αγαπημένη από χιλιάδες Έλληνες foodies, φέρνει υγεία, γεύση και ελληνική παράδοση στο σπίτι σας.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €3,50 - €14,00€14,00/kg

  • Σταφίδα ρούμι σοκολάτα - Epilekton

    Σταφίδα ρούμι σοκολάτα

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Αυτή η σταφίδα είναι μια εξαιρετικά νόστιμη συνδυαστική γεύση. Οι φρέσκες σταφίδες, πλούσιες σε φυτικές ίνες και φυσική γλυκύτητα, είναι επικαλυμμένες με ζεστή, βελούδινη σοκολάτα και απογειώνονται από την εκλεκτή γεύση του ρουμιού. Αυτό το σνακ δημιουργεί μια εξαιρετική ισορροπία μεταξύ γλυκού και αλκοόλ, προσφέροντας μια πραγματικά πολυτελή απόλαυση. Οι σταφίδες προσφέρουν φυσική γλυκύτητα, ενώ η σοκολάτα και το ρούμι προσθέτουν βάθος στη γεύση.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,00 - €14,00€20,00/kg

  • Στραγάλια Αλμυρά - Epilekton

    Στραγάλια Αλμυρά

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,00 - €6,00€8,00/kg

  • Στραγάλια Αφράτα - Epilekton

    Στραγάλια Αφράτα

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,00 - €6,00€8,00/kg

  • Προσφορά -13% Αποξηραμένα λευκά σύκα Εύβοιας - Epilekton

    Σύκα Εύβοιας Αποξηραμένα Λευκά

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Ανακαλύψτε την αυθεντική γεύση της ελληνικής γης με τα Αποξηραμένα Σύκα Ευβοίας Λευκά, από τη φρέσκια σοδειά του 2026. Καλλιεργημένα στην Εύβοια, μία από τις ιστορικές συκοπαραγωγικές περιοχές της Ελλάδας, έχουν φυσικά γλυκιά γεύση με νότες καραμέλας και μαλακή υφή. Είναι αυτό που θέλετε δίπλα στον καφέ, σε ένα πιάτο με τυριά ή μέσα στο γιαούρτι του πρωινού. Γιατί να Επιλέξετε τα Αποξηραμένα Σύκα Ευβοίας Λευκά; Τα σύκα της Εύβοιας ξεχωρίζουν για την ποιότητά τους, χάρη στο μικροκλίμα του νησιού που χαρίζει έντονη γεύση. Χωρίς πρόσθετη ζάχαρη ή συντηρητικά, αυτά τα λευκά σύκα είναι ό,τι ακριβώς λέει η ετικέτα: σύκο και τίποτα άλλο. Συνδυάστε τα με τα ψημένα ελληνικά αμύγδαλα για ένα ενεργειακό σνακ, ή προσθέστε τα σε σαλάτες για μια μεσογειακή νότα. Χρησιμοποιήστε τα στην καθημερινότητά σας: ως σνακ στο γραφείο, ως δώρο σε καλάθια για τις γιορτές, ή σε συνταγές όπως τα παραδοσιακά ελληνικά γλυκά του κουταλιού. Είναι κατάλληλα για vegan διατροφή. Θρεπτικά χαρακτηριστικά: Υψηλή περιεκτικότητα σε φυτικές ίνες. Πηγή καλίου — το κάλιο συμβάλλει στη διατήρηση φυσιολογικής αρτηριακής πίεσης. Πηγή ασβεστίου — το ασβέστιο είναι απαραίτητο για τη διατήρηση φυσιολογικών οστών. Διατροφικά Στοιχεία (ανά 100g): Θερμίδες: 249 kcal. Πρωτεΐνες: 3.3g. Φυτικές Ίνες: 9.8g. Κάλιο: 680mg (34% της συνιστώμενης ημερήσιας πρόσληψης). Ασβέστιο: 162mg (20% της συνιστώμενης ημερήσιας πρόσληψης). Ιδανικά για Κάθε Στιγμή Είτε στο πρωινό είτε στο γιορτινό τραπέζι, τα σύκα αυτά ταιριάζουν παντού. Προσθέστε τα σε smoothies για φυσική γλύκα ή σε γλυκά για να εντυπωσιάσετε. Προτεινόμενες Χρήσεις ή Συνταγές: Γλυκό του Κουταλιού: Βράστε 500g σύκα με 300g ζάχαρη, 500ml νερό και χυμό λεμονιού για 30 λεπτά – ιδανικό με ελληνικό γιαούρτι. Σαλάτα με Φέτα: Συνδυάστε με φέτα, ρόκα και καρύδια για μια φθινοπωρινή σαλάτα. Γέμιση με Καρύδια: Γεμίστε σύκα με ψιλοκομμένα καρύδια και μέλι για εύκολο ορεκτικό. Συμβουλές Αποθήκευσης: Διατηρήστε τα σε δροσερό, ξηρό μέρος, σε αεροστεγές δοχείο, μακριά από υγρασία και άμεσο ηλιακό φως, για να διατηρήσουν τη φρεσκάδα τους έως 6 μήνες. Φέρτε την αυθεντική γεύση της Εύβοιας στο σπίτι σας. Διαλέξτε τη συσκευασία που σας ταιριάζει — από 250g έως 5kg — και παραγγείλτε τα Αποξηραμένα Σύκα Ευβοίας Λευκά από τη σοδειά 2026. Προτεινόμενα Συμπληρωματικά Προϊόντα Ψημένα Αμύγδαλα: Ιδανικά για γέμιση στα σύκα ή ενεργειακά μπαράκια. Κανέλα Κοπής: Τέλεια για αρωματισμό σε γλυκά του κουταλιού με σύκα. Ελληνικό Μέλι Θυμαριού: Ενισχύει τη φυσική γλυκύτητα σε συνταγές.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €3,90 - €62,50€15,60/kg

  • Προσφορά -13% Σύκα Εύβοιας αποξηραμένα, φυσικά – νέα σοδειά 2026 | Επίλεκτον

    Σύκα Εύβοιας Αποξηραμένα – Φυσικά

    1 κριτική

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Νέα σοδειά 2026 — μόλις έφτασε. Τα σύκα της Εύβοιας έχουν μια παχιά, μελένια γλυκύτητα που τα ξεχωρίζει — αποξηραμένα, αυτή η γλυκύτητα συμπυκνώνεται ακόμα περισσότερο. Φρέσκια σοδειά σημαίνει μαλακά, πλούσια σύκα, κατευθείαν από την Εύβοια στο τραπέζι σας. Πληροφορίες Προϊόντος Τα σύκα μας προέρχονται από την Εύβοια, μία από τις ιστορικές περιοχές συκοκαλλιέργειας της Ελλάδας. Αποξηραίνονται φυσικά, χωρίς προσθήκη ζάχαρης, χωρίς συντηρητικά και χωρίς τεχνητά αρώματα. Περιέχουν φυσικά σάκχαρα. Υψηλή περιεκτικότητα σε φυτικές ίνες Υψηλή περιεκτικότητα σε κάλιο Πηγή ασβεστίου Κατάλληλα για vegan διατροφή και για τη νηστεία Αλλεργιογόνα: Μπορεί να περιέχει ίχνη ξηρών καρπών (αμύγδαλα, κάσιους, καρύδια, φιστίκια) — συσκευάζεται σε χώρο όπου γίνεται επεξεργασία τους. Γεύση & Υφή Μαλακά και ελαστικά, με ελαφρά ινώδη δομή στο εσωτερικό. Γεύση βαθιά μελένια, με νότες καραμέλας — ενώ τα μικρά σπόρια δίνουν μια ευχάριστη τραγανή αίσθηση σε κάθε μπουκιά. Προτεινόμενες Χρήσεις Με τυρί: Σερβίρετε με παλαιωμένη κεφαλογραβιέρα ή ροκφόρ — κλασικός συνδυασμός για πιατέλα. Γεμιστά σύκα: Ανοίξτε τα και γεμίστε με αμυγδαλοβούτυρο ή ταχίνι για γρήγορο, εντυπωσιακό κέρασμα. Χριστουγεννιάτικα γλυκά: Ψιλοκομμένα σε μελομακάρονα, κέικ ή συκόπιτα για βαθύτερη γεύση — προμηθευτείτε από τώρα από τη φρέσκια σοδειά. Σαλάτα: Σύκα, ρόκα, καρύδια Καστοριάς και λίγο μέλι. Πρωινό: Σε γιαούρτι, βρώμη ή smoothie με γάλα αμυγδάλου και κανέλα. Αποθήκευση Σε δροσερό, σκοτεινό μέρος, μακριά από υγρασία. Μετά το άνοιγμα, κλείστε αεροστεγώς ή φυλάξτε στο ψυγείο. Σε θερμοκρασία δωματίου: έως 6 μήνες | Στο ψυγείο: έως 12 μήνες. Προτιμάτε πιο ανοιχτόχρωμα, μελένια σύκα; Δείτε και τα Σύκα Εύβοιας Αποξηραμένα Λευκά. Νέα σοδειά 2026 σε 250g, 500g, 1kg και 5kg — ιδανικά για το σπίτι, το εργαστήριο ή τα γιορτινά γλυκά.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €3,90 - €62,50€15,60/kg

  • Σύκα με Επικάλυψη Σοκολάτας Υγείας - Epilekton

    Σύκα με Επικάλυψη Σοκολάτας Υγείας

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Τα αποξηραμένα σύκα από τη Β. Εύβοια, βουτηγμένα σε σοκολάτα υγείας, αποτελούν μια πραγματική απόλαυση για τον ουρανίσκο και όλες τις αισθήσεις σας. Η αρμονική συνάντηση της γλυκιάς γεύσης του σύκου με την ελαφριά και γευστική σοκολάτα υγείας, δημιουργεί έναν συνδυασμό που μπορείτε να απολαμβάνετε κάθε στιγμή.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €5,50

  • Ταχίνι Λευκό Φυσικό Susami 200γρ - Epilekton

    Ταχίνι Λευκό Φυσικό Susami 200γρ

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Απολαύστε το Ταχίνι Λευκό της Susami, 100% φυσικό και φτιαγμένο αποκλειστικά από εκλεκτούς σπόρους σουσαμιού! Χωρίς συντηρητικά, γλουτένη, ζάχαρη και φοινικέλαιο, αυτό το κρεμώδες ταχίνι είναι ιδανικό για υγιεινές διατροφικές επιλογές και vegan διατροφή. Με πλούσια γεύση και βελούδινη υφή, ταιριάζει τέλεια σε ψωμί, τηγανίτες, smoothies ή παραδοσιακές συνταγές όπως χούμους και χαλβάς. Φέρνει την αυθεντική γεύση της φύσης στην κουζίνα σας. Παραγγείλετε τώρα από το Epilekton στην Καστοριά και δοκιμάστε τη νοστιμιά του φυσικού ταχινιού!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €3,40

  • Ταχίνι Ολικής Άλεσης 685γρ σε Βάζο – Φυσικό & Πλούσιο

    Ταχίνι Ολικής Άλεσης 685γρ σε Βάζο – Φυσικό & Πλούσιο

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Ταχίνι Ολικής Άλεσης 685γρ – Το πιο πλούσιο & Φυσικό Ταχίνι Το Ταχίνι Ολικής Άλεσης 685γρ παρασκευάζεται από ολόκληρο σουσάμι (με το φλοιό), προσφέροντας βαθιά, αυθεντική γεύση και υψηλή θρεπτική αξία. Η ολική άλεση διατηρεί όλες τις φυσικές ίνες, μέταλλα και θρεπτικά συστατικά του σουσαμιού, ενώ η υφή είναι κρεμώδης και πλούσια. Ως ιδιοκτήτης του Epilekton, επέλεξα αυτή την παρτίδα ταχινιού ολικής άλεσης 685γρ σε γυάλινο βάζο για την εξαιρετική ποιότητά της, την καθαρή γεύση σουσαμιού και την υψηλή περιεκτικότητα σε θρεπτικά συστατικά. Δεν περιέχει πρόσθετα, ζάχαρη, αλάτι ή συντηρητικά – μόνο καθαρό, καβουρδισμένο σουσάμι. Πλούσιο σε φυτικές πρωτεΐνες, υγιή λιπαρά, ασβέστιο, μαγνήσιο, σίδηρο και φυτικές ίνες, το ταχίνι ολικής άλεσης είναι ιδανικό για καθημερινή διατροφή. Ταιριάζει σε όσους θέλουν θρεπτικό πρωινό, υγιεινά σνακ, χορτοφαγικές/vegan συνταγές ή ενίσχυση της διατροφής τους με φυσικά συστατικά. Η μεγάλη συσκευασία 685γρ είναι πρακτική για οικογενειακή χρήση. Στο Epilekton ελέγχουμε κάθε παρτίδα για φρεσκάδα και ποιότητα, ώστε να απολαμβάνετε ένα ταχίνι με αυθεντική γεύση και μέγιστη θρεπτική αξία. Απλώστε το σε ψωμί, προσθέστε το σε smoothies, γιαούρτι, σάλτσες ή χρησιμοποιήστε το σε γλυκά και αλμυρές συνταγές. Απολαύστε την πλούσια γεύση του ολικής άλεσης ταχινιού κάθε μέρα – γεμίστε το καλάθι σας σήμερα.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €7,75 €7,75/kg

  • Ταχίνι Ολικής Φυσικό Susami 200γρ - Epilekton

    Ταχίνι Ολικής Φυσικό Susami 200γρ

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Ανακαλύψτε το Ταχίνι Ολικής της Susami, 100% φυσικό και φτιαγμένο από ολόκληρους σπόρους σουσαμιού! Χωρίς συντηρητικά, γλουτένη, ζάχαρη και φοινικέλαιο, αυτό το πλούσιο ταχίνι προσφέρει αυθεντική γεύση και θρεπτικά οφέλη, ιδανικό για vegan διατροφή. Με βελούδινη υφή, ταιριάζει τέλεια σε ψωμί, τηγανίτες, smoothies ή παραδοσιακές συνταγές όπως χούμους και χαλβάς. Η φυσική του σύνθεση ενισχύει κάθε γεύμα με την ποιότητα της φύσης. Παραγγείλετε τώρα από το Epilekton στην Καστοριά και απολαύστε τη γεύση του αγνού ταχινιού!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €3,00

  • Τουρσί Αγγουράκι 500ml

    Τουρσί Αγγουράκι 500ml

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Αγγουράκι Τουρσί - Γενάτη Παράδοση Το παραδοσιακό αγγουράκι τουρσί της "Γενάτη Παράδοση" είναι ένας απόλυτα ισορροπημένος μεζές που φέρνει στο τραπέζι σας τη φρεσκάδα της ελληνικής υπαίθρου. Επιλεγμένα τραγανά αγγουράκια συνδυάζονται με αρωματικό άνηθο και σιναπόσπορο μέσα σε μια προσεγμένα φτιαγμένη άλμη. Η αυθεντική αυτή συνταγή προσφέρει την ιδανική οξύτητα και μια πικάντικη επίγευση που ταιριάζει σε κάθε περίσταση, χωρίς ίχνος συντηρητικών. Θρεπτική Αξία (ανά 100g) Ενέργεια 15 kcal / 63 kJ Λιπαρά 0.1g Υδατάνθρακες 2.5g Εκ των οποίων σάκχαρα 1.1g Πρωτεΐνες 0.6g Αλάτι 2.8g Οφέλη & Χρήσεις Αρωματική Προστασία (Cucumis sativus): Η προσθήκη σιναπόσπορου (μουστάρδας) και άνηθου προσφέρει όχι μόνο μοναδικό άρωμα αλλά και αντιοξειδωτικές ιδιότητες που υποστηρίζουν το πεπτικό σύστημα. Creative Serving Tip: Συνοδέψτε τα πλατό τυριών σας, προσθέστε τα σε παραδοσιακές ρώσικες σαλάτες ή σερβίρετε τα μαζί με καπνιστά ψάρια για μια έντονη γευστική εμπειρία. Γιατί το Επιλεκτόν; Στο Επιλεκτόν, λειτουργούμε με την προσωπική φροντίδα ενός παραδοσιακού παντοπωλείου. Επιλέγουμε ένα προς ένα τα προϊόντα μας για τη φρεσκάδα και την ανώτερη ποιότητά τους, εξασφαλίζοντας ότι φτάνουν στο τραπέζι σας με επαγγελματισμό και τη μέγιστη ταχύτητα. Συχνές Ερωτήσεις (FAQ) 1. Τι προσφέρει ο σιναπόσπορος στη γεύση;Ο σιναπόσπορος προσδίδει μια ελαφριά, διακριτική σπιρτάδα και ένα βάθος γεύσης που κάνει το τουρσί πιο ενδιαφέρον γαστρονομικά. 2. Είναι κατάλληλο για παιδιά;Ναι, η γεύση του είναι δροσερή και ευχάριστη, καθιστώντας το ένα υγιεινό συνοδευτικό για τα γεύματά τους. 3. Πόσο τραγανό παραμένει;Χάρη στην παραδοσιακή μέθοδο εμφιάλωσης σε άλμη, τα αγγουράκια διατηρούν την τραγανή τους υφή μέχρι την τελευταία μπουκιά. Αποθήκευση Διατηρείται σε σκιερό και δροσερό μέρος. Μετά το άνοιγμα, φυλάσσεται στο ψυγείο εντός της άλμης του. Άμεση αποστολή σε Αττική και σε όλη την Ελλάδα.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €4,00

© 2026 Epilekton, Με την υποστήριξη της Shopify

    • American Express
    • Apple Pay
    • Google Pay
    • Maestro
    • Mastercard
    • Union Pay
    • Visa