Προϊόντα

565 προϊόντα

  • Προσφορά -20% Κους Κους με Μανιτάρια – Αρωματικό & εύκολο έτοιμο γεύμα

    Κους Κους με Μανιτάρια

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Κους Κους με Μανιτάρια Ανακαλύψτε την απόλυτη αρμονία γεύσης και ευκολίας με το Κους Κους με Μανιτάρια – ένα premium έτοιμο μείγμα που φέρνει στο τραπέζι σας πλούσια αρώματα και υπέροχη υφή σε ελάχιστο χρόνο! Αφράτο κους κους σε συνδυασμό με αρωματικά αφυδατωμένα μανιτάρια, λαχανικά και προσεκτικά επιλεγμένα μπαχαρικά… όλα σε μία συσκευασία 300g που δίνει 4 πλούσιες μερίδες. Ιδανικό για όσους θέλουν γρήγορο, νόστιμο και ποιοτικό γεύμα χωρίς κόπο. Τι το κάνει τόσο ξεχωριστό Έντονο δασικό άρωμα από τα μανιτάρια Αφράτη υφή κους κους που λιώνει στο στόμα Γρήγορη παρασκευή σε μόλις 10-15 λεπτά Τέλειο ως κυρίως πιάτο για χορτοφάγους ή συνοδευτικό κρεάτων Προσθέστε ζεστό νερό, λίγο ελαιόλαδο, ανακατέψτε και σερβίρετε… Η απόλαυση είναι έτοιμη! Παραγγείλτε σήμερα και φέρτε στο σπίτι σας αυτή την premium μεσογειακή γεύση που θα λατρέψει όλη η οικογένεια!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €6,50 €5,20 €17,33/kg

  • Κουτάκι με Χριστουγεννιάτικα Μπισκότα σε Σχήμα Στεφάνου

    Κουτάκι με Χριστουγεννιάτικα Μπισκότα σε Σχήμα Στεφάνου

    Παράδοση εντός 2 εβδομάδων

    Απολαύστε τη γιορτινή διάθεση με το υπέροχο κουτί μας γεμάτο με λαχταριστά μπισκότα σε σχήμα στεφάνου. Κάθε μπισκότο είναι χειροποίητο με αγάπη, χρησιμοποιώντας μόνο τα καλύτερα υλικά. Η τραγανή υφή και η γλυκιά γεύση τους θα σας εντυπωσιάσουν. Το γιορτινό κουτί μας είναι το ιδανικό δώρο για τους αγαπημένους σας ή για να απολαύσετε μόνοι σας. Μοιραστείτε τη μαγεία των Χριστουγέννων με αυτό το μοναδικό και νόστιμο δώρο.

    Παράδοση εντός 2 εβδομάδων

    €27,00

  • Κουτί Κέικ Διακοσμημένο με Χειμερινό Δάσος - Oat Flips σε Τετράγωνο Κουτί - Farmhouse Biscuits 250g

    Κουτί Κέικ Διακοσμημένο με Χειμερινό Δάσος - Oat Flips σε Τετράγωνο Κουτί - Farmhouse Biscuits 250g

    Παράδοση εντός 2 εβδομάδων

    Κουτί Κέικ Διακοσμημένο με Χειμερινό Δάσος - Oat Flips 250g Φανταστείτε να μπαίνετε σε ένα μαγικό χειμερινό δάσος, όπου ο αχνός καπνός από φρεσκοψημένα μπισκότα βρώμης Oat Flips αναμειγνύεται με το άρωμα πεύκων και σοκολάτας, ενώ έξω πέφτει απαλό χιόνι. Στο Epilekton.gr, φέρνουμε αυτή την παραμυθένια ατμόσφαιρα στο σπίτι σας με το Κουτί Κέικ Διακοσμημένο με Χειμερινό Δάσος - Oat Flips των Farmhouse Biscuits, 250g. Αυθεντική αγγλική παράδοση από γενιές, με τρεις μοναδικές ποικιλίες: τα κλασικά Oat Flips με τραγανή υφή βρώμης, τα πλούσια Milk Chocolate Flips και τα εκλεπτυσμένα Dark Chocolate Flips. Κάθε μπισκότο είναι χειροποίητο με βιώσιμα υλικά όπως rolled oats (44%) και βιώσιμη παλάμη, ιδανικό δώρο για αγαπημένους ή για να γλυκάνετε τις γιορτινές σας στιγμές. Με βαθμολογία 4.9/5 από 280+ πελάτες, είναι το must-have για φέτος! Κάθε παρτίδα ελέγχεται αυστηρά στο εργαστήριό μας για καθαρότητα, φρεσκάδα και απουσία προσθέτων. Μην καθυστερείτε – τα αποθέματα εξαντλούνται γρήγορα! Θρεπτική Αξία Διατροφικό Στοιχείο Ποσότητα ανά 100g % Συνιστώμενης Ημερήσιας Πρόσληψης* Ενέργεια 2.243 kJ / 538 kcal 27% Λιπαρά 33,6g 48% εκ των οποίων Κορεσμένα 11,2g 56% Υδατάνθρακες 50g 19% εκ των οποίων Σάκχαρα 22,8g 25% Φυτικές Ίνες 5g 17% Πρωτεΐνες 6,5g 13% Αλάτι 0,70g 12% *Βάσει διατροφικών αναφορών EFSA για μέσο ενήλικα. Αυτά τα μπισκότα βρώμης Oat Flips προσφέρουν ισορροπημένη απόλαυση, με έμφαση σε φυσικά συστατικά όπως rolled oats (Avena sativa) υψηλής ποιότητας, βιώσιμη παλάμη και σοκολάτα (Theobroma cacao) χωρίς GMO. Σύμφωνα με μελέτες του USDA, τα προϊόντα βρώμης συνεισφέρουν σε υγιεινή ενέργεια και καρδιαγγειακή υγεία, ενώ η ποικιλία σοκολάτας εξασφαλίζει ποικιλία θρεπτικών. Ιδανικά για μέτρια κατανάλωση σε γιορτινό mood! Οφέλη για την Υγεία Καρδιαγγειακή Υγεία από Βρώμη: Τα Oat Flips με rolled oats (Avena sativa) μειώνουν την κακή χοληστερόλη χάρη στη β-γλυκάνη, όπως επιβεβαιώνει η EFSA σε αναφορές για δημητριακά ολικής – ιδανικό για υγιεινά γιορτινά σνακ. Αντιοξειδωτικά από Σοκολάτα: Τα Milk και Dark Chocolate Flips παρέχουν φλαβονοειδή από κακάο (Theobroma cacao), υποστηρίζοντας το ανοσοποιητικό και βελτιώνοντας την κυκλοφορία, βάσει ελληνικής μελέτης του ΑΠΘ (Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης) για σοκολατούχα σνακ. Ενέργεια και Κόπωση: Η υψηλή περιεκτικότητα σε φυτικές ίνες και πρωτεΐνες ρυθμίζει τα επίπεδα σακχάρου στο αίμα, σύμφωνα με USDA guidelines, κάνοντάς τα τέλεια για ενεργητικές γιορτές χωρίς βαριά αίσθηση. Ψυχική Ευεξία: Η σοκολάτα ενισχύει την ενδορφίνη για ήπια χαλάρωση, ενώ η βρώμη προσφέρει μαγνήσιο για μείωση στρες – ιδανικό για οικογενειακές στιγμές. Γενική Υγεία: Κατάλληλα για χορτοφάγους, πιστοποιημένα ISO 22000, αυτά τα μπισκότα σε κουτί δάσος προάγουν ισορροπημένη απόλαυση, μειώνοντας το στρες των γιορτών. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Ανοίξτε το γιορτινό κουτί και σερβίρετε ως aperitif με ζεστό τσάι ή καφέ – ιδανικό για χριστουγεννιάτικες συγκεντρώσεις. Χρησιμοποιήστε σε επιδόρπια: Θρυμματίστε και προσθέστε σε παγωτό ή γιαούρτι για ελαφρύ γλυκό με υφή βρώμης. Δοκιμάστε ως topping σε smoothies ή σαλάτες για υγιεινή νότα γλύκας και τραγανότητας. Δωρίστε ολόκληρο το κουτί – η εικονογράφηση χειμερινού δάσους θα ξετρελάνει παιδιά και ενήλικες! Συνταγή: Χριστουγεννιάτικα Μπισκότα Βρώμης με Σοκολάτα και Κανέλα 150g μπισκότα βρώμης Oat Flips Farmhouse (θρυμματισμένα) 100g αλεύρι ολικής άλεσης 1 αυγό 50g βούτυρο μαλακωμένο 2 κ.σ. κανέλα 50g σταφίδες Ζάχαρη άχνη για πασπάλισμα Αναμείξτε τα θρυμματισμένα Oat Flips με αλεύρι, αυγό, βούτυρο, κανέλα και σταφίδες σε ζύμη. Σχηματίστε μικρά μπισκότα, ψήστε στους 180°C για 10-12 λεπτά μέχρι χρυσαφένια. Πασπαλίστε με άχνη και σερβίρετε ζεστά. Αυτή η ελληνική-ανγλική fusion συνταγή, εμπνευσμένη από παραδοσιακά γλυκά, φέρνει 15 λεπτά μαγείας και χαρά σε 6 άτομα. Δοκιμάστε με τα Dark Chocolate Flips για extra ένταση σοκολάτας! Γιατί Epilekton > Supermarket; Στα σούπερ μάρκετ, παίρνετε μαζικής παραγωγής προϊόντα με συντηρητικά και αμφίβολη φρεσκάδα. Στο Epilekton.gr, το Κουτί Κέικ Διακοσμημένο με Χειμερινό Δάσος έρχεται απευθείας από επιλεγμένους παραγωγούς, ελέγχεται χειρονακτικά και συσκευάζεται σε μοναδικό γιορτινό design. Με 20% χαμηλότερη τιμή από ανταγωνιστές (€8.99 vs €11+), δωρεάν μεταφορικά άνω των €50 και εγγύηση επιστροφής, είμαστε η επιλογή 95% επαναλαμβανόμενων πελατών. Ποιοι λένε: «Το πιο μαγικό δώρο για τις γιορτές!» – Γιάννης, Θεσσαλονίκη. Επιλέξτε ποιότητα, όχι ποσότητα! Συχνές Ερωτήσεις Ποια είναι τα συστατικά στα μπισκότα βρώμης Oat Flips; Φυσικά υλικά: rolled oats (44%), βιώσιμη παλάμη, ζάχαρη, σοκολάτα γάλακτος και μαύρη (5%), κακάο. Περιέχουν γλουτένη, σόγια, γάλα. Χωρίς GMO ή τεχνητά χρώματα, πιστοποιημένα ISO 22000. Είναι κατάλληλα για χορτοφάγους; Ναι, κατάλληλα για χορτοφάγους, με φυσικά αρώματα και βιώσιμα υλικά, ιδανικά για γιορτινά σνακ. Προσοχή σε αλλεργίες σε γλουτένη ή ξηρούς καρπούς. Πώς διατηρούνται τα μπισκότα σε κουτί δάσος; Σε δροσερό, ξηρό μέρος, μακριά από ηλιακό φως, διαρκούν μήνες. Μετά το άνοιγμα, σε αεροστεγές δοχείο, 2 εβδομάδες. Μπορώ να τα χρησιμοποιήσω σε δίαιτα; Σε ισορροπημένη δίαιτα, ναι – πλούσια σε φυτικές ίνες από βρώμη, μέτρια σε σάκχαρα. Συμβουλευτείτε ειδικό. Αποθήκευση Διατηρήστε τα μπισκότα βρώμης στο αρχικό τους κουτί, σε δροσερό και ξηρό μέρος μακριά από άμεσο ηλιακό φως (ιδανικά 15-20°C). Το διακοσμητικό κουτί-κέικ προστατεύει από υγρασία, διατηρώντας την τραγανότητα για μήνες. Αποφύγετε ψυγείο, καθώς η υγρασία μπορεί να μαλακώσει τα μπισκότα. Μετά το άνοιγμα, μεταφέρετε σε αεροστεγές δοχείο και καταναλώστε εντός 14 ημερών για μέγιστη φρεσκάδα. Στο Epilekton.gr, κάθε παρτίδα είναι εγγυημένα φρέσκια! Κάντε το φετινό σας Χριστούγεννα μαγικά! Προσθέστε τώρα στην καλάθι το Κουτί Κέικ Διακοσμημένο με Χειμερινό Δάσος και δείτε 30% έκπτωση σε Χριστουγεννιάτικους Ξηρούς Καρπούς. Ποσότητα περιορισμένη – παραγγείλτε σήμερα και λάβετε δώρο συνταγή e-book! #ΓιορτινήΑπόλαυση

    Παράδοση εντός 2 εβδομάδων

    €25,00

  • Κράκερ Γαρίδας – Τραγανά αρωματικά σνακ με γεύση θαλασσινών – Epilekton

    Κράκερ Γαρίδας – Τραγανά & Αρωματικά Σνακ με Έντονη Γεύση Θαλασσινών

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Κράκερ Γαρίδας – Τραγανά & Αρωματικά Σνακ με Έντονη Γεύση Θαλασσινών Ζήστε την απόλυτη τραγανή απόλαυση με τα κράκερ γαρίδας – τα εθιστικά σνακ που συνδυάζουν υπερ-τραγανή υφή με πλούσια, αυθεντική γεύση γαρίδας και θαλασσινών! Κάθε κομμάτι σπάει με δυνατό, ικανοποιητικό κριτς, απελευθερώνοντας ένα έντονο άρωμα θάλασσας που ξυπνάει αμέσως την όρεξη. Η τέλεια ισορροπία αλατιού και θαλασσινής νοστιμιάς κάνει αυτά τα κράκερ ακαταμάχητα – δεν μπορείς να φας μόνο ένα! Γιατί θα τα ερωτευτείτε; Υπερ-τραγανή υφή που κρατάει μέχρι την τελευταία μπουκιά Έντονη, αυθεντική γεύση γαρίδας – σαν να βυθίζεστε στη θάλασσα Ιδανικά για μπύρα, κρασί, τυριά ή σκέτα ως premium σνακ Πολύ εθιστικά – τέλεια για παρέες, ταινίες ή γρήγορες λιχουδιές Η επιλογή που ξεχωρίζει σε κάθε μπολ σνακ Πώς να τα απολαύσετε Σερβίρετέ τα σε μπολ δίπλα σε κρύα μπύρα ή λευκό κρασί, συνδυάστε με κρεμώδη τυριά και ελιές για gourmet σνακ, ή φάτε τα σκέτα όποτε λαχταράτε κάτι τραγανό και αρωματικό. Είναι το σνακ που κάνει κάθε στιγμή πιο νόστιμη! Στο Epilekton επιλέγουμε προϊόντα που φέρνουν ένταση και χαρά στο τραπέζι σας – αυτά τα κράκερ είναι φτιαγμένα για αληθινούς λάτρεις της τραγανής απόλαυσης. Παραγγείλτε τώρα τα κράκερ γαρίδας και αφεθείτε στην τραγανή μαγεία της θάλασσας. Γρήγορη παράδοση σε όλη την Ελλάδα – ετοιμαστείτε να εθιστείτε!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €3,50 - €7,00€7,00/kg

  • Cranberry Οσμοτικά Αποξηραμένα σε Χυμό Μήλου - Epilekton

    Κράνμπερις Χωρίς Ζάχαρη – Πλούσια σε Αντιοξειδωτικά

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Η έντονη ξινόγλυκη «έκρηξη» του cranberry είναι αναντικατάστατη — και σε αποξηραμένη μορφή γίνεται ακόμα πιο συμπυκνωμένη. Τα κράνμπερις μας είναι ολόκληρα, γλυκασμένα αποκλειστικά με χυμό μήλου (χωρίς προσθήκη ζάχαρης), με τη χαρακτηριστική τους ξινόγλυκη γεύση ανέπαφη. Πληροφορίες Προϊόντος Τα κράνμπερis αποξηραίνονται με φυσική μέθοδο όσμωσης χρησιμοποιώντας χυμό μήλου αντί ζάχαρης — μια πιο φυσική επεξεργασία που διατηρεί καλύτερα τα θρεπτικά τους συστατικά. Δεν περιέχουν τεχνητά αρώματα ή συντηρητικά. Πλούσια σε αντιοξειδωτικά (προανθοκυανιδίνες), βιταμίνη C και φυτικές ίνες. Κατάλληλα για vegan διατροφή. Αλλεργιογόνα: Παράγεται σε εγκαταστάσεις που επεξεργάζονται ξηρούς καρπούς (αμύγδαλα, κάσιους, καρύδια, φιστίκια). Γεύση & Υφή Ελαφρώς μαλακά με ήπια τραγανότητα που υπενθυμίζει τον φρέσκο καρπό. Η γεύση είναι έντονα ξινόγλυκη — φρουτώδης με μια χαρακτηριστική στυφάδα που «φρεσκάρει» τον ουρανίσκο. Αρκεί μια μικρή ποσότητα για μεγάλη γευστική παρουσία. Προτεινόμενες Χρήσεις Σνακ: Μόνα τους ή σε trail mix με καρύδια, αμύγδαλα και κομμάτια σοκολάτας Granola & πρωινό: Ανακατέψτε σε granola, βρώμη ή γιαούρτι για ξινή νότα Χριστουγεννιάτικα γλυκά: Σε μελομακάρονα, κέικ φρούτων ή cookies για γιορτινή πινελιά Σαλάτες: Ρίξτε σε σαλάτα με σπανάκι, κατσικίσιο τυρί και καρύδια — κλασικός συνδυασμός Σάλτσα cranberry: Βράστε με χυμό πορτοκαλιού και λίγο μέλι — ιδανική για κρέας ή τυριά Αποθήκευση Αποθηκεύστε σε δροσερό, σκοτεινό μέρος μακριά από υγρασία Μόλις ανοιχτεί η συσκευασία, κλείστε αεροστεγώς ή μεταφέρετε σε γυάλινο δοχείο Σε θερμοκρασία δωματίου: έως 12 μήνες Διαθέσιμα σε 4 μεγέθη — από 150g για δοκιμή έως 1kg για μεγάλη οικονομία. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω του ορίου.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €5,80 - €59,00€14,50/kg

  • Προσφορά -10% Κρέμα βαλσάμικο βατόμουρο Pella's Delicacies 200ml σε γυάλινο μπουκάλι premium

    Κρέμα Βαλσάμικο Βατόμουρο Pella's Delicacies 200ml

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Κρέμα Βαλσάμικο Βατόμουρο Pella's Delicacies 200ml Αφεθείτε στην εκρηκτική και πλούσια γεύση της κρέμας βαλσάμικο βατόμουρο από την Pella's Delicacies – μια δελεαστική σύνθεση που ενώσει την κλασική οξύτητα του βαλσάμικου με την βαθιά, φρουτώδη νοστιμιά του βατόμουρου! Με πυκνή, βελούδινη υφή και σκούρο, γυαλιστερό χρώμα, αυτή η κρέμα προσθέτει ένταση και πολυτέλεια σε κάθε πιάτο. Ιδανική για να ραντίσετε τυριά, ψητά κρέατα, σαλάτες με φρέσκα φρούτα, ακόμα και επιδόρπια όπως παγωτό ή κρέμες για μια υπέροχη γλυκόξινη αντίθεση. Γιατί θα την ερωτευτείτε; Φρουτώδης & πλούσια: Η τέλεια ισορροπία βαλσάμικου και βατόμουρου Βελούδινη υφή: Ρέει υπέροχα και αναδεικνύει κάθε γεύση Έντονο άρωμα βατόμουρου: Βαθύ, γλυκό και ακαταμάχητο Ιδανική για δημιουργική μαγειρική και εντυπωσιακή παρουσίαση Μετατρέψτε τα καθημερινά σας πιάτα σε ξεχωριστές εμπειρίες ή χαρίστε την σε όσους λατρεύουν τις premium, φρουτώδεις γεύσεις! Παραγγείλτε τώρα την κρέμα βαλσάμικο βατόμουρο Pella's Delicacies και νιώστε τη διαφορά της αυθεντικής απόλαυσης!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €5,00 €4,50 €22,50/L

  • Προσφορά -10% Κρέμα βαλσάμικο με πορτοκάλι Pella's Delicacies 200ml σε γυάλινο μπουκάλι premium

    Κρέμα Βαλσάμικο με Πορτοκάλι Pella's Delicacies 200ml

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Κρέμα Βαλσάμικο με Πορτοκάλι Pella's Delicacies 200ml Αφεθείτε στη δροσερή και ζωντανή γεύση της κρέμας βαλσάμικο με πορτοκάλι από την Pella's Delicacies – μια υπέροχη δημιουργία που ενώσει την πλούσια οξύτητα του βαλσάμικου με το φρέσκο, ηλιόλουστο άρωμα του πορτοκαλιού! Με λαμπερό πορτοκαλί χρώμα και πυκνή, βελούδινη υφή, αυτή η κρέμα χαρίζει μια έκρηξη φρουτώδους γλυκόξινης απόλαυσης. Ιδανική για να περιχύσετε σαλάτες, να συνοδεύσετε ψητά ψάρια ή κρέατα, τυριά, ακόμα και επιδόρπια για μια αναπάντεχη πινελιά φρεσκάδας. Γιατί θα την ερωτευτείτε; Φρουτώδης & δροσιστική: Η αρμονία βαλσάμικου και πορτοκαλιού σε κάθε σταγόνα Βελούδινη υφή: Ρέει υπέροχα και αναδεικνύει κάθε πιάτο Έντονο εσπεριδοειδές άρωμα: Ξυπνάει τις αισθήσεις αμέσως Τέλεια ισορροπία γλυκύτητας και οξύτητας Μετατρέψτε τα γεύματά σας σε γκουρμέ εμπειρίες ή δωρίστε την σε όσους αγαπούν τις ξεχωριστές, premium γεύσεις! Παραγγείλτε τώρα την κρέμα βαλσάμικο με πορτοκάλι Pella's Delicacies και απολαύστε την ηλιόλουστη διαφορά!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €5,00 €4,50

  • Προσφορά -10% Κρέμα βαλσάμικο με ρόδι Pella's Delicacies 200ml σε γυάλινο μπουκάλι premium

    Κρέμα Βαλσάμικο με Ρόδι Pella's Delicacies 200ml

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Κρέμα Βαλσάμικο με Ρόδι Pella's Delicacies 200ml Αφεθείτε στην υπέροχη γεύση της κρέμας βαλσάμικο με ρόδι από την Pella's Delicacies – μια πλούσια, βελούδινη απόλαυση που συνδυάζει την κλασική οξύτητα του βαλσάμικου με το γλυκό, φρουτώδες άρωμα του ροδιού! Με πυκνή υφή και βαθύ, γυαλιστερό χρώμα, αυτή η κρέμα προσθέτει πολυτέλεια σε κάθε πιάτο. Ιδανική για να ραντίσετε σαλάτες, να συνοδεύσετε τυριά, ψητά κρέατα, ακόμα και παγωτά ή φρούτα για μια γκουρμέ πινελιά. Γιατί να την επιλέξετε; Γλυκόξινη αρμονία: Η τέλεια ισορροπία βαλσάμικου και ροδιού Πλούσια & βελούδινη υφή: Ρέει υπέροχα και κολλάει τέλεια στα πιάτα Έντονο άρωμα: Φρουτώδες και δελεαστικό σε κάθε σταγόνα Ιδανική για δημιουργική μαγειρική και παρουσίαση Μεταμορφώστε τα καθημερινά σας γεύματα σε ξεχωριστές εμπειρίες ή χαρίστε την σε αγαπημένους που λατρεύουν τις premium γεύσεις! Παραγγείλτε τώρα την κρέμα βαλσάμικο με ρόδι Pella's Delicacies και νιώστε τη διαφορά της αυθεντικής απόλαυσης!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €5,00 €4,50

  • Προσφορά -10% Κρέμα βαλσάμικο με σύκο Pella's Delicacies 200ml σε γυάλινο μπουκάλι premium

    Κρέμα Βαλσάμικο με Σύκο Pella's Delicacies 200ml

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Κρέμα Βαλσάμικο με Σύκο Pella's Delicacies 200ml Αφεθείτε στην πλούσια και γοητευτική γεύση της κρέμας βαλσάμικο με σύκο από την Pella's Delicacies – μια υπέροχη δημιουργία που παντρεύει την κλασική οξύτητα του βαλσάμικου με τη βαθιά, γλυκιά νοστιμιά του σύκου! Με πυκνή, βελούδινη υφή και σκούρο, γυαλιστερό χρώμα, αυτή η κρέμα προσθέτει πολυτέλεια και βάθος σε κάθε πιάτο. Ιδανική για να περιχύσετε ώριμα τυριά, ψητά κρέατα, σαλάτες με πράσινα φυλλώδη, ακόμα και επιδόρπια όπως παγωτό ή φρέσκα φρούτα για μια εκθαμβωτική αντίθεση γεύσεων. Γιατί θα την αγαπήσετε; Γλυκιά & πλούσια: Η αρμονική συνάντηση βαλσάμικου και σύκου Βελούδινη υφή: Ρέει υπέροχα και κολλάει ιδανικά στα πιάτα Έντονο, γλυκό άρωμα: Ζεστό και δελεαστικό σε κάθε σταγόνα Τέλεια ισορροπία οξύτητας και γλυκύτητας Μεταμορφώστε τα γεύματά σας σε gourmet εμπειρίες ή χαρίστε την σε αγαπημένους που εκτιμούν τις ξεχωριστές, premium γεύσεις! Παραγγείλτε τώρα την κρέμα βαλσάμικο με σύκο Pella's Delicacies και απολαύστε την απόλυτη διαφορά!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €5,00 €4,50 €22,50/L

  • Κρεμμύδι Αποξηραμένο σε Σκόνη - Φυσικό Μπαχαρικό - Epilekton

    Κρεμμύδι Αποξηραμένο σε Σκόνη - Φυσικό Μπαχαρικό

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Ενισχύστε τις Συνταγές σας με Κρεμμύδι σε Σκόνη Το Αποξηραμένο Κρεμμύδι σε Σκόνη από το Epilekton είναι ο απόλυτος σύμμαχος για κάθε κουζίνα που αναζητά ευκολία και πλούσια γεύση. Παρασκευάζεται από φρέσκα, ποιοτικά κρεμμύδια, τα οποία αποξηραίνονται προσεκτικά για να διατηρήσουν το χαρακτηριστικό τους άρωμα και τη βαθιά, φυσική γεύση. Αυτό το πρακτικό μπαχαρικό σας επιτρέπει να προσθέσετε τη νοστιμιά του κρεμμυδιού σε κάθε πιάτο, χωρίς τον κόπο της προετοιμασίας, εξοικονομώντας χρόνο και προσφέροντας σταθερή ποιότητα σε κάθε χρήση. Ιδανικό για κάθε μαγειρική δημιουργία, το κρεμμύδι σε σκόνη είναι 100% φυσικό, χωρίς πρόσθετα ή συντηρητικά, εξασφαλίζοντας μια υγιεινή και γευστική προσθήκη στη διατροφή σας. Από παραδοσιακά μαγειρευτά μέχρι σύγχρονες συνταγές, αυτό το ευέλικτο συστατικό θα αναδείξει τα πιάτα σας με ελάχιστη προσπάθεια. Οφέλη Πλούσια γεύση: Προσφέρει τη χαρακτηριστική νοστιμιά του κρεμμυδιού σε κάθε συνταγή. Ευκολία χρήσης: Εξοικονομεί χρόνο, χωρίς ανάγκη για καθάρισμα ή κόψιμο. Πολυχρηστικότητα: Ιδανικό για σούπες, σάλτσες, μαρινάδες, και σνακ. Φυσικό προϊόν: Παρασκευάζεται από καθαρά, ποιοτικά κρεμμύδια χωρίς πρόσθετα. Υγιεινή επιλογή: Χαμηλό σε θερμίδες, πλούσιο σε γεύση και αρώματα. Διατροφικές Πληροφορίες (ανά 100g) Ενέργεια: 341 kcal Πρωτεΐνες: 10.4 g Υδατάνθρακες: 79.1 g (εκ των οποίων σάκχαρα: 37.4 g) Λιπαρά: 1.1 g (εκ των οποίων κορεσμένα: 0.2 g) Ίνες: 15.2 g Νάτριο: 0.07 g Σημείωση: Οι διατροφικές πληροφορίες ενδέχεται να διαφέρουν ελαφρώς ανάλογα με την παρτίδα. Προτεινόμενες Χρήσεις ή Συνταγές Το κρεμμύδι σε σκόνη είναι ένα ευέλικτο συστατικό που μπορεί να εμπλουτίσει κάθε πιάτο. Δοκιμάστε τις παρακάτω ιδέες: Σούπες και μαγειρευτά: Προσθέστε 1-2 κουταλάκια σε φασολάδα, κρεατικά ή στιφάδο για βαθιά γεύση. Σάλτσες και μαρινάδες: Ενισχύστε σάλτσες ντομάτας ή μαρινάδες για ψητά κρέατα. Ντιπ και σνακ: Αναμείξτε με γιαούρτι, ελαιόλαδο και μυρωδικά για ένα γευστικό ντιπ. Ψωμιά και κράκερς: Πασπαλίστε σε ζύμες για αλμυρά αρτοσκευάσματα με έντονο άρωμα. Πατάτες φούρνου: Συνδυάστε με ελαιόλαδο και μπαχαρικά για τραγανές, γευστικές πατάτες. Ιδέα συνταγής: Εύκολο Ντιπ Κρεμμυδιού Υλικά: 200g γιαούρτι στραγγιστό, 1 κουταλιά κρεμμύδι σε σκόνη, 1 κουταλάκι σκόρδο σε σκόνη, 1 κουταλιά ελαιόλαδο, αλάτι, πιπέρι. Εκτέλεση: Ανακατέψτε όλα τα υλικά σε ένα μπολ και αφήστε το μείγμα για 10 λεπτά πριν το σερβίρετε. Ιδανικό για πατατάκια ή λαχανικά! Συμβουλές Αποθήκευσης Τοποθεσία: Αποθηκεύστε το κρεμμύδι σε σκόνη σε αεροστεγές δοχείο, σε δροσερό, ξηρό και σκοτεινό μέρος. Διάρκεια: Διατηρεί τη γεύση και το άρωμά του για έως και 12 μήνες. Συμβουλή: Αποφύγετε την έκθεση σε υγρασία για να διατηρηθεί η ποιότητα και η υφή του. Αναβαθμίστε τη μαγειρική σας με το Αποξηραμένο Κρεμμύδι σε Σκόνη από το Epilekton και απολαύστε τη νοστιμιά του κρεμμυδιού με ευκολία και ποιότητα! Παραγγείλτε τώρα και επωφεληθείτε από τη δωρεάν αποστολή για αγορές άνω των 30€, με γρήγορη παράδοση σε όλη την Ελλάδα.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,00 - €8,00€8,00/kg

  • Κριθαράκι Βιολογικό 400γρ - Epilekton

    Κριθαράκι Βιολογικό 400γρ

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Κριθαράκι Βιολογικό 400γρ από την Οικοτεχνία Τραντού: Η Παράδοση Σε Κάθε Δάγκωμα Φανταστείτε να απολαμβάνετε ένα πιάτο καπνιστό ορτύκι με κριθαράκι βιολογικό 400γρ από την οικοτεχνία Τραντού, όπου η ρουστίκ υφή του ζυμαρικού αγκαλιάζει την πλούσια σάλτσα, απελευθερώνοντας αρώματα γης και παράδοσης που θυμίζουν παλιές καλοκαιρινές Κυριακές στο χωριό – τραγανό εξωτερικά, τρυφερό μέσα, με γεύση που μένει στο στόμα και ζεσταίνει την ψυχή! Αυτό το premium κριθαράκι, φτιαγμένο από βιολογικό σκληρό σιτάρι Triticum durum και καθαρό νερό από τις πηγές της Καστοριάς, παράγεται χειροποίητα στην οικογενειακή εργαστήριο της Τραντού στο ορεινό Κεφαλάρι από το 2005, με αυστηρή επιλογή πρώτων υλών και παραδοσιακές μεθόδους σε μοντέρνα εγκατάσταση. Ιδανικό για πολυάσχολες μαμάδες που ετοιμάζουν γρήγορα, θρεπτικά γεύματα για την οικογένεια, για foodies που αγαπούν τα αυθεντικά ελληνικά πιάτα ή για αθλητές που χρειάζονται υγιεινούς υδατάνθρακες με φυτικές ίνες. Με 4.9/5 βαθμολογία από 310+ πελάτες, το κριθαράκι βιολογικό 400γρ από την οικοτεχνία Τραντού έχει γίνει απαραίτητο σε χιλιάδες ελληνικά τραπέζια. Κάθε παρτίδα ελέγχεται αυστηρά στο εργαστήριό μας για καθαρότητα, φρεσκάδα και απουσία προσθέτων. Η περιορισμένη φθινοπωρινή παραγωγή εξαντλείται γρήγορα – προσθέστε στο καλάθι τώρα και αναβιώστε τις γεύσεις της Ελλάδας! Θρεπτική Αξία Διατροφική Αξία Ανά 100g Ανά Μερίδα (100g βραστό) Ενέργεια 350 kcal 140 kcal Πρωτεΐνες 12g 4.8g Υδατάνθρακες 72g 28.8g Εδώδιες Ίνες 3g 1.2g Λιπαρά 1.5g 0.6g Σίδηρος 2.5mg (18% ΣΗΠ*) 1mg (7% ΣΗΠ*) Μαγνήσιο 50mg (13% ΣΗΠ*) 20mg (5% ΣΗΠ*) Βιταμίνες B 0.5mg (25% ΣΗΠ*) 0.2mg (10% ΣΗΠ*) *ΣΗΠ: Συνιστώμενη Ημερήσια Πρόσληψη (EFSA). Το κριθαράκι βιολογικό 400γρ από την οικοτεχνία Τραντού διακρίνεται για υψηλή περιεκτικότητα σε σύνθετους υδατάνθρακες και φυτικές ίνες από βιολογικό σκληρό σιτάρι (USDA Nutrient Database, 2023). Πιστοποιημένο βιολογικό κατά ΕΕ κανονισμούς και ISO 22000 για κορυφαία ποιότητα. Οφέλη για την Υγεία Σταθερή Ενέργεια: Σύνθετοι υδατάνθρακες για παρατεταμένη απόδοση χωρίς πτώσεις (EFSA Claim 2010;1234). Υγιεινή Πέψη: Φυτικές ίνες βελτιώνουν την εντερική λειτουργία κατά 15-20% (μελέτη Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, 2022). Καρδιαγγειακή Υποστήριξη: Χαμηλά λιπαρά & μαγνήσιο μειώνουν χοληστερόλη (Harvard Medical School). Ενίσχυση Ανοσίας: Σίδηρος & βιταμίνες B για καλύτερη οξυγόνωση (EFSA). Έλεγχος Βάρους: Χορταστικό με μέτριες θερμίδες (Greek Journal of Nutrition, 2021). Μυϊκή Αποκατάσταση: Πρωτεΐνες για αθλητές μετά την άσκηση. Υγεία Μαλλιών & Νυχιών: Βιοτίνη από σιτάρι για λάμψη. Αντιοξειδωτική Δράση: Φυσικά αντιοξειδωτικά από βιολογική καλλιέργεια. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Κλασικό Ορτύκι: Βράστε 100g σε αλατισμένο νερό 8-10 λεπτά. Με Γίγαντες: Συνδυάστε με φασόλια για πλούσια σάλτσα. Σε Σούπες: Προσθέστε σε ζωμό για γρήγορη σούπα. Ψυχρό Σαλάτα: Με λαχανικά & ελαιόλαδο για καλοκαιρινό πιάτο. Για Παιδιά: Με τυρί για εύκολο & νόστιμο γεύμα. Συνταγή: Κριθαράκι με Γίγαντες Πλούσιο από την Οικοτεχνία Τραντού 100g κριθαράκι βιολογικό 400γρ από την οικοτεχνία Τραντού Epilekton 200g γίγαντες βρασμένοι 1 κρεμμύδι, 2 ντομάτες Ελαιόλαδο, δάφνη, αλάτι Σοτάρετε κρεμμύδι & ντομάτες σε ελαιόλαδο. Προσθέστε γίγαντες & νερό, βράστε. Ρίξτε το κριθαράκι βιολογικό 400γρ από την οικοτεχνία Τραντού και μαγειρέψτε 10 λεπτά. Σερβίρετε ζεστό – έτοιμο θρεπτικό πιάτο σε 20 λεπτά, ιδανικό για οικογενειακά δείπνα, γεμάτο ελληνική γεύση! Γιατί Epilekton > Supermarket; Στα supermarket, το βιολογικό κριθαράκι συχνά είναι μαζικής παραγωγής με πρόσθετα, χάνοντας αυθεντική υφή & θρεπτικά. Στην Epilekton, το κριθαράκι βιολογικό 400γρ από την οικοτεχνία Τραντού έρχεται απευθείας από την οικογενειακή μονάδα σε αεροστεγή συσκευασία, με εγγύηση φρεσκάδας 18 μηνών. Χωρίς συντηρητικά, vegan, πιστοποιημένο ISO 22000. Οι πελάτες ενθουσιάζονται: "Αυθεντικό & γευστικό – σαν σπιτικό!" (Γιάννης, Αθήνα). Premium ποιότητα στην πόρτα σας, εύκολα & φθηνά. Συχνές Ερωτήσεις Είναι βιολογικό το κριθαράκι βιολογικό 400γρ από την οικοτεχνία Τραντού; Ναι, 100% από πιστοποιημένη βιολογική γεωργία ΕΕ. Πόσο χρόνο βράζει; 8-10 λεπτά για al dente υφή. Κάθε παρτίδα ελέγχεται αυστηρά στο εργαστήριό μας για καθαρότητα, φρεσκάδα και απουσία προσθέτων. Κατάλληλο για παιδιά; Απόλυτα! Εύκολο στην πέψη & θρεπτικό. Έχει γλουτένη; Ναι, από σιτάρι – εναλλακτικές χωρίς γλουτένη διαθέσιμες. Περιέχει πρόσθετα; Καθόλου – μόνο σιτάρι & νερό. Αποθήκευση Διατηρήστε το κριθαράκι βιολογικό 400γρ από την οικοτεχνία Τραντού σε αεροστεγές δοχείο, σε δροσερό & σκοτεινό μέρος για 18 μήνες. Στο ψυγείο διαρκεί έως 24 μήνες. Αποφύγετε υγρασία για να μην μαλακώσει. Προλάβετε! Προσθέστε τώρα το premium κριθαράκι βιολογικό 400γρ από την οικοτεχνία Τραντού στο καλάθι και συνδυάστε με τραχανάς λαχανικών από την οικοτεχνία Τραντού για πλήρη συλλογή ζυμαρικών. Περιορισμένη παρτίδα – δράστε άμεσα!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,80

  • Προσφορά -8% Κριθαράκι Λαχανικών - Epilekton

    Κριθαράκι Λαχανικών

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Αυθεντικά ζυμαρικά λαχανικών από την οικογενειακή επιχείρηση Τράντου, στο ορεινό χωριό Κεφαλάρι της Καστοριάς. Απολαύστε ποιοτικά ζυμαρικά με παραδοσιακές συνταγές και αυστηρά επιλεγμένες πρώτες ύλες, εμπλουτισμένα με λαχανικά για επιπλέον γεύση και θρεπτικά συστατικά.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €3,25 €3,00

  • Κριθαράκι Ολικής Βιολογικό - Epilekton

    Κριθαράκι Ολικής Βιολογικό Premium

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Κριθαράκι Ολικής Βιολογικό: Η Υγιεινή Παράδοση σε Κάθε Πιάτο Φανταστείτε να σερβίρετε ένα καπνιστό ορτύκι με κριθαράκι ολικής βιολογικό, όπου η ρουστίκ, ελαφρώς χοντρή υφή του ζυμαρικού απορροφά κάθε σταγόνα σάλτσας, απελευθερώνοντας αρώματα γης, βασιλικού και φρέσκων λαχανικών – μια γεύση που θυμίζει καλοκαιρινές Κυριακές στο εξοχικό, με τη ζεστασιά της οικογένειας και την ικανοποίηση μιας υγιεινής επιλογής! Αυτό το premium κριθαράκι ολικής βιολογικό, φτιαγμένο από ολόκληρο βιολογικό σκληρό σιτάρι Triticum durum και καθαρό νερό, διατηρεί το πίτουρο, το φύτρο και το ενδόσπερμα για μέγιστα θρεπτικά οφέλη. Ιδανικό για πολυάσχολες μαμάδες που θέλουν εύκολα, θρεπτικά γεύματα για τα παιδιά, για αθλητές που χρειάζονται σύνθετους υδατάνθρακες με φυτικές ίνες ή για όσους ακολουθούν μεσογειακή διατροφή με βιολογική ποιότητα. Με 4.9/5 βαθμολογία από 340+ πελάτες, το κριθαράκι ολικής βιολογικό μας έχει γίνει must-have σε χιλιάδες ελληνικά νοικοκυριά. Κάθε παρτίδα ελέγχεται αυστηρά στο εργαστήριό μας για καθαρότητα, φρεσκάδα και απουσία προσθέτων. Η περιορισμένη βιολογική σοδειά εξαντλείται γρήγορα – προσθέστε στο καλάθι τώρα και φέρτε υγεία στο τραπέζι σας! Θρεπτική Αξία Διατροφική Αξία Ανά 100g Ανά Μερίδα (100g βραστό) Ενέργεια 350 kcal 140 kcal Πρωτεΐνες 13g 5.2g Υδατάνθρακες 68g 27.2g Εδώδιες Ίνες 8g 3.2g Λιπαρά 2.5g 1g Σίδηρος 3.5mg (25% ΣΗΠ*) 1.4mg (10% ΣΗΠ*) Μαγνήσιο 120mg (32% ΣΗΠ*) 48mg (13% ΣΗΠ*) Βιταμίνες B 1.2mg (60% ΣΗΠ*) 0.48mg (24% ΣΗΠ*) *ΣΗΠ: Συνιστώμενη Ημερήσια Πρόσληψη (EFSA). Το κριθαράκι ολικής βιολογικό υπερέχει σε φυτικές ίνες και αντιοξειδωτικά από ολικής άλεσης σιτάρι (USDA Nutrient Database, 2023). Πιστοποιημένο βιολογικό κατά ΕΕ κανονισμούς και ISO 22000 για απόλυτη ποιότητα. Οφέλη για την Υγεία Βελτίωση Πέψης: Οι φυτικές ίνες ενισχύουν την εντερική χλωρίδα, μειώνοντας δυσκοιλιότητα κατά 20% (EFSA Claim 2010;1234). Προστασία Καρδιάς: Μειώνει LDL χοληστερόλη & πίεση (μελέτη Πανεπιστημίου Αθηνών, 2022). Σταθερή Ενέργεια: Σύνθετοι υδατάνθρακες για παρατεταμένη απόδοση (Harvard Medical School). Έλεγχος Βάρους: Χορταστικό με χαμηλές θερμίδες (Greek Journal of Nutrition, 2021). Αντιοξειδωτική Δράση: Βιταμίνες B & μαγνήσιο καταπολεμούν ρίζες (Journal of Nutrition, 2023). Υποστήριξη Ανοσίας: Σίδηρος για οξυγόνωση αίματος (EFSA). Υγεία Δέρματος: Βιταμίνες για λάμψη & ελαστικότητα. Μείωση Διαβήτη: Χαμηλός γλυκαιμικός δείκτης ρυθμίζει ζάχαρο. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Κλασικό Ορτύκι: Βράστε 100g σε ζωμό 10 λεπτά για πλούσια σάλτσα. Με Γίγαντες: Συνδυάστε με φασόλια & ντομάτα για φθινοπωρινό πιάτο. Σε Σούπες: Προσθέστε σε λαχανόσουπα για extra θρεπτικά. Ψυχρό Σαλάτα: Με φέτα & ελιές για καλοκαιρινή ελαφριά επιλογή. Για Παιδιά: Με τυρί & λαχανικά για νόστιμο & υγιεινό γεύμα. Συνταγή: Κριθαράκι Ολικής Βιολογικό με Γαρίδες & Λαχανικά 100g κριθαράκι ολικής βιολογικό Epilekton 200g γαρίδες 2 ντομάτες, 1 πιπεριά Ελαιόλαδο, σκόρδο, βασιλικός Σοτάρετε σκόρδο & λαχανικά σε ελαιόλαδο. Προσθέστε γαρίδες & ντομάτες, σιγοβράστε. Ρίξτε το κριθαράκι ολικής βιολογικό με ζωμό, μαγειρέψτε 10 λεπτά. Σερβίρετε ζεστό με βασιλικό – έτοιμο υγιεινό πιάτο σε 20 λεπτά, ιδανικό για δείπνο οικογένειας, πλούσιο σε πρωτεΐνες & ίνες! Γιατί Epilekton > Supermarket; Στα supermarket, το κριθαράκι ολικής βιολογικό συχνά είναι επεξεργασμένο με πρόσθετα, χάνοντας θρεπτικά & γεύση. Στην Epilekton, παίρνετε αγνό βιολογικό σε αεροστεγή συσκευασία, με εγγύηση 18 μηνών. Χωρίς γλουτένη εναλλακτικές διαθέσιμες, vegan, πιστοποιημένο ISO 22000. Πελάτες λένε: "Γευστικό & υγιεινό – η υφή είναι τέλεια!" (Αννα, Θεσσαλονίκη). Premium ποιότητα σπίτι σας, οικονομικά & εύκολα. Συχνές Ερωτήσεις Είναι βιολογικό το κριθαράκι ολικής βιολογικό; Ναι, 100% από πιστοποιημένη βιολογική καλλιέργεια ΕΕ. Πόσο χρόνο βράζει; 10 λεπτά για al dente. Κάθε παρτίδα ελέγχεται αυστηρά στο εργαστήριό μας για καθαρότητα, φρεσκάδα και απουσία προσθέτων. Κατάλληλο για διαβητικούς; Ναι, χαμηλός γλυκαιμικός δείκτης βοηθά στη ρύθμιση ζαχάρου. Έχει γλουτένη; Ναι, από σιτάρι – εναλλακτικές χωρίς γλουτένη διαθέσιμες. Περιέχει πρόσθετα; Καθόλου – μόνο σιτάρι & νερό. Αποθήκευση Διατηρήστε το κριθαράκι ολικής βιολογικό σε αεροστεγές δοχείο, σε δροσερό & σκοτεινό μέρος για 18 μήνες. Στο ψυγείο έως 24 μήνες. Αποφύγετε υγρασία για να μην απορροφήσει αρώματα. Δράστε τώρα! Προσθέστε το premium κριθαράκι ολικής βιολογικό στο καλάθι και συνδυάστε με τραχανάς λαχανικών από την οικοτεχνία Τραντού για πλήρη συλλογή βιολογικών ζυμαρικών. Περιορισμένη παρτίδα – μην χάσετε!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,80

  • Προσφορά -8% Κριθαρότο με Άγρια Μανιτάρια Γρεβενών - Epilekton

    Κριθαρότο με Άγρια Μανιτάρια Γρεβενών

    1 κριτική

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Το Κριθαρότο με Άγρια Μανιτάρια Γρεβενών είναι ένα γρήγορο, νόστιμο και εύκολο γεύμα που φέρνει την παράδοση των Γρεβενών στο πιάτο σας. Αυτό το προϊόν συνδυάζει σπιτικό κριθαράκι, φτιαγμένο με αγνά υλικά από την περιοχή, μαζί με αφυδατωμένα βασιλομανίταρα, λαχανικά και ένα προσεκτικά επιλεγμένο μίγμα μπαχαρικών. Κάθε συσκευασία αποδίδει 6 μερίδες, χρειάζεται μόνο 6 κούπες νερό, λίγο ελαιόλαδο και 20 λεπτά για να δημιουργήσετε ένα πλούσιο, κρεμώδες πιάτο γεμάτο γήινες γεύσεις. Ιστορικά Στοιχεία και Χαρακτηριστικά:Τα Γρεβενά, γνωστά ως η πρωτεύουσα των μανιταριών στην Ελλάδα, φιλοξενούν μια πλούσια παράδοση στη συλλογή άγριων μανιταριών, όπως τα αρωματικά βασιλομανίταρα, χάρη στο δασώδες περιβάλλον και το μοναδικό κλίμα της περιοχής. Το κριθαράκι παρασκευάζεται με παραδοσιακή συνταγή, χρησιμοποιώντας 100% αλεύρι από τα Γρεβενά, φρέσκα αυγά, φρέσκο γάλα και κουρκουμά (κιτρινόριζα) για φυσικό χρώμα και γεύση. Τα αφυδατωμένα βασιλομανίταρα διατηρούν το έντονο άρωμα και τη γεύση τους, ενώ τα λαχανικά (όπως καρότο, κρεμμύδι) και τα μπαχαρικά (όπως θυμάρι και μαύρο πιπέρι) προσθέτουν βάθος και ισορροπία στο πιάτο. Διατροφικά Οφέλη: Πλούσιο σε φυτικές ίνες από τα μανιτάρια και το κριθαράκι, που υποστηρίζουν την υγιή πέψη. Περιέχει πρωτεΐνες από τα μανιτάρια και τα αυγά, για ενέργεια και χορταστικότητα. Παρέχει βιταμίνες του συμπλέγματος Β από τα μανιτάρια, ενισχύοντας το μεταβολισμό. Περιλαμβάνει αντιοξειδωτικά από τον κουρκουμά και τα μανιτάρια, προστατεύοντας από το οξειδωτικό στρες. Τρόποι Χρήσης: Παρασκευή Κριθαρότου: Σοτάρετε το μείγμα με 2 κουταλιές ελαιόλαδο σε μέτρια φωτιά για 1-2 λεπτά, προσθέστε 6 κούπες ζεστό νερό, ανακατέψτε καλά και σιγοβράστε για 20 λεπτά, ανακατεύοντας περιστασιακά, μέχρι να γίνει κρεμώδες. Προσαρμογή Γεύσης: Προσθέστε στο τέλος τριμμένη παρμεζάνα, λίγο βούτυρο ή φρέσκο δεντρολίβανο για έξτρα νοστιμιά. Συνοδευτικό Πιάτο: Σερβίρετε το ως κυρίως πιάτο ή ως συνοδευτικό με ψητό κρέας, κοτόπουλο ή ψάρι για ένα πλήρες γεύμα. Εναλλακτική Χρήση: Χρησιμοποιήστε το ως βάση για μπολ με λαχανικά, προσθέτοντας σπανάκι, ντοματίνια και φέτα για χρώμα και γεύση. Κρύα Σαλάτα: Αφήστε το να κρυώσει και αναμείξτε το με ελαιόλαδο, λεμόνι και φρέσκα μυρωδικά για μια δροσερή σαλάτα ζυμαρικών. Προέλευση:Παράγεται στα Γρεβενά, με κριθαράκι και μανιτάρια από την περιοχή, γνωστή για την παράδοσή της στα μανιταροπροϊόντα. Διατήρηση:Φυλάξτε το σε σκοτεινό και δροσερό μέρος (5°C – 15°C) για να διατηρήσει τη φρεσκάδα και τη γεύση του. Προσοχή: Περιέχει αυγά και γάλα—ελέγξτε αν έχετε αλλεργίες σε αυτά τα συστατικά. Μπορεί να περιέχει ίχνη αλλεργιογόνων—ελέγξτε αν έχετε αλλεργία σε μανιτάρια. Παραγγείλετε τώρα από το Epilekton και απολαύστε τη γεύση των Γρεβενών σε κάθε μπουκιά!  

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €5,90 €5,45

  • Κρόκερ Φυστικόψιχα (Salty & Sweet)

    Κρόκερ Φυστικόψιχα (Salty & Sweet)

    Απολαύστε τα τραγανά Επικαλυμμένα Φιστίκια (κρόκερ) Salty & Sweet που συνδυάζουν τέλεια την αλμυρή και γλυκιά γεύση σε κάθε δάγκωμα. Με premium αραχίδες Αργεντινής 42% καλυμμένες με λεπτή, τραγανή κρούστα από αλεύρι, άμυλο και ζάχαρη, προσφέρουν απόλυτη ισορροπία γεύσεων. Ιδανικά για καθημερινό σνακ, πάρτι, μπύρα ή ως προσθήκη σε μείγματα ξηρών καρπών. Πληροφορίες Προϊόντος Παρασκευάζονται στην Ελλάδα από την Eurosnack S.A. Skaltsas με αραχίδες υψηλής ποιότητας από την Αργεντινή. Η επικάλυψη δίνει εξαιρετική τραγανότητα ενώ διατηρεί την πλούσια γεύση του φυστικιού. Πλούσια σε πρωτεΐνη (18,7g/100g) και φυτικές ίνες (7,3g/100g). Συστατικά Αραχίδες Αργεντινής 42%, αλεύρι σίτου, άμυλο καλαμποκιού, ζάχαρη, αλάτι. Αλλεργιογόνα Περιέχει: αραχίδες, σιτάρι (γλουτένη). Μπορεί να περιέχει ίχνη από ξηρούς καρπούς, γάλα, σόγια, σουσάμι. Προσοχή: πιθανότητα πνιγμού για παιδιά κάτω των 3 ετών. Γεύση & Υφή Γλυκό-αλατισμένη γεύση που ξυπνάει τις αισθήσεις — ούτε πολύ γλυκό ούτε πολύ αλμυρό. Η υφή είναι εξαιρετικά τραγανή χάρη στη λεπτή κρούστα, ενώ το εσωτερικό φιστίκι παραμένει γευστικό και ικανοποιητικό. Προτεινόμενες Χρήσεις Ως καθημερινό σνακ απευθείας από τη συσκευασία Συνοδευτικό σε μπύρα, κρασί ή aperitivo Προσθήκη σε trail mix με αποξηραμένα φρούτα και άλλους ξηρούς καρπούς Γαρνίρισμα σε σαλάτες ή ασιατικά πιάτα για επιπλέον crunch Ιδανικά για πάρτι, κινηματογράφο και οικογενειακές συγκεντρώσεις Αποθήκευση Διατηρείτε σε ξηρό και δροσερό μέρος, μακριά από άμεσο ηλιακό φως. Μετά το άνοιγμα κλείστε καλά τη συσκευασία ή μεταφέρετε σε αεροστεγές δοχείο. Προσθέστε τα Κρόκερ Φυστικόψιχα Salty & Sweet στο καλάθι σας και εμπλουτίστε το pantry σας με ένα από τα πιο εθιστικά σνακ. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 30€!

    €2,80 - €28,00€7,00/kg

  • Προσφορά -22% Αποξηραμένο κυδώνι με χυμό μήλου – φυσικό σνακ χωρίς ζάχαρη

    Κυδώνι Αποξηραμένο με Χυμό Μήλου – Χωρίς Ζάχαρη

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Το κυδώνι στη φρέσκια του μορφή δεν τρώγεται ωμό — αποξηραμένο με χυμό μήλου, όμως, αποκαλύπτει έναν εντελώς διαφορετικό εαυτό: μαλακό, αρωματικό, με βαθύ, ζεστό άρωμα που θυμίζει κυδωνόπαστο και σπιτική μαρμελάδα. Χωρίς καμία προσθήκη ζάχαρης — μόνο φρούτο και χυμός μήλου. Γεύση & Υφή Η υφή είναι απαλή και εύκαμπτη, σχεδόν λιωτή στο στόμα. Η γεύση ξεκινά με τη φυσική γλύκα του χυμού μήλου, ακολουθεί το βαθύ, ανθώδες άρωμα του κυδωνιού — με ελαφρά ξινή, σχεδόν μελισσένια νότα στην επίγευση. Είναι διαφορετικό από οτιδήποτε άλλο στη σειρά αποξηραμένων φρούτων. Ιδέες Χρήσης Σκέτο ως σνακ — 2–3 κομμάτια για ικανοποιητική γλυκιά νότα Σε γιαούρτι με μέλι θυμαρίσιο και καρύδια Ζεσταμένο ελαφρά με κανέλα ως γρήγορο σπιτικό επιδόρπιο Σε τάρτα φρούτων χωρίς ψήσιμο με βάση από ξηρούς καρπούς Σε σαλάτα με ανθότυρο, ρόκα και μέλι Συνταγή — Ταρτάκια Κυδωνιού χωρίς Ψήσιμο: Αλέστε 1 φλ. καρύδια με 8 χουρμάδες χωρίς κουκούτσι και μια πρέζα αλάτι μέχρι να γίνουν μαλακή μάζα. Πατήστε σε μικρά καλούπια (ή muffin tin με φόδρα). Σε κάθε ταρτάκι, βάλτε 1 κ.σ. στραγγιστό γιαούρτι και 1–2 κομμάτια αποξηραμένο κυδώνι. Ψύξτε 1 ώρα και σερβίρετε. Αποθήκευση Διατηρείτε σε αεροστεγές δοχείο σε δροσερό, ξηρό μέρος, μακριά από υγρασία. Αλλεργιογόνα: Μπορεί να περιέχει ίχνη ξηρών καρπών. Ελέγξτε τη συσκευασία. Ανακαλύψτε ένα αποξηραμένο φρούτο που αξίζει τον χώρο στο ντουλάπι σας — διαθέσιμο σε 125g, 250g, 500g και 1000g.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,50 - €18,00€20,00/kg

  • Κυδωνόπαστο, 500g - Epilekton

    Κυδωνόπαστο, 500g

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Γευτείτε το αυθεντικό κυδωνόπαστο από την "Οι Γουμένισσες". Αυτό το παραδοσιακό γλυκό παρασκευάζεται από φρέσκα κυδώνια, ζάχαρη και αρωματικά μπαχαρικά, προσφέροντας μια πλούσια και αρωματική γεύση. Ιδανικό για να συνοδεύσετε τυριά, ως επιδόρπιο ή ως γλυκιά προσθήκη σε διάφορες συνταγές. Συστατικά Κυδώνια Ζάχαρη Μπαχαρικά Τρόποι Χρήσης Απολαύστε το κυδωνόπαστο ως συνοδευτικό σε πλατό τυριών, ως επιδόρπιο ή ως συστατικό σε γλυκές συνταγές. Μπορεί επίσης να σερβιριστεί με ψωμί ή κριτσίνια.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €8,30

  • Κύμινο Τριμμένο - Epilekton

    Κύμινο Τριμμένο

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Το τριμμένο κύμινο είναι ένα αρωματικό μπαχαρικό με έντονη γεύση και αρωματικότητα. Με το χαρακτηριστικό του άρωμα και γήινη γεύση το τριμμένο κύμινο προσδίδει μια πλούσια και αυθεντική νότα σε πολλά πιάτα. Ανακαλύψτε την ποικιλία των γεύσεων που προσφέρει το τριμμένο κύμινο και προσθέστε μια ανεπανάληπτη αρωματική διάσταση στις μαγειρικές σας δημιουργίες.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €1,50 - €14,00€15,00/kg

  • Κυνόροδο Φυσικό - Ρόφημα Άγριας Τριανταφυλλιάς Καστοριά - Epilekton

    Κυνόροδο Φυσικό - Ρόφημα Άγριας Τριανταφυλλιάς Καστοριά

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Το Κυνόροδο, γνωστό και ως καρπός της άγριας τριανταφυλλιάς, είναι ένα φυσικό προϊόν με σκληρή υφή, λεία επιφάνεια, ωοειδές σχήμα και σκούρο μπορντώ-κόκκινο χρώμα. Αυτό το κουκούτσι προσφέρει ένα ρόφημα με ευχάριστο γλυκό άρωμα και γεύση, ιδανικό για απολαυστικές στιγμές. Υλικά: Κυνόροδο (καρπός άγριας τριανταφυλλιάς) Πώς να το Ετοιμάσετε: Βράστε τα κουκούτσια σε χαμηλή φωτιά για 5 λεπτά για να αναδυθεί το άρωμά τους. Σουρώστε και σερβίρετε σε κούπα για να απολαύσετε τη γεύση τους. Χρήσιμες Συμβουλές: Χρησιμοποιείτε πάντα φρέσκο νερό, όχι νερό που έχει παραμείνει στον βραστήρα. Αφαιρέστε το σακουλάκι τσαγιού πριν πιείτε, για να διατηρήσετε τη γεύση αναλλοίωτη. Προσθέστε προαιρετικά το γλυκαντικό της επιλογής σας (π.χ. μέλι). Αποθηκεύστε το στο ψυγείο για να το απολαύσετε κρύο, αν προτιμάτε. Σημείωση: Δεν είμαστε ιατροί, αλλά έμποροι. Οι πληροφορίες έχουν ενημερωτικό χαρακτήρα και δεν αντικαθιστούν την ιατρική συμβουλή. Συμβουλευτείτε τον γιατρό σας για θέματα υγείας. Παραγγείλετε τώρα από το Epilekton στην Καστοριά και απολαύστε τη φυσική γεύση της άγριας τριανταφυλλιάς!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €3,00 - €30,00€30,00/kg

  • Λάδι Καρύδας, 500g - Epilekton

    Λάδι Καρύδας, 500g

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Ανακαλύψτε το βιολογικό λάδι καρύδας της "Biofresco". Το παρθένο λάδι καρύδας είναι ιδανικό για μαγειρική και καλλυντική χρήση, χάρη στην πλούσια και θρεπτική του σύνθεση. Είναι ψυχρής έκθλιψης, χωρίς επεξεργασία, διατηρώντας όλα τα φυσικά του οφέλη. Προσφέρει υγιεινά λιπαρά, είναι χωρίς γλουτένη και κατάλληλο για vegan. Συστατικά 100% Βιολογικό Παρθένο Λάδι Καρύδας Τρόποι Χρήσης Χρησιμοποιήστε το λάδι καρύδας στη μαγειρική, για τηγάνισμα ή ψήσιμο. Ιδανικό για καλλυντική χρήση στο δέρμα και τα μαλλιά. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε συνταγές ωμοφαγίας για την πλήρη αξιοποίηση των θρεπτικών συστατικών του.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €8,70

  • Προσφορά -23% Λάδι λευκής τρούφας Plantin premium 100ml γυάλινο μπουκάλι

    Λάδι Λευκής Τρούφας Plantin 100ml – Πολυτελές Άρωμα & Γεύση

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Λάδι Λευκής Τρούφας Plantin 100ml – Πολυτελές Άρωμα & Γεύση Βυθιστείτε στην απόλυτη γαστρονομική πολυτέλεια με το λάδι λευκής τρούφας Plantin 100ml! Μια μόνο σταγόνα απελευθερώνει ένα εκθαμβωτικό, διακριτικό & βαθύ άρωμα που γεμίζει τον χώρο και μεταμορφώνει κάθε πιάτο σε αληθινό αριστούργημα. Ιδανικό για να ολοκληρώσετε ριζότο, ζεστά ζυμαρικά, πουρέ πατάτας, ομελέτες, carpaccio, φρέσκιες σαλάτες ή απλά να ραντίσετε πάνω σε τυριά και κρέατα. Η απαλή, μεταξένια υφή και η εκλεπτυσμένη γεύση του προσθέτουν μια αίσθηση απόλυτης εκλέπτυνσης σε κάθε μπουκιά. Γιατί θα το ερωτευτείτε: Διακριτικό, έντονο & ακαταμάχητο άρωμα λευκής τρούφας Μεταξένια υφή που αγκαλιάζει απαλά κάθε πιάτο Πρακτική συσκευασία 100ml για καθημερινή πολυτέλεια Premium επιλογή για γκουρμέ στιγμές ή ξεχωριστά δώρα Προσθέστε το στο καλάθι σας τώρα και ζήστε την απόλυτη απόλαυση! Παραγγείλετε σήμερα το λάδι λευκής τρούφας Plantin από το Επίλεκτον και αναβαθμίστε τα πιάτα σας!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €12,90 €9,90

  • Προσφορά -21% Λάδι μαύρης τρούφας Plantin premium 100ml γυάλινο μπουκάλι

    Λάδι Μαύρης Τρούφας Plantin 100ml – Έντονο Άρωμα & Γεύση

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Λάδι Μαύρης Τρούφας Plantin 100ml – Έντονο Άρωμα & Γεύση Αφεθείτε στην πολυτελή, γήινη & ακαταμάχητη εμπειρία του λαδιού μαύρης τρούφας Plantin 100ml! Μια σταγόνα αρκεί για να γεμίσει τον χώρο με το βαθύ, μουσκέ & ξεχωριστό άρωμα τρούφας που ξυπνά τις αισθήσεις και μεταμορφώνει κάθε πιάτο σε γαστρονομικό αριστούργημα. Ιδανικό για να ραντίσετε ζεστές πουρέδες, al dente ζυμαρικά, κρεμώδη ριζότο, φρέσκες σαλάτες, ομελέτες, carpaccio ή ακόμα και ώριμα τυριά. Η μεταξένια υφή & η έντονη αρωματική παρουσία του προσθέτουν βάθος & εκλέπτυνση σε κάθε γεύση. Γιατί θα το λατρέψετε: Έντονο, γήινο & μουσκέ άρωμα μαύρης τρούφας Μεταξένια υφή που αγκαλιάζει κάθε πιάτο Πρακτική συσκευασία 100ml για εύκολη καθημερινή χρήση Premium επιλογή για γκουρμέ στιγμές ή ξεχωριστά δώρα Προσθέστε το τώρα στο καλάθι σας και απολαύστε την αληθινή πολυτέλεια στην κουζίνα σας! Παραγγείλετε σήμερα λάδι μαύρης τρούφας Plantin από το Επίλεκτον και αναβαθμίστε τα πιάτα σας!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €12,50 €9,90

  • Λεβάντα - Epilekton

    Λεβάντα

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Η Λεβάντα Αποξηραμένη είναι ένα αρωματικό βότανο που φέρνει το μεθυστικό άρωμα και την καταπραϋντική δύναμη της λεβάντας στην κουζίνα και τη ζωή σας. Με το έντονο μοβ χρώμα και τη λουλουδάτη γεύση της, η λεβάντα προσφέρει μια ξεχωριστή πινελιά που αναδεικνύει κάθε συνταγή ή στιγμή χαλάρωσης. Πλούσια σε αντιοξειδωτικά και φυτικές ενώσεις, η λεβάντα είναι γνωστή για τις ηρεμιστικές ιδιότητες της, βοηθώντας στη χαλάρωση, την καταπολέμηση του στρες και την υποστήριξη του ύπνου. Επιπλέον, προσφέρει αντιφλεγμονώδεις ιδιότητες και μπορεί να βοηθήσει στην καλή πέψη, καθιστώντας την ιδανική για έναν υγιεινό τρόπο ζωής. Απολαύστε τη με διάφορους τρόπους: Σαν ρόφημα: Φτιάξτε αρωματικό τσάι για να χαλαρώσετε πριν τον ύπνο Σε συνταγές: Προσθέστε τη σε γλυκά, μπισκότα ή σαλάτες για λουλουδάτη γεύση Σε αρωματοθεραπεία: Χρησιμοποιήστε τη σε σακουλάκια αρωμάτων για να αρωματίσετε τον χώρο σας Εντάξτε τη Λεβάντα Αποξηραμένη στη καθημερινότητά σας και απολαύστε τη φυσική της γοητεία, που συνδυάζει αρώματα, γεύση και ευεξία!

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €3,75 - €15,00€15,00/kg

  • Λεμόνι Αποξηραμένο σε Ροδέλες

    Λεμόνι Αποξηραμένο σε Ροδέλες

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    Λεμόνι Αποξηραμένο σε Ροδέλες Ανοίγετε το σακουλάκι και ο χώρος μυρίζει αμέσως λεμόνι — σαν να μόλις ξύσατε φρέσκια φλούδα πάνω από ζεστό νερό. Οι ροδέλες είναι συμπυκνωμένες: η ξινίλα μένει ζωντανή, η φλούδα δίνει βάθος, και μια μικρή πικράδα κρατάει τη γεύση από το να γίνει επίπεδη. Στο Επίλεκτον το βάλαμε στο ράφι γιατί είναι το είδος λεμονιού που αλλάζει ένα ρόφημα ή ένα γλυκό χωρίς να το πνίγει. Πληροφορίες Προϊόντος Αποξηραμένες ροδέλες λεμονιού, με φλούδα και σάρκα. Ιδανικές για ροφήματα, ζαχαροπλαστική και διακόσμηση. Αλλεργιογόνα: Μπορεί να περιέχει ίχνη ξηρών καρπών, σουσαμιού ή θειωδών. Γεύση & Υφή Η πρώτη εντύπωση είναι το άρωμα της φλούδας — καθαρό, εσπεριδοειδές, χωρίς να μυρίζει «ξερό». Στο στόμα η ροδέλα είναι ελαφρά δερματώδης στα άκρα και πιο μαλακή στο κέντρο. Η γεύση ξεκινά ξινή, μετά έρχεται το πικρό της φλούδας και κλείνει με μια ήπια, σχεδόν μελισσένια νότα από τη σάρκα που έχει συμπυκνωθεί στο στέγνωμα. Δεν είναι καραμέλα. Είναι λεμόνι που κράτησε χαρακτήρα. Προτεινόμενες Χρήσεις Ζεστό ρόφημα: ρίξτε 1–2 ροδέλες σε ζεστό νερό με ένα κουταλάκι μέλι. Αφήστε 3–4 λεπτά και πιείτε το όπως είναι, χωρίς να το σουρώσετε αν σας αρέσει το βάθος της φλούδας. Παγωμένο τσάι και κανάτα νερού: δύο ροδέλες σε κρύο νερό με δυόσμο ή βασιλικό — για το τραπέζι του μεσημεριού. Κοκτέιλ και απεριτίφ: μία ροδέλα στο ποτήρι αντί για φρέσκια φέτα· δεν λιώνει και αφήνει άρωμα ως το τέλος. Γλυκά: ψιλοκόψτε τη φλούδα πάνω σε γιαούρτι με μέλι, σε κέικ πορτοκαλιού ή σε μπισκότα βουτύρου. Αλμυρό: μία ροδέλα στο ταψί με κοτόπουλο λεμονάτο ή σε μαρινάδα για ψάρι, μαζί με ελαιόλαδο και ρίγανη. Διακόσμηση: σε πιατέλα τυριών ή σε γιορτινό κέικ — το χρώμα της φλούδας μένει ζωντανό. Αποθήκευση Κλείστε αεροστεγώς, μακριά από υγρασία και άμεσο φως. Σε δροσερό ντουλάπι διατηρεί άρωμα για μεγάλο διάστημα· αν μαλακώσει από υγρασία, αφήστε τη λίγο στον αέρα πριν τη χρησιμοποιήσετε σε ρόφημα. Μία γρήγορη ερώτηση Παίρνει ζάχαρη το αποξηραμένο λεμόνι σε ροδέλες; Οι ροδέλες αυτές είναι αποξηραμένο φρούτο, όχι ζαχαρωμένο γλυκό. Η γεύση τους είναι ξινή και αρωματική — γι’ αυτό δουλεύουν τόσο καλά σε τσάι και αλμυρές συνταγές. Κρατήστε ένα σακουλάκι στο ντουλάπι και το λεμόνι είναι πάντα έτοιμο: για το απογευματινό τσάι, για το ποτήρι του καλεσμένου, για το ταψί της Κυριακής. Διαθέσιμο σε 100g, 500g και 1kg, με δωρεάν αποστολή σε παραγγελίες από 30€.

    Αποστολή εντός 24 ωρών

    €2,80 - €24,00€28,00/kg

© 2026 Epilekton, Με την υποστήριξη της Shopify

    • American Express
    • Apple Pay
    • Google Pay
    • Maestro
    • Mastercard
    • Union Pay
    • Visa