Δημοφιλή προϊόντα
-
Μήλο Κανέλας – Μείγμα Πρωινού με Κράνμπερι
Μήλο Κανέλας – Μείγμα Πρωινού με Κράνμπερι Ανοίγετε το σακουλάκι και μυρίζει μηλόπιτα. Όχι ζύμη — μήλο και κανέλα, όπως όταν μπαίνει το ταψί στον φούρνο. Μετά φαίνεται το μπολ: λευκό αμύγδαλο, ανοιχτό μήλο που τρίζει, σκούρο κράνμπερι. Ρίχνετε μια χούφτα πάνω στο γιαούρτι και το πρωινό έχει ήδη άρωμα, πριν βάλετε το κουτάλι. Το Μήλο Κανέλας μπήκε στο ράφι του Επίλεκτον γι’ αυτόν τον λόγο. Δεν είναι άλλο ένα μείγμα ξηρών καρπών με φρούτο. Είναι topping πρωινού — φτιαγμένο για να κάθεται πάνω σε γιαούρτι και βρώμη, όχι μόνο στη χούφτα. Πληροφορίες Προϊόντος Το μείγμα έχει τέσσερα υλικά, σε σταθερή αναλογία: φιλέ αμυγδάλου, φέτες μήλου λυοφιλιωμένου, κράνμπερις αποξηραμένα σε χυμό μήλου και μια πρέζα κανέλας. Το αμύγδαλο κρατά τον όγκο. Το μήλο και το κράνμπερι μοιράζονται τη φρουτώδη πλευρά. Η κανέλα δεν είναι υλικό που μετράτε στο κουτάλι — είναι το άρωμα που δένει τα υπόλοιπα. Τα κράνμπερις γλυκαίνουν με χυμό μήλου, χωρίς προσθήκη ζάχαρης. Το μήλο είναι λυοφιλιωμένο: ελαφρύ, τραγανό, με γεύση φρέσκου καρπού — όχι τη μαλακή, ζαχαρωτή φέτα του κλασικού αποξηραμένου. Αλλεργιογόνα: Περιέχει αμύγδαλα (ξηρούς καρπούς). Παράγεται σε χώρο που επεξεργάζεται και άλλους ξηρούς καρπούς. Διαθέσιμες συσκευασίες: 200g, 500g, 1kg και 2,5kg. Γεύση & Υφή Το λυοφιλιωμένο μήλο σπάει στο στόμα. Είναι αέρινο, ελαφρώς ξινό, σχεδόν σαν τσιπ μήλου. Αμέσως μετά έρχεται το κράνμπερι: πιο μαλακό, πιο σκούρο, με την ξινόγλυκη μπουκιά που κόβει την κανέλα πριν αυτή πικρίσει. Το φιλέ αμυγδάλου είναι το τραγανό που κρατά το μείγμα. Λεπτό, σταθερό, χωρίς τη βαριά αίσθηση του ολόκληρου καρπού — γι’ αυτό κάθεται τόσο καλά πάνω σε γιαούρτι· δεν κυλάει, δεν βαραίνει. Η κανέλα φαίνεται περισσότερο στη μύτη παρά στο δάγκωμα. Αφήνει επίγευση ζεστού μήλου, όχι σκόνης. Αν την ψάχνετε ως πρώτη γεύση, δεν είναι αυτό το μείγμα. Αν τη θέλετε ως ατμόσφαιρα στο μπολ, είναι. Προτεινόμενες Χρήσεις Πάνω σε στραγγιστό γιαούρτι — η πιο σωστή του θέση. Χωρίς μέλι, αν σας αρκεί η γλύκα του κράνμπερι. Πρωινό σε ένα λεπτό: σε μπολ βάλτε 4 κουταλιές γιαούρτι και μια γενναιόδωρη χούφτα Μήλο Κανέλας. Αν έχετε φρέσκο μήλο, προσθέστε δύο λεπτές φέτες — το λυοφιλιωμένο και το φρέσκο δουλεύουν μαζί. Στη βρώμη ή στα overnight oats, αντί για σταφίδα και ξεχωριστή κανέλα. Ρίξτε το στο τέλος, να μείνει το μήλο τραγανό. Σκέτο, δίπλα στον πρωινό καφέ, όταν δεν προλαβαίνετε μπολ. Σε σαλάτα με ρόκα, κατσικίσιο τυρί και λάδι — λίγο, ως γλυκό-ξινό topping. Σε χυλό ή ρυζόγαλο, από πάνω, αφού κατεβεί από τη φωτιά. Αποθήκευση Σε αεροστεγές δοχείο, μακριά από υγρασία — το λυοφιλιωμένο μήλο μαλακώνει εύκολα. Δροσερό, σκοτεινό μέρος. Κλειστή συσκευασία, σε δροσερό και ξηρό μέρος: έως 4 μήνες. Μετά το άνοιγμα, αεροστεγώς: καλύτερα μέσα σε 4–6 εβδομάδες. Μία γρήγορη ερώτηση Έχει έντονη κανέλα; Όχι. Είναι κουταλιά για άρωμα, όχι σκόνη που πικρίζει. Αν θέλετε πιο δυνατό άρωμα, προσθέτετε εσείς λίγη κανέλα στο γιαούρτι. Κρατήστε το δίπλα στο γιαούρτι, όχι στο συρτάρι με τα σνακ. Το πρωί που δεν θέλετε να μαγειρέψετε τίποτα, το μπολ μυρίζει μηλόπιτα σε ένα λεπτό. Ξεκινήστε από τα 200g ή πάρτε 1kg και 2,5kg αν αδειάζει μέσα στην εβδομάδα. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες από 30€.
€4,80 - €46,50€24,00/kg
-
Φράουλα Αποξηραμένη με Χυμό Μήλου
Φράουλα Αποξηραμένη με Χυμό Μήλου Ανοίγετε το σακουλάκι και μυρίζει φράουλα — όχι η τεχνητή του γιαουρτιού του σουπερμάρκετ. Μυρίζει καρπό που έχει στεγνώσει αργά και έχει τραβήξει γλύκα από μήλο. Το κομμάτι είναι μαλακό, ελαφρά κολλώδες στα δάχτυλα, με μια λεπτή ζάχαρη στην επιφάνεια που δεν είναι ζάχαρη· είναι ο χυμός που έμεινε πάνω στο φρούτο. Τη βάλαμε στο ράφι του Επίλεκτον γιατί η φράουλα λείπει δέκα μήνες τον χρόνο από το τραπέζι. Όχι ως τσιπ λυοφιλιωμένο που τρίζει και εξαφανίζεται. Ως μπουκιά που μασιέται, που θυμίζει γλυκό του κουταλιού χωρίς να είναι. Πληροφορίες Προϊόντος Προέλευση: Σερβία. Συστατικά: αποξηραμένη φράουλα 85%, συμπυκνωμένος χυμός μήλου 15%, συντηρητικό: διοξείδιο του θείου. Η φράουλα γλυκαίνει με χυμό μήλου, όχι με κρυσταλλική ζάχαρη. Ο χυμός της δίνει μαλακή υφή και τη χαρακτηριστική, ελαφρά «γυαλιστερή» επιφάνεια που βλέπετε στο μπολ. Διατροφικά στοιχεία ανά 100g: 341 kcal, λιπαρά 0,28 g, υδατάνθρακες 74 g (εκ των οποίων σάκχαρα 56 g), φυτικές ίνες 2,1 g, πρωτεΐνες 1,8 g, αλάτι 0,02 g. Αλλεργιογόνα: Περιέχει διοξείδιο του θείου (σουλφίτες). Συσκευάζεται σε χώρο που επεξεργάζεται ξηρούς καρπούς. Διαθέσιμες συσκευασίες: 200g, 500g και 1kg. Γεύση & Υφή Δεν είναι η φράουλα του καλοκαιριού στο χέρι. Είναι πιο συμπυκνωμένη, πιο σκούρα, με γλύκα που έρχεται γρήγορα και μια μικρή οξύτητα στο τέλος — αρκετή για να μην είναι μαρμελάδα. Η υφή είναι μαλακή και μαστιχωτή. Σπάει λίγο στην αρχή και μετά λιώνει. Αν περιμένετε τραγανό τσιπ, αυτή δεν είναι εκείνη η φράουλα. Αν θέλετε μια μπουκιά που να κάθεται στο γιαούρτι σαν μικρό γλυκό, είναι αυτή. Το μήλο δεν φαίνεται ως γεύση μήλου. Φαίνεται ως βάθος και ως μαλακότητα. Χωρίς αυτόν τον χυμό, η φράουλα θα ήταν πιο στυφή και πιο στεγνή. Προτεινόμενες Χρήσεις Σκέτη, δύο-τρία κομμάτια δίπλα στον καφέ — σαν μικρό γλυκό χωρίς πιάτο. Πάνω σε στραγγιστό γιαούρτι. Αν θέλετε αντίθεση, ρίξτε και λίγους ξηρούς καρπούς. Σε κέικ βανίλιας, muffins ή τάρτα: κόψτε τη σε μικρότερα κομμάτια και ανακατέψτε στη ζύμη στο τέλος, όσο είναι ακόμα χλιαρή. Σε σαλάτα με ρόκα, ανθότυρο και ξίδι βαλσάμικο — η γλύκα της φράουλας κάνει τη δουλειά που συνήθως ζητάτε από το σύκο. Ζεσταμένη για ένα λεπτό σε κατσαρολάκι με μια κουταλιά νερό και μια πρέζα κανέλα: σε μπολ βάλτε γιαούρτι, από πάνω τη ζεστή φράουλα. Επιδόρπιο σε τρία λεπτά. Σε σπιτικές μπάρες με ταχίνι, βρώμη και λίγο μέλι — η φράουλα δίνει υγρασία και άρωμα. Αποθήκευση Σε αεροστεγές δοχείο, σε δροσερό και ξηρό μέρος, μακριά από τον ήλιο. Μέγιστη θερμοκρασία συντήρησης 18°C. Μετά το άνοιγμα κλείνετε καλά τη συσκευασία — η φράουλα μαζεύει υγρασία και κολλάει. Καταναλώστε πριν την ημερομηνία της συσκευασίας. Μία γρήγορη ερώτηση Είναι σαν τη λυοφιλιωμένη φράουλα; Όχι. Η λυοφιλιωμένη είναι αέρινη και τρίζει. Αυτή είναι μαλακή, γλυκιά και μαστιχωτή — εμποτισμένη με χυμό μήλου. Κρατήστε ένα σακουλάκι στο ντουλάπι για τις μέρες που θέλετε φράουλα χωρίς να περιμένετε τον Μάιο. Δοκιμάστε στα 200g ή πάρτε 500g και 1kg αν μπαίνει σε γιαούρτι και γλυκά κάθε εβδομάδα. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες από 30€.
€4,60 - €20,00€23,00/kg
-
Γλυκό Βύσσινο χωρίς Ζάχαρη To Filema Tis Lelas
Γλυκό Βύσσινο χωρίς Ζάχαρη To Filema Tis Lelas Το Γλυκό Βύσσινο χωρίς προσθήκη ζάχαρης είναι ένα σπιτικό αριστούργημα από μικρά, ζουμερά βύσσινα. Με 78% περιεκτικότητα σε φρούτο, προσφέρει έντονη ξινή-γλυκιά γεύση, βαθύ κόκκινο χρώμα και πλούσιο άρωμα. Ιδανικό για όσους αναζητούν παραδοσιακές γεύσεις χωρίς συμβιβασμούς στη ζάχαρη. Πληροφορίες για το Προϊόν Παρασκευασμένο με φρέσκα βύσσινα και φυσικούς χυμούς. Έχει 232 kcal/100g, καλή περιεκτικότητα σε ίνες και φυσικά σάκχαρα. Πλούσιο σε αντιοξειδωτικά, ταιριάζει σε vegan, Μεσογειακή και υγιεινή διατροφή. Γεύση & Υφή Έντονα ξινή-γλυκιά γεύση ώριμου βυσσίνου με φυσική φρεσκάδα. Μαλακή υφή με ολόκληρα ή κομμένα φρούτα, χαρακτηριστική των γλυκών του κουταλιού. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Σε γιαούρτι για κλασικό ελληνικό πρωινό/σνακ. Ως topping σε παγωτό βανίλια ή κρέμες. Σε ποτήρι με παγωμένο νερό για δροσιστικό ρόφημα. Σε cheesecake, pancakes ή τάρτες. Ως συνοδευτικό σε τυριά ή γλυκά πιάτα. Σε παραδοσιακά γλυκά του κουταλιού με καφέ. Αναβιώστε τις παραδοσιακές γεύσεις με αυτό το υγιεινό γλυκό βύσσινο. Παραγγείλτε τώρα από το epilekton.gr με δωρεάν αποστολή σε όλη την Ελλάδα!
€6,50
-
Μαρμελάδα Μήλο με Σταφίδες & Κανέλα Χωρίς Ζάχαρη
Μαρμελάδα Μήλο με Σταφίδες & Κανέλα Χωρίς Ζάχαρη Η Μαρμελάδα Μήλο με Σταφίδες & Κανέλα "The Sinful Apple" είναι μια ζεστή, comfort γεύση που θυμίζει σπιτικά γλυκά. Με 70% μήλο και προσθήκη σταφίδων και κανέλας, προσφέρει ισορροπημένη γλυκύτητα, πλούσιο άρωμα και υφή με μαλακά κομμάτια φρούτων. Χωρίς προσθήκη ζάχαρης, απολαμβάνετε την καθαρή, φυσική νοστιμιά. Πληροφορίες για το Προϊόν Συνδυασμός ελληνικών μήλων, σταφίδων και κανέλας με φυσικούς χυμούς. Παρέχει 246 kcal/100g, καλές ίνες και φυσικά σάκχαρα. Ιδανική για vegan, Μεσογειακή διατροφή και όσους θέλουν comfort γεύσεις χωρίς ενοχές. Γεύση & Υφή Γλυκιά βάση μήλου με σταφιδένια πλούσια γεύση και ζεστό, αρωματικό φινάλε κανέλας. Απαλή, σπιτική υφή με κομμάτια μήλου και σταφίδες. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Σε γιαούρτι ή oatmeal για χορταστικό πρωινό. Ως γέμιση σε κέικ, muffins ή apple pie twist. Σε pancakes, γαλλικά τοστ ή φρυγανιές. Με τυριά (γραβιέρα, φέτα) για γλυκό-αλμυρό pairing. Σε ρυζόγαλο ή κρέμες για comfort επιδόρπια. Ως topping σε παγωτό βανίλια. Αφεθείτε στην αμαρτωλή απόλαυση του μήλου με κανέλα. Παραγγείλτε τώρα από το epilekton.gr με δωρεάν αποστολή σε όλη την Ελλάδα!
€5,00
-
Γλυκό Περγαμόντο χωρίς Ζάχαρη To Filema Tis Lelas
Γλυκό Περγαμόντο χωρίς Ζάχαρη To Filema Tis Lelas Το Γλυκό Περγαμόντο χωρίς προσθήκη ζάχαρης είναι ένα ξεχωριστό παραδοσιακό γλυκό με φρέσκα περγαμόντα κομμένα σε λωρίδες. Προσφέρει ανεπανάληπτο άρωμα, ελαφρώς πικάντικη-γλυκιά γεύση και υφή που ξεχωρίζει, ιδανικό για όσους αγαπούν τα εσπεριδοειδή σε υγιεινή μορφή. Πληροφορίες για το Προϊόν Παρασκευασμένο με φρέσκα περγαμόντα και φυσικούς χυμούς. Παρέχει χαμηλές θερμίδες σχετικά με γλυκά του κουταλιού και φυσικά συστατικά. Ταιριάζει σε vegan και παραδοσιακή ελληνική διατροφή. Γεύση & Υφή Χαρακτηριστικό άρωμα περγαμόντου με ισορροπημένη γλυκόπικρη γεύση. Μαλακή υφή σε λωρίδες φρούτου. Πώς να το Χρησιμοποιήσετε Σε γιαούρτι για δροσερό σνακ. Ως συνοδευτικό με καφέ ή τσάι. Σε γλυκά, τούρτες ή cheesecake. Με τυριά για gourmet pairing. Σε νερό για αρωματικό ρόφημα. Σε παραδοσιακά γλυκά του κουταλιού. Απολαύστε το μοναδικό άρωμα περγαμόντου σε υγιεινή εκδοχή. Παραγγείλτε τώρα από το epilekton.gr με δωρεάν αποστολή!
€5,50
-
Μαϊντανός Αφυδατωμένος Τριμμένος - Αρωματικό Βότανο
Φέρετε τη φρεσκάδα και το ζωηρό πράσινο χρώμα του αγρού στην κουζίνα σας κάθε στιγμή του χρόνου. Ο αφυδατωμένος μαϊντανός μας ξεχωρίζει για το βαθύ, φυσικό του άρωμα και την ισορροπημένη, ελαφρώς πιπεράτη γεύση του, προσφέροντας την απόλυτη ευκολία χωρίς τη διαδικασία του πλυσίματος και του ψιλοκοψίματος.Ο αφυδατωμένος μαϊντανός αποτελεί ένα από τα πιο απαραίτητα και πολυχρηστικά βότανα της μεσογειακής γαστρονομίας. Η διαδικασία της ελεγχόμενης αφυδάτωσης επιτρέπει στον καρπό να αποβάλει την υγρασία του, κρατώντας όμως συμπυκνωμένα όλα τα πολύτιμα αιθέρια έλαια που του χαρίζουν τη χαρακτηριστική φυτική του φρεσκάδα.Γεύση & ΥφήΗ γεύση του είναι καθαρή, γήινη και ελαφρώς ποώδης, με μια απαλή νότα φρεσκάδας που αναδεικνύεται αμέσως μόλις έρθει σε επαφή με την υγρασία του φαγητού. Η υφή του είναι λεπτοκομμένη και ανάλαφρη, επιτρέποντάς του να διασκορπίζεται ομοιόμορφα μέσα σε σάλτσες, σούπες ή ως τελικό γαρνίρισμα.Προτεινόμενες Χρήσεις Παραδοσιακά Λαδερά: Απαραίτητο συστατικό για αυθεντικά ελληνικά γεμιστά, φασολάκια, μπάμιες και σπανακόρυζο. Κρεατικά & Μπιφτέκια: Προσθέστε τον απευθείας στο μείγμα για κιμά (μπιφτέκια, κεφτεδάκια, σουτζουκάκια) για παραδοσιακή γευστική νότα. Σάλτσες & Ντιπ: Ανακατέψτε τον μέσα σε σάλτσες ντομάτας, σπιτική σκορδαλιά, τζατζίκι ή ντιπ γιαουρτιού με ελαιόλαδο. Σούπες: Προσθέστε μια κουταλιά προς το τέλος του μαγειρέματος σε φασολάδα, ρεβιθάδα ή κοτόσουπα. Θαλασσινά: Συνοδεύει άριστα ψητά ψάρια, σουπιές κρασάτες ή γαρίδες σαγανάκι. Εμπλουτίστε τις καθημερινές σας δημιουργίες με το πιο αγαπημένο αρωματικό της ελληνικής κουζίνας. Αγοράστε τον αφυδατωμένο μαϊντανό από το epilekton.gr και απολαύστε δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 50€!
€4,60 - €47,50€23,00/kg
-
Φυστίκια Καραμελωμένα με Wasabi
Φανταστείτε ένα τραγανό φυστίκι καλυμμένο με γλυκιά καραμέλα που κρύβει μέσα της την καυτερή, αρωματική δύναμη της wasabi. Κάθε μπουκιά ξεκινά γλυκά και τελειώνει με μια έντονη, δροσερή πικάντικη επίγευση που σας ξυπνάει όλες τις αισθήσεις. Τα Φυστίκια Καραμελωμένα με Wasabi της Epilekton είναι το τέλειο spicy σνακ για όσους βαρέθηκαν τα συνηθισμένα και θέλουν κάτι διαφορετικό, εθιστικό και γεμάτο χαρακτήρα. Με υψηλή περιεκτικότητα 64% φυστίκια, αυτά τα καραμελωμένα φυστίκια προσφέρουν εξαιρετική ποιότητα και ισορροπημένη γεύση. Η λεπτή καραμελωμένη κρούστα από μέλι και ζάχαρη αγκαλιάζει κάθε φυστίκι, ενώ η προσθήκη wasabi 0,4% δημιουργεί μια μοναδική αντίθεση γλυκού-πικάντικου που κάνει το σνακ αυτό ξεχωριστό. Παρασκευασμένα στην Ελλάδα, είναι ιδανικά για όσους αναζητούν premium ξηρούς καρπούς με έντονες, gourmet γεύσεις. Πληροφορίες για το προϊόν: Περιεκτικότητα σε φυστίκια: 64% Εμπλουτισμένα με αυθεντική wasabi Ιδανικά για μεγάλες οικογένειες, πάρτι, εταιρικές εκδηλώσεις ή χονδρική αγορά Γεύση & Υφή Γλυκιά καραμελωμένη αρχή με τραγανή υφή που εξελίσσεται σε δυνατή, δροσερή καυτερότητα wasabi. Ιδανική ισορροπία γλυκού και πικάντικου που δημιουργεί εθιστική επίγευση. Προτεινόμενες Χρήσεις Απολαύστε τα σαν spicy σνακ δίπλα σε μπύρα, κρασί ή κοκτέιλ. Συνδυάστε τα με ασιατικά πιάτα, σούσι ή stir-fry για extra πικάντικη νότα. Χρησιμοποιήστε τα σε σαλάτες, bowls ή ως topping σε noodles. Ιδανικά για πάρτι, movie nights και εταιρικές συναντήσεις. Προσθέστε τα σε homemade trail mix με άλλους ξηρούς καρπούς για contrast γεύσεων. Απλή συνταγή: Ανακατέψτε με ποπ κορν και λίγο extra wasabi powder για ultimate spicy snack mix. Αποθήκευση Διατηρήστε σε ξηρό και δροσερό μέρος, μακριά από υγρασία και άμεσο ηλιακό φως. Μετά το άνοιγμα, κλείστε καλά τη συσκευασία ή μεταφέρετε σε αεροστεγές δοχείο για να διατηρήσουν την τραγανότητά τους. Κάντε το ντουλάπι σας πιο ενδιαφέρον με αυτό το μοναδικό spicy σνακ. Προσθέστε τα Φυστίκια Καραμελωμένα με Wasabi στο καλάθι σας σήμερα και απολαύστε δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 30€ σε όλη την Ελλάδα.
€4,70 - €45,00€11,75/kg
-
Φυστικοβούτυρο Crunchy 100% Karpus 300g
Το Φυστικοβούτυρο Crunchy 100% της Karpus είναι η απόλυτη επιλογή για όσους αγαπούν την αυθεντική γεύση και την τραγανή υφή. Παρασκευασμένο αποκλειστικά από premium αράπικα φυστίκια Αργεντινής χωρίς κανένα πρόσθετο. Με υψηλή περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη και φυσικά λιπαρά, προσφέρει καθαρή ενέργεια και εξαιρετική γεύση σε κάθε κουταλιά. Πληροφορίες Προϊόντος Ελληνικό προϊόν με πρώτη ύλη από Αργεντινή. 100% φυσικό, χωρίς ζάχαρη, χωρίς αλάτι και χωρίς σταθεροποιητές. Πλούσιο σε πρωτεΐνη (25,4g/100g) και υγιή λιπαρά, ιδανικό για ισορροπημένη διατροφή, αθλητές και οικογένειες. Η crunchy υφή προέρχεται από τα φυσικά κομμάτια φυστικιού που διατηρούνται κατά την επεξεργασία. Συστατικά 100% αράπικα φυστίκια Αργεντινής. Αλλεργιογόνα Περιέχει φυστίκια. Μπορεί να περιέχει ίχνη άλλων ξηρών καρπών. Γεύση & Υφή Έντονη, ψημένη γεύση φυστικιού με τραγανά κομμάτια που δίνουν ευχάριστο crunch. Η υφή είναι κρεμώδης με χαρακτηριστική τραγανότητα, ενώ το φυσικό λάδι στην επιφάνεια είναι σημάδι ποιότητας — απλά ανακατέψτε πριν τη χρήση. Προτεινόμενες Χρήσεις Άλειμμα σε φρυγανιές, τοστ ή pancakes για πλούσιο πρωινό Προσθήκη σε smoothies και protein shakes Βάση για σπιτικές energy bars και μπισκότα Σάλτσα για κοτόπουλο ή ασιατικές συνταγές Συνδυασμός με μέλι, μπανάνα ή φρούτα σε γιαούρτι Ιδανικό post-workout σνακ ή γέμιση σε σάντουιτς Αποθήκευση Διατηρείστε σε δροσερό και ξηρό μέρος. Μετά το άνοιγμα καταναλώστε εντός 3 μηνών. Ανακατέψτε καλά πριν από κάθε χρήση. Προσθέστε το Φυστικοβούτυρο Crunchy 100% Karpus στο καλάθι σας και απολαύστε καθαρή, φυσική γεύση υψηλής ποιότητας. Δωρεάν αποστολή για παραγγελίες άνω των 50€!
€5,30
-
Καραμελωμένο Κάσιους Αλμυρό
Καραμελωμένο Κάσιους Αλμυρό Ο πιο εθιστικός γευστικός συνδυασμός: βελούδινα κάσιους με τραγανή καραμέλα και μια αλμυρή νότα που εκπλήσσει ευχάριστα! Η κλασική γλυκιά καραμέλα συναντά τη λεπτή αλμύρα, δημιουργώντας μια αντίθεση γεύσεων που σε κάνει να μην μπορείς να σταματήσεις. Η απαλή, βουτυράτη υφή του κάσιους ντύνεται με τραγανή γλυκο-αλμυρή καραμέλα, χαρίζοντας ένα σνακ που ικανοποιεί κάθε λιγούρα – γλυκιά και αλμυρή ταυτόχρονα. Τέλεια για παρέα, ως συνοδευτικό ποτού ή ως premium σνακ. Γιατί θα τα λατρέψετε: Βελούδινα κάσιους με γλυκο-αλμυρή καραμέλα Μοναδική αντίθεση γλυκού και αλμυρού Εθιστικό crunch σε κάθε μπουκιά Διαθέσιμα σε 200g και 500g Προσθέστε τα στο καλάθι σας τώρα! Παραγγείλτε από το www.epilekton.gr!
€4,80 - €12,00€24,00/kg
-
Σταφίδα με Λευκή Σοκολάτα
Σταφίδα με Λευκή Σοκολάτα Απολαύστε τον κλασικό αγαπημένο συνδυασμό σε premium εκδοχή: ζουμερές, γλυκές σταφίδες καλυμμένες με βελούδινη λευκή σοκολάτα! Η φυσική γλυκύτητα της σταφίδας ταιριάζει αρμονικά με τη ζεστή, κρεμώδη γεύση της λευκής σοκολάτας, δημιουργώντας ένα σνακ που είναι αδύνατο να αφήσετε. Κάθε σταφίδα είναι μαλακή και ζουμερή εσωτερικά, με λεία στρώση λευκής σοκολάτας εξωτερικά. Τέλεια για μικρές στιγμές απόλαυσης, ως τοπ σε γιαούρτι, σε μείγμα trail mix ή ως γλυκό κέρασμα. Γιατί θα τα λατρέψετε: Ζουμερές σταφίδες με βελούδινη λευκή σοκολάτα Φυσική γλυκύτητα και κρεμώδης απόλαυση Ιδανικές μόνες ή σε συνδυασμούς Διαθέσιμες σε 200g και 500g Προσθέστε τις στο καλάθι σας τώρα και απολαύστε! Παραγγείλτε από το www.epilekton.gr!
€4,00 - €10,00€20,00/kg
-
Scorzette di Arancia Φέτες Πορτοκαλιού Μαύρη Σοκολάτα Βομβύλας 150g
Scorzette di Arancia Φέτες Πορτοκαλιού Μαύρη Σοκολάτα Βομβύλας 150g Αφεθείτε στην εκλεπτυσμένη απόλαυση των Scorzette di Arancia – αρωματικές φέτες σιροπιασμένου πορτοκαλιού με πλούσια επικάλυψη μαύρης σοκολάτας! Αυτός ο υπέροχος συνδυασμός προσφέρει μια ισορροπημένη εμπειρία: η φυσική γλυκύτητα και το έντονο άρωμα του πορτοκαλιού συναντούν την βαθιά, πικάντικη γεύση της μαύρης σοκολάτας, δημιουργώντας μια αρμονία υφών και γεύσεων σε κάθε μπουκιά. Τραγανές εξωτερικά από τη σοκολάτα, ζουμερές και αρωματικές εσωτερικά από το σιροπιασμένο πορτοκάλι – ιδανικές για μια στιγμή χαλάρωσης δίπλα στον καφέ, ως premium σνακ ή ως ξεχωριστό δώρο που εντυπωσιάζει με την κομψή συσκευασία του. Γιατί θα τις λατρέψετε: Έντονο άρωμα πορτοκαλιού με πλούσια μαύρη σοκολάτα Τέλεια ισορροπία γλυκύτητας και πικράδας Προσεγμένη συσκευασία δώρου 150g – έτοιμες για προσφορά Ιδανικές για καφέ, τσάι ή μετά το γεύμα Μην χάσετε αυτή την premium γεύση! Προσθέστε τις Scorzette di Arancia στο καλάθι σας τώρα και απολαύστε μια ξεχωριστή απόλαυση. Παραγγείλτε άμεσα από το www.epilekton.gr και νιώστε τη διαφορά!
€4,70 €31,33/kg
-
Cannolini με Γέμιση Κρέμα Φράουλας & Επικάλυψη Σοκολάτας Βομβύλας 170g
Cannolini με Γέμιση Κρέμα Φράουλας & Επικάλυψη Σοκολάτας Βομβύλας 170g Ζήστε μια φρουτώδη, απολαυστική εμπειρία με τα τραγανά Cannolini γεμιστά με κρεμώδη γέμιση φράουλας! Αυτά τα premium πουράκια wafer συνδυάζουν την τέλεια τραγανή υφή του λεπτού ρολάκια με την πλούσια, βελούδινη και αρωματική κρέμα φράουλας, ενώ η εξωτερική επικάλυψη σοκολάτας προσθέτει βαθιά γεύση και extra crunch σε κάθε μπουκιά. Η γλυκιά, φρουτώδης νότα της φράουλας συναντά την πλούσια σοκολάτα, δημιουργώντας μια ισορροπημένη απόλαυση που ξυπνά τις αισθήσεις. Ιδανικά για καθημερινή μικρή απόλαυση, ως γλυκό σνακ δίπλα στον καφέ, για παιδιά ή ως χαριτωμένο δώρο που φέρνει χαμόγελα. Γιατί θα τα λατρέψετε: Έντονο άρωμα και γλυκιά γεύση φράουλας σε κρεμώδη υφή Τραγανή βάση wafer με πλούσια επικάλυψη σοκολάτας Προσεγμένη συσκευασία δώρου 170g – έτοιμα για προσφορά Τέλειος συνδυασμός για καφέ, τσάι ή γρήγορο γλυκό Μην αντισταθείτε σε αυτή την φρουτώδη premium απόλαυση! Προσθέστε τα Cannolini φράουλα στο καλάθι σας τώρα και απολαύστε μια γεύση που θα σας ενθουσιάσει. Παραγγείλτε σήμερα από το www.epilekton.gr και νιώστε τη διαφορά της ποιότητας!
€4,50
-
Cannolini Royal Pistachio με Γέμιση Κρέμα Φυστικιού & Επικάλυψη Μαύρης Σοκολάτας & Καταΐφι Βομβύλας 170g
Cannolini Royal Pistachio με Γέμιση Κρέμα Φυστικιού & Επικάλυψη Μαύρης Σοκολάτας & Καταΐφι Βομβύλας 170g Αφεθείτε σε μια ξεχωριστή εμπειρία γεύσης με τα τραγανά Cannolini Royal Pistachio! Αυτά τα premium πουράκια wafer γεμίζονται με πλούσια, βελούδινη κρέμα φυστικιού και ολοκληρώνονται με υπέροχη επικάλυψη μαύρης σοκολάτας και τραγανό καταΐφι – ένας συνδυασμός που προσφέρει πολλαπλές υφές και έντονα αρώματα σε κάθε δάγκωμα. Η τραγανή βάση του ρολάκια συναντά την κρεμώδη γέμιση φυστικιού, ενώ το καταΐφι προσθέτει extra crunch και η μαύρη σοκολάτα δίνει βαθιά, πλούσια γεύση. Ιδανικά για στιγμές απόλαυσης με καφέ, ως πολυτελές σνακ ή ως εντυπωσιακό δώρο που ξεχωρίζει. Γιατί θα τα ερωτευτείτε: Πλούσια κρεμώδης γέμιση φυστικιού με έντονο άρωμα Τραγανή επικάλυψη μαύρης σοκολάτας και καταΐφι για πολλαπλή υφή Προσεγμένη συσκευασία δώρου 170g – τέλεια παρουσίαση Ιδανικά για καφέ, τσάι ή γιορτινές στιγμές Μην χάσετε αυτή την premium δημιουργία! Προσθέστε τα Cannolini Royal Pistachio στο καλάθι σας τώρα και απολαύστε μια γεύση που εντυπωσιάζει. Παραγγείλτε άμεσα από το www.epilekton.gr και νιώστε τη διαφορά!
€4,80
-
Cannolini με Γέμιση Ταχίνι & Επικάλυψη Μαύρης Σοκολάτας & Σουσάμι Βομβύλας 170g
Cannolini με Γέμιση Ταχίνι & Επικάλυψη Μαύρης Σοκολάτας & Σουσάμι Βομβύλας 170g Ανακαλύψτε την απόλυτη αρμονία γεύσεων με τα τραγανά Cannolini γεμιστά με κρεμώδες ταχίνι! Αυτά τα premium πουράκια wafer συνδυάζουν την ελαφριά τραγανότητα του ρολάκια με την πλούσια, βελούδινη γέμιση ταχινιού, ενώ η εξωτερική επικάλυψη μαύρης σοκολάτας και σουσάμι προσθέτει βαθύ άρωμα, έντονο crunch και υπέροχη αντίθεση υφών. Κάθε μπουκιά ξεδιπλώνει μια συμφωνία γεύσεων: τραγανό και ελαφρύ εξωτερικά, κρεμώδες και αρωματικό ταχίνι εσωτερικά, με την πικάντικη νότα της μαύρης σοκολάτας και το ψημένο σουσάμι να ολοκληρώνουν την εμπειρία. Ιδανικά για στιγμές απόλαυσης στον καφέ, ως γλυκό σνακ ή ως ξεχωριστό δώρο που εντυπωσιάζει. Γιατί θα τα ερωτευτείτε: Κρεμώδης, πλούσια γέμιση ταχινιού με αυθεντική γεύση Τραγανή επικάλυψη μαύρης σοκολάτας και σουσάμι για extra υφή Προσεγμένη συσκευασία δώρου 170g – τέλεια για προσφορά Υπέροχος συνδυασμός για καφέ, τσάι ή γλυκές στιγμές Αφεθείτε σε αυτή την premium απόλαυση! Προσθέστε τα Cannolini ταχινιού στο καλάθι σας τώρα και νιώστε τη διαφορά σε κάθε δάγκωμα. Παραγγείλτε σήμερα από το www.epilekton.gr και απολαύστε την καλύτερη ποιότητα!
€4,50
-
Παντζάρι Σαλάτα Pella's Delicacies 720g
Παντζάρι Σαλάτα Pella's Delicacies 720g Αφεθείτε στη ζωντανή και μεστή γεύση της σαλάτας παντζαριού από την Pella's Delicacies – ένα χειροποίητο αριστούργημα που ξεχωρίζει για το βαθύ κόκκινο χρώμα, την υπέροχη γλυκύτητα και την τρυφερή υφή! Κομμάτια παντζαριού σε ισορροπημένη μαρινάδα, προσφέρουν δροσιστική και πλούσια γεύση σε κάθε μπουκιά. Ιδανική για να εμπλουτίσετε σαλάτες, να συνοδεύσετε κρέατα, ψάρια, τυριά ή να απολαύσετε σκέτη ως ορεκτικό και μεζέ. Γιατί να την επιλέξετε; Ζωντανή & γλυκιά: Η φυσική γλύκα του παντζαριού σε τέλεια αρμονία Τρυφερή υφή: Μαλακά κομμάτια που λιώνουν στο στόμα Βαθύ κόκκινο χρώμα: Εντυπωσιακή εμφάνιση στο πιάτο Χειροποίητο 100%: Με μεράκι και προσοχή Προσθέστε χρώμα, γεύση και premium αίσθηση στα γεύματά σας – είτε για καθημερινή απόλαυση, είτε ως ξεχωριστό δώρο για γευσιγνώστες! Παραγγείλτε τώρα τη σαλάτα παντζαριού Pella's Delicacies και νιώστε τη διαφορά της αυθεντικής ποιότητας!
€5,80 €4,80
-
Πατέ Ελιές Καλαμών με Κόκκινη Πιπεριά Pella's Delicacies 180g
Πατέ Ελιές Καλαμών με Κόκκινη Πιπεριά Pella's Delicacies 180g Αφεθείτε στην πλούσια και έντονη γεύση του πατέ ελιές Καλαμών με κόκκινη πιπεριά από την Pella's Delicacies – ένα χειροποίητο αριστούργημα που συνδυάζει την βαθιά, μεστή γεύση ελιών με την πικάντικη ζωντάνια της κόκκινης πιπεριάς! Βελούδινο, αρωματικό και με υπέροχη υφή, αυτό το πατέ ξυπνάει τις αισθήσεις με κάθε κουταλιά. Ιδανικό για να αλείψετε σε φρυγανιές, κράκερ, σάντουιτς, να συνοδεύσετε τυριά ή να χρησιμοποιήσετε ως βάση για δημιουργικά ορεκτικά και πιάτα. Γιατί θα το λατρέψετε; Πλούσιο & πικάντικο: Η αρμονική ένωση ελιών και κόκκινης πιπεριάς Βελούδινη υφή: Κρεμώδες και εύκολο στην απάλωση Έντονο άρωμα: Βαθύ, μεστό και δελεαστικό Χειροποίητο με παραδοσιακή συνταγή Τέλειο για στιγμές απόλαυσης στο σπίτι ή ως ξεχωριστό δώρο σε όσους αγαπούν τις αυθεντικές, έντονες γεύσεις. Προσθέστε πολυτέλεια στο τραπέζι σας! Παραγγείλτε τώρα το πατέ ελιές με κόκκινη πιπεριά Pella's Delicacies και νιώστε τη διαφορά!
€4,90 €4,20 €23,33/kg
-
Κρέμα Βαλσάμικο με Ρόδι Pella's Delicacies 200ml
Κρέμα Βαλσάμικο με Ρόδι Pella's Delicacies 200ml Αφεθείτε στην υπέροχη γεύση της κρέμας βαλσάμικο με ρόδι από την Pella's Delicacies – μια πλούσια, βελούδινη απόλαυση που συνδυάζει την κλασική οξύτητα του βαλσάμικου με το γλυκό, φρουτώδες άρωμα του ροδιού! Με πυκνή υφή και βαθύ, γυαλιστερό χρώμα, αυτή η κρέμα προσθέτει πολυτέλεια σε κάθε πιάτο. Ιδανική για να ραντίσετε σαλάτες, να συνοδεύσετε τυριά, ψητά κρέατα, ακόμα και παγωτά ή φρούτα για μια γκουρμέ πινελιά. Γιατί να την επιλέξετε; Γλυκόξινη αρμονία: Η τέλεια ισορροπία βαλσάμικου και ροδιού Πλούσια & βελούδινη υφή: Ρέει υπέροχα και κολλάει τέλεια στα πιάτα Έντονο άρωμα: Φρουτώδες και δελεαστικό σε κάθε σταγόνα Ιδανική για δημιουργική μαγειρική και παρουσίαση Μεταμορφώστε τα καθημερινά σας γεύματα σε ξεχωριστές εμπειρίες ή χαρίστε την σε αγαπημένους που λατρεύουν τις premium γεύσεις! Παραγγείλτε τώρα την κρέμα βαλσάμικο με ρόδι Pella's Delicacies και νιώστε τη διαφορά της αυθεντικής απόλαυσης!
€5,00 €4,50
-
Chutney Ντομάτας Γλυκό Pella's Delicacies 220g
Chutney Ντομάτας Γλυκό Pella's Delicacies 220g Ανακαλύψτε την εκρηκτική γεύση του chutney γλυκού ντομάτας από την Pella's Delicacies – ένα χειροποίητο διαμάντι που συνδυάζει τέλεια τη γλυκύτητα της ντομάτας με μια υπέροχη ξινή νότα! Πλούσιο, βελούδινο και γεμάτο αρώματα, αυτό το chutney ξεχωρίζει για την ισορροπημένη γλυκόξινη γεύση του, ιδανικό για να αναβαθμίσει κάθε πιάτο. Αλείψτε το σε τυριά, συνοδεύστε ψητά κρέατα, μπέργκερ ή χρησιμοποιήστε το ως βάση για δημιουργικές σάλτσες. Γιατί θα το λατρέψετε; Γλυκόξινο & αρωματικό: Η τέλεια ισορροπία γλυκιάς ντομάτας με ξινή νότα Χειροποίητο 100%: Φτιαγμένο με μεράκι και προσοχή Vegan: Καθαρή απόλαυση χωρίς ζωικά προϊόντα Βαθύ χρώμα και πλούσια υφή για premium εμπειρία Ιδανικό για γκουρμέ στιγμές στο σπίτι ή ως ξεχωριστό δώρο για τους λάτρεις των έντονων γεύσεων. Προσθέστε μια δόση πολυτέλειας στην κουζίνα σας! Παραγγείλτε τώρα το chutney ντομάτας Pella's Delicacies και απολαύστε τη διαφορά!
€5,40 €4,40
-
Μουστάρδα Dijon
Μουστάρδα Dijon Ανακαλύψτε την κλασική ένταση και την αξεπέραστη γοητεία της Μουστάρδας Dijon – ένα premium καρύκευμα που μεταμορφώνει κάθε πιάτο σε γαστρονομική εμπειρία! Σε γυάλινο βάζο, αυτή η μουστάρδα προσφέρει βελούδινη υφή, πικάντικη γεύση με ισορροπημένη οξύτητα και έντονο άρωμα που ξυπνά τις αισθήσεις. Ιδανική για να δώσετε βάθος στα ψητά σας, να αναβαθμίσετε τις σαλάτες ή να δημιουργήσετε υπέροχες σάλτσες και μαρινάδες – λίγη αρκεί για να κάνει τη διαφορά! Γιατί θα γίνει απαραίτητη στην κουζίνα σας Βελούδινη, κρεμώδης υφή που απλώνεται τέλεια Πικάντικη, χαρακτηριστική γεύση με τέλεια ισορροπία Έντονο άρωμα που αναδεικνύει κάθε υλικό Πολυδιάστατη: ψητά κρέατα, σάντουιτς, βινεγκρέτ, σάλτσες Η απόλυτη επιλογή για όσους αγαπούν την αυθεντική, δυνατή γεύση! Προσθέστε στο καλάθι τώρα και φέρτε στο τραπέζι σας αυτή την premium κλασική απόλαυση!
€6,90 €5,50 €27,50/kg
-
Πέννες Φακής Rummo
Πέννες Φακής Rummo Ανακαλύψτε την απόλυτη ισορροπία γεύσης και ποιότητας με τις Πέννες Φακής Rummo – ένα premium εναλλακτικό ζυμαρικό που φέρνει στο πιάτο σας υπέροχη υφή και πλούσιο άρωμα! Αυτές οι πέννες, φτιαγμένες με φακές και ρύζι, προσφέρουν τραγανή αλ dente υφή, ραβδωτή επιφάνεια που κρατάει τέλεια κάθε σάλτσα και μια νότα φυσικής γεύσης φακής που τα κάνει μοναδικά. Συσκευασία 300g – ιδανική για 3-4 γενναιόδωρες μερίδες, χωρίς γλουτένη και πλούσιες σε φυτική πρωτεΐνη. Γιατί θα τις λατρέψετε Τραγανή υφή αλ dente που θυμίζει κλασικά ζυμαρικά Ραβδωτό σχήμα για να κρατάει άψογα σάλτσες και λαχανικά Φυσική, πλούσια γεύση φακής σε κάθε μπουκιά Ιδανικές για καθημερινά πιάτα, σαλάτες ή φούρνο Μαγειρέψτε σε μόλις 7 λεπτά και απολαύστε ένα νόστιμο, ελαφρύ γεύμα! Προσθέστε στο καλάθι τώρα και φέρτε στο τραπέζι σας αυτή την premium, υγιεινή απόλαυση!
€5,80 €4,50 €15,00/kg
-
Μουστάρδα με Μους Πιπεριάς
Μουστάρδα με Μους Πιπεριάς Ζήστε μια έκρηξη γεύσης με την Μουστάρδα με Μους Πιπεριάς – μια premium επιλογή που συνδυάζει την κλασική ένταση της μουστάρδας με την πλούσια, γλυκιά νότα πιπεριάς! Σε βάζο 212g, αυτή η απολαυστική μουστάρδα προσφέρει βελούδινη υφή, έντονο άρωμα και ισορροπημένη γεύση που ξυπνά τις αισθήσεις. Ιδανική για να αναβαθμίσετε τα ψητά σας, τις σαλάτες ή τα αγαπημένα σας σνακ – μια μικρή ποσότητα αρκεί για να μεταμορφώσει κάθε πιάτο. Γιατί θα την ερωτευτείτε Πλούσια, βελούδινη υφή που απλώνεται τέλεια Έντονο άρωμα και γλυκιά-πικάντικη γεύση πιπεριάς Ισορροπημένη αρμονία μουστάρδας και φυσικών υλικών Πολυδιάστατη χρήση: ψητά κρέατα, σάντουιτς, dressings Η τέλεια συνοδεία για καθημερινά και γιορτινά τραπέζια! Παραγγείλτε τώρα και προσθέστε αυτή την premium απόλαυση στην κουζίνα σας!
€7,20 €5,90 €27,83/kg
-
Κους Κους με Μανιτάρια
Κους Κους με Μανιτάρια Ανακαλύψτε την απόλυτη αρμονία γεύσης και ευκολίας με το Κους Κους με Μανιτάρια – ένα premium έτοιμο μείγμα που φέρνει στο τραπέζι σας πλούσια αρώματα και υπέροχη υφή σε ελάχιστο χρόνο! Αφράτο κους κους σε συνδυασμό με αρωματικά αφυδατωμένα μανιτάρια, λαχανικά και προσεκτικά επιλεγμένα μπαχαρικά… όλα σε μία συσκευασία 300g που δίνει 4 πλούσιες μερίδες. Ιδανικό για όσους θέλουν γρήγορο, νόστιμο και ποιοτικό γεύμα χωρίς κόπο. Τι το κάνει τόσο ξεχωριστό Έντονο δασικό άρωμα από τα μανιτάρια Αφράτη υφή κους κους που λιώνει στο στόμα Γρήγορη παρασκευή σε μόλις 10-15 λεπτά Τέλειο ως κυρίως πιάτο για χορτοφάγους ή συνοδευτικό κρεάτων Προσθέστε ζεστό νερό, λίγο ελαιόλαδο, ανακατέψτε και σερβίρετε… Η απόλαυση είναι έτοιμη! Παραγγείλτε σήμερα και φέρτε στο σπίτι σας αυτή την premium μεσογειακή γεύση που θα λατρέψει όλη η οικογένεια!
€6,50 €5,20 €17,33/kg
-
Γλάσο Βαλσάμικο Giuseppe Giusti
Γλάσο Βαλσάμικο Giuseppe Giusti Ανακαλύψτε την απόλυτη πολυτέλεια της ιταλικής παράδοσης με το γλάσο βαλσάμικο Giuseppe Giusti! Αυτή η premium σάλτσα προσφέρει βελούδινη, πλούσια υφή και μια αρμονική ισορροπία γλυκού-όξινου που ξυπνά τις αισθήσεις και μεταμορφώνει κάθε πιάτο σε κάτι πραγματικά ξεχωριστό. Ιδανικό για να περιχύσετε φρέσκιες σαλάτες, ώριμα τυριά, ψητά κρέατα, λαχανικά, carpaccio, φρούτα ή ακόμα και επιδόρπια. Μερικές σταγόνες αρκούν για να προσθέσετε βάθος, εκλέπτυνση και μια ακαταμάχητη γεύση που μένει αξέχαστη. Γιατί θα το ερωτευτείτε: Βελούδινη υφή που ρέει υπέροχα Τέλεια ισορροπία γλυκού και όξινου Πλούσιο, βαθύ άρωμα βαλσάμικου Ιδανικό για καθημερινή κουζίνα ή premium δώρα Προσθέστε το τώρα στο καλάθι σας και απολαύστε στιγμές απόλαυσης! Παραγγείλετε σήμερα το γλάσο βαλσάμικο Giuseppe Giusti από το Επίλεκτον και αναβαθμίστε κάθε γεύμα σας!
€9,90 €7,90 €31,60/L
-
Γλάσο Βαλσάμικο με Σύκο Giuseppe Giusti
Γλάσο Βαλσάμικο με Σύκο Giuseppe Giusti Ανακαλύψτε την απόλυτη αρμονία γλυκιάς & όξινης γεύσης με το γλάσο βαλσάμικο με σύκο Giuseppe Giusti! Αυτή η premium σάλτσα προσφέρει πλούσια, βελούδινη υφή και μια εξαιρετικά ελκυστική γλυκιά νότα σύκου που παντρεύεται τέλεια με την χαρακτηριστική βαλσάμικη οξύτητα. Ιδανικό για να περιχύσετε φρέσκιες σαλάτες, ώριμα τυριά, ψητά κρέατα, carpaccio, φρούτα, παγωτά ή ακόμα και επιδόρπια. Μερικές σταγόνες αρκούν για να μεταμορφώσετε ένα απλό πιάτο σε γαστρονομική εμπειρία γεμάτη βάθος και πολυτέλεια. Γιατί θα το ερωτευτείτε: Βελούδινη υφή & τέλεια ισορροπία γλυκού-όξινου Έντονη γλυκιά νότα σύκου που ξεχωρίζει Πλούσιο βαλσάμικο άρωμα που γεμίζει τις αισθήσεις Ιδανικό για καθημερινή κουζίνα ή premium δώρα γεύσης Προσθέστε το τώρα στο καλάθι σας και απολαύστε στιγμές απόλαυσης! Παραγγείλετε σήμερα το γλάσο βαλσάμικο με σύκο Giuseppe Giusti από το Επίλεκτον και αναβαθμίστε κάθε πιάτο σας!
€11,50 €8,90 €35,60/L